Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7424) Womb válasza Printszkrín (#7414) üzenetére


Womb
senior tag

Inkább Gibson pukik vannak a drágább modellekben, jellemzően Alnico II-esek.
SD-k a Slash, EMG a Zakk modellekben vannnak.

(#8060) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8059) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ki kéne próbálni,lehet közelről jobban tetszene. Bár aktív pukiknál nem jó ha mindig be van dugva, mert meríti az elemet akkor is ha nem használom :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8080) Womb válasza kozeposztaly (#8075) üzenetére


Womb
senior tag

Egyéni ízlés kérdése, ahogy mondod. Természetesen arra figyelj, hogy túl közel ne rakd a húrokhoz, mert azon felül, hogy beleérhet és összekarcolja a pukit, a mágnes visszafoghatja a húrok rezgését.

Szerk: Bár ez néhol vitaalap, de igazából nem nyersz semmit, ha nagyon közel állítod a húrokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#11604) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Ezt hallgassatok meg, nagyon ugyes es raadasul magyar. :))

(#11602) skater86: Milyen basszer volt, illetve milyen szedo volt benne, milyen elemmel? Nekem nyaron volt egy vester markaju koreai warwick kopiam noname pukikkal. Szeptemberben, mikor eladtam meg ugyanaz a duracell nyuszi volt benne, amit megvetel utan beleraktam, pedig minden nap jatszottam rajta.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#11674) atidzsiforc válasza blackmacs (#11673) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Nekem a z42 kinezete jobban bejon, de azoktol a cort fele aktiv pukiktol felek.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12882) izomhod válasza atidzsiforc (#12881) üzenetére


izomhod
senior tag

fura, hogy az egyik puki ferdén van, de biztos nem véletlen

nézdcsak a csajt
Jeff Beck & Tal Wilkenfeld. @ Crossroads Festival 2007

[ Szerkesztve ]

(#13204) Plazmacucci válasza sza.sa (#13203) üzenetére


Plazmacucci
félisten

szerintem lehet, de teljesen felesleges. Az anelkul is szep hangszer. Bar vehetnel bele valami jobb fajta hangszedot, ami fedett, mert a hz nem egy karakteres puki.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13872) Plazmacucci válasza Aucor (#13871) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Humbuckeres? Meg kell nézni az elektronikát. Lehet szarul van árnyékolva vagy a föld megszakadt. A szívás ha mikrofóniás a puki. Sípol is?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15066) Eastman


Eastman
őstag

Úgy beállítottam ma a Stratót, de úgy. Annnnnyira vaddisznó hangja lett, ámulok és bámulok. :) A középső single-t lefektettem a koptatóig mint Ritchie Blackmore - így végre nem akadok bele a pengetővel -, a nyakit nagyon picit megdöntöttem úgy, hogy inkább a magasakat szedje, a hídit meg amúgy sem használom. Három állással elvagyok.

A középső most nem nagyon szedi a jelet, mert messze került a húroktól, de mivel TBX poti vezérli a közepet, kitekerve finoman hozzátesz a hangzáshoz. Ott álltam nyakamban a gitárral, kezemben a csavarhúzóval és milliről millire emeltem vagy süllyesztettem a pukikat míg azt nem hallottam, hogy ahhh.

Lett egy nagyon kicsi kása hangja az egésznek, olyan mintha gyári Reverb vagy Spring lenne az erősítőben. Imádom. Aki meg azt mondja, hogy a kis Roland kocka nem elég és nem kielégítő egy lakásba, az nem hallott még jó modellező erősítőt. Volume 2, Gain 5 és kiesett egy darab gitt az ablakkeretből. :D ...max 20x a lábkapcsoló miatt. Én nagyon elégedett vagyok vele.

Rock & Roll !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15391) Eastman válasza Bencsizy (#15389) üzenetére


Eastman
őstag

C-re hangolva jó hogy kileng.

Hogy' az icsába ne lengene ki, mikor extra laza lett???

