Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:24

LOGOUT.hu

A Guild Wars 2 egy MMORPG típusú játék, amely ráadásul havidíjmentes.
Történetileg a Guild Wars első részét folytatja, de itt most az 5 fajnak együtt kell harcolnia, a sárkányok legyőzésének érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) SkiDev válasza Ellia (#10350) üzenetére


SkiDev
senior tag

A metabuildet néztem, mert sok videóban láttam. Viszont nem nagyon értettem, legfeljebb megpróbálom értelmezni, ha mellette nyitva lesz a játék. :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#10352) Ellia válasza SkiDev (#10351) üzenetére


Ellia
addikt

LVL 80-ig nem is kapst meg minden traitet...stb. így az alap buildet se tudod kirakni még.

Szerintem csak játssz jelenleg, próbáld ki a dolgokat, fedezd fel a világot, ebben a játékban nem kell ráfeszülni semmire.

(#10353) DeltaPower válasza SkiDev (#10349) üzenetére


DeltaPower
őstag

Jól kezdtél neki, fejlődő ele-nek power kell, ice bow jó a lassítás miatt, illetve lightning hammer a sebzése miatt. Később a hammer helyett lehet fire greatswordot. A mozgást, távolságtartás, dodge-t érdemes jól begyakorolni..Dagger-dagger szintén használható fejlődésre, esetleg még dagger-focus, később staff.
Skillből érdemes air signetet rakni a futásgyorsítás miatt, sokat jelent, staffnál nem kell.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#10354) SkiDev


SkiDev
senior tag

Köszönöm a segítséget! Megnyugodtam, akkor csak játszok és ismerkedek :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#10355) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

gift: 8XXGD2-TKJVM-XRLT-R6X-R9QR142

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10356) blckhm válasza Mr.Csizmás (#10355) üzenetére


blckhm
tag

Koszi, le is csaptam ra. :R

(#10357) Beaumont


Beaumont
aktív tag

Hello GW players. :)

Valaki megvette az új kieget rajtam kívül?:)

Sztoriban szépen eljutok odáig hogy Gorrikot megmenteni a hajón, ami elsüllyed és ugye a parton ébredve jön egy kis cutscene. Na ekkor kidob a karakter választóhoz. Server disconnected üzenettel. Dx11 és Dx9 esetén is.

Valakinek ötlete? Minden máshol tudok játszani. Hivatalos buglistben nincs benne, de van már pár topik nyitva a hivatalos fórumon ezzel kapcsolatban...

Köszönöm előre is minden használható segítséget. :)

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#10358) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Heroic Booster kód vihető: G33HMW-DP81S-34QC-7K7-PQ1BM7V

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#10359) Lmh válasza l.skywalker (#10358) üzenetére


Lmh
őstag

köszi :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10360) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

JGG9P1-R8QCJ-GWGB-WTF-9H939GD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10361) Lmh


Lmh
őstag

Mi ez? :P Nem működik nekem. Már ha a TP-n kell a redeem code-hoz írni... :U :F

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10362) nuri válasza Lmh (#10361) üzenetére


nuri
aktív tag

Ha a mostani geforce now promoból van a kód akkor free accounthoz hozzáadva heroicá válik (régi alapgame), ha minden igaz csak free acc tudja használni.

(#10363) TBT


TBT
addikt

A még aktív játékosokhoz lenne néhány kérdésem:
Jelenleg melyik a legnépszerűbb szerver a játékban (EU szerver)? Melyikre érdemes átmenni?
Illetve mostanság hol szoktak összegyűlni a játékosok?

Az első két kiegészítő megvan, a Path of Fire történéseit és területeit még nem néztem meg (anno csak a bétával játszottam többet). Szóval még a mount sincs meg. Jelenleg tervben van az End of Dragons megvétele is. Ha egy teljesen új karaktert szeretnék indítani, mik a javaslataitok és tippjeitek így ennyi kiegészítő után?

