Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Milyen projektort és kiegészítőket javasoltok házimozi vetítés kialakításához?
Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
Mindenképp szeretném felhívni a figyelmed, hogy ez a topik kifejezetten vászonra való vetítést támogatja, így annak megléte feltétel! Továbbá fontos kihangsúlyoznom, hogy a szoba/terem megfelelően sötétíthető legyen.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) .DLL válasza Norbi 72 (#47) üzenetére


.DLL
veterán

No, akkor várjuk az első teszteket róla! :K
Kíváncsi leszek mit nyújt színekben, mennyire szivárványozik.

(P.H.)

(#52) CyDoN válasza .DLL (#51) üzenetére


CyDoN
senior tag

A BenQ W11000 lesz teszt hamarosan!

(_._)

(#53) .DLL válasza CyDoN (#52) üzenetére


.DLL
veterán

Érdekes lesz majd nézni a különbséget a normál és az új HLD LED fényforrás között, bár az önbizalmuk elég nagy, remélem tényleg jó is.

(P.H.)

(#54) Norbi 72


Norbi 72
veterán

4K DLP milla alatt.

Alakul ez.. :)

(#55) Janaboy válasza Norbi 72 (#54) üzenetére


Janaboy
veterán

Alakul ez.

Pár év is meg is tudjuk venni :D

Janaboy

(#56) gyeniko


gyeniko
őstag

Szombaton volt egy érdekes esemény, itt olvashattok róla.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#57) Janaboy válasza gyeniko (#56) üzenetére


Janaboy
veterán

De kiraly lehetett, kar h en kiesek ezekbol :(

Janaboy

(#58) dunkel válasza Janaboy (#57) üzenetére


dunkel
őstag

Miért esnél ki belőle? Jöttek Győrből, Szombathely felől is.

(#59) Janaboy válasza dunkel (#58) üzenetére


Janaboy
veterán

Idő és pénz hiánya :(

Janaboy

(#60) cinemazealot válasza gyeniko (#56) üzenetére


cinemazealot
addikt

Sajnos nem vagyok fönt az AVX-en, de sokszor engem is nagyon elfog a kíváncsiság, amikor ilyen pro' bemutatókról írtok. :B Hogy szoktátok megszervezni ezeket az összejöveteleket? Valaki bennfentes hív meg néhány régebbi ismerőst, vagy az érdeklődő résztvevők dobják össze a beugrót és a géppark "bérlést"?

(#61) Janaboy válasza cinemazealot (#60) üzenetére


Janaboy
veterán

Én úgy láttam, hogy simán kiírja és jelentkezik aki akar :)

Janaboy

(#62) .DLL válasza cinemazealot (#60) üzenetére


.DLL
veterán

Írták a másik fórumon, hogy a Dreamcinema szervezte, tehát mondatni igen, egy bennfentes küldte a meghívást. :D
Én is kíváncsi lennék egyszer egy ilyenre, hogy tisztában legyen azzal hogy bizonyos kifejezések, megfogalmazások alatt ki mit ért, mert ahogy a HiFi-ben, itt is igaz, hogy szóban nem lehet pontosan leírni a tapasztaltakat.

(P.H.)

(#63) cinemazealot válasza Janaboy (#61) üzenetére


cinemazealot
addikt

Na jó, de akkor most regisztrálok az AVX-re, benyögöm a topic-ba a nevem és máris mehetek az összeröffenésre? Én nagyon nem bánnám, ha ez ilyen egyszerű lenne, de gondoltam, előbb megkérdezem, van-e valamilyen íratlan szabály (pl. legyek aktív topiclakó legalább egy éve). :)

(#64) gyeniko válasza cinemazealot (#63) üzenetére


gyeniko
őstag

Nincs íratlan szabály, bárki jöhetett, nem volt létszám korlát. A szóban forgó topikban látod, hogy a jelentkezők listájában volt több ilyen név is, hogy "XY barátja", vagyis voltak nem fórum tagok is.
A DC (pontosabban Mittler Iván üzletág vezető) kezdeményezte és szervezte, a költségeket is állta. Rágcsát-innivalót a DC biztosította, nem volt igény, hogy vigyünk, de a látogatók egy része is hozott azért ezt-azt. Jelen volt a Dreamcinema tulajdonosa is, volt nagyon szakértő vendég (Nagy Árpád a projektor.hu főszerkesztője), konkurens szakkereskedő (Körmöczi Ákos, a Streamaudió tulajdonos-ügyvezetője), no és "ősrégi", sokat tapasztalt fórumtársak is. Nagyszerű, rendkívül sokat érő rendezvény volt!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#65) Q válasza gyeniko (#64) üzenetére