+...és úgy ahogy mondod, a puki magasságát is lehet állítgatni mivel, extra laza a húr és így könnyebben oda tuggyaja szippantani a mágnes. Há' nem? Ha' de! :U

Az vótmá', hogy ha lelazítod a hat húrt akkor egyenesedik a nyak és rögtön borul a papírforma? Bundok is nyilván másképp viselkednek.

(Na, nem okoskodok tovább, szr napom van. Sry... Apámmal egész nap bozótot vágtunk a telken két motoros fűkaszával. Jó fej az Öreg, ha régi szakadt Gunsos Welcome to the jungle pólóban jött melózni? :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16277) nesa válasza nap (#16276) üzenetére


nesa
veterán

Elerhetoseget kuldtem jo arc, amennyit beszeltem vele.
Ha nemjon ossze az 500L, wilkinson igen elerheto aru.
Hogy tud egy puki nalad ilyen gyorsan meghalni?

(#16355) Plazmacucci válasza DocHoliday (#16354) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az én stratomban sem állt egyenesen, csavarral lehet játszani, ami a magasságot állítja, de úgy gondolom a rugók miatt ferde. Igazából nem számít hangban, ahogy a magasság se nagyon, mivel ezek elég alacsony jelű hangszedők. A lényeg, hogy ne legyen túl alacsony a puki :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16359) atidzsiforc válasza izomhod (#16358) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Aerodyne! :Y Imadom!!!!!

Amugy meg ha nagyon radikalisan all hid nem hulyeseg ferdere allitani a pukit, hogy jobban kovesse a hurokat/radiuszt.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#18417) BluEyes válasza Plazmacucci (#18405) üzenetére


BluEyes
őstag

Lehetséges, hogy a jelenség okozója hangszedő, azon belül is a nyaki szedő mágnese tud ilyen disznóságot művelni. Ismert jelenség, láttam is már ilyet, bár az single pickup volt, és a vékonyabb húrokat bacogtatta. A nyaki puki fölött jó nagy kilengése van a húrnak. A húr nem a testtel párhuzamosan, hanem minden irányban kileng. A mágnes erőhatása erősen megnövekszik, ahogy a húr közelít hozzá. Azaz változik az erő, amivel a mágnes húzza a húrt, attól függően, hogy a húr épp a rezgőpálya tetején vagy alján van éppen. Ez az erőhatás pont elég ahhoz, hogy hamissá tegye a gitárt.
Segíteni több módon lehet ezen. Az egyik a nyaki szedő likvidálása, nem véletlen találták föl az 1db híd-humbis gitárokat. Esetleg próbáld lejjebb engedni a nyaki szedőt, minél távolabb a húrtól, hogy a mágneses erőhatás kisebb és homogénebb legyen. Lehet próbálkozni más típusú pickupokkal, hátha valamelyik nem produkálja a jelenséget.
Azzal kezdeném, hogy a nyaki szedőt kihajítanám, ezzel ki lehetne deríteni, hogy ő a hiba okozója, vagy sem. Mert lehet, hogy mégse ez a baja, akkor majd tovább ötletelünk :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19793) atidzsiforc válasza kemotox (#19791) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Zsakbamacska. Volt atomhulladek olcso bogom is, meg olyan is, hogy a mai napig sirom vissza, hogy eladtam. Szekszi kis jb replika, leheletvekony nyak, vaskos test, jo balansz fasza bundok, pukik voltak kicsit gagyik, de az akkor pont bem erdekelt.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19828) kemotox


kemotox
addikt

Szerintetek? Úgy tudom a standard Squier már jobbféle cucc, vagy tévedek? Ennél nonamébb pukik vannak drágábban.
Akad itthon egy régi valami "Crafter" vagy milyen márkájú überkínai strato copy, az volt még az első gitárom. Úgy döntöttem amíg nem találok tetszetős/jóárú/közelbenlévő basszert addig előveszem a már több éve porosodó felújítós projektet. :P

(#20297) Eastman válasza MATEO6600 (#20294) üzenetére


Eastman
őstag

Nálam meg itt annyi a Metal Stack, hogy vödörrel kell kihordani az ablakon. Single-c. pukival is hozza rendesen. Mondom is mindenkinek, hogy Roland Cube-al kezdjen amíg ki nem találja milyen hangzásra vágyik. Az biztos, hogy szobametálra tökéletes. Ja, Marshall az nincs ráírva, meg nem is aranyszegélyű, csak simán jó. :)

