Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39912) Goose-T


Goose-T
veterán

Majdnem elfelejtettem szólni, hogy megjöttek a fejetlen HB-k!
Egyik, másik.
Szerintem elég unalmas alakjuk van, kíváncsi vagyok, hogy fognak-e ezekkel bankot robbantani. Sajnos nincs belőlük fanfret/7-húros változat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40220) Goose-T válasza cucka (#40217) üzenetére


Goose-T
veterán

Amúgy szerintem ez más gyártónál is tetten érhető, mármint hogy már a gitárban lévő elektronikával úgy alakítják a hangot, hogy minél tökéletesebbnek tűnjön, de pont ettől lesz nagyon mű, mesterkélt, mintha midizett lenne. Itt is tetten érhető ez a törekvés, a drága Sandbergnek mesterségesebb a hangja, mint az olcsó HB-nek. Mintha nagyon ki akarták volna szűrni az ilyen-olyan zörgéseket, de a hang is megsínylette.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40224) cucka válasza Goose-T (#40220) üzenetére


cucka
addikt

Basszusnál igen, az összes modern aktív hangszer kiegyenlített, hifi hangzásra törekszik. Ami biztos van, akinek tetszik, nekem pont nem jön be. (És az aktív hangszerek sem, számomra egy 4 sávos félparametrikus eq az igazi anti-feature. Aki szeret slappelni, az biztos máshogy gondolja.)

A demóban annyit hallok, hogy a HB jobban zörög és kevésbé nazális a hangja. Extra zörgés bármilyen hangszeren könnyen megoldható, és érdemes torzítót is használni, szinte minden zenei stílusnál sokat dob a hangzáson, nem csak rock-metál.

Mondjuk nekem a Sandbergek szimpatikusak, mert ilyen Fender formájú dolgokat gyártanak, amiknek jobb az ergonómiájuk - én meg pont ilyenre vágyok, ha majd lesz rá pénz. De az simán lehet, hogy első dolgom az lesz, hogy elektronika csere, hogy úgy is szóljon, mint egy Fender.

[ Szerkesztve ]

(#40225) bot1978 válasza consono (#40221) üzenetére


bot1978
senior tag

Nekem van egy saját akksis HiFi fejhallgató erősítőm, ami tényleg Hi-Fi és nem csinál semmit a hangképpel, csak erősít. Hozzá egy studio monitor fejhallgató. Ez a legolcsóbb Hi-Fi vonal, ami tényleg Hi-Fi.
Eredetileg repülőre, hosszabb utakra szánták régebben azoknak, akiknek 600ohm-os vagy legalábbis nagyobb ellenállású fejhallgatójuk volt és az akkor profi hordozható zenelejátszójuk akksija nem tudott emiatt elég műsoridőt. Én viszont készítettem egy jack-jack kábelt amivel rá tudom úgy dugni a gitárt, hogy mindkét oldal bemenetén ott legyen a mono gitár és így szóljon a fejhallgatóban stereoban Hi-Fi minőségben.

Ezzel a B-550 hangja katasztrófa egy ATH studio monitor fejhallgatóban, de mint valami játékhangszer, nagyon gagyi vacak még a Toby-hoz képest is, ami szintén egy belépő hangszer belépő áron.
Szóval, ha azt erősíted fel egy Hi-Fi vonalon, ami a hangszerből kijön akkor vacak a hangkép passzívban is és aktívban is, de ha multiba dugom a B-550-et, akkor viszont ki lehet belőle tekerni jót.
A Toby viszont Hi-Fi vonalon is egy elfogadható belépő bass hang belepiszkálás nélkül is a gyári hangszedőkkel is. Szóval ha nincs multim, akkor azt mondom, hogy a B550 egy vacak és a Toby százszor jobb. Ha van multim, akkor már egyáltalán nem fikázom úgy le a HB-t.

Szóval szerintem nagyon sok múlik azon, hogy ki mivel használja a gitárt és akinek az egész vonala egy drága profi vonal és arra van felépítve a lengő jack dugótól membránig, hogy pontosan azt adja vissza, ami a hangszerből kijön tehát az a vonal tényleg Hi-Fi az bazira nem fogja értékelni egy két pálcás kínai előerősítő hangját akkor sem, ha azt beépítik a gitárba, mert az nem Hi-Fi. Bazira nem.

Szóval ha valaki eddig Hi-Fi vonalon hallgatott egy Fender Jazz Bass-t az nem azért mondja az aktív bass gitárra, hogy vacak, mert konzervatív, vagy nem elég száraz fa, hanem azért mert annak a vonalnak az elejére nem való az a két pálcás kínai sz@r, de az a vonal jóval többe fáj, mint egy ocó aktív gitár így ez magától is értetődik. A nagyon drága aktív gitár meg passzívban is jól kell szóljon és emiatt passzívban is fogja használni. Ezt így látatlanban borítékolom neked, mert audiofil vágyik a nyers hangszer hangra.