Q
senior tag

Sajnos az ilyen eseményekről rendszeresen lemaradok :( Amire nagyon kíváncsi lennék, hogy a tesztelt vetítők mellett, mit mutatna egy belépő DLP vagy LCD. A jobb kép indokolja a 3;4-szeres árat, vagy a szolgáltatások?

(#66) cinemazealot válasza gyeniko (#64) üzenetére


cinemazealot
addikt

Besz@rok, de kicsi a világ. Ákos nekem osztálytársam volt középsuliban. :B

(#67) CyDoN válasza cinemazealot (#66) üzenetére


CyDoN
senior tag

akkor neked bármikor van lehetőséged megnézni a felsőbb katergóriát :DD

(_._)

(#68) szepi0808


szepi0808
senior tag

Benq W8000

Tegnap felraktam a projetor tartóra és meg is néztem vele egy filmet (Doctor Strange), de előtte azért a végpontokat és egy élesség ellenőrző ábrát megnéztem rajta.
Első tapasztalatok:
Natív kontraszt nagyon gyenge
Élesség a sarkok felé gyengül, kis aberráció felfedezhető
Képi dinamika és az ANSI kontraszt sem kiemelkedő
Képinterpoláció low állásban is sok káros mellékhatást hoz, de nem is nagyon van rá szükség, mert a
24Hz megjelenítése viszont jó
Fényerő mozimódban elfogadható
Eco módban csendes

Hirtelen ennyi.

http://i36.photobucket.com/albums/e17/szepesileila1/IMG_20170217_150219_zpswymat8zx.jpg

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#69) Janaboy válasza szepi0808 (#68) üzenetére


Janaboy
veterán

Az arat elnezve eleg rossz hir a projinak :)

Janaboy

(#70) bajnokpityu válasza Janaboy (#69) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én is láttam, és simán őt venném a sony epzon jvc k ellenében. úgyhogy annyira azért nem rossz hir a topicnak, hogy van normális, használható proji 1.5 M alatt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#71) Janaboy válasza bajnokpityu (#70) üzenetére


Janaboy
veterán

Jó nektek hogy ennyi lehetőségetek van ennyi félét látni.

Biztos, hogy azért nem lennék elégedetlen vele :)

Janaboy

(#72) gyeniko válasza bajnokpityu (#70) üzenetére


gyeniko
őstag

A DC esemény előtt én is így voltam vele, rettentően kíváncsi voltam erre a BenQ-ra (leginkább ezért mentem el), de nekem csalódást okozott a nagyon szerény kontrasztja. A 0,65" DMD chip "elintézte".

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#73) bajnokpityu válasza gyeniko (#72) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én utána is így voltam. Pedig lett volna még mit csiszolni a körülményeken. Benq nem is natív felbontáson ment, irisz nála enyhített volna a legnagyobb problémáján,stb.

Nekem a 4k benq volt csalódás. A 4k sonyt régebben már láttam, tudtam mekkora fosh, de bíztam a 4k dlpben. Sajnos nem volt az se jó. De úgy tudom még a nero4 se lett sokkal jobb, 3x annyiért.

