Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Házépítők topikja

Hozzászólások

(#1) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Szevasztok,

Nem találtam ilyen topikot, remélem ez még belefér...

Szal: úgy néz ki, hogy építkezni fogunk 1-2 éven belül.
Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni.
- Mennyiben van egy lakás? Itt az alaptól kezdve a villanyszerelésen/gázszerelésen át az ácsmunkákig, alapanyagokig mindent értek.

Családi házat szeretnénk, kb. 90 nm-est, 3 kis szoba+nappalist, falun (Fejér megye).

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#2) scang


scang
senior tag

engem is érdekel hasonló téma, majd később ha belendül a topic kérdezek...

sok sikert:)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#4) eri válasza Kalandor (#3) üzenetére


eri
tag

amit mesterember csinál, az sokszor rakás kaki.
minőségre kevesen mennek.

Attól függ kivel csináltatod!

(_8(l) - The Simpsons

(#5) Jam-Master J válasza Kalandor (#3) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Igazad van, légy szíves, nevezd át ''Házépítők topikja''-ra.

Amit tudunk, természetesen magunk fogunk csinálni...Lakásfelújításos tapasztalat :(
Mindenkivel befürödtünk...kőművessel, festővel, víz és gázszerelővel...volt anyázás rendesen.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#7) robo01 válasza scang (#2) üzenetére


robo01
tag

Mivel falun épitesz nem lesz gondod a mesteremberekkel, mert jóformán nincsenek is.
Anyosom Cecei (Fejér megy kisváros) , ő aztán tudna mesélni erről. Mivel még van 1-2 éved gyorsan tanuld ki a kömüves, villanyszerelő, burkoló, tetőfedő mesterséget :)

(#8) `DeviL´


`DeviL´
csendes tag

nálunk mos volt épíitkezés mi szerencsére szinte mindent megoldottunk caládon belül... de sjnos így is nagyon sokba volt és még van...
nagyon mélyre kell nyúlni a zsebünkbe, ha építkezésbe kezdünk...

~ Nem harap a kutya csak ízlel ~

(#9) Gergeli válasza Jam-Master J (#1) üzenetére


Gergeli
tag

Most nyáron építkeztem, fő vonalakban amire érdemes oda figyelni:

Tervezés, engedélyek: Minimálisan!!! fél évvel kezd el előbb intézni a papiros részét, mert iszonyat a dolog. Én januárban találkoztam először az építésszel, júniusban kaptam építési engedélyt, augusztusban kölcsönt.

Költségek: Amit kiszámolsz papiron, hogy ennyi-annyi, azt szorozd be másféllel, de inkább kettővel, akkor kb kijön, hogy mennyibe lesz a dolog.

Mesteremberek: Vagy bízz meg egy fővállalkozót, vagy készülj rá, hogy mindíg ott kell lenned. Még így is rengeteg dolgot el fognak baltázni.

Ja tapasztalatok alapján a következő 4 dolog kell az építkezéshez: türelem, türelem, türelem, pénz.

Dióhéjban ennyi, ha van kérdés szívesen válaszolok.

Keresek régi processzorokat

(#10) brownus válasza Jam-Master J (#1) üzenetére


brownus
veterán

egy ismerősöm kanadai tipusú házakat épít, nővéreméknek is Ő épitette ami 80nm-es, és szépen megcsinálta. ha érdekel küldök egy linket.

(#11) steve@prhw


steve@prhw
őstag

Feribát még senki nem ajánlotta :F Pedig jómunkásember... Keressétek gozso-t! A garázsa lesz a referencia... :DDD

szerk: bocs, nagyon off... :U

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) tildy válasza Jam-Master J (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is majd éppíttetni akarok, de mindenképpen könnyűszerkezetest, de eddig még egy oylan céget sem találtam, ami megfelelne az apehnak a fészekrakó programohoz.:(
Bővebben: link
Kb. egy ilyen ház, alappal együtt 12-15 millából jön ki, ha könnyűszerkezetes ház.
De az ár itt is attól függ, mennyir ekell készen, értsd szaniter csempézés, stb...
Csak egy kép ilyesmi házról:
[kép]
[kép]

