Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34810) arnyekxxx válasza Goose-T (#34711) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A te kínaktivjaid hogy birják a gaint/hangerőt? Most jött meg az enyém és a hangja baromira tetszik viszont sípol mint a fene

A passzívnál nem érdekelt mert a viaszfürdő rendberakta, de az aktív az zárt doboz.

(#34877) brickm válasza Alexios (#34874) üzenetére


brickm
őstag

dobnál az alis diy-ről képet?
Ha 59-es blueprinttel cisnálták, akkor az a standard LP nyak. Mert az eléggé vaskos

(#34878) Alexios válasza brickm (#34877) üzenetére


Alexios
veterán

Holnap dobok, de nem lp hanem strat amúgy, de elég brutális :D

(#34916) Eastman


Eastman
őstag

Főzés közben ez pörög ma. Egy-két áthallást érzek - lehet, hogy poénok -, de jól kikapcsol.

YT dobta, most hallom őket először.

Szerk: 1:20:00 után jóság van...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35080) benedekco válasza consono (#35076) üzenetére


benedekco
addikt

Ezaz, lehet pont ezért nem érné meg. Gyakoroljon kombó ládán meg pedállal, minthogy pc-zzen. Azóta én is többet gyakorlok mióta megint kombón nyomom és visszaraktam a multieffekt pedált. Lehet jobb effekteket ki tudtam hozni az amplitube-ból de nem szólt úgy a hangszórók miatt. Egy kombó sokat dob. Vág a gitár hangja ;]

SZERK:
Hülyeséget írtam, rosszul értelmeztem, de visszaolvasva ugyanarról beszélünk (-:

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35122) Eastman válasza fattyu (#35120) üzenetére


Eastman
őstag

+ gyakorlatilag bármelyik hiradástechnikai műszerész kicserélheti bármelyik magyar kis vagy nagyvárosban, ha belépsz a műhelyébe és patika rendet látsz és nem egymásra dobált poros tévéket.

Mégis, van a kedvenc hangszernek egy természetes féltése, amit én tökéletesen megértek. Inkább otthon ne babrálja a user, ha nem magabiztos benne. ...és bárki bármit mond, ez így van jól. Nem rekesz almáról van szó. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35156) arnyekxxx válasza brickm (#35153) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tudsz valami tesztet/mérést dobni arról, milyen tartományokat veszt el egy gitár a 15éves nemaranyozott csatlakozó miatt?

Kíváncsi vagyok egyébként egy átlag gitáros effekláncában hány aranyozott jackdugó és aljzat van a gitártól az erősítőig.

(#35172) Rony949 válasza Alexios (#35099) üzenetére


Rony949
őstag

A Gitáriskola könyvről mi a véleményed? (Muszty Beától és Dobay Andrástól) Én azt töltöttem le és olvasgatom.

(#35209) Goose-T válasza Eastman (#35208) üzenetére


Goose-T
veterán

Szép. A dobosunknak egy ilyenje van, 35 ezer forintért vette:

Kíváncsi vagyok, kitalálja-e valaki, milyen gitár ez. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35232) Eastman válasza V.Stryker (#35229) üzenetére


Eastman
őstag

:B

Nem vagyok nagy Fender fan, mindkettő hangjától úgy érzem, hogy kiolvadnak a dobhártyáim és lazulnak a fogtöméseim. ;] Szívem szerint HH-t választanék közülük...

Hendrix, Blackmore, Gilmour, G.Moore. Rajtuk kívül én nem nagyon hallgatok Fender muzsikát. Viszont az innovációt és a konstrukciót, a formavilágot imádom bennük. Japán (vagy rövid menzúrás) HH hardtail Tele vagy Strat solid V nyakkal jöhet. Ami meg már nem az amiről beszélgetünk. :B

Szerk: Ez az én kedvenc Fenderem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35344) Goose-T


Goose-T
veterán

Eléggé halott a dobos topik itt a PH-n, egyedül itt tömörülnek a zenészek. Szóval februárban családi házba költözünk, ahol azt terveztem, hogy a jó nagy garázsban berendezek egy nem túl hangos próbatermet. A nem túl hangos azt takarja, hogy lenne egy keverőerősítő és két közepes méretű PA hangfal (ezek már megvannak), amire rákötnék egy elektromos dobot, a gitárokat és az éneket. A basszusgitárt külön kombóra tenném, hogy ne terhelje az is az erősítőt, így talán tisztábban szólnának a hangfalak. Így lenne egy olyan felszerelésem, amivel lehetne próbálni, de állítható lenne a hangereje, nem kellene mindent a dobokhoz felhúzni.

Valaki próbált már esetleg ilyet? Milyen dobot ajánlanátok hozzá? Leginkább hálóbőröset szeretnék, mert gumilaposon nem túl jó játszani. Egyelőre az Alesis Surge Mesh kitet néztem ki, de még szóba jöhetnek a Millennium cuccok is, például az MPS-850. Ha jól vettem, ki ez a Millennium a Thomann sajátmárkás cucca, mert máshol nem igazán láttam. A mostani Harley Benton gitárokat alapul véve még akár jó is lehet. Vélemények?

A dobos egyébként nem én vagyok a bandában, de mivel nagyon szeretek dobolni, így használnám én is rendszeresen a cuccot, nem állna kihasználatlanul.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35345) brickm válasza Goose-T (#35344) üzenetére


brickm
őstag

Hy. Öcsém Milleniumon tolja, de itthon vette. Annó a debreceni fejes hangszerben, mostmár más a neve de google dobja emlékeim szerint.