De a próbált 6 készülékből én a benq -kat vittem volna haza.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74) szepi0808 válasza bajnokpityu (#70) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ebből is látszik, hogy mennyire nem vagyunk egyformák. Picit élesebb az optikája, mint egy pl egy HW65-nek, de pici RC-vel lelépi képrészletességben. Minden másban a Sony jobb és ezt sajnálattal mondom, mert gondoltam, látok egy jó DLP-t, amivel tisztában voltam, hogy a natív kontrasztja gyengébb (mondjuk ezen teljesen szürke a fekete) de képi dinamikában és képélességben meg sokkal jobb, de csalódott vagyok :( és ezt tök elfogultság nélkül mondom, mert nincs különbség eladás szempontjából, hogy melyik márka, ha kereskedő szempontból nézzük.
Még a Rainbow-ról nem eset szó, sajnos azt is látni. Engem nem zavar annyira, de jelen van.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#75) xtremetuning válasza gyeniko (#72) üzenetére


xtremetuning
addikt

A 0,65" DMD chip "elintézte". - elintézi az más márkáknál is... :((

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#76) bajnokpityu válasza szepi0808 (#74) üzenetére


bajnokpityu
félisten

picit élesebb? állítsd már be rendesen a benq-n a fókuszt. 50x élesebb az optikája a sonyktól, CA is ezrede kb a sonyénak.

RCvel hozzáraksz valamit, ami nem kéne, h ott legyen. ettől nem lesz részletesebb a világon semmi. egy normális forrástól igen.

soha nem lesz élesebb a sony, mint a benq. soha nem lesz részletesebb se

fizikát nem tudsz csinálni, ahogy valóságot se. (reality creation)

sonynak nagyon erős CAja is van, engem ettől is kiver a viz. szintén vétó. mozgásmegjelenitése katasztrófa, és csinálhatsz belőle szappant, ettől még totál irreális a mozgás. ahogy a képi világ is, ha RCzel.

elképedek, h ebből élsz. én családom már éhenhalt volna, ha ennyire értenék a munkámhoz.

feketéje tényleg tré, meg csomó más baja van a benq-nak. ezt lehet mérlegelni. de azt nem, hogy kiemelt paraméterekben melyik jobb, és rosszabb. RCvel részletesebb a kép? leitatlak, rádtetoválom, hogy fogod sajnálni, amikor rájösz, hogy nem igaz. :R nálunk sajnos kikapcsolták az irisz vezérlést. pedig ma már egész használható iriszek vannak. rainbowon nem lehet segiteni, de ha jó lenne a benq irisze, akkor az egyik legnagyobb baja enyhülne.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#77) gyeniko válasza xtremetuning (#75) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen, nekem 0,95" van a Runco RS-900-ban. Ez sem egy kontraszt-bajnok, de a 8000-es BenQ semmilyen tekintetben nem alternatívája.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#78) gyeniko válasza bajnokpityu (#76) üzenetére


gyeniko
őstag

"...de ha jó lenne a benq irisze, akkor az egyik legnagyobb baja enyhülne..."
Én eddig azt olvastam, hogy nem nagyon jó, illetve Iván szerint sem az.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#79) bajnokpityu válasza gyeniko (#78) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az akkor baj... de nem is ellene készült, nem árulták őket egy időben, áruk se egy kategóriába sorolja őket.

nem értem egyébként, miért annyira lapos. enyém itthon kb egy árú a w8000essel, és képdinamikában jobb. a w11000nél még értem, h miért olyan lapos, mint egy LCD monitor, 0.65ön sztem sose lesz jó 4k, de a micum is 0.65ös, és a w8000 is az, és mindkettő csak fhd.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80) szepi0808 válasza bajnokpityu (#76) üzenetére


szepi0808
senior tag

Itt van egymás mellet a két proji a fókusz is be van állítva, pár screenshot-ot is készíthetnék, de neked nem kell bizonyítanom semmit. Ez az én véleményem, ha nem tetszik, akkor nagyon sajnálom, nem tudok veled mit kezdeni! Nem értem ezt a DLP elvakultságodat.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#81) gyeniko válasza bajnokpityu (#79) üzenetére


