Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2232) #53172992 válasza master bud (#2170) üzenetére


#53172992
törölt tag

Azért nézd.
Pl ezzel az emuval ugyanúgy rossz lenne az illesztés gép és gitár között, ezért gépen emulálva nagyon zajos lenne.
Azok a dobcuccok nem igazán jók amit hozzá adnak egy ezdrummerrel, drumkit from hellel többre mész.
H demózni tudj:
kell egy hangkártya INSTRUMENT bemenettel, ez fontos.
Éneket nem igazán tudna fölvenni mert az alábbi emuban nincs miksi preamp.
Olyan is kell.
és utánna hozzá egy dobgép, egy szintimodul(athmosphere pl) és kész a cucc.
de az emura még kéne költeni hogy minderre jó legyen
V

(#4097) jolti05 válasza cucka (#4095) üzenetére


jolti05
őstag

Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (11)
Leállt a szerverük, gondolom, később megnézem. Utolsó pillanatokban láttam, hogy 3 oldalnyi is van, én csak az elsőt nézem, ott egy 30e-res Encore Strato (ha jól rémlik) tetszett.
Ez ma nem az én napom, figyelmetlen vagyok. Ha újra él a szerver, átböngészem, mit nem vettem észre, de én tényleg egyáltalán nem láttam elektromos szót.

Szten Márs: Köszi :) Amint él az oldal, megnézem :)
Nagy zeneszerető vagyok...hallgató...pontosabban kizárólag hallgató. :) Leginkább punk, punkrock, alternative, rock, hard rock, metal, heavy metal, nu metal, metalcore, emocore, drum and bass, dubstep, amik szinte minden mennyiségben jöhetnek. Szóval összességében elég rock-metál orientált a zenei ízlésem.
Arra pedig nehéz válaszolni, hogy mit szeretnék játszani.

Életem egyik legszebb pillanata lenne már az is, ha csak az elején a gitárszóló viszonylag hibátlanul menne [link]
Ennek [link] az eleje ment, csak az felismerhetetlen azon, amin én próbálkoztam :)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4173) magno válasza X2N (#4172) üzenetére


magno
csendes tag

Inkább programokkal pl: Cubase, Guitar Rig 3-4, Amplitube, Cakewalk Studio Instruments (ebből a bass gitár nagyon jó), Ezdrummer, Addictive Drums, néha Battery3, Peavey Revalver MKIII, B4II stb. Most pl a Waves plugin pack -okból szemezgettem. Baromi jó kompresszoraik meg EQ-ik vannak.

forever hardcore

(#5542) matyi94 válasza Atticus85 (#5539) üzenetére


matyi94
senior tag

A mustang kombó gyakorlásra kiváló, usb-n be lehet dugni a gépbe és stúdió minőségű felvételt lehet csinálni vele, szerintem jobbat, mint egy pod xt-vel. Ha koncertezni is szeretnél, ennél valami nagyobb kell, de próbaterembe szerintem ez bőven elég, én a legállatabb drumandbass dobost is túl tudtam játszani 3/4 hangerőn.

Legyen szép napod!

(#7095) Bencsizy válasza izomhod (#7092) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Unokatesóm nagy rocker gyerek volt úgy 16 éves koráig, aztán levágatta a hosszú haját és most főképp elektronikus zenét hallgat. :) A válasz sztem egyértelműen a csajok :D

Amúgy én "mindenevő" vagyok, abban az értelemben, hogy én minden stílusból hallgatok zenét, mivel ami megtetszik, azt hallgatom. Így mindig találok kedvemre valót, ha mondjuk rockban vagy drum n bassben pangás van. :) Persze a szívem a rockhoz húz.. :D

De Dszásztin bíbőr meg lady giga, az nem fér már bele...