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#10364) nuri válasza TBT (#10363) üzenetére


nuri
aktív tag

Csak wvw szempontjából érdekes a server, ha nincs összeszokott csapatod, guilded akkor tulajdonképpen mindegy. Aktivitás hullámzik ha valami low population serveren vagy és mindig más linket kapsz. Esetleg lehet időbeli aktivitás vagy nyelv alapján választani (de megint mondom, csak wvw-t érinti)

Bővebb statisztika: https://gw2mists.com/worlds/eu

Nem egészen értem mit értesz tipp alatt, de nagy vonalakban: csinálj amit akarsz, személyes történetet se vagy köteles letekerni.

(#10365) montana92


montana92
csendes tag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdése, de ha minden igaz, hónap vége felé lesz a 10. évforduló - szerintetek várható valamilyen leárazás, szokott lenni ilyenkor, vagy van bármilyen "pletyka" ennek kapcsán? Még régen (2013 körül) toltam a játékot, és egyik kieg sincs meg, de 2*30 eurót sajnálnék érte...

Illetve a GW1 kapcsán szokott bármikor is leárazás lenni? Ott meg a 40 eurót sokkalom egy 10+ éves játékcsomagért, de mondjuk féláron már kattintanék is.. :)

(#10366) Lmh válasza montana92 (#10365) üzenetére


Lmh
őstag

Szerintem várható valami...

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10367) Ellia


Ellia
addikt

EOD megjelenése után most szántam rá magam, hogy kipörgessem a kiegészítőt - szerintem nem sikerült rosszul, de nem volt meg az a hű meg há, mint anno GW1-ben Canthanál.

A sárkányos storynak vége, kapott egy szerintem MMO szinten nagyon korrekt lezárást, valahol hiányozni fog a játék (de leginkább a kedvelhető karakterei), de nem gondolom, hogy Én ebbe több időt fogok beletenni a továbbiakban. Remek élmény volt az egész játék minden tekintetben.

Azért kíváncsi vagyok mivel állnak elő a 10. évfordulóra.

(#10368) TBT


TBT
addikt

Augusztus 23. - Steam-es megjelenés

Az adatlapon a kiegészítők is fel vannak sorakoztatva, szóval minden is érkezik. :D

Guild Wars 2 10th Anniversary Event:
A +30% bonus to karma, magic find, and PvP and WvW reward-track progress will be active for one week starting on August 23.

As is traditional, we'll also have a wide range of Gem Store sales to celebrate the anniversary, and maybe even a few freebies to collect (spoiler: mount skin).

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#10369) duvi


duvi
nagyúr

Kíváncsi voltam, hogy a régi GW2 fiókokat át lehet-e vinni majd steamre, de se átvinni, se átregelni nem lehet. A szerver közös lesz, ezért lehet majd együtt játszani a steames haverokkal. Bővebben ITT.

(#10370) Lmh


Lmh
őstag

hát ez a 10. eves ajándék atomgagyi volt. :F:F

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10371) sz.mich válasza duvi (#10369) üzenetére


sz.mich
tag

Ezt nem igazán értem. Én a 10 éves accountomat gond nélkül használom Steamen.

Csak kp., az ár fix.

(#10372) duvi válasza sz.mich (#10371) üzenetére


duvi
nagyúr

Hogy? Én most direkt feltelepítettem a steames klienst és megpróbáltam összekapcsolni az Arenas accommal, de nem találtam ilyen opciót. Egy teljesen üres, új accot kaptam.

(#10373) sz.mich válasza duvi (#10372) üzenetére


sz.mich
tag

Jobb klikk a Guild Wars 2-re a könyvtáradban, majd properties, és a megjelenő ablakban (General) lesz egy launch options. Oda ezt kell beírni: "-provider Portal". Ezzel a megszokott módon indul a játék, tehát kéri a beléptető azonosítókat. Persze, ha steames haverral akarsz játszani, aki már odabent más szerót választott, mint amin te vagy, az szívás.

Csak kp., az ár fix.

(#10374) duvi válasza sz.mich (#10373) üzenetére


duvi
nagyúr

Valami nem kerek. Egyrészt nálam nincs launch opció a GW2 exe tulajdonságaiban, másrészt ezzel a módszerrel nem költöztetjük át az accunkat steamre. Ezzel a módszerrel nem csak azt érjük el, hogy a nem steames játékot steam kliensből indítjuk?

