Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Hardware- vagy driverprobléma? Help me! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Chopper


Chopper
csendes tag

Felinstalláltam a VGA kártyának a gyári driverét amibe ki volt irva hogy xp-s mivel xp op. rendeszert használok és néha lefagy és mikor ujból belép a windosba kiirja hogy ''Valószínüleg az Inno3D GeForce FX 5200 tehet a rendszer stabilitásának megszünéséröl vagy vmi ilyesmi . Letöltötem detonátort is hozá, akkor is fagyot és ezt irta ki.... nem értem miert mikor csak xp-s drivert raktam fel. Ja és van 2 ugyan olyan gépem midketőbe ez a kártya van és csak az enyémnél irja ki ezt a hibát mikor a masik gépre ugyan az a driver van feltelpítva mint az enyémre és ot ilyen fagyásokat nem csinál . A 2 gépben van : Abit NF7 Amd 2000+ , 256 ddr Inno+d GeForce FX 5200 128 ddr DVI Tv-out 8xAGP. Ja és nem tudom mitől de a monitor gyakran elsötétül majd viszajön , nem vibral meg nem torz de pillanatokra elsötétül majd visszajön.......ilyenkor a gép is belassul.

(#2) FluID


FluID
tag

Próbáld meg felcserélni a két videókártyát, ha viszi magával a hibát a másik gépbe is, akkor egyértelmű...

(#3) Sopi válasza Chopper (#1) üzenetére


Sopi
senior tag

Nem telepítettél esetleg valami olyan szoftvert az egyik gépre, amit a másikra nem?
Melyikről netezel? Lehet, hogy a netről szedtél össze valamit.

(#4) Sopi


Sopi
senior tag

Az előző hozzászóláson csak akkor érvényes, ha a csere után is ugyanaz a gép szarakodik.

(#5) Polesz válasza Chopper (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Ahogy írták valszeg a vidkártyád rossz. A csere után tudósíts, ha mégsem az a hiba majd kitalálunk valamit.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) Chopper


Chopper
csendes tag

És nem tudjátok véletlenül hogy miert villog a a képernyő , illetve nem is villog hanme 2 másodpercekre elsötétül majd ujra viszajön ?

(#7) Chopper


Chopper
csendes tag

DE miert lenne a vga kártya hibája mikor midnen játék tökéletsen fut rajta csak akor szokto iylen vagyásokat csinálni amikor kilépek és pont sötét az a blak
és mar adna be a win ablakát!

(#8) Polesz válasza Chopper (#6) üzenetére


Polesz
addikt

Videókártya procija hibás. Vagy lehet a memória is, bár akkor általában szemetel.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) Chopper


Chopper
csendes tag

DE figy én nem vágom ezt nem lehet hogy alaplapnak nem tetszik ??? Alaplapom:Abit nf7 nForce2

(#10) Polesz válasza Chopper (#9) üzenetére


Polesz
addikt

Hát ha abit akkor lehet, de szerintem itt a kártya a hunyó. Vittünk már vissza hasonló tünetekkel kártyát garba.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) boygo


boygo
aktív tag

Talán átkéne nézni a bios beállításokat. /alaplap/ :(((

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#12) Chopper


Chopper
csendes tag

Hallod bios ba már anyi midnent állítotam be hogy már midnen változat ki lett probálva szal ..... érted.Kiprobáltam 3-4 féla variáciot mind1kiel ezt csinálta és azt mondták az üzletbe hogy tul uj a kártya és a win xp rosszul kezeli le :D énmondtam nekik hogy detonátroral is ezt csinálja .... hülyek és kész!!!!!!

(#13) Alvin_ti4200 válasza Chopper (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor próbáld ki Win98-cal és vidd vissza, majd dugd a pofájuk alá:))

(#14) Lars válasza Chopper (#1) üzenetére


Lars
őstag

Azt tényleg ki kellene próbálni, hogy a másik gépben is csinálja-e, mert ha igen, akkor ki van szűrve a hibás elem. Érdemes lehet egy totál windows újratelepíés is, bár ha teljesen lefagy, akkor álltalában nem software hiba. Azt meg kicsit furának tartom, hogy a winxp nem kezeli rendesen, ugyanis akkor mindenki másnak rendesen kezeli csak neked nem :D

(#15) Chopper


Chopper
csendes tag

És mondjuk attol nem lehet hogy nem zsereti ezt a márkát vagy éppen ezt a fajta kártyát vagy vmi .........?