(Viszont használtan nem vennék, és újból kizárólag lábkapcsolóst.) Mindegy, itt is ott is a Clean csatorna elé tehetsz egy bármilyen pedált, nem feltétlenül kell lecserélni az erősítőd.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20381) Eastman válasza PETEE78 (#20380) üzenetére


Eastman
őstag

Tegyél hozzá még egy tizest és kapsz egy zsír új Squier Stratót: [link] Garival. Gyakorlásra. ;)

...aztán ha később lesz pénzed rá / kedved akár fejlesztheted, moddolhatod is... (Poti-, puki-csere, jó kulcsok, stb, stb...) ...és lesz egy Stratód. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20411) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Jövőhéten vagy azutáni héten megjön a fizu. Egyszer már kérdezősködtem basszusgitár ügyben, most viszont megint esedékes lett a dolog. Van viszont egy apró változás. Kitaláltam, hogy mást nem is akarok már venni (akartam egy olcsó laptopot melóra, de végülis nincs rá szükség), így kicsit többet tudok költeni a cuccra.

Mindenképpen újat szeretnék. Még nem volt új gitárom, és most már nagyon szeretnék egy csillogó-villogó hangszert, amire vigyázhatok, mint a szemem fényére.

Alapvetően a klasszikus Fender cuccok jönnek be, így az első két kiszemeltem egy Squier P Bass és egy Squier Jazz Bass.
A harmadik pedig egy modernebb kinézetű, aktív cuccos, egy Ibanez GSR 200.
(Árakat ne nézzük, van amelyik itt olcsó, van amelyik máshol van jobb áron, csak azért linkeltem mindet innen, mert van ahol nincs leírás)

Kinek mi a véleménye a gitárokról? Egyelőre ezeket nézegettem ki, de persze rengeteg cucc van még ebben az árkategóriában (80-80k-ig), meghallgatok tapasztalatokat más basszerekről is.

Legjobban a P-Bass tetszik, nem hagyományos cuccli, hanem van a hídnál egy Jazz puki is. Többféle hangzást lehet kicsikarni belőle, szerintem ez tök jó, mivel életem első basszusgitárja lesz, még nem tudom, hogy pontosan milyen hangzásra vágyok, és így ki tudok próbálni mindenféle jóságot.
Az Ibanez is ilyen konfiggal rendelkezik, és még aktív is, van valami bass boost cucca ami klassznak tűnik, de valahogy az ilyen aktív dolgok soha nem jöttek be igazán. Valószínűleg az elemektől való ösztönös félelmem miatt. Nem szeretem az elemes dolgokat, mindig pont akkor merülnek le, amikor nem kéne :D

Szerintem a jövőhét folyamán elmegyek néhány boltba kipróbálgatni a gitárokat, de azért kíváncsi vagyok kinek milyen tapasztalatai vannak.
Az a preckó eszméletlenül tetszik, de a Squierekről hallani jót és rosszat is egyaránt :S

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#20417) NeoPampalini válasza kemotox (#20416) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem magával a Squier-rel, hanem az ócsó Affinity szériával van gond (összeszerelés, általános minőség, satöbbi). Nekem volt egy Squeir VM Jazz Bass-em, tetszett, frankón össze volt rakva, nem volt sorjás sehol, dögös hangú pukik, korrekt hangszer. Inkább gyűjts még egy hónapig, és legyen egy VM.

Azt az Ibanezt, amit belinkeltél, nem ismerem, ránézésre egy szokásos P+J hangszedős gitár, egy "egysávos" aktív elektronikával, szvsz parasztvakítás.

Ha már aktív elektronika, ez nyilván ízlés kérdése. Én szeretem, mert ott van kéznél egy 2 vagy 3 sávos EQ, bármikor lehet állítgatni, ha úgy szükséges.