(#10375) sz.mich válasza duvi (#10374) üzenetére


sz.mich
tag

Ő... Nem a steamapps mappán belül az exe-n, hanem a tényleges steam könyvtáradban, az alkalmazáson belül ott, ahol rányomsz a nagy zöld play-re is. Ott, oldalt nyomsz a GuildWars2 ikonra egy jobb klikket, majd properties, és a megjelenő ablakban lesz egy olyan, hogy launch options. Oda kell beírni a "-provider Portal"-t. Bocsi, ha félreérthető voltam. :R

[ Szerkesztve ]

Csak kp., az ár fix.

(#10376) duvi válasza sz.mich (#10375) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi szépen! Így valóban működik :K

(#10377) Jani18


Jani18
aktív tag

Üdv Kezdő GW2 játékos vagyok.Jelenleg van egy 60-as necromancerem.Van esetleg valami guild ahová csatlakozhatnék?

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#10378) MZsoltee válasza Jani18 (#10377) üzenetére


MZsoltee
veterán

UP! Valaki játszik még, vagy mindenki PoE vagy Dio4-en van már? :)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#10379) Lmh válasza MZsoltee (#10378) üzenetére


Lmh
őstag

csakagw2!

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10380) Ellia válasza MZsoltee (#10378) üzenetére


Ellia
addikt

Beléptem, hogy a story meglegyen, de még az előzön se mentem végig teljesen...

(#10381) TBT


TBT
addikt

Augusztus 22-én érkezik a 4. kiegészítő, Secrets of the Obscure címmel.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#10382) Ellia válasza TBT (#10381) üzenetére


Ellia
addikt

Ezzel kicsit megleptek, de végre kezdenek valamit a lebegő szigettel :)

(#10383) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Korábbi kiegek ilyenkor várhatóak akcióban? Nekem csak a HoT van meg.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#10384) Lmh válasza MZsoltee (#10383) üzenetére


Lmh
őstag

Altalaban igen.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10385) MZsoltee válasza Lmh (#10384) üzenetére


MZsoltee
veterán

Vagy a ELDER DRAGON SAGA—COLLECTION 50€-s ára már annak tekinthető? Fura, mégegyszer ki kell fizetni a HoT-ot is.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#10386) TBT


TBT
addikt

Most kedvezményes áron mennek a korábbi kiegészítők!

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#10387) MZsoltee válasza TBT (#10386) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszönöm, már meg is vettem őket, el is vagyok merülve a tartalomban. Eddig csak a HoT volt meg.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#10388) MZsoltee válasza MZsoltee (#10387) üzenetére


MZsoltee
veterán

Van esetleg valaki, aki szintén most vette meg a nagy részét a kiegeknek és most fedezi fel ezt a részét a GW2-nek?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#10389) donki


donki
aktív tag

Megint elkezdtem játszani, és újra, immár sokadjára rádöbbenek, hogy ez a játék milyen brutálisan drága. Fizetni kell a kiegekért.Minden kieggel jön egy tartalom(living story) amiért külön is fizetni kell, és cserébe még karakterenként is rengeteg pénzt passzíroznak ki az emberből, hiszen a loot system ritkaságszámba menően agresszíven floodol többszáz, több ezer féle loottal, amihez ritkaságszámba menően apró tároló kapacitása van minden egyes karaktereknek, amit persze pénz befizetéssel lehet (kell) bővíteni karakterenként külön-külön. Nem számoltam utána, de valahol 100 és 200 ezer forint között van az az összeg, amivel olyan kényelmi fokozaton lehet elkezdeni játszani (zónákhoz való hozzáférés és tárolókapacitás tekintetében), ami más játékokban default. Más kényelmi funkciók is vannak, például egy adott karakterhez több buildet el lehet menteni és köztük váltogatni, persze ezért is fizetni kell. Ebben még egy forradalmi újításuk is van: a buildhez tartozó talentek, és a buildhez tartozó felszerelés elmentését külön-külön kell kifizetni.
Nekem mindig is tetszett ez a játék, de azért abban nem vagyok biztos, hogy ennyi pénzt valóban megér erre áldozni.