[ Szerkesztve ]

(#40284) Alexios válasza Tommyka21 (#40283) üzenetére


Alexios
veterán

Mitől tularazottak? Szerintem az árához képest abszolút megalljak a helyüket, pl explorer nem is nagyon van más ilyen áron. ( És ne jöjjön nekem senki a hb-okkal :DDD)

Amúgy a balhé szerintem semmi extra, csak hiszti, hogy aki amúgy sem szereti most mondhassa hogy naugye

[ Szerkesztve ]

(#40286) Tommyka21 válasza Alexios (#40284) üzenetére


Tommyka21
tag

Nekem nincs HB-onom :D:D:D.
Akkor legyenek pont jól árazottak és kész :DD .

(#40292) arnyekxxx válasza Goose-T (#40288) üzenetére


arnyekxxx
veterán

HB 35é?

(#40294) Goose-T válasza Alexios (#40293) üzenetére


Goose-T
veterán

Természetesen megnéztem, de még annál is olcsóbbra gondoltam. Mondjuk használt vagy deko HB tele. :DDD A dobosunk egy 21 éves kissrác, ez a korosztály jellemzően még nincs annyira eleresztve anyagilag, főleg, hogy a saját lábán próbál megállni.

Más: Zoom G11! A kinézete, hogy is mondjam, nagyon gamer, nem is tudom, kikre próbálnak ezzel lőni. Műkarbonkevlár, RGB led, fekete-piros-csillogó, tochscreen, hátul meg egy kis stílusidegen szálcsiszolt acél. A tudása ígéretes, a hangjára kíváncsi leszek, mert olyan videót még nem találtam, ahol meg is szólaltatták volna. Ennek a végén van egy kis részlet, de ez csak afféle kémfelvétel.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40338) kemotox válasza Eastman (#40337) üzenetére


kemotox
addikt

Hm miért nem rendes humbi akkor már? Az amúgy nagyobb, mint a mini hb?

(#40339) Eastman válasza kemotox (#40338) üzenetére


Eastman
őstag

Mini hb méret. Mer' ez van itthon. Má' nem akarok gitárokra költeni. Nem a villanygitározás az utam, drága a dollár, abból főzök ami van.
(Értsd; tetszenek, szeretem a hangjukat.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40721) arnyekxxx válasza bot1978 (#40720) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Óhatatlanul elkezdem hallani a különbséget az olcsó és a drága között nem?

Ez akkor derül ki ha vakteszten, normálisan belőtt cuccon ugyanolyan húrokkal 10böl legalább 9x eltalálod melyik hangszer szól.

próbateremben összehasonlítuttuk a basszerosunk Fernandezét (ilyet) az én 10ezres deko HB preckómmal. A HB egy árnyalattal több közepet tolt (mid poti 2 értékkel eltekerése szintjén), és fényesebb volt a teleje mert új húrok voltak rajta.

(#40769) benedekco válasza Goose-T (#40768) üzenetére


benedekco
addikt

Ez vicces :DDD

Más.
Helyre raktam ezt a Harley Bentont. Kapott két bund a bund reszelővel, majd minden bundon végig mentem 600, 1200, 2000-es vászonnal. Százszór jobb lett. Ja és a nyakon is engedtem, mert nagyon rezegtek a húrok, most már jó. Aztán új húrszett (nem feltétlenül kellett volna, de eltéptem egyet és sokkal könnyebb úgy csiszolni hogy nincsenek fent a húrok) majd intonáció. Első ilyen komolyabb melóm.
Majd játszottam rajra egy órát, irdatlan hangja van. Qrva jó szól. Aztán elővettem a Fender stratot, hogy milyen is az. ÁÁÁ összehasonlíthatatlan. Isten volt rajta játszani ez után a HB után. Hiába na, ócsó a HB, csak qrva jó pickupok vannak benne. Hangolókulcsok azonnali cserére szorulnak, a híd meg mozog mint a jóisten (mind két része). Csak úgy ippeg bele lettek téve a vasak, a csavarokkal semmit nem lehet állítani mert elforog a testben. Intonációs csavarok egyike másika meg volt szorulva és nem jól állt, azaz mozgási pont lehetett volna. Mindegy a lényeg hogy már be van állítva, hangolni ne kelljen mert az kín. Ellenben egy nyújtás már nem olyan érzés mintha reszelőn lennének a húrok. A hangja meg tényleg jó.
Ebből még az lehet a vége, hogy veszek egy üreges PRS-t :D
Ezt meg biztosan eladom.