(#35347) Goose-T válasza brickm (#35345) üzenetére


Goose-T
veterán

Valóban sokkal jobbak a Millennium ficsőrjei, és árban nincs jelentős különbség. Állítólag ugyanabban a gyárban is készül, mint az Alesis (Medelli). Lehet, hogy MPS-850 lesz. Ránézésre amúgy még a Fame, XDrum (szerintem ilyet vett az öcséd) és a Gear4Music dobjai is ott készülhetnek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35348) Alexios válasza Goose-T (#35344) üzenetére


Alexios
veterán

Én ~ 1 hónapja vettem egy Millenium dobszettet, de az akusztikus - gond amúgy nincs vele, de igen, ez a thomann dobos Harley Benton márkája.

[ Szerkesztve ]

(#35367) llax válasza fattyu (#35366) üzenetére


llax
senior tag

Nekem csak kettő van. De szemezek LP kópiákkal is :) A kicsit komolyabb tanulgatást "majd egyszer" elkezdem :)

Sokkal inkább az egész villanygitár téma technikája fogott meg, nem is annyira maga a gitározás. Ettől függetlenül lett egy ukulelém is :)
Nem csak úgy magától jött ez az érdeklődés (kicsit mindig képben volt - az elektronika és elektroakusztika témájú érdeklődésem miatt), ehhez kellett, hogy egy családtag vegyen egy gitárt (azóta neki is 2 van). Elég sokat bitoroltam, így gyorsan vettem magamnak is egyet (semmi komoly, egy Squier Aff. Strat, HSS). Kb. 2 évvel később szereztem egy roncs állapotú és elégé szétgányolt Tele kópiát (nagyon régi és dögnehéz Johnson), amit kipofozgattam (benne bund csere is), így kettő lett. Közben készítettem TS9-et, tremolót, kompresszort hozzá, ezek dobozolásig jutottak de vannak még mások, amiket véglegesíteni/dobozolni kellene (doboz lenne... csak pár órát rá kellene szánnom).

Jellemzően ilyenkor este szoktam néha kézbe venni őket, csak úgy "unplugged" játszogatni. Ott várja a ládámban egy G12K100 hangszóró, hogy néha megszólaltassam, de azt csak akkor teszem, ha néha egyedül vagyok otthon :)

(#35380) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Legutóbb már beszélgettünk az erősítő dologról, ajánlottatok párat, azóta néztem néhány videót köztük azt is amit fattyu kollega küldött.

Ami kérdés lenne:

Létezik-e olyan csöves ( akár 1 W-os erősítő ) ami még nem túl nagy panelba és jól szól.

A többiről a véleményem:

A Yamaha THR 10 nem rossz, de engem nem győzött meg teljesen, a miniatűr hangszoró sem feltétlen biztató, noha persze panelba kell, de meh, nem tudom...

A Vox Adio Air például elég jól szól és noha ritka ocsmány, egész jó dolgok vannak belepakolva, lehet, hogy ki sem bontanám a dobozból, úgy nem olyan rusnya :D

Amit néztem illetve fattyu kollega is említett az a Blackstar HT1 például, erről egyelőre nem tudok sokat, ha bárkinek van örömmel fogadok róla információt.

Amiket gondolkodtam még az a Boss Katana 50/100 0,5W-on használva, de ezt nem igazán ajánlottátok, és néha a hangja sem feltétlenül győz meg, elég furcsa.

Illetve gondolkodtam még a Boss Katana fejen, amiben talán 5"-os hangszoró van, szabályozható 0,5W-ra, de ha később nagyobb kellene bármi miatt elég vennek hozzá egy ládát. Bár biztos nincs olyan jó mint a komplett 100-as szett, de opciónak nem rossz.

Ezek után mi a véleményetek, mit tudnátok ajánlani / javasolni?

Köszi! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35401) Alexios válasza Kobe (#35398) üzenetére


Alexios
veterán

THR10 80 körül is beszerethető (Andertons), és a THR5 még olcsóbb :P

Amúgy szerintem erősen egyéni preferencia kérdése. Én kipróbáltam mindent az elmúlt ~2 évben, kezdve az olcsó marshall mg15 kiskombótól, a sokszázezres multieffektig(Helix), miközben volt itt Vox Adio, Katana 50, EVH 5150 LBX, megvettem a Bias FX-et, volt több különböző multi fx, most van egy Blacktar HT-5210 meg pár effekt pedál.

Saját vélemény: az EVH az amire a mai napig porcosodik, de a legminimálabb hangerő volt a talán elviselhető lakásban(mindezt 4W-ra leszabályozva), nagyjából ez volt az egyik ok, hogy elköltöztem a panelból, hogy újra lehessen :D (Aztán egyelőre nem lett, de az más kérdés).
A másik legjobb hang a Helixből jött, aktív hangfallal(vagy fejhallgató) - igazából bele se tudok kötni, ha teljesebb gitáros lennék, el se adtam volna, de kicsit túl sok volt a lehetőség, és most 2 pedállal és egy erősítővel egyelőre jobban ki tudom élni magam,de később akár vissza térnék erre a vonalra.