Én norvégiában láttam ezt a fajta építési módot.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) steve@prhw válasza tildy (#12) üzenetére


steve@prhw
őstag

A 70%-os számlával lefedési mókára gondolsz? Akkor eléggé elaludtak ezek a cégek... Gyak. az abev2005 meg a megfelelő nyomtatvány letöltése, nyomtatás, apehbe juttatás, és 2-3 nap kell hozzá.... Néhány hete játszottam végig sógoromnak. (Gondolom, arra azért ránéznek, hogy köztartozása / nagy bűne nincs-e a cégnek..)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#14) tildy válasza steve@prhw (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen arra gondoltam. Nem tudom hogy működik iagzán ''új lakás építtetésénél'' ez a fészekrak móka, de én valami ilyesmire emlékeztem, hogy csak megbízható cégek által épített házra adják meg...
Egyebet nem tok mondani.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) steve@prhw válasza tildy (#14) üzenetére


steve@prhw
őstag

Igen, a regisztrált cégek számláit fogadják el automatikusan, de ez tényleg csak egyszerű regisztráció, a fent leírt módon (persze ha nincs vaj a cég füle mögött Jó hülye mondat... Hol is van egy cég füle :F).

Ha nincs regisztrálva a cég, akkor is lehet kérni külön igazolást, csak az már macera. Szóval a cégen múlik a dolog, és 3-4 nap múlva akár építheti is Nektek a házikót ;)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#16) DLDKox válasza tildy (#12) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Tildy lebeszéllek a könnyűszerkezetes házról, igaz hogy olcsóbb, de később meg fogod bánni.

(#17) steve@prhw válasza DLDKox (#16) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ez szvsz nem törvényszerű... Egyik ismerős művezető egy ilyen készházas cégnél, <15 éve (az átkos végén még a falco alvállalataként) németbe dolgoznak... És egyéb nyugati államokban is eléggé elterjedt építkezési mód...

Én is ilyenben gondolkodom, ~14-15 körül kijönne nem túl nagy telekkel egy ~80nm körüli.... Szép is lenne... Csak ne szerződéses munkaviszonyban lennék :O

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#18) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Anyabanyával mi is ezt a könnyüszerkezetes házat lessük már évek óta... több ismerösünk lakik iklyen házba és megvannak vele elégedve...
nekünk csak az a bajunk hogy nemjo a telkünk egy ilyen házhoz:( (7méter széles 100m hosszu)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#19) steve@prhw válasza TexT-BoY (#18) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szerintem ez nem akadály... Láttam én már extrémebb méretű telkeket is... Csak nem hátra kell rakni a lakást, 7m széles (na jó, mínusz a telekhatártó számított ~fél m) ház meg nem olyan rossz... Mögötte szép kis kert... Á, ötleteim lennének, csak határozatlan idejű munkaviszony és/vagy +2-3 milla lenne, akkor beleugranék Ausztriában fölvett euro alapú hitellel...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#20) Petro válasza Jam-Master J (#1) üzenetére


Petro
tag

Én azt javasolnám neked hogy Ytong-ból építs házat 1, jó hőszigetelő 2, megspórolod a vakolás költségét ugyanis ha jól van összerakva azt a falfelületet már csak glettelni kel és lefesteni.

Próbálj törekedni a jó minőségű anyagokra még akkor is ha drágák mert hosszú távon jobban megéri és gondolj bele, hogy házat nem 5 évre építesz.

Ha fővállalkozóval építetsz az általában drágább és az eredmény akkor se biztos, hogy jó lesz, énszerintem ha időd engedi akkor fogadd fel te a szakembereket és figyelj oda rájuk nagyon:)

(#21) User64476 válasza tildy (#12) üzenetére


User64476
őstag

Elfújja a szél... :)

Viccen kívül: mi is gondolkodtunk ilyenen, és akikkel beszéltünk (ingatlanosok) azt a tanácsot adták, hogy ha nem feltétlenül muszáj, akkor mégis inkább téglát építsünk. A magyar emberek sajnos nem mernek még ilyen házba költözni, és emiatt egy véletlen eladás esetén nem nagyon kapkodnak utána. A másik probléma, hogy nincs ''hőtároló képessége.'' Télen meleg van, de párásodik, mert az egész ház egy nagy dunsztkötés, nyáron pedig kifizeted a házad árát villanyszámlára a légkondihoz, mert nagyon bemelegszik.