(#20427) NeoPampalini válasza kemotox (#20421) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az a Jag PJ kábé ugyanaz, mint az Ibanez GSR-200, ugyanúgy PJ (bár az Ibbyre ellentétesen van feltéve), plusz bass boost poti... A humbis Jag meg ilyen MusicMan utánzat érzetet kelt a hídi humbi okán, ugyanúgy 3 sávos EQ, akár jó is lehet (a Cort Aronám hasonló, csak 2 sávos EQ, plusz a humbin kívül a nyaknál van egy jazz bass puki is).

(#20467) kemotox válasza Eastman (#20466) üzenetére


kemotox
addikt

Ez a sötétbarna szín baromira bejön. Anno mikor G400-as Epiket nézegettem akkor is a barna jött be, csak lebeszéltek mások, mondván "olyan, mint egy dohányzóasztal", így pirosat vettem. Most már nem hagyom magam ;]
Viszont az a "hopp itt hirtelen vége a koptatónak, de olyan mintha folytatódnia kéne" dolog nem valami szép szerintem, de majd max veszek anyagot és vágok magamnak koptatót, olyat amilyet akarok. Úgy is nagyon bejön a kolbászos koptató.

Ami nagyon bejön a gitárban a humbi + jaz pukik mellet, az az elektronikája. Van egy push-pull poti, egy kettős poti, meg a balansz ilyen kapcsolós poti. (középen kattan egyet és ott van mind két puki egyenlő mértékben, ha egyik másik irányba tekeri a potit az ember akkor a megfelelő puki fog jobban szólni)

Kíváncsi vagyok valaki ismeri-e az itteniek közül ezt a gitárt, kíváncsi vagyok mit tud mondani róla. Addig és nézegetek külföldi fórumokat, bemutatókat. Így ránézésre nagyon überfaszának tűnik.

(#20600) kemotox válasza izomhod (#20599) üzenetére


kemotox
addikt

Hát találtam 50 körül fasza gityókat de az utóbbi egy-két héten kicsit elbizonytalanodtam, hogy kell-e nekem basszusgitár. Inkább megcsináltatom a mostani gitáromat faszán (bundcsiszolás kell neki meg beállítás, meg a felezhető pukiknak nem ártana egy-egy push-pull poti sem).

Meg akad itthon darabokban egy csínai Strato copy, azzal is nagy terveim vannak már évek óta.

Szerk.: Miért, van valamid?

[ Szerkesztve ]

(#21352) Eastman válasza AKs (#21343) üzenetére


Eastman
őstag

No, hát ez egy meglepő fordulat... :)


+

Ma találtam a kicsikére. Rövid menzúra Eastmannek! Őt nem sajnálnám össze-vissza moddingolni. Réztőke, push-pull poti, kill switch, japán puki bele, vagy valami komolyabb, ha szélességre belefér. Hétfőn meg is ölelgetem...

Érdekes, hogy még a japán Medium Scale 628 milliméteres menzúránál is rövidebb ez a 610 millis skála.

Áldott legyen az ázsiai kollégák pici keze! Fender Csájna.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21571) kemotox válasza alvarezlopez (#21570) üzenetére


kemotox
addikt

Az a lényeg, hogy sok vezetéke legyen a pukiknak, méghozzá négy, ami valójában öt. Négy vezeték a két tekercs két-két végpontja, illetve egy földelés.

(#21581) Moleman válasza BluEyes (#21524) üzenetére


Moleman
addikt

Figyelem, kisregény következik.

Nehézségek árán, de tegnap végre megérkezett a gitárom. :)
10 napot vártam rá, sajnos DPD-vel jött, akik nagyon nem álltak a helyzet magaslatán. Nem lehetett tudni előre, melyik futárszolgálattal fogják küldeni, 4 nap után adták fel, és Bolognából még München felé kerültek, fene a logisztikájukba. Amint Pestre ért, telefonáltam, a másnapi kiszállításra címet változtattam, ennek ellenére a korábbi címre vitték... Plusz egy nap csúszás. Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy nem tudják mikor ér vissza vele a futár a telephelyre, este már nem lehet átvenni. Ennek ellenére odamentem este 9 után, pont 10 perccel korábban ért vissza a futár, így megkaptam. AZ átvevőpontos ügyintéző már nagyon kedves volt, részben elvette a rossz szájízt.
Ott ki is bontottuk, így az unboxing videó elmaradt, de nagyon elégedett voltam.


