Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) gayer válasza Achill3uS (#545) üzenetére


gayer
aktív tag

Kutya jól mennek a mushkin ramjaid! :R Nos akit érdekel végig nyomtam a 3markokat 7300gt-vel a köv. eredménnyel: 2001se: 31860pont,03:13800, 05:5560pont,06:2860pont végig 380fsb-n! :DD :F mem.késleltetés:5-6-6-20,hynix 667ramok 2x1gb! :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#552) Achill3uS válasza gayer (#551) üzenetére


Achill3uS
veterán

:R, a 06 főleg szép ;)

Alvin: kipróbáltam mind2 esetet, nemtom de nálam nem csinálja ezt a nem ad képet stabil beállításon hülyeségeket.. a felpörgést meg csak indulásnál tapasztalom, de az normális, minden ds3 csinálja.. :F

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#553) Alvin_ti4200 válasza Achill3uS (#552) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor mi lehet a gond? Nézzem meg Normal fesszel mondjuk 400*7-en vagy mi?:F

(#554) Achill3uS válasza Alvin_ti4200 (#553) üzenetére


Achill3uS
veterán

nemtudom én a ramra gyanakszom, ha az instabil nekemis csinálja.. de csak akkor.. jah próbáld meg..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#555) Alvin_ti4200 válasza Achill3uS (#554) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én is a RAM-ra tippelek...Ejj de kéne már az a Geil:D

(#556) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Az a kérdésem lenne, hogy egy dual biosos lapban érdemes-e a backup bios-t is frissíteni, vagy azt jó úgy hagyni ahogy van?

(#557) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Szopjon le az egész Gigabyte tervezőgárda:D Egy óra kínlódás után megszületett, hogy nálam mi okozta a nem-indulásokat. Mivel minden opciót (feszek, órajelek) egyenként végigpróbálgattam, rájöttem, hogy ~360-as FSB körül kezd el szarakodni a lap. Fogtam adtam +0.1V-ot FSB Overvoltage-nak, így 380-on is még simán működött, de 400-on már megint vacakolt. XS-en olvasottak lebegtek a szemem előtt, nosza MCH fesz +0.1V és lám-lám:C Amúgy tényleg 2.1V-ot kap a RAM Normal-on ha tuningolva van a rendszer, de még él:D

[Szerkesztve]

(#558) westlake válasza Alvin_ti4200 (#557) üzenetére


westlake
félisten

tefigy mar felisten.. minden valamirevalo tuningos ugy indit, hogy ezeket a feszeket MAXRA rakja.. nem viccbol vannak azok ott :U ;) jo,hogy nem duhongsz amiatt, hogy nem megy az fsb 500 fole alapfeszen :U ;)

legyel mar oda a 2.1 voltodtol.. [link]
2.8 volt.. overburn ;]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#559) Alvin_ti4200 válasza westlake (#558) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Te figy...Mivel Achill3us-nak alapfeszen megy 500-at és nálam is simán ment 475-ön (csak nem tesztelgettük a restartot:D), ezért nem is gondoltam rá, hogy meg kéne buherálni.:) 2.1V viszont elég csúnya, inkább meg sem fogom szegény A-Data-mat:(:B Vissza kéne szedni 2V-ra van egy olyan érzésem.

(#560) westlake válasza Alvin_ti4200 (#559) üzenetére


westlake
félisten

nalam szobahomersekletuek :P na jo.. 30 fokosak..

Play nice!

(#561) Alvin_ti4200 válasza westlake (#560) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Zárt ház, szellőzés majdnem nuku, RAM borda és venti nélkül, tippeljünk hőmérsékletet:D

(#562) westlake válasza Alvin_ti4200 (#561) üzenetére


westlake
félisten

sutni nem igy kell tanulni...anyukad nem mondta? :D

[Szerkesztve]

Play nice!

(#563) Alvin_ti4200 válasza westlake (#562) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Néha próbált apróbb utalásokat tenni:) Na akkor majd reggel áttolom 2V-ra, addig letöltés mehet:)

(#564) mikk2000 válasza Pharaoh (#556) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, nos nekem nem ilyen lapom van (ld konfig az adataimnál), de giga és dual bios, én azt csináltam hogy a backup bios eggyel előző verziójú mint a fő bios. Azért nem megegyező, mert ha valami új hardver miatt a bios elhasal, akkor a vele megegyező backuppal is, és az gáz. Azonkívül olyan beállításkülönbségeket tettem, hogy lássam a különbséget, ugyanis alapból a drága nem jelzi sehogy se hogy őkelme a fő, vagy backup biosról állt fel.

Ez van nálam, nálad viszont kicsit más a helyzet, tehát ez nem igazán felel meg neked, tehát...

