Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50315) consono válasza doc (#50314) üzenetére


consono
nagyúr

:)De jó!!! Nálunk csak én zenélek, sajnos. Bár most feleségemet megleptem egy tongue drummal, olyan mint egy kisgyerek, nem bírja letenni... Nagyon régóta szeretett volna már egyet :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#50321) doc válasza consono (#50315) üzenetére


doc
nagyúr

Ezt a tönkűeket drumot en nem tudom hova tenni, ez mire jó, azon túl hogy lehet vele jópofa hangokat kelteni? Lehet keresek valami videót róla, eddig csak nagyon érintőlegesen találkoztam vele :)

(#53668) doc válasza consono (#53667) üzenetére


doc
nagyúr

Donner Circle Looper, siman ratoltam USB-n az MP3-akat, a tekerovel fent kiválasztom melyik kell, aztán egy gombnyomásra indul. A másik ahogy hasznalom hogy el indítok rajta egy metronomot vagy drumot, és így tanítom a Triót (ami nem hallja a dobot, mert eggyel előrébb van kötve), könnyebb ritmust tartani.
az egyetlen hibája hogy labkapcsoloval nem lehet indítani/leallitani a loopot, emiatt arra a Triót hasznalom

[ Szerkesztve ]

(#54011) doc


doc
nagyúr

Impros gyakorlashoz szeretek dobgepet berakni hatternek (jellemzoen a Donner Circle Looperbol), de egy ido utan eleg uncsik azok a ritmusok (foleg hogy metalhoz kb egy van benne ami hasznalhato :D).

Van valakinek jo tippje valami dobgepre? Ha nem muszaj nem koltenek feltetlenul egy valag penzt mondjuk Mooer Drummer X2-re, ami biztos marha jo, de kicsit overkillnek ereznem :D
Van a Katanara rakotve egy iPad, szoval ha van valami szoftver amiben vannak jo kis dobgepek, az is tok jo (esetleg az is mukodhet ha nekem kell osszerakni a ritmust, ha eleg egyszeru ahhoz hogy meg en is tudjam kezelni :D , es tud vegtelenitve megszakitas nelkul menni).

(#54022) consono válasza doc (#54016) üzenetére


consono
nagyúr

Garage Bandben vannak "dobosok", amiket tudsz paraméterezni elég sok módon, de igazán szerintem akkor működnek jól, ha van midi track amit tudnak követni. Persze egy dobgépet anélkül is kiváltanak. Mondjuk pont metál drummerre nem emlékszem, de Hard Rock meg punk meg alter tutira van.

"In God we trust. All others must bring data"

(#54028) consono válasza cucka (#54027) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, a Hard Rock drummert is most töltöttem le a Dokinak megnézni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#54029) chaosmonger válasza doc (#54011) üzenetére


chaosmonger
tag

Én iphone-nal a Drum Beats+-t használom, valami 1500 Ft volt anno, nagyon szeretem, rengeteg ritmus, könnyű állíthatóság, jól szól.

(#54583) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#54582) üzenetére


X2N
senior tag

Mielőtt nekiálsz EQ-zni tudni kellene hogy hova is van bekötve. Ha jól látom akkor ez az erősítő bemenetére van most bekötve, így úgy fog viselkedni mint pl a Mesa MarkV sorozatban a 3 band EQ csak több állítási lehetőséggel. Tudnod kell hogy milyen hangszedővel milyen állásban játszol, nyaki humbucker-el pl rengeteg mélyed lesz normál esetben, ezen lehet segíteni pickup magasság állítással is, vagy ha vágsz rajta eq-val és akkor nem lesz mosott a hang túltorzított erősítő esetén. Ha emelsz +-3dB-t valamelyik csúszkán akkor az hallás után dupla/fele hangos lesz, szóval nem kell extrém beállításokban gondolkodni, elég ha csak kicsiket tologatod, ha az erősítő elé van bekötve az EQ akkor azt fogod állítani hogy melyik frekvenciák legyenek torzított csatorna esetén betorzítva, illetve ha nem tetszik ahogy reagál az erősítő pl palm muting-ra akkor a mély frekvenciák vágásával tudod feszesebbé tenni a hangzást, persze ettől kevésbé lesz torzítva a jel is, viszont ilyen alacsony frekvenciákat ~125Hz alatt már érdemes megvágni mert belemegy a basszusgitár frekvenciatartományába. Ha ez az EQ az effekt loop-ba lenne bekötve akkor már az eleve torzított jelet tudod csak erősíteni/vágni, magát a torzítás karakterék kevésbé lehet szabályozni. Gitárnál az 500-1K- 4K tartománnyal érdemes foglalkozni első körben arra a legérzékenyebb a fülünk. Érdemes becsukott szemmel állítani, egyszerre 1 sávot állítani és figyelni, mert nem mindig az lesz jó amit ránézésre gondolnánk.