Egy bazinagy papírdobozban volt az egész, kibélelve kisebb-nagyobb légzsákokkal és karton távtartókkal, a közepén a tok pukifóliával sokszor körbetekerve. A tokon belül a gitár a szokásos 1-2 mm vastag szivacszsákban volt. A pickupváltóról lespórolták a hungarocellbogyót, pedig az még keménytokon belül is szokás.


A tok a képek alapján nagyon gagyinak tűnt, de élőben nem olyan rossz, vastag szivacs, puha szőrös belsővel, a hátán 2 állítható vállpánt is van.

A zsebében voltak a kiegészítők, szerszámok a beállításhoz, garanciapapír, használati útmutató, minőségellenőrzési lista és egy kép a gitárról a minőségellenőrzésnél (letettem a hajam).


Maga a hangszer: fantasztikus. Gyakorlatilag fényképezhetetlen, sose adja vissza, milyen színű, de nagyon szép.

Üreges mahagóni test (barázdált a felülete), sima domború C grade juhar top, szintén barázdált mahagóni nyak, vékony selyemfényű nitrocellulóz lakk mindenhol. A koptatót leszedtem, kicsit csúnya az elülső csavar helye, de nem szerettem.
A nyak a félelmeim ellenére nagyon kényelmes, pont tenyérbeillő, jobban örülök neki, mintha 60's slim lenne. Az üreges test miatt az egész gitár csak 3.5 kiló, 90 dekával könnyebb mint bármelyik más elektromos gitárom (a strat, a superstrat és a basszus is 4.4 kiló).

A fogólap az egyetlen, amivel nem vagyok kibékülve, elvileg rózsafa helyett sütött juhar, a színével nincs is gond, viszont olyan mintha csak durván legyalulták volna, sprőd, érdes a felülete. Ha a kezem zsírjától nem simul ki belátható időn belül, lekezeltetem valahol hangszerésszel.

A hangolókulcsok klasszikus tulipánok, elég masszívan mozognak, de a gyári húrozás kicsit tesséklássék, kevés menet van a tengelyeken, nagyon sokat mozgott, mire nagyjából tartja a hangolást. Valami hibrid Daddario készlet van rajta, talán 9-46 (tolómérővel 9-49, de olyan tudtommal nincs). A nyaki húrvezető és a bundok rendben vannak, de nem annyira kiemelkedően simák a szegélyeik, mint egy fél millió fölötti gitárnak. A húrmagasság tökéletes volt, az intonáció viszont majdnem mindenhol rossz, sokat kellett tekergetni, a vastag E húron el is értem a húrláb menetének a végét.
A potik először durván jártak, de 2 tekerés után már jók, a pickupváltó is kellemes. Le nem vettem a takarólemezeket, de ha egyszer odajutnék, csinálok képet a villanyászatról is.

A Burstbucker Pro hangja... na az mindenért kárpótol. A fogólapért, az AAA top hiányáért, a relatíve hatalmas kiadásért. Minden hangerő és hangszín állásban más karakter bújik elő belőle, nem hiányzik a felezhetőség. Nagyon tisztán szól mindenhol, nem sárosodik el a hangja, és semmi zaj nincs. Nagyon sokkal tud többet nálam, évek kérdése, mire felnövök hozzá. De már dolgozok rajta, az itteni tanácsok alapján elkezdtem skálázni és így 13.5 év után végre rendeltetésszerűen használni a kisujjamat... :D


Pont egy nappal a gitár érkezése előtt sikerült beszereznem a kiválasztott midi pedált is (Behringer FCB1010, gyári 2.4.1 chip), egy kis konfigurálás után tökéletesen működik, stompbox és expression, standalone és VST egyaránt. A preset léptetés hektikusan működik (jobbára nem működik), de azzal már együtt lehet élni.