(#16) Polesz válasza Chopper (#15) üzenetére


Polesz
addikt

Azt írtad, hogy két egyforma gép van és csak az egyikkel van gond. Akkor miért ne szeretné???

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#17) Atyus válasza Chopper (#1) üzenetére


Atyus
tag

A képernyő elsötétedés fakadhat a túl magas képfrissítési értékből is.
Leginkább arra gyanakszom, hogy meg lett emelve a proci vagy a PCI busz órajele, s nem bírja a videokártya.
Lehet a lassulás abból is, ha van a gépedbe egy TV kártya, s egymást nem komálják, habár az XP IRQ ütközést nem ismer, mert virtuális IRQ-t használ.

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#18) FluID válasza Chopper (#15) üzenetére


FluID
tag

Azt írtad, hogy a 2 gép teljesen egyforma.
Kipróbáltad már a kártyát a másik gépben?
Amíg nem próbálod ki, addig nincs túl sok értelme azon gondolkozni, hogy mi-mit nem szeret ;]
Tehát?

(#19) Chopper


Chopper
csendes tag

Hol tudom megnézni az órajel beállitásást ,azt tudom hogy a BIOS ban de ot kb hol és menyire álitsam ami az optimális mert én nem álitotam rajta semit . Megvettem ezt a gépet completten meg lett rendelve és igy adták én semmit nem állitotam ot....... ja és a képernyö frissités volt 60 hertz akkor is ezt csinálta volt 85 akkor is szal mind1 menyin van ezt csinálja na mondjuk a másik gépben is ez a kártya van és ot ezt nem csinálja na de ot pl oylat csinál hogy néha összeomlik szal midnen elkezd akadozni és pixele lesz a játék rosszul jeleniti meg az objektuokat vagy éppen sötet lesz .. na nállam pl iylet nem csinál de ott igen ilyenkor midnig kikapcsolja a gépet vár fél orát és jol fog müködni a gép szal nem tudom hogy igazán ot mi szeret mit lehet hogy ott lap hiba van bár azt nem hiszem mert a le ök ilyet nem vettek észre....

(#20) Chopper


Chopper
csendes tag

Majd átl esz rakva másik gépbe ez a video kártya nem abba a 2-be ami itthon van amelyekröl irtam hanem 1 teljesen más konfigba és ot megnézük hogy muxik ? amugy melyik kártya a jobb FX5200 128 megás vagy ati 9100 128 megás?

(#21) Polesz válasza Chopper (#20) üzenetére


Polesz
addikt

9100

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#22) Chopper


Chopper
csendes tag

ok de melyik a jobb 9100 128 megás vagy ti 4200 128 megás ? lehet hogy ha jo a kártya csak a épemben xar akor majd ráfizetésel veszek 1 másikatt .... azé kérdem? amugy thx az eddigi válaszokat thx az eddigi segítséget!!!!!!

(#23) Chopper


Chopper
csendes tag

NA ujra teleítettem az egészet winxp-t és midnen más progités mindig fagya mikor kilépek és ugyan ugy villog pedig már a a monitor volt 60-70-85hz-en is.
Hogy tunám ltesztelni ugy a gépemet hogy kiderüljön hol ésmi a hiba vagy vmi progival vagy hogy és honna töltsem le ???

(#24) Atyus válasza Chopper (#23) üzenetére


Atyus
tag

Először is nézd meg, hogy a vezérlőpultban, az eszközkezelőnél találsz-e valamelyik eszköz mellett kérdőjelet.
Igen fontos, hogy az alaplaphoz adott drivert - ami a PIC,USB és az AGP-ért felelős - telepítsed fel !
A BIOS-ban a CPU Clock-nál a Default vagy az Auto legyen beállítva, vagyis a proci a gyári értéken menjen.
Ezután várom válaszod.