(#8842) hNp88 válasza X2N (#8841) üzenetére


hNp88
aktív tag

drummer silencer :D

ez meg nem tudom érdekel-e bárkit, meg minek írom ide... nemrég úgy döntöttem, mégse adom el a Warlock-om. inkább megpróbálok fejlődni ezzel is... a nagyon-nagyon-nagyon távoli cél egy egyszemélyes black metal "project" lenne, legfőbb irányvonalként Burzum és Evilfeast munkásságát megjelölve :R, ... nem tudom, van-e itt valaki, aki ebben a műfajban utazik :D :B

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#12598) Shadahin01


Shadahin01
csendes tag

Nekem végre az itt leírtak alapján megszólalt a GRig5! :R
...de a gitár jele nem megy keresztül a programon /alaplapi hangkártyám van/...jövő 7en megjön a midi/usb átalakítóm a BossGT8-amhoz.Akkor talán okosabb leszek.

mod: drum loop progit tud valaki esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#15775) atidzsiforc válasza reményhal (#15771) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ne elore megcsinalt loopokat hasznalj, hanem vagy vagd szet a mintakat hogy minden dobot kulon meg tudj szolaltatni es sajat beateket kesziteni belole, hogy osszeilljen a zeneddel tokeletesen. Mondjuk ez eleg gepiesen fog szolni.

Szerintem inkabb szerezz be valamilyen mididob szoftvert.

Pl.: Toontrack EZdrummer vagy Toontrack Superior Drummer (az utobbi ujabb es joval tobbet tud), Addictive drums, vagy FLstudio sajat dobszekvencerei, abban tobb is van alapbol, mar nem jut eszembe a nevuk. Cubaseben is van alapbol valami dobcucc. A midizesben az a jo amugy, ha a dobkotta meg van irva pl guitar proban, azt a midit felismerik ezek a progik es nem kell semmit ujraprogramozni, csak ki kell kovertalni aztan berakni es kesz. Legalabbis toontrack termekeknel mukodik, addictive drumsnal a regi verziok masfajta midi mapet hasznalnak, a tobbirol meg gozom nincs mertn em hasznaltam oket.

De akarhogy is csinalod, a dobprogramozas idoigenyes feladat lesz, ha normaslis minoseget akarsz elerni, meg olyan meneteket irni, amik valamilyen szinten emberinek hangzanak.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16235) izomhod


izomhod
senior tag

(#16241) atidzsiforc válasza Gyick (#16240) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Line6 Pod HD multieffekt, Addictive Drums, meg Reaper.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16246) izomhod válasza atidzsiforc (#16237) üzenetére


izomhod
senior tag

mivel toltad fel? na látom is a választ

az addictive drums-t próbálom flstudioba betolni éppen :((

faszán tudsz reszelni;)

[ Szerkesztve ]

(#16247) atidzsiforc válasza izomhod (#16246) üzenetére


atidzsiforc
őstag

kozel sem ugy, ahogy szeretnek, de ahoz tobbet kene napont pengetni, mint call of dutyzni :D

nekem maskor ment fl-ben az addictive drums amugy, problema nelkul.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17472) atidzsiforc válasza Daneeka (#17471) üzenetére


atidzsiforc
őstag

XLN Audio Addictive Drums

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19936) NeoPampalini válasza izomhod (#19933) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

MT Power Drum Kit: [link]

Max Synths Drum Kit: [link]

Ezek elég picik, pötyögni jók... :)

(#19938) PETEE78 válasza izomhod (#19933) üzenetére


PETEE78
senior tag

Magix Music Maker 2013 2014 is baromi jó dobokat tartalmaz. Még az alap is, de javaslom leszedni hozzá a Rock vagy Jazz drum kit kiegészítéseket. Szinte minden alap kíséret benne van amire szükség lehet. könnyen szerkesztheted az alap kíséreteket is.

You are being revived

(#20740) Eastman válasza csadi0011 (#20738) üzenetére


Eastman
őstag

Drummers on drugs :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21902) Moleman válasza Plazmacucci (#21900) üzenetére


Moleman
addikt

Az Addictive Drums nekem nagyon bevált, rengeteg finomságot bele lehet vinni a játékba. Hivatalosan sajnos nem ingyenes.

(#21905) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#21900) üzenetére


Ragnar_
addikt

MT_Power_Drumkit host kell hozzá, VSTI-ként működik, viszont ingyenes, csak aktiválni kell a honlapon.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21909) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#21907) üzenetére


Ragnar_
addikt

Addictive drumshoz is kell host (Cubase, Reaper) szerintem, szóval ebből a szempontból ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21925) BluEyes válasza Humbucker (#21923) üzenetére


BluEyes
őstag

online? drumbot

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22448) csadi0011


csadi0011
őstag

Youtube-on nézelődve (hallgatózva) akadtam egy emberkére: Todd Emrick. Kellemes feldolgozásokat csinál akusztikus gitáron, szájharmonikával:
Sultans of Swing
Dream On
Hotel California
Little Drummer Boy

