Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ahojpoblacsek


ahojpoblacsek
csendes tag

Tisztelt Fórumtagok!

Lenne egy tiszteletteljes kérdésem! Adott egy gép, aminek a doboza hátul le van ragasztva garanciamatricával. Nomármost nekem anélkül kellene megtudnom pl. a cd író, vinyó serial numerber-jét, hogy belenyúlnék a gépbe. Létezik-e erre valamilyen programocska, ami ki tudná olvasni a hardverekből ezeket?? Nem életbevágó, de azért fontos lenne. Az AIDA32-vel próbálkoztam, de sikertelenül. Ötletem nagyon nincs, hol is keressek ilyet. Akinek bármilyen építő megoldása van, ne tartsa magában!:) A géphez adott papírokon semmilyen s/n-t nem találtam, még a számlán sem. Előre is tnhx!

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés.

(#2) X-COM


X-COM
nagyúr

hát szerintem max. a hardverelemek diagnosztikai vagy efféle programjaival

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#3) slug válasza ahojpoblacsek (#1) üzenetére


slug
senior tag

Sehogy nem tudod szvsz megnézni, ha nem akarsz belenézni a házba.

(#4) beeboy válasza slug (#3) üzenetére


beeboy
addikt

szerintem se, bár lehetnek csodák

nem hiszem, hogy pl. minden egyes eeprom vagy hasonló egyedi számot kapna
főleg egy pl. 5k Ft-os cd-romnál!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#5) WN31RD válasza ahojpoblacsek (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

A vinyónak a sorozatszámát megmutatja az AIDA32, itt:
Storage/ATA -> ATA Device Properties/Serial Number
Legalábbis nekem mindkét vinyómnál (Seagate és Hitachi) működik.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) twollah válasza ahojpoblacsek (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Egy papírcetlit ami az alkatrészek oldalára van ragasztva egy softwarerel a büdös életben nem fogod leolvasni.

Sajnos meg kell bontanod a gépet.

(#7) WN31RD válasza ahojpoblacsek (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Linux alatt vinyók esetén kiírja a sorozatszámot a ''hdparm -i device'' illetve ''hdparm -I device'' is (legalábbis az én vinyóim esetében). A CD meghajtóim sorozatszámát viszont nem tudja kiolvasni (kiírja, hogy ''Serial Number:'', de nem áll utána semmi), de azért megpróbálhatod, hátha a tiéddel megy a dolog.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#8) beeboy válasza WN31RD (#5) üzenetére


beeboy
addikt

nem hiszem, hogy ez egyedi lenne, bár lehet

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) twollah válasza WN31RD (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem mondod, hogy a HDD hardwarejében benne van a HDD sorozatszáma ami kiolvasható.

Hová jut a tudomány meg a technika.

(#10) beeboy válasza twollah (#9) üzenetére


beeboy
addikt

hát ha van valakinek két egyforma, egyszerre vett vinyója - pl. raid miatt, az le tudná zárni ezt a kérdést

mondjuk egy picit el tudom képzelni, amennyiben igaz hogy a vinyókat egyedileg mérik be (még ha gép is) esetleg kaphat egyedi számot, de nem hiszem

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#11) WN31RD válasza beeboy (#8) üzenetére


WN31RD
addikt

Feltehetően egyedi (az adott típuson belül), mert a garancialevélen is pont ugyanaz van.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.