Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jss


jss
aktív tag

:)) Nem tudja valaki, kell még vámot fizetni a külföldről behozott használt járgányokra? Merthogy úniós tagállam lennénk, így elvileg nincs vám, de ki tudja...
Olyan 8-12 év körüli autóra gondoltam, 3000 euro környékén, az még tán nem esik szét...
Érdemes ma 8-12 év közti használt járgányt behozni?
Érvek.... Ellenérvek.....

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#2) jss


jss
aktív tag

Egyáltalán milyen költségekkel kell számolni?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Bővebben: link

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) jss


jss
aktív tag

Olcsóbb nincs? Azért ez sok lenne nekem... Meg nem is tárgyalja ki a témát...

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#5) kraftxld válasza jss (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Esetleg ha vennéd a fáradtságot és vázolnád neki az igényeid és kéréseid. Tuti válaszolni fog, személyesen is ismerem a tulajt. Megbízható emberke.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) karib


karib
addikt

Hát, szerintem a regisztrációs adó alapvetően meg fogja torpedózni a törekvésedet, ha olcsó autót akarsz...

Jövő évi tételek pl. itt: Bővebben: link

Department of Redundancy Department

(#7) dj.saabe válasza jss (#1) üzenetére


dj.saabe
aktív tag

én csak annyit a hozzánemértésemmel hogy: lehet hogy külfölfön megveszel egy kocsit 300ezerel olcsóbban de ha valami gikszer bejön még több is lehet mintha magyarországon veszed meg ha jól kifigid a vám és mindenel együtt max 300ezret nyersz. a hátránya hogy kell egy kis nyelvtudás és + idő mire átmegy a vámon rendszámotkap meg stb stb

Djsaabe The Only One !! | Légszives senki se kössön belém nemvagyok valami nagy önuralmú !! (remélem aláirásnakl jólesz.)

(#8) phanfantom


phanfantom
senior tag

Ha már Kidus az éj leple alatt, miközben én édesen aludtam azzal a tudattal, hogy sokan fognak hozzászólni a témához, szépen száműzött( Pompi kedves elemében volt ), én pedig ezt a topicot választottam ki magamnak:) Tehát itt lehet folytatni:)

[Szerkesztve]

(#9) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Átraktam a topikot a gőzbe, mert ott a helye.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10) phanfantom válasza Grafiqs (#9) üzenetére


phanfantom
senior tag

:R :R :R

(#11) phanfantom


phanfantom
senior tag

Esetleg még valaki?

(#12) qdak


qdak
addikt

ha veszek 1 autot ami külföldi "[link]", rendbe hozom, mit kell csinálnom h magyar vizsgás lehessen, ha egyáltalán lehet az.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13) KMan válasza jss (#1) üzenetére


KMan
őstag

vam EU tagorszagokbol nincs, harmadik orszagbol igen. (USA, Japan)
regisztracios adot+kornyvedelmi termekdijat+atiratas koltsegeit+szallitas koltsegeit kell meg fizetni. totalcar-totalvam oldalan erdemes szetnezni es az euvonal regado kalkulatorat hasznalni. atiratas kb 50-70k, korny.termekdij kb 100k, regado marka/tipus/evjarat/hengerurtartalom fuggo, szallitas meg egyenesen aranyos a tavolsaggal.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#14) qdak válasza KMan (#13) üzenetére


qdak
addikt

2004-12-05 22:10:04 ...
Aktivitás
utoljára bejelentkezve 2003-03-11 08:35 utolsó feltűnés 2003-03-11 08:35

ez érdekes 2003 ban volt utolján aktiv és 2004 ben hozta létre a topicot :F :F :F

nekem válasz valaki ?
ez a már behozottra is vonatkozik ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#15) KMan válasza qdak (#14) üzenetére


KMan
őstag

megveszed, hazahozod, elkezded a regado papirokat intezni, kozben rendberakod, es mire eljut a muszaki vizsgaig addigra olyan allapotba legyen hogy atmenjen a vizsgan. adas-vetelivel, regado igazolassal, illetekekkel, eredetisegvizsgalattal, muszakival, zoldkartyaval, stbstb. megkapod a nevedre szolo forgalmit.
de amugy totalcar totalvam oldalan nezz korbe.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#16) qdak válasza KMan (#15) üzenetére


qdak
addikt

ok köszi

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17) kp78 válasza qdak (#12) üzenetére


kp78
addikt

Javítsanak ki a jobban hozzá értők, de szerintem ennyi idős autót itthon már nem tudsz forgalomba helyezni :F

(#18) qdak válasza KMan (#15) üzenetére


qdak
addikt

[link]
erre az auto-ra 293000.- regadót :F számoltam ki. nagyon megköszönném ha segitenél kiszámolni mert remélem h elszámoltam magam.
itt a táblázat :[link]

előre köszönöm annak aki kiszámolja nekem !

kp78 a regadós táblázat szerint igen.[link] 25 éves autóig szol a táblázat de ott sincs lezárva.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#19) qdak válasza qdak (#18) üzenetére


qdak
addikt

up

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#20) kp78 válasza qdak (#18) üzenetére


kp78
addikt

Használd ezt a kalkulátort: Reg.adó kalk.