gyeniko
őstag

Az én RS-900-am nem lapos, hanem kifejezetten dinamikus. Biztosan jól kalibrált (vagy legalább végpontozott) RS-900-at láttál, ideális vetítési körülmények között? Aki az enyémet látta (optimálisra épített, sötétített dedikált helyiségben van), még nem tudott "olcsón" valódi alternatívát javasolni. Kivéve talán valamelyik kicsi Barco, de optikában szerintem még ez sem éri utol. Nálam már évek óta szokott lenni "kitakar-betakar teszt", 5-6 vetítő járt már itt ilyenen, de eddig egyetlen egy sem akadt, amelyre szívesen elcseréltem volna az RS-900-at.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#82) gyeniko válasza szepi0808 (#80) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem biztos, hogy elfogultség: számomra elfogadhatóan (még mindig nem RS-900 szintű) éles nem DLP képet életemben először az Epson W9300-nál láttam, a DC-ben bemutatott összes többi "nem DLP" képe nem volt elég éles! Tudnod kell, hogy a DC rendezvényen "aljas módon" beerőltettem az élesség teszt ábrát is, itt nem volt mit mellébeszélni. A bekapcsolt RC az élesség teszt ábrán őszintén megmutatja, hogy mit tesz.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#83) bajnokpityu válasza gyeniko (#81) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kb egy éve volt egy eladó használt demopéldány, bemutatóból.
elmentem, rászántam rá a pénzt is, bár azóta jóval olcsóbban is mentek el ilyenek (de persze nem tudhatjuk az előéletüket) sötét szoba volt, úgy tudom kalibrált is. ott volt az 1.25ös vászon, amit 0.9nek mértek, és hotspotolt.

ezt a hotspot témát félretettem, úgy néztem, és engem kicsit se győzött meg a dinamikáról.
Aztán kérdeztem priviben ismerős projitesztert, és mondta, hogy igen, jól láttam, bitang jó az optikája, és rettenetesen lapos volt az ő tesztpéldányuk is.

nyilván mások a szempontjaink, tehát én egy picit hajlandó voltam a szinek pontosságából engedni, kicsit az élességből is, eltűröm a szivárványt is, de nekem szinte LCDsen laposnak tünt ott, és ilyet nem akartam.

szepi: birlak mint embert, de szvsz olyan szinten nem értesz a képhez, amennyire nem lenne szabad egy projikereskedőnek.
én a projitesztre az epzon 9300as miatt mentem. többek mondták, h DLP szintű képdinamika, szuperéles CA nélküli optika, nézzem meg, meggyőz. beugrottam, abszolút nem győzött meg. Szóval nem, abszolút nem vagyok "csakaDLP", de egyszerűen hibás megállapításokat teszel.

felőlem szidhatod a benq-t, de jogosan tegyed, Olyat leirni, hogy RCvel részletesebb a sony, ne haragudj, de ez hatalmas hiba.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84) szepi0808 válasza bajnokpityu (#83) üzenetére


szepi0808
senior tag

Először is nem szidom a Benq-t, csak szimplán leírtam a véleményem.
Persze, nem értek a képhez, lehet te sem, ha az RS900 lapos és még a 9300 is szar :) én inkább úgy fogalmaznék, hogy neked az, nekem meg ez a véleményem, amit tiszteletben kellene tartani, legalább is én azt teszem, nem személyeskedésbe fojtom az ellen véleményem.
Én nagy többséget képviselem, aki szereti látni a valóságot, ezért pici élesítés részletkiemelés nekem belefér, ha már nem gyártanak olyan minőségű optikákat, mint az RS900-asban van és sajnos ez minden nem high end gyártóra igaz. Hiába a W8000 üveg optika ez sem tökéletes.
Pont.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#85) motoroskanál válasza bajnokpityu (#76) üzenetére


motoroskanál
tag

A benq írisze hű képet fest arról, hogy mennyire is gondolja komolyan ez a cég a házimozi projektor üzletágát.

(#86) mandju válasza bajnokpityu (#79) üzenetére


mandju
senior tag

Én nem akarok beleszólni a "vitátokba"... sőt inkább csak élménybeszámoló féle..
A benq képe összességében nekem sem tetszett annyira a szeánszon, viszont elindított
bennem valamit... pont az élesség tesztábra miatt...

azóta megvásároltam Cecil sharp xv-z30000-es gépét...
Muzsikpetinél (nem ideális környezetben, bocs Peti) egyidőben összevetettük a sony hw50 képével, mert nekem is az van itthon. Itt köszönöm még egyszer a lehetőséget.

Képi dinamikában, élességben elmaradt a sony. Ezért is döntöttem úgy, hogy elhozom a sharpot.
Itthon a moziszobában még jobban nyílt az olló, pedig még nincs kalibrálva épp csak a legalapabb beállításokkal foglalkoztam. Végpontoztam.