Száraz szappant reszeltem a nut-ba, gondoltam kipróbálom. Az szerintetek jó megoldás? A sztratomon múlkor sima fehér gyertyát reszeltem bele. Az baromi sokat segített, azóta nem sűrűn kell hangolni. De gondoltam most megnézem mit tud a szappan.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40922) Goose-T válasza consono (#40920) üzenetére


Goose-T
veterán

Figyelem folyamatosan a gitáros apróhirdetéseket (ez már csak ilyen perverzió :DDD ), és azt vettem észre, hogy a Harley Bentonok igen gyorsan forognak a piacon. Sőt, megfejelem azzal, hogy volt két HB-m, ami fölösleges volt, mindkettőre egy napon belül akadt vevő, és el is vitték a meghirdetett áron. Szóval igenis el lehet adni őket használtan.

Ellenben itt van ez a Cort, ezt is hirdeti a srác már hónapok óta, de még mindig nem vitték el az újonnan 130 ezres gitárt, pedig már 45 ezerért odaadná.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40925) qltsar válasza Goose-T (#40922) üzenetére


qltsar
addikt

Abszolút lebeszélnélek HB-ról, többet is rendeltem ismerősnek, családnak, magamnak.

Volt benne klasszikus, akusztikus, elektromos, mindegyikből többféle, egy darab elektromosat kivéve mindegyikkel voltak minőségi problémák (vicc, hogy aminek nincs baja (ár/érték arányban természetesen - egy starter pack része :DDD ). (Nem beállítás problémák: bundhiba, pikcup hiba, beállíthatatlan nyak, gyenge nyak (ilyennel életemben nem találkoztam még, de nekik sikerült produkálni: az egyik (ráadásul sajátom) úgy viselkedik, mint egy lebegő húrlábas strato, pl. kipengetsz egy oktávot (std. hangolás: E0-A7), és megnyújtod a második húrt, lehangolódik az E, mint egy lebegő húrlábasnál, mindegy a hangolás, húrvastagság. A nyakmerevítő pálca kb. olyan, mintha alumíniumból lenne...katasztrófa.

Katasztrofális minőségük van, saját részről 2x cserélték az egyik gitáromat, 3x-ra már nem küldtem vissza, már meguntam, de röhej minősége van (pedig nem egy 15.000 forintos HB kategóriáról van szó).

0 quality control, inkább várj, és költs rá egy picivel többet, de próbáld elkerülni.

Folytathatnám tovább, valamint nem szívesen ásnék el egy márkát 1 db kapufa után, viszont esetemben szám szerint 7db hangszerről beszélünk, szóval őszintén mondhatom, hogy van tapasztalat.

@andor80: Nem az első Jacksonom, én meglepően pozitívan csalódtam eddig a quality controlban. Az alap beállításokat én is el tudom végezni, de ez hiba, nem beállítás.
Ettől függetlenül köszi a tanácsot, egyetértek, megéri beállíttatni :) !

[ Szerkesztve ]

(#40926) benedekco válasza consono (#40923) üzenetére


benedekco
addikt

Postát bevállalja, az is megvan pár ezres azért!

Én is inkább a használt hangszer mellett állok. HB-kből a dekokat vásárolom, azok olyanok is, de erős a gyanúm, hogy egy rendes gép is hozna hasonló hibákat. Boundozás és társai elég ramaty. Bound nélküli hangszerek ajánlottak HB-től az tuti! A többi akkor ha kap egy full beállítást síkolással mindennel. Azt bele kell számolni alapból az árba. Nem tudom hogy Thomann csinál-e olyat ha külön kéri az ember. Pl Andertonsnál azért jók az Eastcoast gitárok mert kapnak egy beállítást, amúgy amazonról az is csak egy zsák fos.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40933) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Van valakinek HB CST-24-ből tremolós változat? Ilyen:
https://www.thomann.de/hu/harley_benton_cst_24t_emerald_flame.htm
A minap egy PRS-t kipróbáltam hangszerboltban, és nagyon bejött a mérete, a nyaka, csak az ára közel 300k. A HB viszont ennyiért lehet érdekes lenne ezek után, csak érdekelne, hogy ha van valakinek, akkor mi a véleménye róla, tremoló tartja e a hangolást?
Köszi! :R

:-)

(#40984) Alexios válasza Goose-T (#40974) üzenetére


Alexios
veterán

Fishman Fluence szettet nem fogod megbánni, igaz én hat húrosba vettem de odabasz :) én mai nap rendeltem egy Harley Benton Fusion-II gitárt, kíváncsi vagyok mit tud a "csúcs" HB, lesz mivel elfoglaljam magam így kötelező home office idején :))