(#22) steve@prhw válasza User64476 (#21) üzenetére


steve@prhw
őstag

Télen meleg van, de párásodik, mert az egész ház egy nagy dunsztkötés, nyáron pedig kifizeted a házad árát villanyszámlára a légkondihoz, mert nagyon bemelegszik. Ez szvsz nem igaz... Nekünk egy borospincénk van CK-panelokból (12mm-es CK-lapok kívül-belül, közöttük 5 (vagy 8 :F) cm-es üveggyapottal). Nyáron nem szabad bemenni meló után, mert kegyetlen hűvös van benn -> megfázás (az ablakokon zsalu van). Pedig tűzi a nap. És tartottam ott szilveszteri bulit nagy hidegben, egy kis salgó állókályhával kényelmesen lehetett fűteni (~18nm).

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#23) supercow válasza User64476 (#21) üzenetére


supercow
őstag

Ez azért nem igaz, egy jó anyagból épített könnyűszerkezetes házzal semmi baj hőtani szempontból, sok esetben jobb, mint a tégla. Csak nem kell sz*rból építeni.
A könnyűszerkezetes kategóriába sok építési mód és anyag belefér, nem mindegy hogy azon belül mit választ az ember.
Az én álmom egy ilyen gerendaház: Bővebben: link
Finnországban csinálják és kamionnal behozzák, a telken összerakják. Egy gerendaház sokkal jobb mint bármelyik téglaház.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#24) steve@prhw válasza supercow (#23) üzenetére


steve@prhw
őstag

Finnországban csinálják és kamionnal behozzák, a telken összerakják. Egy gerendaház sokkal jobb mint bármelyik téglaház. Voltam egyben januárban... Ráadásul egy vadászé volt, tele trófeákkal és vadászatos képekkel, a nappaliban kandallóval :O Csak ahhoz nem lenne elég a + 2-3 milka....

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#25) User64476 válasza steve@prhw (#22) üzenetére


User64476
őstag

Hát bizonyára kivitelezés kérdése...

Hogy tűzhet egy borospincét a nap? :)

(#26) tildy válasza supercow (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem ez tetszik nagyon:
Bővebben: link

Mint írtam , Norvégiában szinte csak ilyenek vannak.Pedig arrafelé elég zord idők vannak!!

Ha meg nem könnyűszerkezetest akar valaki, akkor ytonggal jár a legjobban. Hőtartó képessége a vályogéval(vályogtégla) vetekszik.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) supercow


supercow
őstag

Ezek a ''márkás'' gerendaházak nehezebben gyulladnak meg, mint a sima téglafal. Olyan lánggátló és gombaölő stb. szerrel kezelik, hogy 150 év múlva is állni fog. a Honka (EuroHonka) gerendaházak ilyenek, áruk 220e/nm.-től felfelé kulcsrakészen, de inkább 250. Még mindig olcsóbb, mint egy belvárosi szmogos tégla-társasházi 44nm-es lyuk.
Érdemes minőségi anyagból csináltatni (finn, orosz fenyő), nem hazai vagy román anyagból, mert mások a tulajdonságai. A finn fenyő szerkezete sokkal tömörebb az ottani klíma miatt, a román fenyő pl. inkább bútornak jó, annyira lágy.

A finnek azt csinálják, hogy kint teljesen összerakják a házat, midnen illesztést ellenőriznek. Ha oké, akkor minden darabot megszámoznak, szétkapják, felrakják kamionra és elküldik ide, ahol a saját szakembereik újra összerakják a telkeden.