Kontrasztban tényleg nem egy bajnok, de ha meg tudom oldani a kép maszkolását, ez változni fog. :)
Egyelőre úgy néz ki, hogy jól döntöttem. Szivárványt szerencsére mi a feleségemmel nem látjuk.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#87) xtremetuning válasza szepi0808 (#80) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Nem értem ezt a DLP elvakultságodat." - nem elvakult, csak vannak igényei. ;] :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#88) bajnokpityu válasza motoroskanál (#85) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sony 4k sorozata meg, hogy mennyire komolyan akarja lehúzni a népet. egész kulturált autó áráért már illene valami minimális optikát belerakni egy gépbe.

mandju: egy időben szerettem volna én is megvenni, mert azzal szükségtelen lett volna a mennyezeti konzol. Nem mondott akkor még rá semmit, igy maradt a konzol, pedig akkor még pénzt is ért volna, hogy a hátsó szekrénybe kerüljön a proji.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#89) mandju válasza bajnokpityu (#88) üzenetére


mandju
senior tag

Hirtelen azt hittem, hogy akkor még a proji ért volna pénzt... :D
Nekem egyelőre minden forintját megérte

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#90) szepi0808 válasza xtremetuning (#87) üzenetére


szepi0808
senior tag

:DD

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#91) xtremetuning válasza mandju (#86) üzenetére


xtremetuning
addikt

De vajon mit vett Cecil ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#92) mandju válasza xtremetuning (#91) üzenetére


mandju
senior tag

Semmit... egyelőre feladta a vetítést

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#93) bajnokpityu válasza xtremetuning (#91) üzenetére


bajnokpityu
félisten

biztos sonyt v epzont, hiszen jobbat akart mint egy szivárványozó dinamikátlan izét. ;]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#94) motoroskanál válasza bajnokpityu (#88) üzenetére


motoroskanál
tag

Valószínűleg akik mellette döntöttek -még ezen az áron is- látnak benne értéket. Ha összekapná magát végre a többi technológia és nem csak egy helyben topogna, akkor nem fogna olyan vastagon a sony ceruzája.

(#95) .DLL


.DLL
veterán

3DLP-nek a feketéje is jobb? Ott nincs konvergencia hiba?

(P.H.)

(#96) bajnokpityu válasza .DLL (#95) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van konvergenciahiba. de itt már bele szokott férni az árba normális optika, ezért ami 3c dlp-t láttam már nem zavart a CA és konvergencia. epzon és sony esetén engem még zavar.

Elvileg nem kéne jobb feketéjének lennie a 3c dlpnek, gyakorlatban mégis jobb szokott lenni. ezek azért jól megépített, aránylag drága gépek. chipet is válogatják, 0.95ös chipek vannak bennük.

egyre több 3c 1080p DLPt látok 1-1.2M körül használtan, külföldön, jó lenne rájuk nézni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#97) szepi0808 válasza bajnokpityu (#96) üzenetére


szepi0808
senior tag

egyre több 3c 1080p DLPt látok 1-1.2M körül használtan, külföldön, jó lenne rájuk nézni.

Mert sokan Sony 4K-ra váltottak :P

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#98) .DLL válasza szepi0808 (#97) üzenetére


.DLL
veterán

Nagyon helyes. :D Nem az a lényeg, hogy ők mit vesznek, hanem, hogy mit adnak el. :P

(P.H.)

(#99) xtremetuning válasza .DLL (#98) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ott a pont...

Szepi : aztán sokan be is hisztiztek a szotyira, miután 300 óra elteltével a csoda sxrd elengedte a fényerő 60%-át..... ;] ;] ;]

Amit én hallok kintiektől, hogy, ha 4k, akkor az 5000-re éri meg váltani. Legalábbis, akik ezt lépték meg, azok nem nyivákolnak.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#100) bajnokpityu válasza szepi0808 (#97) üzenetére


bajnokpityu
félisten

xart is szeretik a legyek, mégse eszem.
majd, ha XT újra vesz sima lámpás LCDs projit, akkor újra megnézem a teknikát.

1 évnél fiatalabb 4k sonyból is ugyanannyi van eladó, mint 10éves 3c DLPkből.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.