(#26138) Ragnar_ válasza InHell (#26127) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jó track lett, modern metal, jó a hangzás is, bár az én fülemnek kicsit compressed.
(Szerintem SoundCloud talán egyszerűbb, oda, ha jól tudom nem kell regisztrálni csak feltöltéshez)

Én is rászántam magam, hogy töltsek föl valamit a zajongásaimból. :) Nálam Line6 toneport / Reaper / MT_Power_ Drumkit a setup. Toneportot USB-n, Reaperben kiválasztom a Line6 ASIO- t gyakorlatilag 0 latency. Line6 toneport fizetős külső hangkari+software, Reaper opcionálisan ingyenes, PowerDrumkit ingyenes. (Ha pénzt keresnék a Reaperrel megvenném). Post EQ nincs (ha jól emlékszem :DDD ) a hangerőn szoktam húzni valamennyit a kész tracken. A gitársoundról annyit, hogy most éppen ez az aktuális lehet, hogy két hét múlva már valami totál más lesz.. attól függ sokszor, hogy mit hallgot gyakran. :DDD Nálam általában 2-3 riffig megy a dalszerzés sok befejezetlen ötlettel, meg coverezés szokott lenni, ha elkap a gépszíj.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26604) Eastman válasza #56474624 (#26596) üzenetére


Eastman
őstag

A BPM egy zenei fogalom. Leütés/perc. Amely _egyértelműen_ meghatározza egy zenemű tempóját. Így az egész világon bárhol értelmezhető és lejátszható a szerző által leírt tempóban.

"A legáltalánosabb tempók BPM-
ben megadva:
Largo = 40–60 BPM
Larghetto = 60–66 BPM
Adagio = 66–76 BPM
Andante = 76–108 BPM
Moderato = 106–120 BPM
Allegro = 120–168 BPM
Presto = 168–208 BPM

A mai elektronikus zenei
stílusok is behatárolhatóak
BPM-számok segítségével. Íme
néhány közelítő érték:

Progressive House: 125–135 BPM, leggyakrabb BPM szám: 128
Trance: 125-140 BPM
Techno: 120–145 BPM
Goatrance/Psytrance:140–145(150) BPM
Progressive Trance: 130–140 BPM
Drum&Bass: 170–190BPM
Dubstep: 130-145 BPM
Breakbeat: 120–140 BPM
Hardtechno: 145–170(180) BPM
Hardstyle: 145-155 BPM
Jumpstyle: 125-160 BPM
Hardcore: 140-190 (200)BPM
Speedcore: 200-800+ BPM
Electro: 90–140 BPM"

stb.

Függetlenül az alkalmazott hangszertől, pl. fúvósoknál vagy vonósoknál, stb. is irányadó.
Ezért sajnos nem pengetés/perc.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31343) Eastman válasza FockeWulf (#31342) üzenetére


Eastman
őstag

„Adapted from liner notes

Paul McCartney – vocals (1–14), guitar (1–5, 8–11, 13, 14), bass guitar (1–4, 6, 8–13), percussion (2, 4, 5, 6, 10–13), synthesizers (2, 4, 10, 11, 13), celeste (2, 12), glockenspiel (2), Play-Me-A-Song book (2), cigar box guitar (3, 7), piano (4, 6, 8, 12), drums (3, 7, 10, 11, 13), lap steel guitar (4), Mellotron (4, 6, 8, 11), upright bass (5), harmonium (5), harpsichord (6), Wurlitzer piano (6, 10), bouzouki (6), keyboards (7, 8, 12, 13), tape loops (9, 10), tubular bells (13), ngoni, washboard and thimbles (14)”

:D Is!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33191) kemotox válasza NeoPampalini (#33189) üzenetére


kemotox
addikt

De, igazad van. Tudsz esetleg ajánlani valamit? Amire nekem szükségem van az az, hogy legyen fülessel normális hangja, gyakorláshoz. Aux bemenet backing trackeléshez, drumtrackeléshez, metronómkodáshoz, ilyesmikhez. Gépre lehessen kötni, felvételekhez, bármi módon. Gondolom a mezei output már tökéletes ehhez, nem feltétlenül kell USB-s izé. Meg ha később akarnék haverokkal zenélni (akarok), akkor egy ládát azért "meghacson" rendesen, szóljon valahogy. Kb ennyi, gondolom bármilyen random multi tudja ezeket mind.