Nagyon köszönöm minden érintettnek az ötleteket és a javaslatokat, összehoztátok nekem a tökéletes gitárt. :R

(#21810) Eastman válasza Zoli133 (#21809) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

nem sokat tudok a Seymour Duncan pukikról, de szerintem így kell kinéznie az online-pickup választás első lépéseinek. Kereskedelmi szempontból mindenképpen. Korrekt.

brickm Törjön a fúró! Az álmoskönyv szerint nem jó, ha a villanygitáros váll-gondokkal küszködik. De, értem szavad. :)

ALL: A klasszikus gitár a magyar Wikipédia aktuális kiemelt, címlapos szócikke. Hejj!

Breaking!

A szorgalmas Ferkó barátom - GYES után - újra Blöró gitárosa. :) Ideje egy koncertlátogatásos, forralt boros-kutyálkodásos hajnali vonyításnak!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22192) kemotox válasza Plazmacucci (#22191) üzenetére


kemotox
addikt

Csak attól függ, hogy hány vezetékes a puki. Ha ki van vezetve mindkét tekercs eleje/vége, akkor igen.
Ha nem, végülis akkor is megoldható, csak nem egyszerű mutatvány. :P

(#22261) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nnnnaaa... Végre sikerült mindent beszerezni, ami kell egy kis barkácsoláshoz:

- új nyereg, mert a kínai gagyi eltört a G húrnál, ez jóval vaskosabb
- két DPDT kapcsoló (humbikhoz serial/parallel/single kapcsoláshoz, mindkét pukihoz külön kapcsoló)
- 500-500kOhm stacked potméter a hangerőnek + potisapka (mellé tettem a gyári kínait, tulajdonképpen tök egyformák :D )

(a tone poti a kínai marad, működik, de csak a fotó kedvéért nem bontottam szét a gitárt ((még)) :) )

Aztán a többi izgalmas lesz, mert van ugyan multiméterem, meg forrasztópákám, de egyikkel sem vagyok különösebben jó viszonyban, de majd most megtanulom kezelni mindkettőt. A kapcsoló rejtelmeit is érdekes lesz felfedezni, mert semmiféle jelölés nincs rajta, hogy honnan induljak el vele. :DDD

(#22377) kemotox válasza Szten Márs (#22376) üzenetére


kemotox
addikt

Seymourék áprilisi tréfája A csubis pukit gondolkodás nélkül vinném :D

(#22783) Eastman válasza Fitzgerald (#22777) üzenetére


Eastman
őstag

-

haxiboy

Ha a Les Paul tetszik, viszont mégis a stratós single coil hangzás a bejövős, akkor P90-es puki kell Neked...!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23634) kemotox válasza #20655360 (#23633) üzenetére


kemotox
addikt

Jaja nézegettem én is ezt a Squiert, régen még valahol nyereményjáték is volt, valami csaj nyerte pfffööjj pedig ez nem lányoknak való cumó :D
Ha már shredder cucc, én most egy gagyi strat copyból akarok egy metálgecit csinálni, épp azon filózom, hogy citromsárga vagy neonzöld legyen. Kap egy valami baszójelű pukit a hídhoz azt annyi. Mindegy hogy szól, csak sikítson, mint egy szűzkurva ;] Még a fejét is tervezem átfaragni. Elbaszott egy projektgitár lesz ez, másra úgy se jó. Legalább amíg szenvedek vele nem unatkozom :D

(#23665) kemotox válasza Eastman (#23664) üzenetére


kemotox
addikt

Itt tudom, hogy van, régen sokat szórakoztam vele. Jó kis cucc, főleg, hogy tök szabadon mozgathatóak még a pukik is. Láttam egy-két érdekes kreálmányt :DD (Fejen a kapcsoló meg hasonló retardáltságok)

[ Szerkesztve ]

(#23675) Eastman válasza #20655360 (#23673) üzenetére


Eastman
őstag

Japánok csináltak/nak rövidebbet is. Egyszer mintha találtam volna gyári Floydost-satust is. Nem Squier, hanem Fender művek.

[katt] és [katt]. Kicsi a kezük. :)

(...felezik a skálahosszt, tehát a 314-nek írják ami nálunk a 628-as menzúra...)

