Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lambda


Lambda
tag

sziasztok! adott a következő itthoni szokásos hálózat: Egyik gépbe 2 kártya a másikba egy. Net megosztva működik, hálózat működik tulajdonképpen egyetlen problémám van mégpedig hogy: tcp progit írok amivel lehet csevegni a két gép között. de van egy probléma. a kliens gép rá tud csatlakozni a szerver gépre is és saját magára is, de a szerver nem éri el a kliens gépet csak saját magát. akkor lett gyanús a dolog, amikor megpingeltem a szerverről a klienset, ugyanis nincs válasz. fordítva viszont van. és mondom minden más működik. Akkor most mi van? :)

Server beállítások:
1. kártya:
ip: 192.168.0.1
mask: 255.255.255.0

2. kártya:
ip 192.168.0.2
mask 255.255.255.0
átjáró: 192.168.0.1
dns 192.168.0.1

Kliens gép:

ip 192.168.0.3
mask 255.255.255.0
átjáró 192.168.0.2
dns 192.168.0.2

(#2) hezso válasza Lambda (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

Server gép:
a 2. ik kártyának TCP/IP beállításainál szedd le a default gateweyt, és a DNS átjárót is. Nem nagyon értem mér oda tetted...

Firewall beállításaiban lehet még esetleg gond.

(#3) loszerafin


loszerafin
senior tag

A szerver mindkét kártyája ugyanazon a hálózaton van (192.168.0)

Miért is jó ez??

(#4) hezso válasza loszerafin (#3) üzenetére


hezso
aktív tag

Végül is tök mindegy. De azt a gatewayt a 2.ik karin nem értem...

(#5) loszerafin válasza hezso (#4) üzenetére


loszerafin
senior tag

>Végül is tök mindegy

Nem hinném, hogy mindegy lenne.
A két kártya legyen külön hálózaton és akkor lesz értelme a gateway beállításnak is.

(#6) loszerafin válasza loszerafin (#5) üzenetére


loszerafin
senior tag

De amíg kedves topicindító nem ír le minden infót, addig szvsz hagyjuk is...

(#7) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

látom a hálózatokban jártasak vagytok. Azért benézhetnétek hozzám is.

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=60305&start=0#msg3[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=56135&start=0#msg3[/L]

[Szerkesztve]

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#8) hezso válasza loszerafin (#5) üzenetére


hezso
aktív tag

A server gép 2.-ik kártyájára akkor sem kell default gateway, ha pl a 2 kártya 192.168.0 és 192.168.1-en lesz. Nincs értelme, sőt így végiggondolva még a problémát is okozhatná, bár úgysem ez lesz a gond, sztem firewallon le van titva még az ICMP is(meg TCP is), ezért nem megy a ping se.

IPk jók lesznek így is.

mod: Feltéve akkor lehet jó ha így van a gateway ha a 2.-ik hálókariba van dugva az adsl modem. Sőt lehet tényleg ez van, mert hiányolom, hogy az elsőben meg nincs ott. Akkor jó így, marad a firewall hibalehetőség.

[Szerkesztve]

(#9) Lambda


Lambda
tag

az első kariba van dugva az adsl. ha a másodikból kiszedem a gateway-t nem megy a net. legalábbis úgy emléxem azért csináltam így. de azért kipróbálom bár csak holnap tudom. ha a firewallt kiszedem ugyanez a probléma :(

(#10) Dr.Momo válasza Lambda (#9) üzenetére


Dr.Momo
tag

Router: Ha az 1. kártya a DSL-re (internetre kapcsolódik), akkor annak DHCP-n kell kapnia az IP címet, tehát azt állítsd át Autómatikus-ra. (Elvileg ennek alapértelmezetten így kellene lennie).
A 2. Hálózati eszköz kaphat bármien belső IP címet (Pl: 192.168.0.1, netmask: 255.255.255.0).
Itt. Átjáró és DNS megadása elhagyható.
A kliens gép: Ezen egy olyan IP címet kell megadni, ami a szerverrel egy hálózati tartományban van. (Pl.: 192.168.0.2 - 192.168.0.254, netmask: 255.255.255.0) Átjárónak, meg megadod a Router gép 2. kártyájának IP címét (tehát: 192.168.0.1). DNS-nek meg amit a szolgáltatód megad.