Egy időben próbálkoztam vst-vel, aktív hangfallal, de ha nem is éltem meg tudatosan akkora macerának mint itt sokszor be van állítva, az a helyzet, hogy sokszor nem gyakoroltam, mert igenis macerásabb mint lehuppanni az erősítő mellé és már nyomni is. De amúgy egy jó út annak akit ez tényleg nem zavar, vagy amúgy is csak fejhallgatón át tudna zenélni(mert akkor minek bármi más), esetleg budget gondok vannak, mert ennél olcsóbb és jobb nem lesz.

A Katana, én fenntartom, hogy lakásban, panelban is abszolút vállalható, beépített effektek, egyáltalán nem rossz az, de ha nem viszem sehova egyszerűen különösebb értelmét se látnám, mert overkill. Ha haverokkal együtt akarsz zenélni, arra baromi jó tud lenni, mert otthon tudsz halkan gyakorolni, majd őszintén szólva szerintem még az 50W is elég lehet próbára dobos mellé, és árához képest teljesen korrektül szól, főleg ha ilyen all in one megoldás kell.

Aztán ott volt a Vox Adio, ami amúgy nem szép, de legalább jó ronda, de annyira nem gáz élőben, azért elviselhető. A mobil appja szerintem sokkal gázabb, pixeles darabos szar, bár a célra megfelel. Azért adtam el, mert utána kellett az EVH :DDD De amúgy nem gond volt vele, bár fenntartom, hogy a Yamaha THR jobban szól - a Vox mondjuk hangosabb tud lenni, de túl sok értelmét nem látom ennek(max ha esetleg mint hordozható bluetooth hangfalnak akarod használni, arra is simán jó)

(#35420) benedekco válasza consono (#35376) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem tetszenek ezek a classic vibe-ok.

Más, erősítő:
Nekem a Roland Cube-30 nagyon bejött. Vissza is tettem a földre a Zoom G3-at és egy mod-on agyalok.
PC-vel már csak azért se fogom összekötni mert akármilyen fémes kapcsolatba kerül a gép és a hangszóró búgás lép fel. Legyen az usb, kábel akármi. Meg macera VST-zni. Ott a zoom és három effektet oda lehet dobni, a visszhang állandóan be van kapcsolva, a boost is kb, amit viszont a főképernyőn tartok az a torzító, chorus és a delay.
Ezt a Rolandot mondjuk panelba nem ajánlanám :D bazi hangos, nehéz eltalálni az alacsony hangerőt.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35449) cucka válasza NeoPampalini (#35429) üzenetére


cucka
addikt

Igen, láttam, de azért a jellemző setupok még mindig az 1x15, a 2x10 meg a 4x10. Újonnan én is tuti neodímium szórós ládát vennék amúgy, egyszerűen a súly miatt. (Bár az is tény, ezekkel sose leszel annyira menő, mint egy 810-es Ampeg hűtőszekrénnyel :D )

Amúgy volt egy Roland Micro Cube Bass kombóm, az fenomenális. Van benne 4 darab fing 2.5"-es hangszóró és simán beszólja a hálószobát, kiadja a mélyeket is, bátran ajánlom. Biztos van benne valami dsp, hogy átverje a füledet, de nem baj az, ha jó az eredmény.

(#35428) llax
Igen, gitárra valóban igaz, basszusnál kicsit más a helyzet. Az érzékenységet 1khz-es szinusz jellel mérik, ami pont jó, mert ott a legérzékenyebb az emberi fül.
A mélyhangokra sokkal kevésbé érzékeny a fül, és sokszor ezeket inkább a gyomroddal "hallod".
Ahhoz, hogy kiadja, meg kell mozgatni a sok levegőt, kell a póver meg a hangszóró felület. Nem véletlen, hogy próbaterembe, dob mellé bőven elég egy 15wattos csöves gitárcucc. Basszusnál ugyanebben a helyzetben 200watt-tól indul a történet.

[ Szerkesztve ]

(#35453) nap válasza llax (#35452) üzenetére


nap
addikt

Szerintem meg nagyon nem.
Kicsit szar érzés a város másik végéből hallgatni a dob+basszust mindenféle vernyákolás nélkül. Az összes hangosítós beszopta ezt a maszlagot, és tolják is, ami a hanglyukon kifér. De mikor hallott valaki is Magyarországon jól hangosított koncertet?
Csak nagyon kevesn jutnak el odáig, hogy a több nem jobb. Inkább a minőségre kellene fektetni a hangsúlyt, nem a mennyiségre.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35455) llax válasza nap (#35453) üzenetére


llax
senior tag

"Kicsit szar érzés a város másik végéből hallgatni a dob+basszust mindenféle vernyákolás nélkül."

A magasabb összetevőkre már a levegő is nagyobb csillapítást jelent és csak egyenes vonalban képesek jól terjedni. A hangosítás milyenségétől teljesen független dolog, hogy távolabbról csak a mélyebb hangokat hallod.

Minél távolabb csap le tőled egy villám, a kísérő mennydörgésnek annál inkább csak a mélyebb összetevőit hallod.

Távolra a mély jobban terjed, viszont úgy "előállítani", hogy hasonló hangerejűnek érezd, mint a magasabb hangokat, sokkal nagyobb energiát igényel. Erre tesz még rá néhány lapáttal az az igény, amikor is a tüdődnek is le kell szakadnia egy koncerten... (A kiegyenlítettebbet én is jobban szeretem.)

.............................