(#21) qdak válasza kp78 (#20) üzenetére


qdak
addikt

nagyon szépen köszönöm :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#22) qdak válasza kp78 (#20) üzenetére


qdak
addikt

Környezetvédelmi osztály azt nem tudom kideriteni hiába nyomom az info gombot nem hoz be semit, abban tudsz segiteni ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#23) qdak


qdak
addikt

leirás hova sorolnátok :

[link]

( [link] )

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#24) kp78 válasza qdak (#23) üzenetére


kp78
addikt

Ezt így nehéz megmondani, de talán Euro II motoros az már, akkor a 4-es környezetvédelmi osztállyal számolj.
4-nél rosszabb meg az Euro I. A kettő közül vmelyik lesz, mert Euro III még tuti nem lehet.

Amúgy a tulaj nem tudja milyen motor van benne??

[ Szerkesztve ]

(#25) qdak válasza kp78 (#24) üzenetére


qdak
addikt

még nem konzultáltam vele, egyenlöre csak feltevés az egész, ált körülnézek mielött megveszek v mit.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#26) Gikszer válasza jss (#1) üzenetére


Gikszer
újonc

Halló!

Vám nincs, ha az EU-ból hozol. Van helyette klassz kis regadó. A behozatal részletes költségei fent vannak pl a mobile24.hu-n a kocsiknál

Ciao

(#27) Gikszer


Gikszer
újonc

Amúgy, ha tud valaki automata váltós VW polot jó áron szóljon. Arra vadászok

(#28) szasza_1 válasza Gikszer (#26) üzenetére


szasza_1
senior tag

Bírom, amikor több éve feltett (most 4 éve) kérdésre érkezik válasz :) :))

[ Szerkesztve ]

(#29) Bordoi válasza szasza_1 (#28) üzenetére


Bordoi
őstag

Mennyi ilyen van, de mit tegyünk ?
Előbb utóbb megtanulja a fórum használatát. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#30) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Hozzáértő emberek véleményére vagyok kíváncsi. Mik a buktatói egy külföldön vásárolt és hazahozott használt autónak (nem az adott gépjármű esetleges hibáira gondolok)?

Milyen csapdák, jogi akadályok, buktatók vannak amire figyelni kell? REG-adó, vám, ilyen-olyan díj... stb.

Továbbá az érdekelne, hogy mi az igazság abban, hogy állítólag 2009.01.01-től nincs regisztrációs adó? Egyesek esküsznek rá, hogy igaz, mások szerint hülyeség... szeretnék tisztán látni a dologban.

A válaszokat, segítségeket előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#31) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Illetve...

A párom angol állampolgárságú. Üzembehelyezhető-e egy autó itt Magyarországon amire külföldön fizetjük a fizetni valókat?

Az ötlet onnan származik, hogy ha neki lenne egy autója de itt élne akkor elméletileg nem kéne "behoznia" az országba, nem...?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#32) zsid válasza BenJoe80 (#31) üzenetére


zsid
senior tag

Ha angol állampolgárságú akkor gondolom Angliában üzembe helyezett autóval közlekedhet itthon. Nemtom mik a szabályok odakint, de sztem ha vesz egy német balkormányos kocsit, azzal is járhat itt nálunk, mer nem magyar... a rendszer meg bekaphatja.

<tRucKdriFteR>

(#33) #47053824 válasza BenJoe80 (#30) üzenetére


#47053824
törölt tag

Én is pont most hoztam haza egy autót és most intézem a papirokat. Az angol dvla oldal szerint ha 12 honapnal rovidebb ideig hasznalod itt akkor nem kell forgalomba helyezni magyarorszagon. E folott kell. Regisztracios ado teherautora nincs, személyautora van. Elso lampakat kell kicserélni ill. a hátsókat ha csak az egyik oldalon van ködlámpa. Elso ut az mindenkepp az okmanyiroda, ott segitenek mindenben. Muszakira csak hivatalos vizsgabázisra viheted, ilyen szervizekhez kihelyezettre nem.

(#34) Mobi28


Mobi28
tag

Az volna a kérdésem, hogy ha EU országból hoznék be használt sérült gépkocsit van-e valamilyen szabály arra vonatkozólag, hogy mennyi időm van rendbe rakni és forgalomba helyeztetni? Mi van például akkor ha az autót beállítom az udvarba, szerelgetem olyan tempóban ahogy az anyagi helyzetem engedi és mondjuk behozataltól számítva csak 1-1,5év múlva helyeztetem forgalomba?

Üdv.

Mobi28

(#35) aimettirlz válasza Mobi28 (#34) üzenetére


aimettirlz
tag

Én úgy tudom hogy erre nincsen külön szabály hogy mikor helyezteted forgalomba, sztem ez egyéni döntésen alapszik...

® aimeTTi atticuS ™

(#36) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok.
Kinéztem egy autót itthon, de nincs forgalomba helyezve, egy külföldi embertől vette akitől én szeretném megvenni.
Az eladó azt mondta, hogy az átírási költséget meg lehet spórolni, ha az általa és a külföldi ember által aláírt adásvételi szerződést módosítjuk az én nevemre, ezáltal én leszek hivatalosan az első magyar tulajdonosa az autónak. A kérdés, hogy egy adásvételi szerződést ilyen egyszerűen lehet módosítani? Nyilván a külföldi fazon nem lesz jelen a procedúra során.
Másik, a megegyezésünk szerint a regisztrációs adót ő fizeti be. Hogy lehetek benne biztos, hogy ez valóban megtörtént és miután kifizettem az autó árát nem fog meglepetés érni?
Egyenlőre semmi előleget nem adtam.

Köszönöm előre is!

(#37) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Lakik még itt valaki? :)
Németországba mennék ki autóért, szívesen betársulnék valakihez a költségek redukálása végett.
Ha valaki jár mostanság hasonló cipőben, kérem vegye fel velem a kapcsolatot.

coito ergo sum...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.