Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Hamis próféta? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Notes


Notes
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Hercules 3D Prophet FDX 8500 LE kártyát. Az installálás rendben lezajlott a 2D kép félelmetesen szép rajta, de amint a PowerStrip-pel a lelkébe néztem kissé meglepett a kicsike. Alapból csak 239MHz-en ketyegett. Sebaj gondoltam, majd adok én neked: szépen felhúztam 275-re, meg se kottyant neki, simán állta a sarat. Ami ezután jött kissé kellemetlenebb nek tűnik: PowerStrip szerint Supported AGP mode(s): 1x, 2x. Tudtommal ennek a kártyának 4x AGP-t kell tudnia. A dobozon és a gyártó weboldalán is ez áll.
Ez most még nem igazán számít mert egy gyenge gép van alatta. C633, VIA lappal ez úgy is csak 2x AGP-t tud max, de most szeretnék P4-re váltani és ott azért már nem lesz mindegy.
Egyébként így is gyanus kicsit az egész konfig mert a legpuritánabb 3D-s játékkal is csak 8-10 fps-t tud. Ennyire gyenge lenne ez a lap és proci?
2x vagy 4x? Kinek higgyek a Hercules-nek vagy a PowerStrip-nek?

Köszi a segítséget!

Romanes eunt domus!

(#2) The_Tom válasza Notes (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

ha az alaplap csak 2x tud akkor persze hogy azt jelzi, egy olyan lapban ami tud 4x is majd kiirja rendesen.

Üdv.

Szerintem.

(#3) PeliScan


PeliScan
addikt

Sajnos segíteni nem tudok, de ez az egyik legtalálóbb topic-cím ez elmúlt 1-2 hónapban, grat! :)

(#4) Notes


Notes
senior tag

A beállításoknál az AGP 4x jelölőnégyzet szürke. Úgy tudom hogy ha a kártya tudja, de a lap nem akkor a jelölőnégyzet fehér csak nem hagyja bejelölni.

Romanes eunt domus!

(#5) Agyzuzo válasza Notes (#4) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem jól tudod. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) Godfather


Godfather
aktív tag

Lehet, hogy kevés a proci, de nem kell parázni a vga miatt, egy izmosabb konfigban valószínüleg kifutja majd magát. És hát ha rá is van írva, hogy megy 2X-es agp-vel is, az olyan, mint annak idején az első 4X-es agp-s alaplapok idejében volt. Csak rá volt írva, ment is, de 2X-es sebességgel.
Ezt a 8500-ös atit már 4X-es agp-re tervezték, ott érzi jól magát.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#7) Panther válasza The_Tom (#2) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

The Tom-nak igaza van sztem is.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#8) Cefa


Cefa
senior tag

A c633 cyrix 633-at jelent? Mert ha igen akkor mindent értek

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#9) wittman


wittman
aktív tag

Tuti a Hercules kártyája! Bár én is olyat vehettem volna! Nekem csak Sapphira tellett. Úgyhogy izmosabb konfigot a kártyához és majd úgy érzed mint ha a mennyekben járnál! Ha egyszer lemegy az ára a 9700Pro-nak akkor csak Hercules gyártmányut veszek az tuti. Totál olyanok mint a BBA-sok, sőt talán még jobbak is!

www.vmh59.hu

(#10) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nálam a lap (vh6-t) meg a vga(gef3) is négyszeres
a powerstripbe mégis szürke a 4xbeállítás.
Na akkor most mivan?
pedig biosban enabledre tettem a agp 4x-et.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11) rup1u5


rup1u5
nagyúr

..ja a topik cím tényleg ott van.:)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12) sh4d0w válasza Cefa (#8) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem, a c633 Celeron 633-t jelent...

https://www.coreinfinity.tech

(#13) TxeN


TxeN
csendes tag

Oke, akkor elmeselem, mi is tortenik...

az en lapom cusl2-c

elvileg 4x agp

a cpu p3-1000 / 100 fsb

a 133-at nem birja ezert 113=as fsb-vel hajtom
ahogy 100-as, azaz normal beallitas fole huzom az fsb-t,
ahol a pci nem 33 es az agp nem 66Mhz-es, abban a pillanatban
az agp visszakapcsol 2x-re :-)
ennek utana is tudtok nezni a neten, valahol olvastam egy tutti cikket errol
de mar nem emlexem, hogy hol.
szoval visszavaltok megint 100-ra ujbol 4x az agp.
a tesztek szerint pedig kurvara nem szamit semmit a 4x. agp,
mert 2x agp-vel, de magasabb cpu teljesitmennyel tobbet ersz el.