Ezt a Watt és érzékenység témát csak azért húztam elő néhány hozzászólással ezelőtt, mert itt főleg Wattokkal akarjátok eldönteni, milyen cucc fér el egy társasházban, gyakorlásra. Maga a teljesítmény a sugárzó eszköz hatásfokának (hangnyomás 1W meghajtásnál, 1m távolságból) ismerete nélkül egy "semmitmondó" szám, ha a hangnyomásról szeretnénk megtudni valamit. Itt nem néhány százalék eltérésekről, hanem akár nagyságrendnyi különbségekről van szó.

Egy ridikül méretű kombó hiába tud 15W-ot, ha a benne lévő 6-8"-os noname kínai hangszórónak csapnivaló az érzékenysége (még a márkásabb mini kombóknál sem nagyon lehet kideríteni a hangszóró eredetét). Egy 10dB-el érzékenyebb hangszóró ugyanazt a hangnyomást már 1,5W meghajtás mellett tudni fogja és ezek még nem is az abszolút szélsőségek, nagyobb különbségek is lehetnek.

Tovább árnyalja ezt a dolgot, hogy a 10x akkora abszolút hangnyomást az ember nem 10x olyan hangosnak hallja (jóval kevesebbnek érzed a különbséget).

Tehát a "Hány wattot bír el a szomszéd?" kérdésre nem igazán lehet csak teljesítménnyel válaszolni és nem csak a szomszédok eltérő tűrőképessége miatt. :) (Nálam ilyen gond fel sem merül.)

(#35469) freelanced válasza Tommyka21 (#35468) üzenetére


freelanced
addikt

Részben értem a mondanivalódat, de elégg kisarkítottnak érzem. Nem hiszem, hogy az ember között aki " most veszi élete első Fenderjét" és egy " nagyszínpados koncertező zenész " között ne lenne egy tág spektruma a gitárt vásárló egyéneknek.

Az sem mindegy melyik részét érzed túlragozásnak. Nekem az a véleményem, hogy néha túl hamar, túl meggondolatlanul ugrálnak bele az emberek egy-egy döntésbe, ami viszont a mai világ következménye. Én nem feltétlenül érzem azt egy vásárlásnál, hogy kapkodnom kéne, nem feltétlenül nyűgöz le egy " vissza nem térő akció " egy döntés során. Inkább amolyan hosszabb távokban gondolkodom. Azért egy olcsóbb gitárt, mondjuk 100e alatt hamar ki lehet nőni, illetve azért van bennük kivetnivaló. Egy használt gitár vásárlásánál az ember jobb esetben ha megunná, másikra váltana nem veszít túl sokat a gitáron, csak várnia kell egy kicsit. Szóval ilyen szempontból nem igazán dob ki pénzt, mindössze befektet valamibe, jelen esetben ez egy hangszer. Sajnos a mai hasonlóan nagy értékű eszközökről, legyen az mondjuk egy telefon jelen példában, nem mondható el ugyan ez. Egy iPhone X tíz év múlva semmit sem fog jelenteni, de egy American Professional, - de nyilván ez igaz bármelyik másik gyártó minőségi hangszerére - valószínűleg megfelelő használat mellett hasonló értéket fog képviselni, persze nem csak tíz évig hanem jóval tovább, ez manapság kevés dologról mondható el.

Viszont pont ezért amit te is mondasz, nem feltétlenül vesz olyat az ember első néhány alkalommal ami megdobbantja a szívét később is, hozzánő. Amennyiben ez nem történik meg egy használt hangszert könnyű eladni. Viszont vannak olyanok is amik nem érik meg az árukat, továbbá vannak olyan nyakformák, melyek sokaknak kényelmetlenek.

Szóval kérlek ne vedd túlragozásnak a dolgot, egyrészt kérdezek és társalgok a dologról mert így tanulok, fejlődök, továbbá informálódom arról, hogy milyen irányokban érdemes nézelődnöm a másik ízlése, tapasztalatai alapján, ha épp az közel áll az saját lelkem világához. Noha semmi sem készpénz és mindenki más, nyilvánvalóan fel lehet fedezni egyfajta mintát az emberkben, nem teljesen badarság mások tapasztalatából tanulni, de nem is kell kizárólagos igazságként tekinteni egy-egy tapasztalatra, tanácsra.

Remélem így kissé jobban megérted a kérdéseim okát, más fényben tekintesz rájuk. Tisztában vagyok vele, hogy segíteni próbálsz, a többiekkel együtt, aminek felettébb örülök, minden egyes véleménnyel több leszek, tanulok belőle.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35490) arnyekxxx válasza benedekco (#35485) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Felvenni csak úgy ami kijön a ládából azt átküldeni ismerősöknek

Tedd le a telefonod valahova a láda közelébe.

vagy felvenni, hogy összehasonlítsam pár hónappal később a fejlődésem megmérésének jeléül,

vedd fel pc-n az erősítő jelét és dobj rá valami ládaszimulációt.

Esetleg valami nagyon kezdetleges otthoni saját Cubase-es zene szám készítésre meg ilyenek.

vedd fel pc-n az erősítő jelét és dobj rá valami ládaszimulációt.

Ha veszel valami mikit és a doboz elé lógatod az minden lesz csak nem jó. Az ingyenes LeCab-al meg valami fasza IR csomaggal sokkal jobb (és konstans jó) gitárhangod lesz a felvételen mint amit egy 20ezres mikivel csinálsz a nappalidban lógatva. És ha cubasezés közben eszedbe jut, hogy mennyivel facább lenne a nóta 1x12 orange láda helyett 4x12 mesaboogie ládával akkor lecseréled 2 kattintással.