(#34197) Berreh válasza izomhod (#19933) üzenetére


Berreh
tag

Tudom, hogy 3 éves hozzászólás, csak most jutottam ide, a kérdés pedig újra előkerülhet :)

És lehet, hogy ismeritek is ezeket.

Egy egyszerű, több platformon futó dob programocska: drumbox

Ha a spanyol viaszt találtam fel, elnézést kérek :)

[ Szerkesztve ]

(#36317) Goose-T válasza arnyekxxx (#36315) üzenetére


Goose-T
veterán

Oké, este küldök linket, akkorra kész lesz a dobhumanizálás.

Amit még elfelejtettem: dobhangként az MT Power Drum Kitet használtam.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36783) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Elnézést, hogy ebben a topikban kérdezem meg, de létezik itt a fórumon E-Drumokkal foglalkozó topik?

Köszi.

(#36791) Goose-T válasza chaosmonger (#36790) üzenetére


Goose-T
veterán

Tökmindegy, milyen proci van benne. Ha van MIDI kimenete, akkor bármire rá tudod kötni, ami tud midiből hangot csinálni. Például egy PC-re, és be lehet nyomni az EZ Drummert vagy az Addictive Drums-ot, és máris ezerszer jobban szól, mint a legdrágább Roland.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37639) bot1978


bot1978
senior tag

Tud valaki olyan pakkot, amiben bpm-re szedett dobminták vannak "drum track for bass jam" jeligére?
YT-on van pár, de az kényelmetlen. Mobilra akarom tenni, van is ilyen mobil appom, csak abban meg kevés minta van.

(#37638) Goose-T
gs-en hirdet pár pesti dobos is

[ Szerkesztve ]

(#38007) Goose-T válasza arnyekxxx (#38000) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem fasza! Jó lenne még bele egy basszuskiállás, hogy meg lehessen önmagában is hallgatni a banyót. Amúgy tényleg elég Voivodos, az szerintem jobban érződik rajta, mint a Megadeth.

Szerk.: a gityók is marha jól szólnak, a dob gondolom MT Power Drum Kit, vagy valami hasonló. Te írtad a dobsávot, vagy csak összedobáltad a kész groove-okból?

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38064) consono válasza Alexios (#38062) üzenetére


consono
nagyúr

Én feladtam, nem is szórakozok nagyon a dobokkal, a Garageband drummerei megoldják ;] Tök jól lekövetik a témát és millió módon bele lehet nyúlni a dobos játékába.

"In God we trust. All others must bring data"

(#40195) kemotox


kemotox
addikt

Nem gitáros, de elment korunk egyik, ha nem a legjobb dobosa... :(
Neil Peart YYZ drum solo

[ Szerkesztve ]