tildy, itt egy másik kedvenc:

kívül: Bővebben: link
belül: Bővebben: link
info: Bővebben: link

Álom, imádom. Veszek a Mátrában egy telket és építek egy ilyet vagy nagyobbat.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#28) tildy válasza supercow (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Amit én nézegettem könnyűszerkezetesek azok kb 150Ezer forint (áfával együtt) kulcsrakészen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) gyufa


gyufa
tag

Én a könnyűszerkezetest nagy ívben elkerülném

(#30) supercow válasza tildy (#28) üzenetére


supercow
őstag

én láttam olcsóbban is, igaz hogy ismerős lenne a kivitelező.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#31) tildy válasza gyufa (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért is?
Én nagyon utánaolvasgattam, de eddig mindenütt arról találtam infót, hogy olcsóbban jön kia fűtés is meg midnen.
Norvégiában téglaházat nem is láttam. Pedig mint írtam ott tényleg hideg van!
Bár azt nem találtam , lehet-e vajon gázkonvektort szerelni bele:F
Ja a 150 ezer forint az négyzetméter ár:U Nehogy valaki félreértsen.



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) TexT-BoY válasza supercow (#30) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nemtudnál töle árajánlatot szervizelni? sztem 1-2embert érdekelné a dolog itt a PH!-n...
egyébként ok a 95k+áfa /m2 de ebbe mi van benne?
pl ha garázs is kéne akkor raknak fel rá ajtót? és hasonlo hülyeségek érdekelnének minket:DD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#33) supercow


supercow
őstag

Ezt az árat nemtom honnan vetted, de a garázsajtó biztos nincs benne a négyzetméter árában.
Kanadai favázas szerkezetek: Bővebben: link
Érdemes benézni a galériába, nagyon szép házaik vannak. Ha a tervezést ők csinálják és meg is rendeled, a terv árát beleszámítják a ház árába, vagyis ingyen volt a tervezés, ami néha igen sok tud lenni.

Honka: Bővebben: link
Rantasalmi finn fa/gerendaházak: Bővebben: link

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#34) steve@prhw válasza User64476 (#25) üzenetére


steve@prhw
őstag

Hogy tűzhet egy borospincét a nap? - Tulajdonképpen olyan, mint egy kis ház. Alul a borospince, jórészt a földben, fölül meg a (most mit írjak? tulajdonképpen az egészet egyben hívjuk pincének...) CK-''felépítmény''.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#35) Szalma


Szalma
őstag

(Felesleges rágódni a falazat szerkezetén: mindegyik jó. Mindnek vannak előnyei és hátrányai. És higgyétek el, egyforma épületek a különböző technológiákkal összerakva, amik kívül-belül ugyanúgy néznek ki, műszakilag ugyanazt tudják, ha kivitelezővel készülnek, falszerkezettől függetlenül ugyanannyiba fognak kerülni, +/- 2%-on belül lesz az áruk.

Nem a falazat a legdrágább egy házban.

A ''tégla'' jellegű építőkockákat sokáig és szakértelemmel kell rakni (YTONG különösen érzékeny erre) -> magas munkadíj.
A nagypaneles könnyűszerkezetet pedig 1 nap alatt összecsavarozzák, 1 hét alatt tető van rajta, 2 hónap alatt költözhetsz... (2 hónap azért feszített tempó. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#36) biga válasza User64476 (#21) üzenetére


biga
senior tag

Nagyon nem tudsz sokat a könnyűszerkezetesröl, ha ezt gondolod a fűtéséröl-hűtéséröl. Ajánlom a körülnézést a témában, és nem ingatlanosok (akiknek az eladáson semmi közük nincs az épületekhez!!) véleményére hallgatni.
Hogy őszinte legyek az meg nem érdekel - már feltéve ha így lenne, mert ezt még az ingatlanosok sem tudják, lévén nem túl régi technika Mo.-on - hogy mennyiért lehet eladni, mert én pl. lakás célzattal építenék ilyet, nem eladni. Sajnálom azokat az embereket, akik sosem olyan házban élnek, sosem olyan kocsit vezetnek, ami kényelmes és az ő igényeit kielégíti, hanem olyat, amit majd jó áron el lehet adni.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#37) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Köszönöm a sok hozzászólást.
Na, úgy néz ki, hogy rendszerkész házat (hagyományos) huzatunk fel (90 nm), olyan 90.000 HUF / nm körül kérnek majd tőlünk (7végén tisztázzuk le).