Pont a kábelt akarom elkerülni, egyszerűen a hangládával való játék az élvezetes.

az lehet, de a felvételen nem azt fogod hallani amit játék közben hallottál. Ha a mikit egy centivel odébb teszed a térben bármilyen irányba már drasztikusan megváltozik a felvett hang.

[ Szerkesztve ]

(#35523) nagyArc válasza gooool (#35517) üzenetére


nagyArc
tag

A Zoom G1on és a G1Xon között csak az a különbség, hogy utóbbihoz van egy pedál is, amivel lábbal is szabályozgathatsz pár effektet. Szerintem a G1on bőven elég. Van rajta fejhallgató kimenet. Van aux bemenet is, amin keresztül belekeverhetsz pl. mp3 zenét a telefonodról backing track-nek. Van benne dobgép és looper is, szóval bőven megéri az árát.

(#35534) Eastman


Eastman
őstag

Ha a mikulástól esetleg japán FGN, FujiGen Gakki gitárt kaptok, ne rögtön dobjátok el... ;)

Az igazi [öregrádió hang]!

„In 1962 FujiGen started production of electric guitars. In the 1970s FujiGen started making guitars (OEM) for companies such as Hoshino Gakki (Ibanez), CSL (Antoria), Kanda Shokai (Greco guitars) and Yamaha. In 1977/1978 FujiGen went into a joint venture with Roland to produce guitar synthesizers. In 1981 FujiGen opted out of acoustic guitar production to mainly concentrate on solid body guitar production. FujiGen obtained a CNC router in mid 1981 for making guitar parts and also began to manufacture their own pickups starting in late 1981.

In 1981/1982 FujiGen obtained the Fender Japan contract which lasted until 1996/1997 and in 1983 FujiGen were producing 14,000 guitars a month with 80% of the guitars being made for export markets and 20% being made for Japanese domestic markets. In mid/late 1992 FujiGen obtained a part of the Orville by Gibson contract which ended in 1998 and from then on have made Epiphone Japan solid body guitars, some Gretsch models and their own branded FgN guitars.”

...és...

www.japtone.com

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35558) Jazz válasza Goose-T (#35557) üzenetére


Jazz
veterán

Egy orfeus félakusztikuson játszottam, meg kalsszikus dobgitáron.

Fender 66k, koppra ugyan ez (koppintás?) thomann és HB 45k. Érdemesebb a fendert választani?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#35603) arnyekxxx válasza Jazz (#35598) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A cél valahol ez a játék/hangzás lenne: Fender vs SX

akkor nyugodtan vehetsz HSS gitárt mert a példádban csak a középső meg a nyak pickupon játszik a srác ami a HSS nél is SS :)

Egyébként túldimenzionálod ezt az egész dolgot. Ha HSS-t vennél és nem csilingel eléggé a H akkor dobsz bele egy aktivat és megjön a csilingelés és marad a jelszint meg zajtalanság, ha meg maradsz az SSS-nél és mégis jó lenne egy kis vadulás később, nem telik semmibe a hídhoz betenni egy fentebb mutatott S méretű dual railt.

[ Szerkesztve ]

(#35687) arnyekxxx válasza sevi90 (#35684) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha szempont a szögegyszerű kezelés akkor esetleg meg lehet nézni valami öregecskedő korg AX 1000-1500-3000 dobozt, ezeken dedikált gombokkal-kapcsolókkal lehet mindent állítgatni nem 2gomb+menürendszer a beállításuk. Nyilván nem olyan fejlett bennük a szimuláció mint egy maiban, de szvsz otthoni zenélgetéshez bőven jók. Én mondjuk színpadon is elvagyok egy AX1500-al, Goose-T majd elmondja nagyon szarul szól-e.

(#35768) benedekco válasza arnyekxxx (#35750) üzenetére


benedekco
addikt

De úgy kezdte, hogy szeretne Yamahát mert neki az a zsánere.

Neked a kínai pikáp, mi se beszélünk rá hogy ne azt vegyél, mert neked az.

Szerintem először tanuljon meg játszani aztán majd idővel eldönti hogy mi a fontosabb a Yamaha, vagy a gitár, vagy megtalálja a megfelelő Yamahát, vagy dobja az egészet. Ami fontos, hogy a Yamahák baromi jó kezdő hangszernek, főleg ha valaki nem márka párti (ezzel sincs ám semmi baj, félre értés ne essék), sajnos én is márka buzi vagyok, mégpedig Fender.

A másik, hogy nem az volt a kérdés, hogy te hogy kezdenéd a tanulást. Érdemes azt átgondolni, hogy valaki egy kész terméket szeret venni, nem legózni akar. Én is az utóbbiak közé tartozom. Szeretnék egy kész gitárt ami működik szerelés nélkül. De az is igaz, hogy egy másik gitárt is szeretnék amiben lehet turkálni, de az csak a tech részem, nem a zenélős részem kívánja. Aztán valszeg hamar ráunnék és maradnék a készre szerelt Fendernél.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35769) arnyekxxx válasza fattyu (#35766) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Akinek nem gyerebe az aktiv szandja az ne használja. Nyilván aki stratot gyűjt az nem hetfield hangzásával szokott álmodni. Aki viszont egy metallica dalt dob be, hogy ilyet szeretne játszani annak csak javasolni tudom az akármilyengitárja aktívosítását mert az akármilyen passzív nem "úgy" fog szólni akkor se ha kurvajól szól.