(#10390) TBT válasza donki (#10389) üzenetére


TBT
addikt

Sajnos minden játékban kell fizetni a kiegészítőkért. WoW-ban is (és itt a kiegészítők is jóval drágábbak), de emellett az még havidíjas is, a Guild Wars 2 szerencsére nem.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#10391) donki válasza TBT (#10390) üzenetére


donki
aktív tag

Ha csak egy karaktert felfejlesztesz, és mondjuk fél év után megunod a játékot, és a végén utánaszámolsz, lehet, hogy életed legdrágább havidíját fizetted ki...

(#10392) Kolbi_30 válasza donki (#10391) üzenetére


Kolbi_30
őstag

En itt felhuztam kb minden karaktert maxra..mindnek van tarolokapacitasa boven..storage is eleg, ki vannak gearelve szepen, de wgy kurva forintomba nem kerult, kiveve a kiegek es alap amit megvettem megjeleneskor. A living storyk ingyenesek amikor kijonnek es elkezded. Mondom ezt ugy hogy mar legalabb 3 eve csak belogolgatok a szulinapi ajandekokat kivenni..A shopban szinte csak skinek vannak..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#10393) Lmh


Lmh
őstag

Én sem érzem, hogy annyira lehúzos lenne. Első béta óta játszom, van 1 mainem amivel 90%ban tolom, annak van kényelmes kapacitasa, buildeknek is hely amennyi kell.
a fontosabb altoknak is visszafogottabban, de el lehet férni.
Szerintem még javitottak is a looton, sok minden csomagban, batyuban, ládában...stb jon, ezert nem hasznal annyi helyet. Ha mewgállja az ember h ne nyitogassa ki folyton, akkor salvagelve folyamatz, szepen rendet lehet tartani kis helyen is. Ez hozzűá tartozik szerintem a játékhoz.
Soha nem koltottem pénzt a játékra a kiegeken kivul, gemes cuccokat meg amikor megszaladt a gold, és kicsit jobb árfolyamban láttam a gemet, akkor vásárolgattam és akciók alatt megvettem gem storebol ami kellett. bank tabokat, bag slotokat és build helyeket főként.
Másra nem nagyon koltottem.
Szerintem toronymagasan a legfreetoplay barátabb játék. Pontosabban 1szermegvevős barátabb :P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10394) Jimbo75


Jimbo75
tag

Sziasztok! ha megveszem a legújabb kiegészítőt, akkor minden korábbi kiegészítőben érkezett tartalmak aktívvá válnak vagy meg kell vennem a korábbi kiegeket is? Gondolom igen, de azért rákérdezek, hátha :DD Például, ha az alap van meg, de ha mondjuk szeretnék bladeswown warriort tolni, akkor azt a kieget kell megvennem, amiben ez az opció megjelent, vagy a legújabbal érkezik ez is? Köszi!

(#10395) TBT válasza Jimbo75 (#10394) üzenetére


TBT
addikt

Meg kell venned a korábbi kiegészítőket is, pont nemrég voltak kedvezményes áron. :D

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#10396) Jimbo75 válasza TBT (#10395) üzenetére


Jimbo75
tag

Köszi, sejtettem :DDD

(#10397) Lmh válasza Jimbo75 (#10394) üzenetére


Lmh
őstag

de ha a bladesworn warri alényeg, akkor elég megvenni azt a kieget amiben azt kijott.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#10398) donki


donki
aktív tag

Megint megszerettem a játékot, de béna vagyok és már kicsit türelmetlen. Szerintetek wvw-hez hol a legcélszerűbb rotációt begyakorolni?

(#10399) Kolbi_30 válasza donki (#10398) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Sehol. Ott leginkabb a nagyobb es szervezettebb blob győz.
Nagyon ritka az ellentettje. Emlekeim szerint

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#10400) Ellia válasza Kolbi_30 (#10399) üzenetére


Ellia
addikt

Anno azért sokszor volt, hogy a kisebb de jól szervezet (pl. TS-en kummunikáló) és megfelelően felszerelt/talentelt blobunk simán bedarálta a random de nagy blobokat. Jelenleg nem tudom mi a helyzet, még az utolsó két LS-t se játszottam ki.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Guild Wars 2 (GW2)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.