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#25) Chopper


Chopper
csendes tag

Ööö... voltama BiOsba de ott nem találtam oylat hogy cpu clock vagy vmi iylesmi.. olayan volt hogy extrnal clolck és az 133 mon volt felete pedig ki volt irva hogy 2000+ amd ... amugy hol lehet azt meg nézni amit irtál. Alaplaomon amely egy Abit NF7 ja és meg néztem sehol nincs kérdöjel és fel van telepítve az alaplam drivere. Mind1 lehet sszar a vga-m vagy csak nálam csinlja ezt majd holnap át lesz téve 1 másik gépbe , már csak azt nem tudom hogy a vga ot monitor hiba hogy villog a képérnyö ? szal elsötétül visszajön .. ilyenekt csinál és általába ekor fagy le . THx az eddigi válaszokat majd megprbálom leteszteltetni velük ahol vettem...

(#26) Chopper


Chopper
csendes tag

Megvolt a gond hardwqare probléma volt elvittem és 1 hét mulva jön a zsir uj fx -em vagy azt is megcsinálhatom hogy ráfizetek egy job kártyára ?ti miylen tanácsot tudtok adni ????
vagy esetleg kérjem el mert a z akor árát fogja kbeszámámitani szal ha msot az én kártáym 24 000 akor 1-2 hét mulva lesz 22-21 ezer ft és ha ELKÉREM EZT A PÉNZT AKOR TUDTOK HASZNÁLTBA VENI VMI JO KÉÁRTÁYT ??
HLEP milyet vegyek menyiert esetleg használtan vaki tud neke szerezni vagy irja le miylen van menyiert nekem használét is joo ...thx az eddigi hozzászolásokat

(#27) Robcus


Robcus
csendes tag

Üdv! Lenne egy videókártya problémám emberek, segíccsetek lécci!!!
vettem egy inno3d geforce fx 5600 bla-bla kártyát, mindegy... elvileg szépen működik, nincs fagyás, 2d-ben semmi gond, még game-eknél sem... :) directx diagnosticot is vágja, semmi hiba... 3d-ben kezdődik a baj, főleg 1024X768-ban. folyamatos ''felvillanások'' adják tudtomra, hogy vmi gáz van, 800X600-ban nem nagyon fordul elő, de az előző felbontásban villódzik a képernyő, fel-felvillan folyamatosan! Driver a gyári a gépen jelenleg, új detonator sem oldott meg semmit, directX9.0b - ez van most. gépem: P4 2.4 GHz; Abit Bd7II alaplap, ddr ram. Gondoltam, hátha a hűtés rossz a akártyán, de amíg garanciális, nem barkácsolok. De ha az sem okozhatja, akkor lövésem sincs, hogyan lehetne megoldani a dolgot /szervíz nélkül/. Javaslatokat írjatok, aki tud az a roboca@chello.hu-ra is küldheti, könnyebben megtalálom köszönöm

(#28) Marcus válasza Robcus (#27) üzenetére


Marcus
aktív tag

Lehet, hogy memória hiba.

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#29) Robcus válasza Marcus (#28) üzenetére


Robcus
csendes tag

akkor pattintanom kell vissza boltba, pedig, ha sokáig szenvedek vele, és nem jutok ötről a hatra, az lesz a legegyszerűbb megoldás...

(#30) Robcus válasza Robcus (#29) üzenetére


Robcus
csendes tag

egyéb elképzelésed, amit esetleg szoftveresen próbálgathatnék??

(#31) Marcus válasza Robcus (#30) üzenetére


Marcus
aktív tag

Hát talán meg lehetne próbálni directx 8-cal bár nem hiszem, hogy ez lenne a baj.
Milyen jellegű a felvillanás?

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#32) Robcus válasza Marcus (#31) üzenetére


Robcus
csendes tag

szó szerint felvillanás, tehát egy-egy pillanatra, de szabálytalanul, össze-vissza a képernyőn és folyamatosan, tehár már zavaróvá kezd válni; egyszóval, nem így műxik egy hibátlan kártya! Maga a játék nem fagy, nem szaggat, de így vibrál a képernyő sajnos...

(#33) Robcus válasza Robcus (#32) üzenetére


Robcus
csendes tag

esetleg tudsz mondani nekem vmilyen hardver diagnosztikai programot, ami elég jól át tudja vizsgálni a gépem hardvereit, köztük alaposan kivesézi a videókártyát is, ergo jó eséllyel mutat rá az esetleges problémára? nekem már az is elég, ha kb. biztos lehetek benne, hogy a kártya rossz és nem én vagyok a mumus...