Ha nézed közben, a Fender STX-95 Floyd Rose HSH pukikkal elég csibész. Fekete mint az éjszaka. 628-as.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23693) Eastman válasza Zoli133 (#23692) üzenetére


Eastman
őstag

Lutrinak gondolom, ha nem vagy profi nyakász. Vagy adj egy esélyt egy hangszerésznek, aki beállítja a jelenlegit, vagy vegyél egy jó nyakú megunt donor gitárt amit még összeépítve kipróbáltál, vagy rendelj egy zsír újat pl. a warmoth.com-ról. Azzal nem lesz baj.

Nem hiszek a használt nyakakban. Azér' az más mint a puki.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23955) BluEyes válasza haxiboy (#23952) üzenetére


BluEyes
őstag

Nagyon marcona az új vas, gratula!
A kollégák helyesen írták az "aktív" pukik mibenlétét, passzív pu + buffer erősítő.
Fontos a minél kisebb összeszedett zaj miatt a két alkotó fizikai közelsége, ezért kézenfekvő közvetlenül a pickup-ba beépíteni az elektronikát, így lesz aktív a pickup. Azonban a gyakorlatban a néhány (kb. 5-20 centi) távolság sem problémás, így házilag, esetleg egy ügyes páka-kezelő szakmunkás segítségét igénybe véve magad is "aktívvá" tudod varázsolni a hangszert, 2-300 forint alkatrészköltséggel.
http://www.till.com/articles/GuitarPreamp/
Itt egy konkrét kapcsolás, rém egyszerű, a célnak tökéletes. A legfontosabb a JFET típusa, N csatornás J201, ettől ne térj el, a többi alkatrész értéke némileg módosítható is akár, ízlés szerint, a leírás részletesen kitér erre.
Megépíteni pofonegyszerű, igazából az erősítő és az elem helyét nehéz jól kitalálni, gányolás és faragás nélkül, de nem lehetetlen, meg a netet is fel lehet túrni, hogy mások hogy oldották meg.
Szóval ez is egy lehetséges, jóáras megfejtés. ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#24072) Eastman válasza brickm (#24070) üzenetére


Eastman
őstag

Itt is jóság van mélyekből meg középből.

Főleg, hogy most azzal kísérletezek, hogy kitekertem a kis kombón a mély, a közép és a magas potikat mind-mind 10-ig, és csak a pukik hangerején és hangszínein állítok, úgy hogy a kapcsoló középállásban van. Tanulságos.

Böfögős, röfögős, határozott zengéssel, konkrét, vastag hangzással. Érdekes, hogy inkább a nyaki P90-nel jön a tartalmas közép-magas tényleg kellemes csilingelése. A hídnál vág, ha kell, de egyrészt nem kell, odáig nem tekerem a Tone-t, másrészt így ott is harap és közben nem is bántóan éles.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24762) kemotox válasza #20655360 (#24760) üzenetére


kemotox
addikt

Nalam sincs nyaki mert elvesztek a pukitarto csavarok :DD

(#24767) kemotox válasza #20655360 (#24764) üzenetére


kemotox
addikt

Igazából elég ha lehalkítod az éppen nem használt pukit, csak hogy ma is meglegyen a szőrszálhasogatás ;]

(#24992) kemotox válasza #20655360 (#24990) üzenetére


kemotox
addikt

Mindenképpen külön kell kivezetni a két pukit ehhez. Stereo jack? És úgy bekötni, hogy az egyik csatorna az egyik piköp legyen, másik a másik. Aztán valami splitterrel két monóra szétszedni és mehet két különböző kisvasútra. Talán még össze is lehet újra rakni őket, hogy elég legyen egy erősítő, csak az effect vonal legyen más. De a sztereó mindenképpen jó kiindulópont szerintem, nem kell megfaragni a gitárt hozzá, elég egy jack csati :D
Én is akartam régen effektet építeni gitárba. Végülis megvalósítható simán. Egy kisebb pedál bele simán belemegy szerintem a gitárba, persze kell egy kicsit faragni, de megoldható. Csak kérdés van-e értelme. Valami nagyon generic dologgal lenne érdemes megcsinálni, amiből nem tart az ember sokfélét, mint pl egy torzítóból.