50-60Hz: you might expect to hear the kick around this range, as well as bass and synths. Guitars generate noise in this range, but unless it's an extended-range instrument, you might find it interferes with the bass without actually adding to the sound. It's often a good idea to locate the lowest note played on the guitar in a song and then apply a high pass filter a little below that frequency to give plenty of space for the bass and kick drum.
100-200Hz: this is where you might find the fundamental of the snare. Sounds here go from 'rumble' to 'growl' and 'bloom'.
150Hz: one of the most valuable mixing tips we've ever been told is that this is the rough area that gives a bass guitar 'beef'. By carefully changing the EQ of bass and guitars around this point, you can alter the balance of the two instruments so that they gel together better in a mix.
200-500Hz: a lot of the 'weight' of a mix can be found here; guitars with plenty in this band sound warmer, but if you overdo it, they might sound overly 'woody'.
500-1kHz: this is where the 'body' of the sound comes from. Some snares will have their overtones in this area, and it can overwhelm their 'snap', which generally sits somewhere in the 'bite' frequencies.
2kHz: 'bite' for guitar and vocals sits here.
3kHz: in this area you quite often get guitars 'building up' in a mix, and also see the 'cymbals eat guitars' phenomenon, especially with washy cymbals or open hats - and yes, the collision of guitar and cymbal frequencies is where the band got their name from. Male vocals in a rock context also often need some extra bite adding in this band, meaning it's very busy in some mixes.
5-10kHz: clarity and openness; when trying to get a really 'soaring' lead sound, it can be good to roll treble off of rhythm guitars and free up this band for the lead guitar to cut through more. Overdoing it can lead to a fatiguing, or piercing sound; this is the area you'll often find unpleasant 'ice-pick' resonances. When mixing distorted pitch-shift effects like the DigiTech Whammy, you'll often have issues between 3-6kHz. Surgical EQ with a narrow Q or careful use of multi-band compression is usually able to tame problem frequencies, however.
10-12kHz: live, above this point can often cause issues depending on the room. Especially for very high-gain tones, you'll sometimes see touring bands use an EQ with a low pass filter around this point to take the edge off unpleasant highs.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55967) doc válasza Moleman (#55954) üzenetére


doc
nagyúr

"ha ugyanaz a funkcionalitás, miért nem jobb nekik is a sok kis pedál helyett egy multi vagy bármilyen rack effekt"
En peldaul azert kotottem kisvonatot a Katana ele meg az FX loopjaba, mert igy egy pillanat alatt egy mozdulattal tudok barmelyiken tudok allitani, multin vagy az erositon ez eleg maceras.

Meg mondjuk a looper/tuner funkcionalitas nincs meg a Katanaban, es a loopert (foleg a drum trackek/metronom/backing trackek miatt) nem is lehetne normalis hasznalhatosaggal megvalositani, ahhoz baromi jok a fizikai gombok.

Illetve extrakent az is tok jol johet hogy ket kabel atdugasaval ra tudom kotni a masik erositore (bar most hogy a Joyo Zombie kapott egy kulon cabet, valodi kapcsolat nincs a ket erosito kozott, de ha eppen ugy lenne, gyorsan megoldhato :D )

(#57317) X2N


X2N
senior tag

Mit találtam megint :D
ST Anger újrakeverve.
This is a bastardized re-recording of Metallica's album St. Anger. The songs are shorter, the production is better, and the snare drum is more tolerable. I took some creative liberties with the songs and did what I thought would benefit them. Everything has been re-recorded from the ground up, except for the vocals which were extracted from the original album.
-Fixes the mix, the track lengths, and provides FLAC downloads. What a legend. :Y

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58422) arnyekxxx válasza Tibizzz (#58421) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Biztos nagyobb, kérdés, hogy érezhető-e. Sima audiotrackeket egy mosógép hardvere is lejátszik 10 sávon akadás nélkül.

Előző albumot még egy LGA775 gépen raktam össze, volt vagy 40 sáv. Ha az izmosabb vst-k nem mentek (addictive drums2, szoftszintik, pár multiband compressor meg jobbfajta reverbek) akkor késés nélkül ment a használata, úgyhogy dob, szintik kitolva audióba, pluginek lekapcsolva feljátszáskor, aztán keveréskor meg már mindegy, hogy a gombnyomás után fél mp-el indul el a lejátszás.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.