(#42433) chaosmonger


chaosmonger
tag

Szóval pár info/benyomás a Sparkról. Akit nem érdekel ugorja át nyugodtan, másról nem írok.
Azzal kezdeném, hogy ez igazából nem is egy gitár erősítő, hanem egy számítógép+bluetooth erősítő és hangszóró+usb interface+ egy némileg korlátozott Bias Fx integrálva és belerakva egy erősítő dobozba.
A sok funkciót nem sorolnám fel, rengeteg a videó róla inkább azt említem ami szerintem érdekes és nem nagyon említik.
Pl. ilyen amit nem nagyon hangsúlyoznak ki, az a full range hangszóró. Egyrészt emiatt teljes értékű bluetooth hangszóróként is használható, a zene baromi dögösen szól rajta, másrészt a gitár nem úgy szól mint egy hagyományos kombóból amit még be kell mikrofonozni és megy a keverőbe/interface-be stb., hanem úgy kb. ahogy a végeredményt hallod a rádióból.
A hangzása szerintem baromi jó, többen említik, hogy túl sok a basszus, tényleg rős, de nekem bejön így. Fejhallgatón keresztül is nagyon jól szól, nekem ez is fontos, a Katanám pl. katasztrofális fejhallgatóval.
A telefon egyszerre 2 bluetooth csatornán csatlakozik az erősítőhöz, az egyiken az applikáció vezérlése, a másikon az audio megy át. Az erősítőn külön hangerő gombja van az átküldött audionak és magának az erősítőnek, tehát szépen össze lehet hangolni a backing track és a gitár hangerejét.
Az applikációról, említettem hogy egy korlátozott Bias Fx, a korlátozás egyrészt abban nyilvánul meg, hogy a lánc fix, tehát gate+comp+overdrive+erősítő+mod+delay+reverb, ezek sorrendjét nem cserélheted, csak ki/be kapcsolhatod ill. másikra cserélheted a típusból. A másik hogy az erősítők csak 1 csatornával szerepelnek, tehát az a felállás nem megy hogy egy distortion pedál megy a high-gain erősítő clean csatornájára. (talán emiatt nincs is dist pedál). Egyébként ezek az erősítők vannak lemodellezve: Spark Amps
Viszont a korlátozásnak van előnye is, gyakorlatilag nem lehet elcseszett hangzást kikeverni :)
És talán ezért van, de nekem 2 eszközöm is volt eddig amihez lehetett patch-eket letölteni a netről, a Boss Katana és egy Zoom GX1ON, de bármelyikkel próbálkoztam nálam egyszerűen nem szóltak úgy ahogy a készítő szerette volna. Itt meg baromi jól szól a felhőben lévő tone-ok 90%-a és az elnevezésnek megfelelően. A Tone Cloud egyébként egy nagy vidámpark, le se kell tölteni a hangzást csak rááll az ember és az erősítő már úgy szól.
Nevesítve a Spotify és az Apple music van integrálva a programba, nekem Spotify van, ez azt jelenti, hogy össze lehet kötni az ottani acccounttal, és akkor át lehet húzni pl. lejátszási listákat és applikáción belül indítani a zenéket. Ami érdekes hogy a Youtube nevesítve nincs integrálva, de a Spoti számokat aztán mégis mintha onnan játszaná, videó is van.
Emiatt pl. a YT gitár lecke videókat csak a Youtube alkalmazásából tudom futtani, de a hang persze ugyanúgy átmegy. És tényleg felismeri (vagy próbálja) minden zenében az akkordokat és írja is ki egyből. A smart jam is működik frankón, mondjuk hogy azt élvezzem még fejlődnöm kell..
Hogy ne csak pozitívat írjak, volt olyan hogy szétkapcsolódott az alkalmazás és az erősítő (az aktuális hangzás ilyenkor megmarad) és újrakapcsolódáskor hibát írt ki, de pár próbálkozás után megoldódott, remélem majd reszelnek ezen.
Illetve személy szerint 1 csalódásom volt, de ez is az én hülyeségem, nem is tudom már honnan szedtem de biztos voltam benne, hogy van benne dobgép, olyasmi mint a Gx1on-ban, állítható sebességgel. De itt csak dob+basszus alapok vannak és a sebesség nem állítható, így metronóm helyett nem használható.
De ezért jó hogy rugalmas a rendszer, mert már meg is oldottam a problémát, az apple store-ban találtam egy Drum Beats+ nevű alkalmazást 100 dobritmussal, állítható tempóval ezt át tudom küldeni az erősítőre és kész (ugyanitt Zoom Gx1on eladó).
Összefoglalva, nekem eddig az volt a bajom, hogy hobbigitárosként amikor oda jutok a gitárhoz, akkor eddig mindig döntenem kellett hogy mit akarok csinálni, simán gyakorolni, valami backing trackra vagy YT oktató videóra játszani, spotify zenére rágitározni, netán rögzíteni a felvételt, estleg új hangzásokat kipróbálni/letölteni, ezeket mind tudtam, csak majdnem mindhez máshogy kellett összedugni a cuccokat. Itt meg megy minden, csak power on és az app indítása a telefonon.

(#43104) SRC


SRC
junior tag

Milyen zeneszerkesztő programhoz lehet letölteni dob ritmusképleteket? A tyúbon láttam, hogy hármat kattint a srác és kész is van a dob sáv, ami illik ahhoz, amit éppen gyakorol, de ezt hogy csinálja? Nem látszik a monitora.

Nekem fruity loops van, de ahhoz hiába van drum kit, mert az olyan hogy ütésenként kell összerakni a loop-ot. Túl sokat kell vele vacakolni, annyit nem ér...