Szerk.: Basszus tök rég megírtam ezt a kommentet csak nem küldtem el.. most megelőztek a stereo jackes ötletemmel :D

[ Szerkesztve ]

(#25742) Eastman válasza #20655360 (#25741) üzenetére


Eastman
őstag

Az, hogy a szobában nem izzadsz úgy mint a próbán vagy a színpadon. 40k-s sportgitáron sokat mondó lehet főleg a hídi hangszedőkeret négy, vagy felső kettő csavarja. Sokszor "beizzad" a hídi puki. És ebben az árkategóriában általában nyitott a humbi.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25771) Eastman válasza V.Stryker (#25769) üzenetére


Eastman
őstag

A drágábbra (jobbra) cserélt pukik miatt.

(Az ilyen projekt gitárokkal azért kell vigyázni, mert általában akkor kerülnek eladó sorba, ha nem sikerülnek.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25844) Enton válasza #20655360 (#25843) üzenetére


Enton
addikt

Áhh, zsír.
Csak én pl nem szeretnék fix húrlábasat, de akinek ez nem heppje az még jól is járna/járhat vele, tényleg best buy gyanús plusz keménytok/dimarzio pukik meg jóféle kábel hozzá se apróság. :K
Ennyiért ilyet ritkán találni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25924) Tommyka21


Tommyka21
tag

Üdv a fórumtársaknak!
Hozzám is megérkezett az új családtag.
Epi Les Paul Custom koreai darab 1999-ből.
Sokat mentünk ma érte de megérte.
Nagyon szép állapotban van, a színe szinte fényképezhetetlen :D .
Még szoknunk kell egymást de biztatóan indul a dolog :DD :DD .
A hídi puki Dimarzio paf pro 151- szépen adja.
10-es Elixír húrral adta a tulaj, kiváncsi leszek erre is mivel eddig csak Ernie bácsit használtam.
Szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#26074) kemotox válasza FockeWulf (#26073) üzenetére


kemotox
addikt

A potikat ki lehet húzni, tehát két állások van a tekerésen kívül, magyarán kapcsolóként is működnek. Általában arra használják, hogy a humbucker pukikat felezzék vele, és majdnem olyan legyen, mint egy single coil. Itt is erről van szó.

(#27142) kemotox válasza xCharusso (#27141) üzenetére


kemotox
addikt

Ha fel van tökig tekerve a gain, akkor persze, hogy zavaros, hisz ez a lényege :D Single coil pukik meg amúgy is elég zajosak.

(#27538) Plazmacucci válasza Tommyka21 (#27537) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs típus jelölve, csak annyi hogy Dimarzio. A híd puki aránylag nagy jelű, rockra tökéletes. A nyaki meg meleg tónusú alacsonyabb jelű és most már felezhetőek is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27576) Eastman válasza Tommyka21 (#27573) üzenetére


Eastman
őstag

Kustom Tube 12A

Lehet, hogy "túl jók" hozzá a hangszedőim, de nálam nagyon szépen muzsikál. Meg is lepődtem. Konkrétan lemaradtam egyről, pedig 15 Mátyást bármikor letennék érte. Játszós kiskombó.

kemo Arra amire használom, bőven jó a Studio. Nem leszek Gerimúr. Más kérdés, hogy mi mennyit ér. Ölbe kell venni és ha szr, otthagyni.
Pont ennyiért hoztam el anno a Honey-t. Annyiból szerencsém volt, hogy már combosabb pukikkal.
(Látod, próbálok a földön járni.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27987) bigrob válasza Panzermeyer (#27982) üzenetére


bigrob
őstag

Kinek a pap kinek a paplan.
Nekem volt egy Epi studio lp-m de gyenge pukikkal, nehéz volt, annyira nem jött be a forma se. Inkább eladtam és a 2 puki árát rádobva vettem telecastert, meg superstratot, majd a telét egy V-re cseréltem. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.