Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Milyen projektort és kiegészítőket javasoltok házimozi vetítés kialakításához?
Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
Mindenképp szeretném felhívni a figyelmed, hogy ez a topik kifejezetten vászonra való vetítést támogatja, így annak megléte feltétel! Továbbá fontos kihangsúlyoznom, hogy a szoba/terem megfelelően sötétíthető legyen.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#411) gyulaipal válasza péjé (#410) üzenetére


gyulaipal
tag

Igen, köszönöm, ez tökéletes ötlet és egyértelműen működne is. A profik is sokszor használnak "fényerősítős" vásznat, ha valóban szükség van rá. Jó példa, hogy pár évtizede a CRT projektorok fényességét sem nagyon lehetett növelni, így CSAK a nagyobb gain-ű vászon használata volt a megoldás. Láttam ilyet élőben és szépen működött.

Viszont szerintem a LED esetén nem feltétlenül kell ehhez a megoldáshoz folyamodni.

Őszinte leszek: igazából a probláma már most sem a LED-ekkel van, hanem (sajnos) velem. Lista formában:

- ha nem hezitálnék belevágni az RGB LED-es megoldásba, az azonnal (és könnyedén) produkálná a házimoziban szükséges fényerőt (600-900 lumen DCI színtében)

- ha nem ragaszkodnék az RGBRGB színkerék használatához, a probléma ismét csak gyorsan meg lenne oldva (pl. a Barco gépekben levő "Graphics" színkerékkel a nagyobbik, fehér Osram LED teljesen jó fényerőt produkálna)

- ha már megépítettem volna a "lézerrel megvilágított LED"-et (ami magyarul egy egyszerűsített, mozgó alkatrész nélküli lézer-foszfor fényforrás) az is (elméletileg) bőven elég fényes lenne a célra. Számításaim szerint így kb. 10x nagyobb fényességet érhetne el egy fehér LED (azonos hőterhelés mellett). Nekünk viszont egy 2x-es szorzó a fényességben már elég is lenne a célra. Meglepne, ha annyire elszámoltam volna ezt a "10x-es dolgot" (ami persze nyilván felülbecslés) hogy a 2x-es szorzó se jöjjön össze a gyakorlatban. Persze pl. a 60W-os Osram (fehér) LED által előállított kb. 15-20W fény-energia foszforra juttatásához 15-20db (egyenárammal táplált) 1W-os lézer kellene, de végülis bekapcsolhatjuk mi a LED-et is kicsi teljesítményen, akkor kevesebb lézer kell de mégis meglesz a fényerő. Szerintem ezt kellene a leggyorsabban kipróbálni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.