Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Házépítők topikja

Hozzászólások

(#101) tildy válasza brownus (#99) üzenetére


tildy
nagyúr

A norvégok általábana hajón isznak, illetve zugiba.
Ugyanis bitang drága a pia.
A legolcsóbb bor valahol 60 korona~1800 Ft körül kezdődik...

Egyébként szvsz pont , ogy nem kioktató stílusban ír..

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#102) brownus válasza tildy (#101) üzenetére


brownus
veterán

''Egyébként szvsz pont , ogy nem kioktató stílusban ír..'' - ki, mit,hol ir? igen, nagyon drága,egy korso sör is 30-40sek:), durva
de ott is vannak házi szeszfőzdék.. bár most az új eu tagokból viszik a piát hekto számra




[Szerkesztve]

(#103) Csigapa válasza tildy (#101) üzenetére


Csigapa
tag

Igazad van, épp azért veszélyes. A jó stílusa elgondolkoztatja az olvasót: igaza lehet neki, pláne ismerve őt ez jogos is. De ezt nekem túl nagy falat volna kifejteni. Nem is folytatom
Minden - házépítéssel kapcsolatos - kérdésre szívesen válaszolok. Mindenki annyit vesz figyelembe belőle amellyit gondol. peace&love

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#104) tildy válasza brownus (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaj bocsi, már figyeltlen is vagyok: szal csigapanak ment volna a hozzászólás, hogy szalma nem kioktató stílusban ír.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#105) brownus válasza tildy (#104) üzenetére


brownus
veterán

aha, ok

(#106) brutom


brutom
csendes tag

Üdv

Érdeklődve olvasom a topikot.
Nekem most zárult le az engedélyeztetésem, akár holnap hozzá is kezdhetnék. (ha lenne pénzem :) )

A fellelhető alternatívák közül, én a téglára szavaztam
38 cm-es főfal + külső/belső vakolat+ kőpor ~ 42-43 cm
Szerintem :DD

http://www.felajanlasok.hu/index.php

(#107) Integra


Integra
titán

na ki jön az én házamba?:D
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#108) Szalma válasza Csigapa (#100) üzenetére


Szalma
őstag

(Látja, Mester, a saját példája igazolja, hogy ksz. ház is lehet jó. A tervezőt és a szakértelmet nem szabad kispórolni belőle. 1 éven keresztül kotlottunk a tervező kollégával az épület egyes megoldásain. (A család folyamatosan, az építész pedig passzióból; neki gyorsabban is ment volna, de meg akartuk érteni, hogy miért is jók az ötletei... :) )

Abban (szerintünk) egyetértünk, hogy az épület gyakorlatilag mindegy, hogy miből készül, ha a tervezés megfelelő és a kivitelező is partner... (Home made OSB házacskák... Brrr...)

Örülünk, ha kellemesnek és sajnáljuk, ha okoskodónak tűnnek a hsz.-eink. És honnan tudja, mihez mekkora a tudásunk..? ;] És kárt? :F )

Szeretettel:
Szalma

ui.: Nem egyedül vagyunk Szalma... :P

(#109) Szalma válasza tildy (#104) üzenetére


Szalma
őstag

(Köszönjük, aranyos vagy. :) De némileg igaza van. Változnunk kéne...)

Szeretettel:
Szalma

(#110) tildy válasza Csigapa (#103) üzenetére


tildy
nagyúr

Hali.
elmondanád a véleményed a következő két könnyűszerkezetes építési módról?
Bővebben: link
itt a domosapiens menüpontban v3 -v4.
Az egyiknél 10cm porotherm tégla van a vakolat alatt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#111) tildy


tildy
nagyúr

Egy halk upocska:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#112) Csigapa válasza tildy (#111) üzenetére


Csigapa
tag

Most még egy kicsit dolgozgatok, de jövök vissza és adok nekik! :U

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#113) tildy válasza Csigapa (#112) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon köszönöm.
Tényleg kiváncsi vagyoka véleményedre, páromék utcájában ha jól tudom ez a cég építet. ÉS hát őket is meg akarom majd még kérdezni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#114) Csigapa válasza tildy (#110) üzenetére


Csigapa
tag

Na megnéztem.
Egy kicsit szűkszavú a leírás, de a két falszerkezet alapvetően jó.
Valahogy így kell ezt csinálni :)
Kellene tőlük részletrajzokat kérni a tégla- és faszerkezet kapcsolatairól, lábazat-kialakításról, meg az alapozásról.
Egy kicsit módosítanék a szerkezeten: a belső oldalon a giszrost lapokat vízszintes lécvázra tenném (pontosabban amit itt leírok azt már alkalmaztam egy tervemnél és be is vált :) ), a párazáró fólia a helyén maradna*, és így egyrészt lehetőség van némi többlet hőszigetelés elhelyezésére - a lécek között -, de ami fontosabb, így lehetővé válik az épültet elektromos hálózattal ellátni (villany meg ilyesmik :U ) anélkül, hogy a párazáró réteg folytonossága megszakadna. Ami ugye ha megesik akkor mehet a kukába az egész (mert: páralecsapódás > hőszigetelés átnedvesedése = hőszigetelő képesség csökkenése > még több páralecsapódás > stb > szétázik a ház)
Másrészt így a falak egyenességét is könnyebb biztosítani: a lécezéssel a falváz pontatlanságai korrigálhatók.

Egyszóval kiindulásnak nem rossz.

* A BME-n nem így tanították, de hát nekik nem a jól végzett munkából kell megélniük, lehet annyi pénzért engem se nagyon érdekelne miket rajzolok a táblára a vacak krétamorzsákkal...

Ne egyél mosatlan rajzszöget!!!

(#115) T. Almeida válasza Jam-Master J (#1) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Sziasztok,

Kis up topiknak, anno én voltam a témaindító :D

Annyi történt, hogy mégsem építkezünk, hanem veszünk / vettünk (adásvételi már OK, kölcsön még pár hét) egy nagyon csinos családi házat olyan jó áron, hogy úgy gondoltuk, hogy inkább megspóroljuk azt a pár ősz hajszálat...

Ennyi bevezető után :D:
Garázskapu kell vennünk, mert az nincs sajnos a garázson. Kinek mi a tapasztalata? Érdemes ''híres'' gyártótól vennünk jó drágán? (pl. Hörmann). Persze nincs nagyon sok lénk rá, de lomot sem akarunk venni, inkább várunk vele.
Kösz!

(#116) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Sziasztok!

2 kérdésem lenne.

1. Ha pár helyen meglazult a kőporos vakolat a ház külső falán, akkor meg lehet azt oldani,hogy leszedik azt a részt, ami laza és pótolják vagy jobb ötlet az egészet újra befedni?
Esetleg valami háló kell a vakolatra?
2. Van 2 gerenda, ami kicsit hajlik. (tető) Ezt szeretnénk cserélni. Elég csak azt a 2 gerendát leszeni vagy az egészet le kellene szedni?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Házépítők topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.