(#41049) Alexios


Alexios
veterán

Megérkezett a Harley Benton Fusion-II gitár amit rendeltem. Első benyomások alapján ennyi pénzért meglepően jó, köze nincs az olcsóbb HB gitárokhoz, kb olyasmi szinten van mint egy Chapman, csak satus hangolóval és rozsdamentes acél bundokkal. A bundvégek eldolgozására amúgy egy kifogásom sem lehet, jobban megvolt csinálva(meg igazából az egész beállítás) mint a közel fél milliós Ibanez premiumomon.
Ami viszont negatívum: A pickup választó kapcsoló nem tudom szállítás közben megsérült-e, de nem jó, az 5. állást(a csak bridge pickupot) nem veszi be, csak a másik négyet.

(#41073) Eastman válasza benedekco (#41067) üzenetére


Eastman
őstag

Még az jutott eszembe, hogy én a legtöbbször szívesen olvasom a kezdők már századszor feltett kérdéseit, mert a válaszaitok mindig aktuálisak, amikből sokszor én is tanulok. Ellenben látok itt a fórumon nem egy, hosszú és részletes, de nem frissen tartott összefoglalót.

Írhatunk ide egy regényt, de lehet, hogy a hangszergyártás és a kereskedelem, a kínálat közben olyan irányba kanyarodik, amiről éppen nem tudunk és csak toldozgatjuk - foltozgatjuk a régi tippeket.

Szerintem. :)

A keresőrendszer amit összeállítottam és fent linkelve van, a hozzászólások dátumai alapján követhető. A régi tapasztalatokat és az aktuális tippeket is átlapozhatod a segítségével. Együtt frissítenünk kellene. Új keresőszavak, elektronikai, PC-gitár cuccok, appok, alkalmazások, szoftverek, HB, egyebek, Gusztit is szeretném betenni, másokat is. Gyúrjuk, gyúrjátok össze, ötleteljetek most a home office idején, én szinte egész nap szabok, a csajom varrja a maszkokat. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41074) benedekco válasza Eastman (#41073) üzenetére


benedekco
addikt

Azt hittem te csak felcsapod a szakálladat és már védve is vagy ;)

Legyen Gitáros Topicgazda, vagy ne legyen?
Nekem mindegy, nem vagyok se ellene se vele, csak láttam hogy van ilyen más totyikokban is, de nem tudom mennyi előnye lenne belőle az embernek. Volt itt egy két csetepaté nemrég, bár lehet azok úgyis maradnának. Nehéz meghúzni a határokat hit kérdésben és a tények között, ezekből szoktak előjönni általában a viták. Kínai ellen a rohadt drága motyók és társai viták.

Talán egy ilyen összefoglalót kezdőknek odarittyenteni, meg hogy kérdezz bátran. De ez is olyan én aszondom x a többiek meg azt hogy y, szóval ez is nehéz, de lehet valamit összehozhatunk. Én a blues szaromból indulok ki, viszont a többség meg a metál szarjából indul ki. Pl a nagy többség itt azonnal a humbit ajánlja, míg szerintem ez egy kezdőnek másodrangú kérdés és itt már be is indult a vita. (ne vitázzunk ezen, a két szerelmemben pont mások vannak)

Ma befotózom végre a PRS-t is.
Ha minden jól megy akkor fél óra múlva eladom a piros HB ES 335 másolatot. Így végre idekerül test közelbe a két szerelmem és akkor fogdosom meg őket amikor akarom, akkor fogom meg a nyakukat amikor úgy kívánom. Nincs ellenállás :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41096) espista válasza benedekco (#41095) üzenetére


espista
senior tag

Azon a nyakrögzítő lemezen dolgozhattak volna még 5 percet. :-) Amúgy ennyiért ajándék. Még a HB logó sincs rajta. A fejet is formára lehet csiszolni és talán a nyak is ragasztható...

Romani ite domum!

(#41277) benedekco válasza bigrob (#41272) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem szebb mint az SG. Nekem pl az SG-nél a nyak és a nyaki hangszedő közötti műanyag darab ad ilyen bóvli hangulatot a gityónak. Persze van azokból is jobb kivitelezés.
Amúgy ez a revstar nekem sem volt a kedvencem sose, aztán láttam egy boltban és élőben nagyon megtetszett. Nagyon szépen kivitelezett hangszer.
Az ES335-el is így voltam, azt se szerettem, de aztán élőben nyaaamm. Najó nem is élőben hanem a HB replika miatt tetszett meg. De aztán lehet valami indonéz/kóreai PRS lesz belőle ha majd sok pénzem lesz.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41451) Goose-T