(#35873) Kobe


Kobe
veterán

Mooer kezd eleg erdekes megoldasokkal eloallni.

Multkor emlitettem a Preamp Live ot amit nemreg dobtak piacra, elvileg ez a szegeny ember kemperje a tone capture funkcioval.
Ami erdekes lehet, hogy a preamp liveal "elfogott" erosito profilokat egy GE200assal es leendo GE300assal is kompatibils kontener fileban tarolja a cucc, vagyis a GE200 innentol siman bovitheto 1-1 komolyabb erositomodellel is
Kivancsi leszek mikor kezdenek el pl userek nagyobb boltokba jarni ritka butique ampokat "probalgatni" :)

Tiszta pokemon (vagy nemibetegseg) : gotta catch em all :D

[ Szerkesztve ]

(#35929) llax válasza etejedu (#35928) üzenetére


llax
senior tag

Hangoló alkalmazás van több másik is, meglepően jól működnek. A PitchLab csak az egyik telefonomon elérhető a Play-ből (pont a jobbra-újabbra nem - pedig a PitchLab tetszik a legjobban). Telefon ma már hamarabb akad bárhol, mint egy hangoló...
Tokot csak akkor, amikor tényleg elkezd órákra járni, ahhoz a gitárhoz, amelyiket majd akkor viszi :)
Állványt csak akkor, ha nem tudja valami biztonságos helyre letenni, vagy már annyi gitárja, van, hogy tényleg meg kell oldani a tárolást. (eleinte védőtoknak és tárolónak akár a doboza is megteszi)
Ilyen lábtámasz és hasonló dolgok: igény szerint, de az igény leginkább menet közben alakul ki.
Pengetőt vegyél 2 különböző darabot (nem tudom milyen kell a nylon húrhoz), hogy azonnal legyen és a 2 darab árán rendelj egy maréknyi vegyes készletet az Ebay-ről :)

Szóval ami kell az egy gitár és egy pengető (klasszikushoz még az sem minden esetben). Minden más majd menet közben...

[ Szerkesztve ]

(#35971) Tommyka21


Tommyka21
tag

Hát az Audioll-osok elfelejtették, hogy karácsony előtt kissé nő a rendelések száma :DD .
A cuccot 12-én kifizettem. Akkor írták, hogy 21-én jön.
Erre dobják az emailt, hogy bocs sok a rendelés és csak 28-án...
Kissé amatőr megoldás de a zsé az már kamatozik náluk addigra 2 hete mire megjön.
Muzikerék meg néha 1,5 nap alatt megoldják.

(#36005) #96302336 válasza Humbucker (#36000) üzenetére


#96302336
törölt tag

Értelme pont annyi, mint a húrnak a gitáron.
1: pillanatok alatt beállítható vele a hangszer
2: nem lesz hamis, ha pl, jammelsz másokkal, vagy YT-ra.
3: van már olyan gép is, ami egyszerre mind a hat húrt képes érzékelni, és külön jelezni ki, így még gyorsabb a hangolás.
4: miért szívassam magam, hogy fülre, vagy ha még kezdő vagyok, a húrokhoz hangoljam, aztán meg szenvedni újra és újra, mert előbb utóbb elmászik úgy az egész, hogy viszi a nyaktól kezdve az oktávig mindent. (kis túlzással persze)
5: ha sajnálod rá a pénzt van android és ios APP is hangolni, pont olyan mint a gyáriak.
6: a jobb multieffektekben mind van.
7: a legnagyobb nevek is hangológéppel állítják be a hangszerüket koncertek előtt.
8: a hangvilla, hangsíp lejárt lemez, meg ciki egy koncerten :DDD

Egyébként, ha hamis a jam-hez, akkor azonnal nézem a hangológépen, ami rögtön mutatja, hogy hová is mászott el a húr. nem kell keresgetni, bohóckodni akinek nincs abszolút hallása, annak ez áldás.
Plusz, ha többen vagytok, akkor úgy tízszer gyorsabb belőni rendesen a hangszereket egymáshoz. A keyboard-ok, meg ugye nem hangolódnak el....
Dobhoz meg szintén felesleges :DD

[ Szerkesztve ]

(#36007) arnyekxxx válasza #96302336 (#36005) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Dobhoz meg szintén felesleges

Szokták a dobot is hangolni, és nem csak fülre

11563-cherub-dt-10-hangologep-dobhoz

(#36176) Goose-T válasza Goose-T (#35344) üzenetére


Goose-T
veterán

Egyre inkább érlelődik bennem a próbatermi cucc összetétele. Sőt, akár még kisebb koncerteket is le tudnánk nyomni vele, és az egész cucc beférne a kocsim csomagtartójába (Mondeo kombi :D ). Kisebb koncerteken ilyen céges partikat értsetek, pár helyre be tudnám szervezni magam.

Ezeket fogom megvenni:
* Millenium MPS-850 dobszerkó
* Harley Benton HB-80B a basszusgitárnak (ennyi pénzért még használtan sem találtam értelmeset)
* Zoom G5n az én gitáromnak

Ezek már megvannak:
* Phonic Powerpod 740 Plus keverőerősítő
* 2db Voice Kraft LK-618-15 hangfal
* Vox Stomplab IIG a másik gitárosnak
* pár mikrofon, kábelek, állványok

Azért kell még megvennem a Zoomot, mert amúgy én és a másik gityós Boss ME-50-eket használunk, de az nem modellezős. Nekem van egy Voxom, ami igen, és kell még egy, ami a Zoom lesz. A Boss elég hallgathatatlanul szólna közvetlenül PA-ra kötve.