(#43106) Goose-T válasza SRC (#43104) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Addictive Drums ilyen, rengeteg groove van benne.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43108) consono válasza SRC (#43107) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem egy ilyen van erre: Digtiech Trio, jópár éve kaptam :) Az újabb már jobb, mert abban looper is van...

Ja, megmég: Mac-en a Garageband-ban meg a Logic Pro X-ben van Drummer, egy halom stílusban, azzal pillanatok alatt lehet jó backinget csinálni.

Megmég egy utolsó szerkesztés: ingyenesben ezt próbáld ki: https://www.powerdrumkit.com/

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#43109) Alexios válasza SRC (#43104) üzenetére


Alexios
veterán

EZ drummer is gyakori

(#43110) SRC


SRC
junior tag

Megnéztem ezt az "Addictive Drums"-t és hát elég egyértelmű ez alapján, hogy preseteket váltogatnak valami dobprogramban a kérdés már csak az, hogy a legnagyobb ilyen program a jó, amiben élből sok preset van vagy van valami kis vacak, ami viszont népszerű és külön le lehet tölteni valami preset pack-ot hozzá és úgy, azzal lesz utána király.
Na, ezt majd még kinyomozom. Szóval nem sample és nem kit, hanem preset.
Be szép is ez az angol nyelv. Ehh. :)

(#43111) Goose-T válasza SRC (#43110) üzenetére


Goose-T
veterán

Az Adddictive Drumsban a presetek a dobhangzásokat jelentik, a groove-ok meg midipakokban vannak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43117) Goose-T válasza SRC (#43116) üzenetére


Goose-T
veterán

A legegyszerűbb módja az, hogy belerakod az Addictive Drumsot egy DAW-ban virtual instrumentként egy sávba, aztán az AD felületéről drag'n'drop módszerrel behúzgálod a groove-okat abba a sávba. Egy groove-ot sokszor behúzhatsz egymás után. Midiként fog megjelenni, és ha megnyitod a DAW midi-szerkesztőjével, akkor írkálhatsz is bele, kibővítheted. Itt egy tutorial róla.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44274) Moleman válasza FockeWulf (#44272) üzenetére


Moleman
addikt

Jóféle gitár, szűk féláron vettem alig használtan a SelectGuitars-nál, nem hittem volna, hogy tömör oldalú/hátú gitárt tudok valaha venni ennyiért. Tényleg örök darab, komolyabbra szerintem sose lesz szükségem, legfeljebb csak sznobizmusból veszek talán egy Taylort, ha véletlenül milliomos leszek. :D Még ez is kár belém, jellemzően a legolcsóbb gitárjaimat szoktam felkapni pár percre pengetni.

Mondjuk a tokjával csak mérsékelten vagyok elégedett így 4.5 év után. Mikor legutóbb elővettem, kezemben maradt a cipzárja, aztán az oldalzsebének a cipzárja is, aztán felhangoltam és elszakadt egy húr. :DDD Inkább visszatettem a szekrénybe.

#44273 trexgumi
A midi alapból gagyin szól, ha nem társítasz jobb virtuális hangszert hozzá, 2 féle megoldást tudok javasolni. Egyrészt valamelyik Guitar Pro-ban vannak realisztikusabb hangszerek, egy fokkal jobb, mint a general midi, de lehet csak gitárhangokat tud, a többi hangszer talán gagyi marad.
A komolyabb megoldásban segíthet a Cakewalk, valószínű van is benne alapból egy kisebb hangszerpark, érdemes keresgélni a VST hangszerek között.
A teljesség igényével már több tízgigányi hangszerre lenne szükség, nem feltétlen éri meg a vesződést (virágbolti keresgélést :D). Plusz a komolyabb VST hangszerek máshogyan használják a midit, vannak modulációs "hangok", de mondjuk az Addictive Drums is más kiosztást használ a dobokra, mint a general midi. Sűrű erdő ez, de ha van időd macerálni vele, megéri bemenni. :)

(#44312) andor80 válasza Goose-T (#44306) üzenetére


andor80
senior tag

Csövi ez élő dob volt vagy elektromos lett digizve?

Hangzásra nagyon elektromos.NEm tudom mit használsz de superior drummer 3 at szerezd be 320 giga kell neki hely viszont az eléggé teljes cucc.(szoba mnikrofonok minden szir szar)
A múgy nem rossz keverés ez kicsit tompa bátrabban a magasakkal
Miylen monitoron keversz?

