Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

Átlagos lap conroe-k alá, semmi extra nincs rajt. DE 1 területen mégis különleges, az pedig a tuning. Ez fogott meg benne:) 500 fölötti fsb-t is elértek vele, márpedig erre nemsok lap képes jelenleg. (kiv vagyok DFI LP 975x-es lapjára) az ára is egész barátságos: ~38K. Szept-re azért lesz ez olcsóbb is.

Leírás: LGA775, p965+ICH8 chipset, Marvell gigalan, ALC883, 6db SATA2, 1db PATA, 1db PCIe 16x, 3db PCIe 1x, 3 PCI, 8db USB

Teszt: [link]


[kép]


[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) Rapid válasza Konflikt (#1) üzenetére


Rapid
aktív tag

azt a plussz 3k köri lét megéri a ds4, amúgy nagyon jó ez is :C

(#3) Konflikt válasza Rapid (#2) üzenetére


Konflikt
addikt

az a 3k inkább ugy 6k szvsz.
Amugy amivel több (crossfire, +2 sata2, etc.) -amikre egyáltalán nincs szükségem- sztem nem éri meg.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4) Alvin_ti4200 válasza Konflikt (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

tényleg 3k a különbség és én is inkább DS4-et vennék:B

(#5) Rapid válasza Konflikt (#3) üzenetére


Rapid
aktív tag

tényleg nem három, nálam egy listán nettó 2000 forint a különbség, ennyit megér :))

(#6) westlake


westlake
félisten

a lapnak nyitott egy topikot, nem pedig egy vitanak, hogy melyik lap eri meg jobban
nem kell se offolni, se osszehasonlitgatni a ket lapot.. :U

[Szerkesztve]

Play nice!

(#7) Rapid válasza westlake (#6) üzenetére


Rapid
aktív tag

Én állítottam valamit, korántsem vita céllal, semmint kiegészítendő - ezt vitatta a topic nyitó

viszont az igaz a lappal kapcsolatos tapasztalatoké itt a hely :R :R :R

(#8) Konflikt


Konflikt
addikt

Házon belüli piacon 6 k a differencia, az alapján irtam. 8 satam az életben nemlesz, de sztem a ds4 tulaljok 95% nak sem, cf meg hidegenhagy. Szval igy csak pénzkidobás, meg persze presztízs. sztem.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#9) Rapid válasza Konflikt (#8) üzenetére


Rapid
aktív tag

Nem nagy kérés, hogy bővitsük a témát a DS4-re is?

Na :F

(#10) fLeSs


fLeSs
nagyúr

próba

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Rapid válasza fLeSs (#10) üzenetére


Rapid
aktív tag

:R

(#12) IstexI


IstexI
tag

Ezekre a lapokra én is kiváncsi vagyok. Semmi sallang pure tuning:) Szép dolgokat lehet hallani tuning terén a conroe-ról de azért megvárom amíg valaki vesz a boltaban 1 procit meg 1 ilyen lapot és kipróbálja.

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#13) slayer006 válasza IstexI (#12) üzenetére


slayer006
addikt

ha mindenki arra vár nem nagyon haladunk :DDD

fLeSs: lesz ilyen lap a Conroe tesztben ?

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#14) Uzmany válasza IstexI (#12) üzenetére


Uzmany
őstag

Lehet már valahol kapni?

® visions created with passion

(#15) IstexI válasza slayer006 (#13) üzenetére


IstexI
tag

Jah:) Megfordult a fejembe, hogy remélem nem mindeki olyan tételen mint én:)

majd 1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#16) slayer006 válasza Uzmany (#14) üzenetére


slayer006
addikt

[link] ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#17) fLeSs válasza slayer006 (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ha a forgalmazó ad, akkor lesz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Achill3uS válasza Konflikt (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

csak kicsit tisztázásként, DFI-nek nem lesz 975 alapu LP lapja, az az infinity és már kijött, stabil 500fsb feletti értékeket nem láttam xs-en sem (Conroe-val főleg nem), az Allendale -ek viszont tényleg nagyon mennek benne (valszeg az alacsony szorzó miatt), de remélem max pár nap és kivesézhetem :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#19) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Helló mindenki!
Nem tudjátok hogy mennyire finnyásak ezek a lapok a RAMra? Mert az Abit AB9 állítólag nagyon válogat. Tudom hogy van memory support a weboldalon, de szerintem elég kevés RAMocska van leírva ott.

