Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55972) Moleman válasza cucka (#55964) üzenetére


Moleman
addikt

:C
Én őszintén csodálkozom, hogy ki vesz még bármilyen Warwick terméket. :D
Pl 20+ év alatt soha semmilyen hangszerkábelem nem ment tönkre, még a filléres König mikrofon és társai is bírják. Egyetlen kivétel a Warwick gitárkábel volt, amit többször újraforrasztottam, aztán feladtam. :D

Na jó, a gitártokjaik nem rosszak, de ma már csillagászati áron mennek ahhoz képest, hogy mit nyújtanak - bár a többi is, pont a napokban csodálkoztam rá, hogy pl a CNB nejlonhúros puhatokom, ami Ausztriában ingyen elvihető volt (teljesen újszerű állapotban), nálunk most 18.800 Ft. :DDD

A 3 milliós custom shop hangszer persze lehet, hogy jó, de a márkanevet jól lerombolták alóla. A Joyo meg a Behringer is tök jó, hogy van, mert olcsó, de nem szívesen vennél tőlük butik erősítőt 3 millióért. :D

#55967 doc
Ez érdekes, nem is gondoltam volna, hogy nincs a Katanában hangoló. :Y

(#57737) Ba cy lus válasza consono (#57735) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Harmadik csak. :)) (Hacsak a Behringer HM300-at/Boss HM2-t nem számoljuk a fuzz pedálok közé, mert amúgy eléggé fuzzos az is, doom metálra simán jó lenne.)

A pszichedelikus irány engem jobban érdekel, de azért nem zárnám ki a stoner-t, doomot sem. :)

A Proco Rat egy legenda, az majd nekem is kell egyszer. De még jobban szeretnék egy eredeti Maestro Fuzz-Tone FZ-1A-t: [link]. Ugye kiadtak a modern időkben egyet FZ-M néven, dehát annak köze nincs a régihez. :N

[ Szerkesztve ]

(#58012) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Kiváncsi lennék a véleményetekre, van egy egészen átfogó képem már a lehetőségekről, de érdekelne ti, hogy látjátok a kérdéskört:

Szóval gitárhoz keresek erősitést, ellenben nem áll rendelkezésemre sok hely, és ami még inkább fontos, a halk gyakorlást részesitem előnyben, és főleg ehhez is keresek erősitőt. Nem mondom, hogy sosem vinném sehova, ki tudja mit hoz a jövő, de egyelőre inkább az érdekel, hogy otthon jó legyen, arra amire kell, gyakorlásra. Ez két dolgot jelent, egyrészt a fejhallgató része legyen jó, másrészt, tűrhető hangerőn, tehát kb TV hangerőn is legyen jó hangja. Néha néha tudom hangosabban is picit, de az a 10%, átlagban inkább TV műsor hangerőn menne max, hogy ne zavarjak senkit.

Szerintem ezen már alapvetően elbukik jó pár darab.

Amiket próbáltam:

Boss Katana - Nem tetszett anno a hangja, plusz kicsit azt éreztem, hogy mindent is tud, de semmit sem igazán jól. Ezt persze laikusként mondom, nem szeretném leszólni, egyszerűen hozzám nem szólt, nem fogott meg, ettől még lehet jó, de nekem nem igazán tetszett. Persze azóta lehet, hogy sokat változott, én kb 5 éve hallgattam.

Szoftver, gépen - Neural DSP stb. Itt a hang alapvetően tetszett, ami inkább gond volt, hogy van egy alapzaj, ez persze lehet a gép, vagy az interface hibája (Behringer UMC22), másrészt pedig nem szeretném minden egyes alkalommal amikor gitároznék elinditani a gépet feltétlenül (persze tudom hogy reálisan nézve, sokszor úgy is megy, tutorialok, backing track stb.) mindenesetre nem akarok a géptől függeni. Ha rá lehet dugni király, nem bánom ha opció, de ne legyen muszáj. Lehessen hordozni, mászkálni vele ha épp kéne, akár szobán belül, menjen gép nélkül is, ne kelljen DAW-ot, szoftvereket nyitni hozzá minden alkalommal. Ha tudja, ahogy irtam is, nem gond, ha van rá lehetőség az jó, de ne követelje meg. A másik nagy gondom volt vele, hogy nincs fizikai kezelőfelület, márpedig én szeretem ha van valami amit meg tudok fogni és állitani a kezemmel és nem egy monitor másik oldalán van. Elég sok dolog van már ott elkerülhetetlenül, szóval maradi felfogás vagy sem, de kényelmesebb. Igazából amit nem szeretek és ami fáraszt, az az, hogy szoftverekkel kelljen küzdeni, interneten keresgélni, videókat nézni, hogy mi miért nem jó, miért nem megy. Ilyen fizikai tekerőknél nem nagyon van. Egy erősitőn ha az ember feltekeri a hangerőt hangosabb lesz, ha le halkabb. Avagy tönkrement a gomb. Oké, ez most túl lett igy egyszerűsitve, de remélem értitek mire akarok kilyukadni. Ettől függetlenül nem zárkózom el valami modern eszköztől/megoldástól, csak ne a kizárólag a gépen legyen elérhető.

Amik jelenleg adottak otthon:
Audio interface
Fejhallgató
Monitor hangfal

Ami még pluszba jönne kényelmi faktorként de nem követelmény:
Adott egy basszusgitár egy Rumble 25 erősitővel, amivel több gondom van. Egyrészt nem tudom gépre kötni, ez azért tud limitáló lenni, másrészt pici hangerőn nem túl érdekes a hangja, főleg esténként, másrészt foglalja a helyet, ellenben picit feltekerve szépen szól rajta a gitár. Ha valahogy ezt is ki tudnám váltani az új megoldással az külön tökély lenne, nem követelmény, a hangszóró miatt gondolom nem egyszerű, de akkor lenne egy rendszer amin fut mindkét hangszer, és annyival kevesebb lenne a láda ami áll. Pl ha egy láda elég a kettőhöz, akkor nem foglalna több helyet, ha még egy erősitő kell mellé, picit zavaróbb. Ha nagyon kell el tudom tenni, de azért könnyebb lenne egy valami.

Illetve még valami, ami nehezitő tényező. Műfajok terén a következőkhöz kéne: Rock, Indie, Jazz, Blues, Metal. Nem várom el, hogy kiváló legyen mindenben, de legyen egy elfogadható szint gyakorláshoz, esetleg lehessen pedállal stb. szebb hangot varázsolni a jövőben ha kéne. (Pl clean / drive csatornára overdrive pedál metálhoz).

Megoldások terén bármi szóba jöhet, ajánljatok nyugodtan ami eszetekbe jut, nem zárkózom el semmitől feltétlenül, amig a leirt feltételeknek megfelel.

Köszönöm előre is :R

edit: picit hosszúra sikeredett, remélem belefér :B :R :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.