...igazából a backup biosnak csak annyi dolga van hogy ha a fő bios elcsesződik, akkor floppyról/cd-ről újra tudod írni a fő biost backup biosról felállva (ha egyáltalán észreveszed hogy a backup bios aktivizálódott mert az én lapomnál te nem veszed észre-ld első bekezdés), tehát az alapvető perifériakezelés kell csak, ez esetben szerintem bármelyik bios verzió jó, amelyik lekezeli a használt hardvereidet főleg a proci+ram+videókártya hardvereket - azaz amelyeknek mindenképp a gépben kell lennie. Most a videókártya szükségességét nem ragozom.
Na és itt van a gond!! Mivel itt minden nagyon új, lehet hogy hetente jönnek biosok alapvető működésbeli eltérésekkel, lehet hogy csak a legfrissebb bios kezeli le a procit, illetve az általad használt memóriát hibamentesen(!), tehát ez esetben muszáj vagy a legfrissebbet mindekettőbe beírni - hiszen ha a fő bios elhasal, a backuppal meg nem bootol be a gép mivel összeférhetetlen valamelyik hardverrel, akkor baszhatod a backup biost, azaz olyan mintha nem is lenne(!). Hibás/hibázó rammal (esetleges előző verziójú bios jellegzetessége) én nem ''flesselnék'' bios-t, hogy miért ezt mostanában fejtettem ki részletesen itt valamelyik topicban - ugyan van checksum stb de hmm nem tetszik.

Annyit kiegészítésnek, hogy backup biossal is felállhat a rendszer ha minden hardveredet lekezeli, viszont nem érdemes tartósan használni, mert ha kedvet kapsz egy frissítéshez, és elfelejted hogy a fő bios halott, és csak a backupot frissíted, amit elcseszel, akkor evidens hogy mindkettő halott, azaz nincs öröm.

Amíg valaki meg nem erősít ezeket ne vedd 100%-nak, nekem más a lapom, bár az elv ugyanaz, viszont következtetek itt-ott, ami pedig nem halálbiztos. Kiindulópontnak viszont jó.

(#565) westlake válasza Alvin_ti4200 (#563) üzenetére


westlake
félisten

en meg olyan perverz dolgokat forgatok a fejemben, mint a 2.9 volt ;]

Play nice!

(#566) #gab_ válasza R3plica70 (#547) üzenetére


#gab_
őstag

ehh nálam is ez van. pedig total más a konfig.
en resetelek 1et utana jo.

(#567) slett27


slett27
addikt

A hagkártyája milyen a lapnak ? Már úgy értem hogy szól ? Anno a 945P-G-s Gigabyte-nak ritka szar volt a hangja, remlélem ez most már jó.


Szerk.: DS3-ra gondolok.

[Szerkesztve]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#568) Alvin_ti4200 válasza slett27 (#567) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Teljesen jó

(#569) R3plica70 válasza slett27 (#567) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Szerintem kb ugyanolyan a hangja mint a 945-ös deszkának, ha más nincs ez is jó :DDD
Egyébként komolyra fordítva, az én botfüleim is hallottak különbséget pl az Abit AN8-Ultra lapom hangzásához képest, az sokkal dinamikusabban tudott szólni és hangképe is sokkal jobb volt alapból, szvsz.
Szóval akinek kényes a füle annak még egy olcsó SB Audigy SE is megváltás lehet :DD

(#570) R3plica70 válasza #gab_ (#566) üzenetére


R3plica70
aktív tag

THX, ki fogom próbálni..meg amit Alvin írt azt is :R

(#571) Gorneck


Gorneck
titán

Vkinek nem áll módjába 2*512/667 kingmax mars ramokkal megnézni a lapot?

Gorneck#1239

(#572) g@bo válasza Gorneck (#571) üzenetére


g@bo
nagyúr

azzal megy nekem, jó.

(#573) Gorneck válasza g@bo (#572) üzenetére


Gorneck
titán

Mert pénteken érkezik a ds3 és nem akarok meglepődni!:)

Milyen lapba?

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#574) Alvin_ti4200 válasza Gorneck (#573) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

DS4-e van ha jól tudom.

(#575) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#574) üzenetére


Gorneck
titán

7600gt-s gondok még megvannak?

ecet szenvedett aszhem vele...csak nemtom mi lett a vége...

Ezzel a lappal se fog menni semmi akkor kib@szom az ablakon a teljes gépem miután széttapostam a belsejét...

Win reinstall kell majd? Kb ua a két lap, mármint ab9, ds3...

Gorneck#1239

(#576) IstexI


IstexI
tag

Hali! Utóbbi idő nem voltam, sajan nincs időm végignyálazni a conro meg ds3 hsz-eket mert iszonyat sok gyülemlett fel... Hogy megy a deszka (tuning)? Látom vga problémák vannak... Ram kell neki? (mármint valami márkás jó ramra gondolok vagy elmegy simával is)

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#577) slayer006 válasza Gorneck (#575) üzenetére


slayer006
addikt

F4 -es BIOS megoldotta neki a problámáját

Abit project lelőve :F :U

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#578) Gorneck válasza slayer006 (#577) üzenetére


Gorneck
titán

Hogy is nézett ki ez a probléma?

Írtam...

Gorneck#1239

(#579) Sn00k válasza Gorneck (#575) üzenetére


Sn00k
veterán

Necsak taposd, kalapáccsal üssed is majd... ;]

Elég rég fórumoztam, de mi a bajod az AB9-el ? Suxx a lap ?