Goose-T
veterán

Van valakinek otthon elfekvőben valami kis gyakorló basszuskombója? Budapest vagy Szolnok környékén lenne jó. Nagyon olcsó legyen, tizenpárezer, vagy annál is olcsóbb. Az unokaöcsémnek vettem születésnapjára egy basszusgitárt (deko HB B-450 :D ), aztán jó lenne, ha meg is tudná szólaltatni valamivel. A hirdetéseket nézegettem a gs-en és a fácsén, de nem nagyon találtam eddig. Ha nem lesz, az sem baj, legfeljebb odaadom neki a Behringer Bass V-Ampomat, azt rá tudja kötni az aktív hangfalaira, talán nem lövi ki vele úgy.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#41641) Eastman válasza Lokids (#41617) üzenetére


Eastman
őstag

Hello, üdv minálunk!

+1 a #41634 Herli Betonra a 0.9-es húrokkal, mega Guszti fent vázolt megoldásaira! Mostanság a HB úgy beerősített, hogy még enyhén értéktartóvá is válhat a gitárod.

Én kezdésnek a

1.) szerelemgitár kistestvére,
2.) multieffekt (usb kimenet, fejhallgató kimenet, line out kimenet) és a
3.) kiskombó „szentháromságban” hiszek. De hozzáteszem, hogy erőst maradi, avagy retrográd gondolkodású vagyok.

Mindenképpen fontold meg a többi Kolléga tanácsait is! De ha lehet humbucker, (ikertekercses) hangszedő legyen a leendő elektromos gitárod hídjánál, avagy húrlábánál, abból ne engedj, abban szentem itt egyetértünk.

ss = single coil (egytekercses hangszedő) - single coil páros
SSS = single coil - single coil - single coil
HSS = humbucker (zajmentes, ikertekercses hangszedő) - single - single
HSH = humbi - single - humbi
HH = humbi - humbi
HS = humbi - single (jelentkezem!)
SH = létezik, de a gyakorlatban nemigen van.

sith7 Kolléga egy lépéssel előtted jár, olvasd el az ő hsz-eit, és az azokra kapott válaszokat is! Ha visszaolvasol és úgy matekolsz, bőven 100 alatt meg tudsz állni. Hangolósíp, meg tok, meg állvány, meg pánt, meg macskap°°cse egyelőre nem kell! Kérdezhetsz bátoran még ezret is, mindenféle alap dolgokat, bármennyit, bármit, segíteni fogunk a témában.

Nagy üdv és R&R!!!!!

E.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41743) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Koszonom az eddigieket. Nezegettem a hosszt, a mostani SG-m 628as (Vintage VS6)az osszes yamaha amit lattam meg 647es.
megnezem a HB-ket is :)

"Those who want respect, give respect"

(#41790) benedekco válasza Carlos Padre (#41784) üzenetére


benedekco
addikt

+ ahogy Eastman mondja pengető. Nemrég váltottam 2-es krokodil dunlopról jazz3-ra és ég és föld, pedig meg voltam győződve hogy a krokodil az isten. Azóta teljesen más a hangzása annak amit játszom, persze tiszta ritmusozásra inkább valami 0,6-0,7 körüli krokodil megy. A jazz baromira bejött, lehetne nagyobb a fogórésze, de kezdem megszokni.
Roto-t nemrég dobtam egy 335szerű HB-ra, semmi extra, meglepően hamar kezdett rozsdálni, de lehet valami bevonatosat kellene belőle próbálni azt annyi.
Most visszatértem a daddariora és teljesen megfelel, abból próbálgatok különböző féléket. A PRS-esn 10esek vannak, a Straton 9esek, szerintem a húr vastagság nekem marad, de a típus esetleg a gyártó még változhat ha nagyon kísérletezgető kedvemben vagyok. De nme szeretek húrozni, lehet kéne satus kulsc a sztratra is.

Amúgy azt hallottam, hogy a kerámia is baromi jó anyag pengetni. Csak ugye ezek mind ilyen egyedi készítésű dolgok. Szerintem egy kerámia jazz 3 nagyobb fejjel lenne számomra az igazi, a krokodilosnak is imádtam az anyagát, abból kellene a jazz forma, nagyon kíváncsi lennék rá hogy szól.

re: új Cort
Nagyon mennek az utóbbi időben ezek a festések, kezelések. Nekem is tetszenek, de különösebben nem vágyódom utánuk. Nemrég linkeltem is egy videót hogy miként lehet házilag ilyesmit készíteni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42063) bot1978


bot1978
senior tag

Picit le vagyok maradva. Csak most látom a levélben, hogy a HB lemásolta a Rickenbacker-t és van belőle "d"-s. Nagyon állat, nekem kell egy olyan.
Emiatt ha valakinek kell B550-QTB egy olyanra elcserélném, ill. ha tudtok valakit aki vinné BP közelben D árban szóljatok neki pls, hogy Dunakeszin van egy, nem kell németből vadászni, odaadom árában. Ki is próbálhatja, patika. :R