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#38) tildy válasza Jam-Master J (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Esetleg írnál erről, hogy ez milyen?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) tildy


tildy
nagyúr

Uppocska a topiknak.
Mos nézegettem megint ezeket az építési lehetőségeket, és mit találtam:
Olyasmi építkezési módot, mint a könnyűszerkezetes, de újfajta vályogtéglával!
Meglepő volt:
[kép]
Két nagyon nagy előnye van a vályognak:piszok olcsó, és rettentő jó hőtartó.(ezenkívűl még nem szabad azt sem elfelejteni, hogy nem kell fúrógép egy falikép felrakásához:) )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) Integra válasza supercow (#27) üzenetére


Integra
titán

ááá, nagyon csípem az ilyen stílusú házakat én is:)
apám akar ilyet építeni majd, csak telket kéne találni, ami nem is olyan egyszerű:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) Integra válasza supercow (#27) üzenetére


Integra
titán

ez még korrekt ár is érte.
nemrég beszéltem egy igen komoly építési vállalkozóval, kerek perec megmondta, hogy már a luxusabb kivitelezésű lakások is 150ezer ft/m2-ből megvannak.
képzelheted mennyit keresnek már az alap panel lakásokon is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) tildy válasza Integra (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez hogy tetszik?
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) Integra válasza tildy (#42) üzenetére


Integra
titán

huhh, ez már bunker masszivitást sugall:)
ez a klasszikus stílus már nem annyira az én stílusom, fából sem szeretek minden fajtát, a natúr színeket nagyon nem. a sötétebb, vörösebb és mahagóni színeket preferálom.
de az biztos hogy ez a ház 200 év renoválás nélkül simán megvan:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) Integra válasza tildy (#42) üzenetére


Integra
titán

ezt nézd meg...
[kép]
[kép]
mindkettőt képzeld el vörösben:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) Integra


Integra
titán

[kép]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46) tildy válasza Integra (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Szépek. Én is azért nézegetem azt az építős mókát, mert egy picuri kis telekkel (elég ha csak éppen akkora, hogy kis udvar a házhoz) még mindig olcsóbban lehet szvsz pest környékén egy ilyennel kijönni, mintha az ember már kész(használt/vagy váállakozó által épített) házat vásárol...
A képemen látható házat egyébként norvégiában fényképeztem.
Baromira tetszett.Bár ott mint írtam esz a könnyűszerkezetes móka megy, kívül fa borítással.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) Integra válasza tildy (#46) üzenetére


Integra
titán

25 millióért budaörsön már szép tiszta kis családi házat kapni kerttel, ennyiért bp-en kapsz 100m2-t jobb esetben egy tisztább környéken, talán egy garázshellyel, vicc...

ez is szép:)
[kép]
[kép]
öcsém pont most van sévdorszgában tanulmányi úton, kíváncsi vagyok milyen épületeket fog megnézni



[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48) #16741888 válasza tildy (#46) üzenetére


#16741888
törölt tag

Hja, csak sajna itt Bpest környékén is meredeken mennek felfelé a telekárak.:((
Taksony ugye 10kmre van pesttől jó közlekedéssel, és pl, a főúton 10ezernél is többet elkérnek egy négyzetméter telekért.:(Pár éve(2-3éve) ennél jóval kevesebb volt.

(#49) Integra válasza #16741888 (#48) üzenetére


Integra
titán

ez így megy
300 négyszögöl (kb 990m2) most kb 20 millió a jobb helyeken, pl törökbálint tükörhegy.
én biztos nem költöznék ide, a nagy 50-100 millás házak egymás szájába vannak építve, tiszta lakótelep, csak éppen luxus kivitelben

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50) tildy válasza #16741888 (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

De szvsz még így is olcsóbb.
Számolj egy 3 milliós telket (kb 300 nm) + egy 70-80 nmes házikót(mondjuk + tetőterest, emrt akkor ott még van hely), és akkor kijön kb 12 millióra fullra egy teljesenkész ház.Max 15re telekkel együtt.Néz körül pest mellett mit kapsz ennyi pénzért.
Integra:
Otthon vidéken pont ekkora telkünk van.Egy 70 nm-es házzal együtt jó ha négymillióért elmenne.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Házépítők topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.