masreszrol ha VIA lapod van, akkor surgosen csere intel-re :-)
egyebirant be kell kapcsolni a biosban via-nal az agp turbo mode-t, meg
telepitsd a legujabb via 4 in 1 drivert. stb.

ha nem huzod a procit, es 633-on hasznalod, akkor az igen csira, mivel minden max csak 66Mhzes, ami egyszeruen nem eleg a kartyanak :-)
es az agp az eletben nem lesz 4x, de ha megis menne, nem fogod eszrevenni.

javaslom beszerezni egy piii-1000-rest fsb 133, mert eg es fold a kulonbseg.

mas javaslat :-)
ECS i815EP lap : 16500 netto
PIII-1200 tualatin 28e ??

es kesz
jobb mint egy P4-1.8as config

Siemens C35i

(#14) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

''jobb mint egy P4-1.8as config''.

Remélem ezt azért nem gondoltad komolyan...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#15) TxeN


TxeN
csendes tag

kiprobalhatjuk :-)

Siemens C35i

(#16) Notes


Notes
senior tag

Hali!

Celeron 633 a proci. VIA 4 in 1 fent van, de semmi változást nem tapasztaltam. Turbo mode a BIOS-ban nincs, sőt a PowerStrip által reklamált AGP Fast Write-ot sem tudom hol kéne bekapcsolni. Nagyon gagyi ez a lap...

Romanes eunt domus!

(#17) Notes


Notes
senior tag

Ja és persze próbáltam húzni, de (bár a manualban max 150-et írtak) csak 83-ig lehet állítani a BIOS-ban az fsb-t... Bár ez olyan szempontból mindegy hogy 75-nél már el sem indul a gép. 75*9,5 ez ugye 712 lenne. Szerintem ez nem lenne irreális kívásság. Asszem 72-vel még bootolt, de windows aztalnál megáll ég a HDD led és semmi tovább. Megérett a cserére...

Romanes eunt domus!

(#18) Agyzuzo válasza TxeN (#15) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Páran már megtették. Nagyon messze van. Ember, azért egy PIII nem éppen egy 1,8-as P4... Ráadásul egy 1,8-as P4-et feltolsz lazán 2,4-2,6 körülre. Közelébe se ér a PIII.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#19) karib válasza Notes (#1) üzenetére


karib
addikt

Ha a lapod nem tud 4x AGP-t, akkor nem várd el, hogy a kártya úgy fusson benne :)

A 633-as Celerontól pedig ne várj magas FPS-eket, még 640x480-ban se igazán...

Department of Redundancy Department

(#20) Hequila válasza TxeN (#13) üzenetére


Hequila
őstag

Lehet, hogy ez nem ide tartozik, de nagyon b@szta a csőrömet:
''ECS i815EP lap : 16500 netto
PIII-1200 tualatin 28e ??''
Ha jól számolom a 2 együtt 44500 huf
Namármost:
Abit kd7e 22500 22500 huf
athlon XP 2000+ 20500 huf
ahogy számolom, ez még így kevesebb is 1500 huffal, de ez a tualatint is és a pénégyedt is veri, nem is kicsit!!!
Ja és egyébként a tualatin a celeron pénégyet télleg veri, az igazit már nem annyira az említett órajelen

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) Hold válasza Hequila (#20) üzenetére


Hold
őstag

sajnos elég szélsőséges árak vannak.. a PIII még mindig elég magas a PIV hez képest

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#22) Notes


Notes
senior tag

Hi karib!

Természetesen nem várom el hogy 4x-en menjen ha a lap csak 2x-et tud, csak a PowerStrip külön reportot generál a lapnak és a kártyának. Namármost akkor ha a kártya tudja a 4x-et akkor elvárnám hogy a PS normálisan kiírja hogy az adott kártya mit supportol. Külön van ugyanis supported ill. actual AGP mode. De most már nem érdekel a téma inkább az új konfigomat akarom összehozni csak még nem tudom milyen lapba tegyem az 1.8 nw-t?

Romanes eunt domus!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Hamis próféta? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.