(#20) slayer006 válasza Yushchenko (#19) üzenetére


slayer006
addikt

többet sajna nem :(
de mivel ez benne van a listában: T W I N 2 X 2 0 4 8 - 6 4 0 0 ezért bízom benne ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#21) Achill3uS válasza Yushchenko (#19) üzenetére


Achill3uS
veterán

D9-et szereti :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#22) R3plica70 válasza Achill3uS (#21) üzenetére


R3plica70
aktív tag

A forgalmazó szerint a jövő hétre várják a DS4-et ( DS3 már megérkezett a héten ), ha ez így van akkor nekem hétvégére lesz 1, és akkor tolom majd az infót róla, persze ha addig vki meg nem előz :DDD
Én valahogy elsőre beleszerettem a tervezése/felépítése és nem utolsó sorban a tudása miatt :B
Egyedül azt a fránya IDE csatit tehették volna kicsit fentebb, mert így nem ér el az optikákig majd a kábelem :(((
A RAMokra való finnyássága pedig nálam gyorsan elő fog jönni, mert Veritech 667-esekkel fogom első körben próbálni, 1G és 512-es modulokkal. Ha ezeket szeretni fogja akkor részemről túl nagy gond nem lesz vele :DDD

(#23) Konflikt válasza Rapid (#9) üzenetére


Konflikt
addikt

Rokon lapok szval...,de látom már megtörtént :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#24) Konflikt válasza Achill3uS (#18) üzenetére


Konflikt
addikt

DFI Infinity lapjáról tudok.
53x körül fsb-t értek el vele egy E6300-assal. Talán VR-en volt.


[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#25) Achill3uS válasza Konflikt (#24) üzenetére


Achill3uS
veterán

azt énis láttam, csak a háttérben futó prime-ot nem :D

@ #26 , tudom h arra gondoltál :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#26) Konflikt


Konflikt
addikt

mármint a ds3 ban

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#27) westlake válasza fLeSs (#10) üzenetére


westlake
félisten

remelem azert a dq6-ot nerm akarjatok idelokni :U ;)

Play nice!

(#28) Konflikt válasza Achill3uS (#25) üzenetére


Konflikt
addikt

jaja kicsit elkeveredtem...mostmárok :)
Biztos majd a 600 as fsb-s printscreenen rajt lesz ;]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#29) fasyrt válasza westlake (#27) üzenetére


fasyrt
őstag

Hmmm... ;]

:D

(#30) slayer006 válasza westlake (#27) üzenetére


slayer006
addikt

miért is ne :F

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#31) westlake válasza slayer006 (#30) üzenetére


westlake
félisten

gondolkozz kicsit rajta.. talan mert nem egy kategoria a ket kisoccsevel :U ;)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#32) slayer006 válasza westlake (#31) üzenetére


slayer006
addikt

szvsz az is 965P ;]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#33) arn válasza westlake (#31) üzenetére


arn
félisten

hat nemtom, de ezek azert nem olyan egetvero differenciak...

A Gigabyte az Intel P965 Express chipsetjére építve két új alaplapot jelentett be. A GA-965P-DS4 és a GA-965P-DQ6 felszereltsége sok tekintetben megegyezik, de azért egyértelműen az utóbbi felé hajlik a mérleg nyelve. A Broadwater lapkakészleten túl az új modellek érdekessége, hogy folyékony elektrolitot tartalmazó kondenzátorok helyett teljes egészében polimer-alumínium szilárdelektrolitos kondenzátorokat forrasztanak rájuk. Ezek az alkatrészek minden tekintetben felveszik a versenyt a legjobb minőségű hagyományos kondenzátorokkal, esetenként pedig jobb hőtűrést és hosszabb élettartamot ígérnek, ám áruk miatt eddig inkább csak szerverekbe és noteszgépekbe való alaplapoknál volt jellemző, hogy nagyobb részben vagy egészben leváltották a folyékony elektrolitos kondenzátorokat.

A Gigabyte mindkét új alaplapja legfeljebb 1066 MHz-es rendszerbuszt bocsát a processzor rendelkezésére, amely nemcsak a premier előtt álló Core 2 Duo/Extreme lehet, hanem (legalábbis a GA-965P-DQ6 esetében) akár a jövőre megjelenő négymagos chipek egyike is. Négy, maximum 8 GB összkapacitású DDR2-800/667/533 memóriamodul kaphat helyet, bővítéshez pedig egy 16 sávos és egy 4 sávos PCI Express x16 aljzat, három PCI Express x1 és két PCI foglalat került a lapokra. Az ICH8R déli híd hat darab, RAID-et is támogató SATA II porttal szolgál, egy külső chip jóvoltából plusz két SATA II és egy IDE csatlakozó biztosított a tárolórendszer számára. Gigabit Ethernet interfészből mindkét lapra egy jutott, és megegyezik a hőcsöves Silent Pipe hűtés is, mint ahogy a FireWire sem hiányzik egyik típusról sem.

