Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) piedone19


piedone19
csendes tag

Hali!

Egy problémában kérném a segítségetek, mert már teljesen tanácstalan vagyok. Vettem egy Gigabyte MA790FX-DQ6 típusú alaplapot. Minden szép, és jó. Sajnos egyelőre csak egy Athlon64 X2 6400+-os procit ültettem bele (lévén, hogy a most kinn lévő Phenom-ok nem túl jók) 4GB 800-as Kingston memória társaságában .

De! Feltelepítettem rá a 64bit-es Vistát (csak tesztelésre!). Simán fel is ment. Tökéletesen működött. Egészen addig, amíg a 3DMark06-ot elindítva, el nem ér az 1-es CPU teszt-ig. Ekkor aztán szépen lekapcsol a számítógép. (Hogy miért, ezt nem tudom) Tápot ki kell kapcsolnom, különben nem kapcsol vissza. Néhány perc áramtalanítás után bekapcsolás, majd elindul a gép, és megy minden egészen addig, amíg a teszt újra el nem ér eddig a fázis-ig. Ilyenkor újra lekapcsol.

Ekkor gondoltam egyet, hogy talán valami driver hiba, és el kezdtem telepíteni az XP-t. A sima 32 bites verziót. De! Amikor eljut a telepítési fázis odáig, hogy Start menü elemeinek telepítése, a gép szintén lekapcsol. Minden előjen nélkül. Ugyanaz a lekapcsolási fázis, mint feljebb. De a helyzet itt rosszabb, mert ezután már nem tud bebootolni a gép a telepítés alatt levő xp-ről! Hanem a teljes telepítési fázist újra kell kezdenem.

Gondoltam rá, hogy talán túl melegszik a proci. De akkor miért mindig ugyanannál a pontnál kapcsol le? A táp elvileg nem lehet (Zalman ZM-600-HP típusú 600W-os táp van benne). A VGA egy Sapphire Radeon 3870 (ezt használtam egy ideig egy másik számítógépbe. Tökéletesen működött).

Próbáltam a bios-t piszkálni, de semmi eredmény. Ja és frissítettem is a bios-t! Előtte is leállt, és utána is leállt.

Másik memóriával való indítás is sikertelennek bizonyult.

Tud esetleg valaki valami ötletet adni, hogy mégis mi lehet a gond?

Köszi.
Üdv.

(#2) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A topicot zártam, itt lehet folytatni:

Gigabyte GA-MA790(F)X alaplapok

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.