3njoy the Lif3

(#580) Gorneck válasza Sn00k (#579) üzenetére


Gorneck
titán

Oké...előkapom a Samut és vele csapom szét! :DDD

Gorneck#1239

(#581) Alvin_ti4200 válasza Gorneck (#578) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

PCI-E tápcsati nélküli kártyákkal nem lehetett tuningolni a procit, de az F4-es BIOS-szal már orvosolták a problémát.

(#582) Alvin_ti4200 válasza Gorneck (#575) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

F4 BIOS;) Nem kell win reinstall.

(#583) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#582) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Má lenn is van... ;] Szal má csak pénteknek kell lennie...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#584) R3plica70 válasza Gorneck (#575) üzenetére


R3plica70
aktív tag

7600gt-s gondok még megvannak?

F4e BIOS megoldotta a gondot és a végleges F4 is OK, bár 7600GT-vel nem tudtam újra kipróbálni csak a 7300GT-vel, de sztem 99,9%, hogy menni fog vele.

(#585) g@bo válasza Gorneck (#575) üzenetére


g@bo
nagyúr

ds4+7600gt+2*512 kingmax tökéletesen megy, ja, 6300-is van benne... :B

(#586) slett27


slett27
addikt

Egyre megnyugtatóbb dolgokat írtok ide, lehet megvan a best by Allandale alá ? :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#587) dgabor30


dgabor30
csendes tag

E6600-al hogy muzsikal a lap?

(#588) g@bo válasza dgabor30 (#587) üzenetére


g@bo
nagyúr

azzal is megy.... :F

(#589) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani márkát és sebességet memoriához,DS4-es laphoz kellene.
Max 30k,egyenlőre.Meg egy jó bolt is kellene :) :R

Meg van magyar nyelvű leírás az extrákról az interneten(pl.Ds4,Asus P5w dh)alaplapokhoz,mert csak angolt találtam(RoHS compliant mit jelent pölö)

(#590) slett27


slett27
addikt

Vajon a Coolink U8 120 hűtőm felmegy erre lapra ? (DS3) Nézem a NB passzív hűtőjét, ha magasabb mint az ASUS P5LD2-é akkor nemtudom felrakni. Lehet ezzel bajom lesz. :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#591) slett27 válasza grabber (#589) üzenetére


slett27
addikt

Mennyi memóriát szeretnél, ez először is a kérdés. :U 1GB, 2GB ?
800MHz-eset érdemes venni ha Conroe/Allandale lesz a lapban, sztem ADATA jó választás lehet. Itt tudnak ilyet hozni : [link].

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#592) Gorneck válasza slett27 (#586) üzenetére


Gorneck
titán

Egyenlőre míg nem kezdik el más lapokhoz is firkálni a biosokat...de ezt már kitárgyaltuk telón...

Gorneck#1239

(#593) g@bo válasza Gorneck (#592) üzenetére


g@bo
nagyúr

ajánljatok már egy fasza és olcsó ddr2-667 ramot, ami tuti megy 800-on v 750..... :R

(#594) slett27 válasza g@bo (#593) üzenetére


slett27
addikt

ADATA Vitesta DDR2 667MHz ? Ezekben még nem csalódtam..... :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#595) slett27 válasza Gorneck (#592) üzenetére


slett27
addikt

Majd jóól széttuningoljuk a lapokat.... :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#596) g@bo válasza slett27 (#594) üzenetére


g@bo
nagyúr

most kingmaxom van.... jobb?

(#597) slett27 válasza g@bo (#596) üzenetére


slett27
addikt

Volt nekem 2x512/533MHz DDR2 ADATA Vitesta szép piros gyári bordákkal, én nem tudtam kihajtani őket az ASUS P5LD2-ben, mert utolsó memória szorzó nem működik a lapon, tehát max 633MHz-en mentek (ennyit tudtam kihozni a D805-el) és amúgy is kellett a BF2 miatt a 2GB RAM (egyenlőre nekem is Kingmax), na, szal ezek az ADATA-k akinek eladtam betesztelte egy ASUS P5ND2 SLI-ben, 860MHz-et mentek :Y 5-5-5-18-as időzítésekkel, sztem ez elég jó és meggyőző, bár nemtudom a 667-esek hogy mehetnek, sztem rosszabbul nem. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#598) Tithian válasza g@bo (#596) üzenetére


Tithian
őstag

Alvin ilyen A-Datákat használt, hátha ő tud segíteni.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#599) Alvin_ti4200 válasza Tithian (#598) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

egy darab 1024/667. A-Data chipes, 2V-on valahol 880 MHz környékén van a vége CL5-5-5-15-ben. 512-esek nem tudom hogy mennek. 2.1V-on 900 MHz felett is megy, de ott már nem merem huzamosabb ideig használni, mert nem ismerem a chipeket, másrészt meg borda sincs rajtuk.

(#600) mirrmur válasza g@bo (#593) üzenetére


mirrmur
aktív tag

Veritech 900MHz-en is simán.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.