(#34) Bogyó bá' válasza Robcus (#33) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak egy ötlet, de hátha beválik: Detonatorban próbáld a kártya órajelét a gyári értéknél pl. jóval kisebbre venni, és próbáld ki, hogy úgyis jelentkezik-e a hiba?
Ha nem, akkor valszeg a videomemória lesz a hunyó-----irány vissza a boltba.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35) Robcus válasza Bogyó bá' (#34) üzenetére


Robcus
csendes tag

és azt pontosan hogy találom meg, a detonatorban nem találom...

(#36) Marcus válasza Robcus (#33) üzenetére


Marcus
aktív tag

Próbáld meg a sandra-t.
[L]http://letoltes.prim.hu/letolt.prm?pid=1385[/L]

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#37) Marcus válasza Marcus (#36) üzenetére


Marcus
aktív tag

De inkább ezeket:
[L]http://www.honositomuhely.hu/php/fclick/fclick.php?fid=SHW006[/L]
[L]http://www.honositomuhely.hu/php/fclick/fclick.php?fid=SHW010[/L]
Főleg az alsót!
Az kell neked!

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#38) Polesz válasza Robcus (#27) üzenetére


Polesz
addikt

Másik gépben is letesztelném. Mert az Abit is hajlamos genyózni :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#39) Marcus válasza Robcus (#33) üzenetére


Marcus
aktív tag

Na letöltötted a power strip-et?

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#40) vati válasza Chopper (#1) üzenetére


vati
senior tag

Nekem ECS alaplapom van, és pontosan ugyanezeket szívom az FX5200-al mint te. :((

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#41) Robcus válasza Marcus (#39) üzenetére


Robcus
csendes tag

kösz minden infót srácok, most értem haza és nekilátok vmi ''barkácsnak''! egyik haverom Abit geforce fx 5600-at vett, tehát lényegében ugyanazt mint én, és totál ugyanilyen problémái vannak!!! kész vagyok, mi lehet a baj! na, majd látom mire jutok, mégeccer köszi és ha még eszetekbe jut vmi, várom szeretettel :)

(#42) Chopper


Chopper
csendes tag

hát vidd visza és teszteljék le stbb sztem is memoria gond van fx5200 vel nekem is ez volt filogot a képernyö.. Hallod 3dmark 2003 futass végig rajta és ha végig megy miden persze a a leg fullosabban maxon van midnen a legszebben ugye értesz hogy jolegyen nyuzva a vido kártya és ha végig megy akor nem hiszem hogy a vga val lenne a gndo amugy 3dmark 2001 et ne futas mert ez elégé uj ennek 3dmark 2003 kell
amugy érdekes hogy sokaknál villan a képernyöö fx eknél....sztem az egész 1 rossz seria de akinek semmi hibája nincs vele a nnak meg tul jol is müködik bátyámnak e van fx5200 inno3d és tökéletes gyorsabb a kelleténl .... vietcong nem is szaggatot 16 bites mondba szal sztem jo kártya az árához képest csak el kell csipni a a legjobbat mert hiába huzák le ezt a kártáyt sztem jo csak az árat meg a teljesítmént kell nézni mert a ti4200 8-10 ezerrel drágáb és jobban teljesit ez igy van rendjén de az uj játékoknál az a kártya sokxor mutat kép hibát iletve nem sokxor de volt már rá példa mert ugy nem kezeli a dx9 et ez a kártya jol teljesit és dx9 et is birja ..szal döntsd el te!!

(#43) Alvin_ti4200 válasza Chopper (#42) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mondj egy új DX9-et támogató játékot a GunMetalon kívűl, mellesleg nekem azzal sincs semmiféle képhiba bajom.

(#44) Robcus válasza Chopper (#42) üzenetére


Robcus
csendes tag

Engem az idegesít, hogy directx9.0 ide, textúra biszbasz funkciók oda, de legalább működne szépen simán, mint ahogy egy ''jólnevelt'' videókártyától elvárható... haverom is vett egy fx-et, olyat mint én, ugyanez a gondja, pedig az egyik abit, az enyém inno3d... csak nem lehet rossz mindkét kártya, lehet, hogy xp-s hotfix, service pack, vagy tudja isten még mi kellhet,nem tomm...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Hardware- vagy driverprobléma? Help me! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.