Ezzel a cuccal fogunk próbálni, és kis helyeken akár koncertezni is. Még akár próbatermi demófelvételt is tudunk csinálni, mert van egy Zoom R16-unk is, és akkor arra kötünk mindent először, ha fel akarunk venni, annak a vonalkimenetét pedig a PA-ra.

Vélemények?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36180) Goose-T válasza nesa (#36177) üzenetére


Goose-T
veterán

De nem kell túlszólnia a dobot, mert az elektromos lesz. A próba hangerejét úgy képzeltem el, mint egy vadabb otthoni zenehallgatást, ezt szerintem hozná a cucc negyedhangerőn. Kiskoncertre egy kicsit jobban kitekernénk, mondjuk félig. Kontrollnak be tudnám tenni a Roland Cube 15X-emet, ha nagyon kéne.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36182) bigrob válasza Goose-T (#36180) üzenetére


bigrob
őstag

Szerintem igaza van a mesternek.
65W-os csöves gitárkombóm (kitekerve halláskárosodás) mellé simán kellett a 110W-os basszer kombó. Akkor a dob még sehol se volt.. :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36183) Goose-T válasza bigrob (#36182) üzenetére


Goose-T
veterán

Jó, de itt a gitárok PA-ról fognak szólni. A két gitár, a dob és az ének rá lesz kötve a keverőerősítőre, ami a két 15"-es hangfalat fogja csak meghajtani. Nem lesznek külön gitárerősítők és ládák, épp ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36185) Goose-T válasza bigrob (#36184) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért nem kötjük rá, hogy tehermentesítse az erősítőt és a hangfalat, mert
úgy szebben, érthetőbben tud szólni, ha kevesebb rajta a basszus. Egyébként az erősítő 2x145W-ot tud 8 ohmon, úgyhogy ennyi lesz a maximum teljesítmény, ennek kell megszólaltatnia a két elektromos gitárt, a dobot és az éneket. Meg nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem lesz kitekerve próbán a cucc. Koncerten meg addig tekerjük, amíg hallatszik mellette a basszus (meg bírja a közönség). Ne feledjük, hogy irodai (!!) és kiskocsmai koncertekre vinnénk csak ezt a cuccot.

Ha mégis gond lenne a hangerejével, akkor van még két Ampeg SVT-210AV ládánk, az egyiket rá tudjuk kötni, azzal duplázódik a hangereje a lefelezett impedancia miatt. Kérdés, hogy mennyire bírja hosszú távon a kombó erősítője, bár gyárilag meg van engedve egy 8 ohmos kiegészítő láda csatlakoztatása.

Egyébként régen Törökszentmiklóson egy Peavey Basic 60-at használtunk próbára és koncertre is, és az is átszólt mindent rendesen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36188) NeoPampalini válasza Goose-T (#36176) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Az a bass kombó 80W 4 Ohm-on, azaz plusz ládával.

A beépített, 8 Ohm-os tányérjával mennyit tudhat, max. 50W-ot? Az kevés, mint a fing. Ha nem nyomjátok ki a basszust is a frontra, akkor kell még alá egy láda, de még úgy is esélyes, hogy a belét ki fogjátok hajtani, és az sem jó.

GS-en van 66e-ért Crate fej és láda (fej 200W @ 4 Ohm, a láda 4x10-es 8 Ohm-os, ergo kb. 100-110 W-tal hajtja meg a fej, de a négy tányérral elég lehet). Nem pici cucc, de basszusból ennyiért olyat (pici doboz, de nagyot szól) nem kapsz. :DDD

Ja, meg ha nem lesz szub a PA-ban, akkor herélt kappan hangja lesz az egésznek szerintem, nem lesz alja sem a lábdobnak, sem semminek.

A minap voltam egy ilyen "bulizenekar" (tudod, ez a "mindent IS játszunk" történet) megmozdulásán egy kis kocsmában, ott volt top + szub, és kellett is, faszán szólt.

[ Szerkesztve ]

(#36189) Goose-T válasza arnyekxxx (#36186) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem is az élvezet a cél. Hangosak egyszerűen nem lehetünk a szomszédok miatt, de szerintem így mindent meg tudunk úgy szólaltatni, hogy halljuk magunkat és egymást is tisztán. Egyébként meg holnap már 2019 van, a 90-es évek rég elmúltak, most már elég jól szólnak a modellezős gitáreffektek vonalból is.

Amúgy van mindenkinek saját cucca Törökszentmiklóson, ez csak egy második próbaterem lenne Budapesten, hogy ne csak én járjak le Miklósra, hanem néha a többiek is jöjjenek Budapestre, így én is sokkal több próbán ott tudok lenni.

Egyébként próbált itt bárki is úgy, hogy elektromos dob volt vagy dobgép?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36194) arnyekxxx válasza Goose-T (#36189) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mi szoktuk tolni a basszerossal dobgépre szintentartásnak.

szar olyan amilyen

Persze jobb mint nem próbálni ha nem ér rá a dobos de azért szar nem nagy élmény. Pedig ott legalább van alja az egésznek mert nem sokolrádión jön a basszus hanem 4x10es basskockából és a gitár se szimulátoron jön hanem a 4x12-ből.