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#44313) Goose-T válasza andor80 (#44312) üzenetére


Goose-T
veterán

Elektromos dob midiben felvéve, és Superior Drummer 3 szólaltatja meg. Bleeddel, mindennel. A midi először kvantizálva lett, hogy pontos legyen, utána meg humanizálva, hogy legyen azért benne egy kis ingadozás.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44389) SRC


SRC
junior tag

Ha már itt vagyok használ valaki Reaper Studio progit ingyenes próbaverzióban?
Nálam beütött a full csóróság a járványban, szóval eladtam gitárokat erősítőt, mindent csak a Millert nem. Most így adom elő a munkahelyi lapimmal fejhallgatóval. Szégyen nem szégyen ez van.

A vicces, hogy imádom. Rátaláltam a Pod Farm2-ben egy Line6 Tube nevezetű erősítő szimulációra és olyan hangja lesz tőle a Millernek, hogy full profi technikákat lehet vele gyakorolni.
Teljes rá vagyok kattanva.
Ha valaki bézezik feltétlen szedje le virágboltból a PodFarm2-őt Asio4all-al is megy, szóval próbálja ki. Megéri.

Viszont akartam megmutatni havernak, de a felvételnél valami nekem nem kerek.
Beteszem a PodFarm2 VST-t, benyomom a szimulációt, felvételre állítom, szól a gitár. Utána hozzáadok még egyet. Betöltöm az Addictive Drums VST-t, rányomok benne a play-re szól, minden király.
Benyomom a felvételt, felveszem és csak a gitár hangját veszi fel a dobot mellé/alá nem.
Ez a Reaper miatt lesz vagy egyszerre csak egy VST-t lehet felvenni? A Reaper a gitár interface saját driverével megy.

#44388 gaborbol

Köszi. Engem a narancsos felület nem zavar, csak ahogy a henger mozgott... fénytörésben olyan mint amikor egy koszos vízbe mártott ronggyal letörölsz valamit és rászárad a kosz, fénytörésben mintha maszatos lenne. Bosszant, mert ennyire van csak a célra/számomra tökéletestől.

[ Szerkesztve ]

(#44396) NeoPampalini válasza SRC (#44395) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Addictive Drums-t szerintem egyszerűbb egy MIDI track-kel vezérelni, ha jól emlékszem, ebből is át lehet húzni a patterneket a DAW-ba. Így elég csak a gitársávot felvenni, exportnál pedig megcsinálja a dobsáv hangját is.

(#44720) Goose-T válasza consono (#44718) üzenetére


Goose-T
veterán

Pont az első linkem alatt írja valaki, hogy azért küldte vissza, mert amire ő használni akarta, arra nem volt jó. Tovább olvasva felmerül az a kérdés, hogy ki az a barom, aki 112-es FRFR stage monitort akar használni e-dob, ének és a többi hangszer kihangosítására próbateremben. :DDD

I ordered this to try to use in my home studio / rehearsal room to amplify an electronic drum kit, and whatever other instruments could be jamming at the same time (vocals, guitar via modeller, even bass...).

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47645) Moleman válasza V.Stryker (#47644) üzenetére


Moleman
addikt

Valószínűleg vannak ilyenek, bár lehet, hogy nehéz megtalálni.

Viszont csak dobra jó megoldás lehet a midi backing track is, ha azt könnyebben találsz. Ha beteszed egy DAW-be egy dob VSTi-vel, nagyon jól fog szólni (én pl az Addictive Drums-t nagyon szeretem).

(#47646) arnyekxxx válasza V.Stryker (#47644) üzenetére


arnyekxxx
veterán

yt-on van kismillió drum backing track vagy isolated drum track ha létező dal eredeti dobjára játszanál, , letöltöd valamivel mp3ba aztán használod ahogy jól esik, berakod valami DAW-ba, elindítod a guitar rig-et és beteszed a magnójába, vagy elinditod hangosan és feltekered a marshallt a sarokban

Megadeth - Symphony Of Destruction Drums Only

[ Szerkesztve ]

(#48582) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#48581) üzenetére


Goose-T
veterán

Jaja, csak beírod a keresőbe, hogy "drum 100 bpm" vagy "drum 160 bpm 6/8" és kiad egy csomó találatot. Értelemszerűen annyi bpm-et írsz be, amilyen tempót szeretnél.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.