A GA-965P-DS4 audiovezérlője egy Realtek ALC883 chip, a GA-965P-DQ6 pedig egy ALC888DD-t tud felmutatni. További különbség mutatkozik a CPU tápellátó áramkörében, mely az utóbbi esetben 12 fázisú, valamint egyebek mellett a BIOS-ban is: a kisebbik alaplap kettő, a nagyobbik négy kópiát tárol belőle, így megelőzhetők a frissítéskor netán bekövetkező katasztrófák.


facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) arn


arn
félisten

apropo... vannak mar ds4/dq6 normalis tesztek?

mert ranezesre siman a ds3 a legszarabb, de megis azokrol hallani a legtobbet a tuning szempontjabol (szimpla gyari passziv hutessel 450 felett). ds4/dq6 eseten inkabb extrem (moddolt, +hutes stb) eseten olvastam jobb eredmenyeket.

most hogy allunk? vagy csak azert hallani a ds3rol inkabb, mert az terjedt el elobb??

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) slayer006 válasza arn (#33) üzenetére


slayer006
addikt

ya, ez nem nagy differencia ;]
vagy csak mi, egyszerű halandók nem lássuk ... :DDD
engem az érdekelne, hogy itt is b@szakodni kell a floppy -val telepítéskor :F

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#36) Gorneck válasza slayer006 (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baszakodás 1 perc kb! ;)

Gorneck#1239

(#37) slayer006 válasza Gorneck (#36) üzenetére


slayer006
addikt

nem a - k - a - r - o - m !!! :(

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#38) arn válasza slayer006 (#35) üzenetére


arn
félisten

jo dolog a tobbszintu feszstabilizalas, csak az a gond vele, ha nem birja az fsbt, akkor sokra nem mesz vele (ugyse tudod a procit kihajtani)... de kivancsian varom a fejlemenyeket.

en alapvetoen csak a 6300hoz vennem... nem varok tobbet egy laptol, csak azt tudja kihajtani. miert tud alapbol ennyit a ds3? meg mindig nem tudom a valaszt. alaptuningnal inkabb a ds3 a kakukktojas, nem az osszes 965os giga lap.

[Szerkesztve]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) Achill3uS válasza arn (#38) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem értem a problémádat, a DS3-ról dögivel olvashatsz tesztet és eredményt, a DS4 kb ugyanaz csak heatpipe-al, Crossfire lehetőséggel, +firewire porttal, +2 sata-val, meg asszem módosított déli hiddal, kicsit más elrendezésben, ezért drágább is 5-6k-val. ha ezek közül egyikre sincs nagy szükséged a DS3 tökéletes választás, mivel az eddigi legjobban húzható 965 lapnak bizonyult. nincs miért :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#40) slayer006 válasza Achill3uS (#39) üzenetére


slayer006
addikt

és egyel kevesebb PCI slottal ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#41) Achill3uS válasza slayer006 (#40) üzenetére


Achill3uS
veterán

no igen :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#42) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Azért jó lenne hogyha már lennének tapasztalatok RAMokkal kapcsolatba. Így nem mer az ember semmit sem venni :F

(#43) slayer006 válasza Yushchenko (#42) üzenetére


slayer006
addikt

A Gigabyte honlapján van RAM support lista, de minek :F

A Corsair oldalán viszont van support lista alaplapokhoz.

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#44) slayer006


slayer006
addikt

ez lemaradt: [link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#45) AMATŐR válasza Yushchenko (#42) üzenetére


AMATŐR
őstag

A giga lapokat a legtöbb tesztben Corsair ramokkal tesztelik. Vegyél ilyet, ezzel biztos nem lesz gondod!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#46) westlake válasza arn (#38) üzenetére


westlake
félisten

10*420mhz az rogton 4.2 giga.. ha ez nem procikihajtas, akkor semmi ;)
ja, hogy nemakarjuk megvenni az e67-et? akkor meg ne legyunk mar annyira maximalistak ;] ;)

Play nice!

(#47) arn válasza Achill3uS (#39) üzenetére


arn
félisten

epp ez... a ds3 remekul szerepel tuningban moddolas es extra hutes nelkul, viszont a forumokban az ilyen alaptuningnal a ds4 es a dq6 kb ugyanugy megy mint a tobbi 965 (400 korul, vagy ugy sem).

erre vonatkozott a kerdes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) arn válasza westlake (#46) üzenetére


arn
félisten

azt irtam, hogy ott van ertelme... viszont egy 6300nal nem biztos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) R3plica70


R3plica70
aktív tag

Most beszéltem a forgalmazóval, és azt mondták, hogy '' hát nagyon reméljük, hogy megjön a szállítmány a héten ''...nem túl bíztató...lehet nem tudok a hétvégén még ilyen lapban tesztelni :(

(#50) Achill3uS válasza arn (#47) üzenetére


Achill3uS
veterán

igen ugyanugy megy, csak ez jött ki elöször, és ez a legjobban ''fapados'' :)
(bár dq6-tal még vannak gondok, de ds4-ben nem fogsz csalódni, ds3 meg sztem azért fasza mert lehet bazinagy chipset hütöt rárakni, mig a ds4-nél a hp van ami nemrossz, de nem tudod mégjobbra cserélni.. ez nálam szempont most :) )

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.