Biztos, hogy nem utaznék a kedvéért 2x130km-t.

volt régen egy időszakunk amikor doboskirugás után jött az ötlet, hogy minek egyel több büdös lábat szagolni és szétosztani a halmas gázsit [ironia], meg ugyis gépen írom meg a zenét, a szinti gépről szól, legalább nem kell taktjellel bohóckodni és a dobos legalább mindig pontos lesz mint az atomóra, szóval jöjjön gépről a dob, nem is lenne teljesen stílusidegen, pár hónapig csináltuk, volt pár koncert is de nem volt jó. Koncerten még meg is szólalt a dolog, de probán semmi élményt nem adott.

[ Szerkesztve ]

(#36209) V.Stryker válasza kemotox (#36208) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ki is dobtam alkuképesen annyiért gs-re. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36220) NeoPampalini válasza Kobe (#36218) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Ha nem akarsz elveszni az állandó kísérletezésben, akkor normál pedálokat vegyél, és kész. Tudom, ez oldschool, de: multikban nincs olyan, hogy 4-5 fő effekt, ezekbe beletolnak mindent, amit lehet. Ha a bőség eltereli a figyelmedet magáról a gitározásról, akkor ezt az ingert kell mérsékelni, de az multival nem fog menni.

Nem tudom, mik az igények, de egy "szokásos" OD/distortion, chorus, reverb/delay elég lehet ( :F ), esetleg még mellé dobsz egy loopert, ha van rá ingerencia. Így akkor nem foglal le az állandó "tekergetés". A végére meg teszel egy tetszőleges pici kombót, hogy szóljon és/vagy legyen AUX bemeneted is mellé.

Ezek elférnek a gitárod mellett, ha elég hely van és okosan lehet pakolni, maradhat minden bekábelezve, csak bekapcsolod, és már játszol is. :D

(#36224) Goose-T válasza Kobe (#36218) üzenetére


Goose-T
veterán

+1 arnyekxxx mellett. Amíg nem tanultál meg gitározni, fölösleges bármilyen effekt, csak az idődet viszi, nem fókuszálsz a lényegre. Ha nagyon akarsz zenélni, akkor egy nejlonhúros dobozgitáron is meg fogsz tanulni, sok embernek sikerült már így.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36229) fattyu válasza bigrob (#36227) üzenetére


fattyu
veterán

kinek vétó kinek nem.
effekt loop hiánya és hogy nincs benne looper nekem ha EGYETLEN cucc lenne emiatt kipontozódna.

Goose-T: igazad van és nyilván lehet úgy is és a nehezen megszerzett megdolgozott tudás értékes. ettől még ma már ha már egy pici dobozba megkapsz egész értelmes áron nagyon sokmindent kifejezetten emészthető minőségben... azért ez jó. :D

nagyon nagy bajban lennék ha EGY erősítőm lehetne. szeretem a csöves cuccaim nagyon de ha CSAK egy lehetne és nem lehetne pedálsor/multieffekt akkor őszintén azt hiszem valami olyasmi mellett tenném le amit javasoltam.

a boss ds1 pedig szörnyű :D órán a tanárnál az van a diákoknak. kis tranyós szögeccerű kombó ds1 :D van high gained és tompíts: igen. szép hang: nem :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36267) consono válasza V.Stryker (#36264) üzenetére


consono
nagyúr

Még egy dolog, de lehet, hogy a többiek lehurrognak majd: minél hamarabb keress zenésztársakat! Egyedül hajlamos az ember ellustulni... Meg amúgy is, három egymás után rakott akkord is jobban szól, ha van mellette basszus meg dob. Ráadásul a rendszeres próba is jobban fog motiválni, hogy gyakorolj! Vagy ha nem, legalább a rendszeres próbákon gitározni fogsz :) Én magamon látom, hogy mennyit romlott a játékom ahhoz képest, amikor még heti egy délután mindig zenéltem a többiekkel.

"In God we trust. All others must bring data"

(#36278) Ragnar_ válasza benedekco (#36277) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem volt azért az olyan durva. Gondolom arra gondolt fórumtárs, hogy amíg az akkordok memorizálása megy, meg a le-fel pengetés begyakorlása, és az alapok, addig nem szabad a hangzásban elveszni. Én is, mint valószínűleg sokan sima dobgitáron kezdtem, de a metal műfaj állt hozzám a legközelebb, de amíg nincs meg egy alapvető jártasság addig egy dobgitár, vagy egy bármilyen elektromos+erősítő kombó megfelelő lehet. Az viszont igaz, hogy egy jó hangással szívesebben gyakorol.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#36282) cucka válasza benedekco (#36277) üzenetére


cucka
addikt

Nem szántam leoltásnak. Amúgy jókat írsz, csak nem igazán vágnak a témába.

A beszélgetés arról a helyzetről szólt, amikor elégedetlen vagy a gitárod hangjával, de nem tudsz gitározni. Erre az egyetlen helyes válasz az, hogy gyakorolni kell. A kütyük vásárlása nem fog közelebb vinni a célhoz. Nem mindegy, hogy hogy szól a metallica a gitárodon, ha nem tudod eljátszani?

(#36278) Ragnar_
Mondjuk ezt sose értettem, ha az embernek az elektromos gitár hangja jön be, miért kell előtte hónapokig büntetni dobgitárral? Ez olyan jellem erősítő, mint a karate kölyökben, ahol a fickó kerítést kellett fessen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.