(#42086) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Fiúk-lányok!
Még mielőtt hirdetni kezdem bárhol is, titeket kérdezlek először. Ha valakit érdekel lett egy pár eladó 16ohmos HB szóróm. A ládába más költözött a helyére. Érdekel valakit?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#42233) consono válasza Goose-T (#42232) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem a HB jobban tetszik, mert 3 tekerentyű van, nem 2 :D A viccet félretéve nekem tetszik így elsőre, de ki kellene próbálni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#42476) SidCorky válasza espista (#42473) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nem zárom ki a használt vásárlást sem, de kicsit félek tőle így, hogy még a kezemben sem volt gitár soha, nemhogy tudjam, mit érdemes megnézni rajta, amivel később gond lehet. A GS Fanaticre egyébként felnézek néhány naponta, hogy miújság Squier HSS strat-ügyben, de azok közül, amiket 70-75 környékén, vagy olcsóbban találok egyik sem tetszik külsőre, így mindig kicsit megnyugtatom magam, hogy jobb lesz az új. :) Bár az Affinity HSS-ek sem a legszebbek, ez ezüstnél és a kéknél a fő szín nem jön be, a feketénél és a fehérnél pedig ez a csillámos pickguard nem tetszik, de a fehéret még meg tudnám szeretni.

Goose-T: Nézegettem más gyártókat is, de nem sok olyat találtam, ami külsőre is tetszik (a HB-k közül például egyik sem fogott meg), és még HSS is, a legalább egy humbuckerhez pedig ragaszkodnék, az olvasottak meg blind test videók alapján az passzol a leginkább ahhoz a stílushoz, amit játszanék majd. De ha van még ilyen, ami jobb, mint a Squier, akkor szívesen fogadom a tippeket. :) Nem ragaszkodom a Squierhez, csak azért kötöttem ki náluk, mert régen megtetszettek a Fender stratok és úgy voltam vele, hogy ha egyszer lesz gitárom, akkor az csak Fender lesz, gyerekként persze még nem tudtam, hogy ilyen drágák. :D De csak az elmúlt néhány hónapban kezdtem jobban utánanézni a témában és mostanában találtam ki, hogy nekem humbuckeres strat kell, ilyenből viszont itthon nem nagyon találok a Squieren kívül mást.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#42501) benedekco


benedekco
addikt

Na, ma is volt bevásárlás.
Egy tavalyi azaz 2019-es, butterschotch (ez milyen szín itthon, krém sárga? vajkaramella?) Fender Telecaster Player, semmi mókolás rajta. van rajta pár pici ütés, de amúgy zsír új, játéknyomok szinte nulla.
£299.99 volt a helyi Cashconverters-ből. Néha nagyon jó motyókat lehet kifogni. Mondjuk nem annyira extra ár, mert ebay-en már £320 körültől lehet ilyeneket kapni, igaz nem ilyen állapotban meg régebbi modellek, de azért remélem közelebb a £400-hoz sikerül elpasszolni, meg kipróbálni előtte alaposan.
A hangja nagyon szép, a hangolókulcsok a szokásos Fender... neh... ezt leszámíta teljesen jól be is van lőve, majd az intonációt kell még beállítani, mert az teljesen rossz, valaki össze vissza tekergette a babákat.
Majd máskor jönnek képek. Bár ez nem olyan izgalmas mint egy HB deko, de azért lesznek képek :)
Addig érjétek be egy stock fotóval, bár tudom itt ez egy kevésbé izgalmas gityó, ha lenne benne valami hipickup vagy egy valamire való humbi az más lenne, de szerintem van benne "djent".

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42649) Goose-T


Goose-T
veterán

Nem veszem meg a kék HB LP-t, nem tudtam rábeszélni magam. Helyette inkább beraktam a feketébe a pickupokat, amiket a kékbe szántam:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42893) qltsar válasza robi-k (#42890) üzenetére


qltsar
addikt

Nekem ilyen van 7 hurosban, fix hurlabbal. Kenyelmessegre, minosegre (osszeszereles) a legjobb gitarom - jobb, mint a js32-Kellym, ami meglepett (ezen kivul van meg Ibanez, Epiphone es HB) - bar meg nem csereltem pickupokat benne, de studiozasra / koncertekre javasolt :) :R

[ Szerkesztve ]

