Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MacCaine


MacCaine
őstag

Helló!

A következő a problémám: van egy hálózat, csupa windows xp sp2-vel. Mindegyik gép ugyanabban a munkacsoportban van, IP címek kézzel vannak beállítva, tűzfal minden gépen ki van kapcsolva. A lényeg, hogy az egyik gépen meg van osztva egy nyomtató. A másik gépről nem tudom elérni, tulajdonképpen a gépet sem tudom elérni, mert azt írja, hogy ''Nincs joga ennek az erőforrásnak a használatához'' vagy valami ilyesmit. Miért nem tudom elérni a gépet?
(A nyomtató és fáljmegosztás minden gépen engedélyezve van.)

Z.

(#2) MacCaine


MacCaine
őstag

Ennyire azért ne szóljatok hozzá sokan, nem tudom befogadni ezt a sok infót. :)


Szóval senkinek semmi ötlete?

(#3) Rici válasza MacCaine (#2) üzenetére


Rici
tag

XP Professional vagy XP Home van a gépeken?
(Bár minden bizonnyal prof)

(#4) MacCaine válasza Rici (#3) üzenetére


MacCaine
őstag

Professional. SP2-vel, meg az utána következő frissítésekkel.

(#5) Szőrös  válasza MacCaine (#4) üzenetére


Szőrös 
veterán

simple file sharing be van állítva ? azt hiszem ez után jelenik meg mindenhol a security fül ahol meg lehet adni mindenféle jogot többek között printernél is . csak egy tipp.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#6) regent válasza MacCaine (#1) üzenetére


regent
aktív tag

Jó régi a kérdés de azért válaszolok, és aztán majd kérdezek is.

Telepíteni kell egy protokollt: NWLink IPX/SPX/NetBIOS-t
aztán már látják egymást a gépek.

Ezt az hálótzati beállítításoknál lehet telepíteni, ott ahol beállítod kézzel az IP-t.
Van egy gomb, hogy hozzáadás (vagy telepítés, nekem német van nem tudom magyarul mi), aztán ki kell választani a protokoll-t, és ezt a bizonyost kiválasztani.


Kérdés:

Win XP alatt van megosztva egy nyomtató. Egy MAC OSX-rööl is el kellene érni, de valamiért nem megy. A mac látja a win-t, a Shared documents-be is be tudok a mac-rööl lépni, de a nyomtató nem jelenik meg.
Mi lehet a gond?

A másik probléma is hasonló, de inkább Mac-es. Másik mac, másik win, de ugyanúgy kellene nyomtatni mint a fenti esetben. Ezesetben viszont a mac látja a nyomtatót, de nem hajlandó felismerni. Azaz, csak úgy mint ''postscript printer''. De sajnos hülyeségeket nyomtat. A Mac-en pedig a nyomtatók között nem jelenik meg a kérdéses nyomtató, mint választható eszköz, pedig a mac-re is fel van installálva.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#7) regent


regent
aktív tag

up

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#8) regent


regent
aktív tag

up2

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.