Azért nem tudtad a Szerver gépedről a kliens-t pingelni, mert mindkét hálózati interfész egy IP hálózatban volt megadva. Mivel az 1. kártya volt az elsődleges, így az arp_request is arra a kártyára ment ki, és mivel fizikailag nem volt az a kártya összekötve a kliensel, nem tudta elérni.

[Szerkesztve]

(#11) Lambda válasza Dr.Momo (#10) üzenetére


Lambda
tag

Dr.Momo te vagy a nyerő :) thx!!

(#12) Junkie


Junkie
aktív tag

Hasonlo lenne a problémám

Szerver gépen xp van, két hálókártya
kliens gépen winme egy hálókártya

a gépek hálózatba látják egymást megosztásokból lehet másolni oda vissza. A szerver gépen az a hálókártya ami a másik géppel van összekötve ip-je 192.168.0.1 a kliensnél 192.168.0.2 itt a gateway 192.168.0.1 A szerver azon hálókártyáján ami az adsl modemhez kapcsolódik automatikus ip kiosztás van beállítva. Tehát a két gép látja egymást de a kliensről nem lehet netezni. Tűzfalakat lelőttem se az xp se a telepített tűzfal nem megy a szerveren nehogy ez legyen a gond. a net kapcsolatnál beállítottam hogy engedélyezve legyen a netmegosztás de semmi. Szal most már lövésem nincs mi lehet a gond.

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#13) Junkie válasza Junkie (#12) üzenetére


Junkie
aktív tag

nah sikerült megcsinálni :DDD

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#14) kikka80


kikka80
tag

sziasztok!
az lenne a problémám, hogy vetem egy 17 méteres egyenes utp kábelt és nem hajlandó otthon kommunikálni vele semmi sem. se 2 gép, se switch-gép, semmi sem. visszavittem a boltba 2x is és ott ment. van egy másik kábelem az jó. az és e között annyi a különbség, h az újon van a kódsor végén egy -F3 jelzés. ez mi, vagy esetleg mit lehet tenni?:(
a segítséget előre is köszi!

''open your eyes!''

(#15) kikka80


kikka80
tag

UP!

''open your eyes!''

(#16) Skica


Skica
őstag

2 gép, az elsőn analóg modemes kapcsoat.A második gépen 192.168.0.2 IP cím,az elsőn 192.168.0.1-es.Az első géppel minden tökéletesn megy.A másodikon a net megy, a síma tallózás viszont ''nem engedélyezett''.Mi lehet a bibi?

.: No Comment Grp:.

(#17) Skica


Skica
őstag

A második gépen mit kellene át állítanom hogy egymást lássák?

.: No Comment Grp:.

(#18) Skica


Skica
őstag

Kliens gép:

ip 192.168.0.2
mask 255.255.255.0
átjáró 192.168.0.1

File megosztás stb. ,az első gépen a tallózás, másolás, net megosztás minden ok., de a másik gépen csak az első gépet lehet látni de nem lehet tallózni benne.
Minden próbálkozást elutasít hogy nincs rá engedély.

.: No Comment Grp:.

(#19) Ghostika


Ghostika
csendes tag

Helo Mindenkinek!
Látom itt többen vagytok akik értenek a hálózathoz!
Azzal a problémával fordulok hozzátok hogy haverokkal összedobtuk a hálózatot és egy srác már régóta nem látott 1-2 szervert játékban/csak Counter - strike-t látott- ez vajon mért lehetett?/ és ezért újratelepítettük a gépét!
Viszont ezek után látott windowson bellül mindenkit de mikor egy nyagyobb filet /400MB/ át akartunk másolni a felénél kiírta hogy nem lehet olvasni a fájlt mert nincs ilyen hálózatinév! Nincs vírus a gépen és mióta újratelepítettük kb 1 perc mire az első windowsképernyőtől kezdve tom használni a gépet! /pl vezérlőpultot behozni!/
Na ebben kérném a segítségeteket!
Előre is kösz mindenkinek:
Ghost

Bad Boys For Life!

(#20) Skica


Skica
őstag

Esetleg valaki tud segíteni?

.: No Comment Grp:.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.