(#42922) arnyekxxx válasza Goose-T (#42921) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mert ennyire ügyes vagyok :)

szóval ez a kinézett szet

https://www.muziker.hu/fender-fa-125ce-concert-natural-wn-deluxe-set

azt nem tudom ez a kis fender mennyire használható erőlködő, villanygitároknál nem szokta az úri közönség egekbe magasztalni az ilyen hozzáadott cuccokat, persze akusztikusnál nem prioritás, hogy odabaszosan megszólaljon rajta a szedbattrú szóval nem tudom. Esetleg ilyen 50-60ezres árkategóriában (ha nem a szettet nézzük) van e jobban ajánlható mint ez a fender (mármint a gitár, és van "neve", mert a történetben van némi sznobfaktor is, HB meg Cort nem opció)

[ Szerkesztve ]

(#43483) espista


espista
senior tag

Van itt valaki, aki keni-vágja a gitár elektronikát? Van egy Ibanez CMM1-esem (P90-HB). Sajnos a P90-es nagyon zajos. Nem úgy mint egy single coil, ha fém alkatrészhez érek, akkor elcsendesül. De csak a P90-es állásban. A Humbuckernél nem csinálja. Köztes állásban, ha felezve van a humbi, akkor csendes, amúgy meg zajos.

Romani ite domum!

(#43629) Goose-T


Goose-T
veterán

Ezt a HB-t csak én látom zöldnek, vagy tényleg az?

Nem is volt ilyen színben, csak kékben. Legalábbis a Google képkeresője tökre nem ad ilyen színűt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43645) Goose-T válasza WolfheartGR (#43644) üzenetére


Goose-T
veterán

Kevés dolog szól ellene, talán a HB HWY-25BKS tud versenyezni ellene feleannyiért, de azért annak nincs annyira menő alakja, az RG határozottan vagányabb. Annyi igénytelenség van még rajta, hogy nem tudtak gyártani hozzá rendes fordított fejű nyakat, hanem megszaladhatott a balkezes nyakak gyártósora, és azt raktak rá. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44049) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Még nem volt soha elektroakusztikus gitárom, ezért lehet hülye a kérdés , hogy attól ,hogy elektroakusztikus, erősítő nélkül hasonló hangot és hangerőt kell pródukáljon anélkül is nem, mint egy sima akusztikus?

Megjött ma a Harley Benton Custom Line Cld60sce. Hát kifogástalan. Minap a kollégám behozta a Washburn-jét, mert épp gariban küldte vissza. Ahhoz képest,hogy az akciósan 90k volt, ez a HB sokkal jobb kivitel. Annak valahogy hitvány volt a bundok végének az eldolgozása is, meg voltak vele más gondok is. Mutatott egy tömör előlapos Fendert és ez a HB nagyon nagyon hajaz rá.
Meglepetésemre a beépített elektronika tartalmaz hangolót, szines kijelzővel. Csekkoltam telefonos aplikációval és teljesen pontos.
50k-ért szerintem nagyon korrekt tömör előlapos gitár. Gyönyörű fényezéssel, hibátlan kivitelezés.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#45260) Berreh válasza benvolio (#45258) üzenetére


Berreh
tag

Szia!
Nekem ilyen HB-m van: DC Custom és ST-70RW .
A leírás szerint mindkettőnek C profilú nyaka van, fogásra biztos nem egyforma.
Cort KX nem volt a kezemben, de szerintem a fogólapja szélesebb, de nem olyan "vastag", mint a hagyományos LP-szerű gitároknak.

(#45416) benvolio


benvolio
őstag

Nálam is landolt egy HB a Cort mellé: [kép] (qrv@ szép, a nyaka jobb mint amire számítottam, a hangja is ott van) :)
Üdv!

(#45529) Goose-T válasza Goose-T (#45527) üzenetére


Goose-T
veterán

Úgy látom, DNAfx GiT Pro lesz a neve. Tudásban feltehetőleg a Mooer GE 250 és a 300 Lite között lehet majd. Ez a kép egy kémfotó, nincs még hivatalos kép a cuccról, nem jelentették még be. Egy srác kommentelte be a HB oldalán az egyik teaser fotó alá, pont az én kommentemre válaszolva. Gyorsan lementettem, ki tudja, mi lesz a sorsa. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45535) Berreh válasza Goose-T (#45534) üzenetére


Berreh
tag

Egyre kevésbé értem, padlóeffekt taposó gombokkal és kézzel alig tekergethető mütyürke gombokkal meg érintő képernyővel. A kettőt külön kellene választani, nem? :F
Ma eladtam a HB DC Custom-ot és a HB PJ4 HTR-t és vettem egy Cort GB64JJ-t. Csak azért mondom, mert ez megint igen jó ár ...

[ Szerkesztve ]

(#45677) Moleman


Moleman
addikt

Újabb tagokkal bővült a kis család, nem volt kilométerhiányom a hétvégén. :D

A HB vonalat elengedtem, a CST-24T helyett inkább egy Cort KX300-ért mentem el, ami valószínűleg sokkal jobb minőség, cserébe ugyanannyiba került, keménytokostól. A célközönség valószínűleg nem én vagyok, nagyonmetál, de nagyon tetszik.

Aztán hívtak Bécsből, hogy mehetek a dobcuccért, brutálisan koszos volt, de takarítás és egy kis javítás után minden tökéletesen működik. Még a saját hangja is tök jó, gyakorláshoz nem fog kelleni DAW-ban szórakozni vele.

Ez főleg hihetetlenül jó vétel volt, 150 euróért kaptam mellé még két doboz mindenféle cuccot ajándékba, köztük egy Behringer LX-1X gitármultit és egy Pearl P122TW duplázót is (a képen nincs rajta a másik fele).

(#45788) Moleman válasza benedekco (#45787) üzenetére


Moleman
addikt

Ja értem, nem realizáltam, hogy ez ennyire újkeletű probléma. :) Az utóbbi 1-2 évből nincs gitárom, a HB Fusion lehet 2019-es, de az meg pont rozsdamentes acél bundos.
Amúgy az nem is kínai, hanem indonéz, korábban azt hittem, hogy minden HB kínai.

(#45789) Eastman válasza Moleman (#45788) üzenetére


Eastman
őstag

Nem minden HB kínai. ;) :N [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46032) consono válasza Eastman (#46029) üzenetére


consono
nagyúr

Nem szeretnék én, mert a meglévőn sem játszom eleget, de az az olcsó aktív HB Strat megmozgatta a fantáziám ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#46033) WolfheartGR válasza Goose-T (#46025) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezen is morfondíroztam.
Nagyobb fekete koptató, hídhoz egy szál Emg azt jóvan.
Még lehet mindkét HB meglesz dobálós gitárnak. Vagy nem. Vagy nemtudom.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#46087) benvolio válasza Goose-T (#46085) üzenetére


benvolio
őstag

Én is erre vettem a HB ST20-ast, bakancslistán van egy igazi gitártörés, de még meglátom. ;]

(#46336) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46333) üzenetére


Alexios
veterán

- a gitártestnek van szerepe a gitár hangzásában elektromos gitárnál?
Van aki szerint van, van aki szerint nincs, kb. az egyik legnagyobb hitvita elektromos gitárnál :)

- amikor egy zenész számot ír, mondjuk Dave Murray, akkor csak az ő részét írja meg, meg mondjuk max a szöveget, vagy mindent? A dobot, a basszust, a többi gitárosét is? Mert akkor az óriási meló lehet
Attól függ, nem hinném mondjuk hogy a dobot megírná úgy, hogy az utolsó ütésig, de lehet van valami alap elképzelése rá. Az viszont simán lehet hogy kitalál akár több gitárnak is, és valami basszus alapot is, zenekartól és zeneszerzőtől függ milyen ott a process.
Pl. ha már Iron Maiden, Steve Harris ugye a messze legjelentősebb zeneszerző, nem egy gitártémát írt ő is, illetve szöveget, attól hogy basszusozik és nem igazán énekel.

- van olyan gitár, amin minden jó? Hangszedők, húrok, nyak, hangolókulcsok, bridge, elektronika stb?
Mit takar az, hogy jó? Amúgy persze. Sokak szerint már egy HB Fusion is ilyen mondjuk, másnak meg nem tetszene a hangja, a nyakprofilja, stb.

(#46337) Moleman válasza Alexios (#46336) üzenetére


Moleman
addikt

+1, a HB Fusion tényleg korrekt gitár, hardverileg semmibe nem tudnék belekötni, viszont bizonyos szituációkban nagyon vékonyka hangja van, olyankor még a kifejezetten mocsaras hangú KX-5 is jobban szól nála, pl mikor letekert hangerővel próbálok kitekert erősítőn tiszta hangot elérni. Pedig amúgy a hangerőpoti tökjól működne, treble bleed is van, nem sötétedik el a hangja, mint az SC450-nek.
Jobban még nem mélyedtem bele, lehet, hogy elég lenne pickupmagasságot állítani, vagy a 11-50-es Orphee-nak gyenge az outputja, mert fullhangerőn sem túl testes.

A zeneszerzés valószínűleg minden bandánál, sőt, minden számnál más, néha egyvalaki leül és kompletten megír egy albumot, máskor meg csak jammelnek, aztán ha valami jó sül ki belőle, azt viszik tovább.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.