Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qtrica


qtrica
aktív tag

Sziasztok!
Várom ebbe a topicba minden boldog tulajdonos véleményét, tapasztalatát.Kénytelen voltam megnyitni, mert kevés, mondhatni semmi infót sem találtam felhasználóktól róla.
Rengeteg kérdésem lenne, illetve ha tudok :U én is segitenék.
Tehát irjatok lécci.

Yoda Jr.

(#2) qtrica


qtrica
aktív tag

Ha egy MOD erre járna, légyszi a cimet korrigálni erre: Gigabyte GA-8N-Sli Pro.
Köszi előre is. :R

Yoda Jr.

(#3) matteo_szg válasza qtrica (#1) üzenetére


matteo_szg
őstag

hello
nekem is ilyen lapom van...
egész jó kis cucc....bár vannak apróbb hibái...

jupiiii

(#4) qtrica válasza matteo_szg (#3) üzenetére


qtrica
aktív tag

Hú de jó hogy vagy!
Tehát igy még nem jártam, már xp installnál is problémák adódtak.
Hol is kezdjem? Feltelepitem az op-ot, c19 gyári driver is megy utána.Jönne utána a példa kedvéért egy alkalmazás telepitése ami gond nélkül sikerül is.Ujrindulás után xp boot logónál megáll (vagy nem). Új inditás és megint.Safe modban körbenéz, nem csinál semmit, majd ujraindulás után elindul és közli hogy rendben.Esetlegesen biosba bekukkantva látom, hogy eltünt a 0-as ide master-rol a NEC dvd iró.Automatában felismertetés után megmarad.
Hardveres tűzfara gyanakodom, de nem igazán tudom mit nézzek meg.
Ennyit talán első nekifutásra.

Yoda Jr.

(#5) donw3ga


donw3ga
senior tag

nekem is volt , egy ilyen lapom kb. 1.5 hónapja.
Tuning mennyire megy nálatok? Sokan panaszkodtak, hogy náluk nem igazán sikerült :U

(#6) matteo_szg válasza qtrica (#4) üzenetére


matteo_szg
őstag

hát érdekes probléma...
mondjuk én kapásból nem engedem a NAM-ot települni....jó nekem a szoftveres tűzfal...

tuningot nem próbáltam, asszem nem is fogom, mert nem küszködök teljesítmény hiánnyal :)

jupiiii

(#7) qtrica válasza donw3ga (#5) üzenetére


qtrica
aktív tag

Tuning :Y
Jó lenne elsőre tisztázni a driver kérdést.Eddig nem akartam belemenni ilyen mélyen a kérdésbe de hát menjen.Tuning eddig nuku rendes fagyás.Húzni eddig csak magamat tudtam vele.Megpróbáltam nVidia honlapi drivereket:
- nem támogatja a hömérséklet, venti fordulatszám kijelzést ,evvel szemben a telepitőn levő programot feltelepitve, beállithatók a fordulatszám figyelések,hőmérséklet értékek.
Kis idő mulva riasztást kűld (alaplapi hangszóró), hogy gond van.Megnézve a táblázatott extrém értékek vannak benne.Mivel melózom, nem tudom belinkelni a képet, de valami 4000 vagy 40000 az érték alaplap hőmérsékletnél.Egyszerűen bezárva ezt a progit megszűnik a riasztás, értékek normálisra állnak be.
Folyt.köv.

Yoda Jr.

(#8) matteo_szg válasza qtrica (#7) üzenetére


matteo_szg
őstag

egy kérdés:

nálad jelzi a BIOS a chipset hőmérsékletét?
ja és te felraktad az északi hídra a kis ventit?

jupiiii

(#9) qtrica válasza matteo_szg (#8) üzenetére


qtrica
aktív tag

Venti fent van, mert egy idő után letilt a rendszer.Érdekesség még a venti működése is.Megy állandóan amig a jutility-t fel nem rakom.Telepités után idétlen programóra beállit automatikusan egy bekapcsolási időt 24 órás ciklusra, amit ha körbeérő üzemmódba állitok, felkinálja hogy legyen állandűan bekapcsolva.
Északi hid hangos és meleg.Neten kicsit körbenézve két lehetséges hűtést találtam.Mindjárt megkeresem papirjaimon.Elvileg ezekkel hidegebb, és csendesebb. :))
Biosra mintha úgy emlékeznék, hogy nem irja, de állitólag Everest szerint 70 fok.

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#10) qtrica válasza qtrica (#9) üzenetére


qtrica
aktív tag

Javitom Everest mint ha nem ismerné.

Yoda Jr.

(#11) matteo_szg válasza qtrica (#9) üzenetére


matteo_szg
őstag

hát az frankó...szóval mindenképp kell neki a kis venti...:(

csak azért aggódom, mert jövő hét elején érkezik a Freezer 7-es hűtőm, és nagyon jó lenne ha úgy tudnám felrakni, hogy a házban lévő hátsó 12 centis venti felé fújná a levegőt..
na most lehet hogy pont emiatt a kis venti miatt nem fog felférni....ha csak borda lenne akkor nem lenne aggódás...
na mindegy...majd kiderül...
szóval akkor nálad sincs chipset hőfok...a fenébe...

jupiiii

(#12) donw3ga válasza qtrica (#9) üzenetére


donw3ga
senior tag

tegyél a chipsetre egy Zalman chipset bordát :U , Savanyának megoldótta a melegedési problémáját...

(#13) qtrica válasza donw3ga (#12) üzenetére


qtrica
aktív tag

Köszi, a hütés project a lehetséges két következő alkatrésszel van elgondolva:
-v1- Vantec ccb-a1c
-v2- CoolerMaster rt-ucl-l4u1


Viszont kértelek, adj némi infót ennek a lapnak az élesztésével kapcsolatban, mert itt a PH-n is olvastam az nforce4 install gondokról.

Yoda Jr.

(#14) qtrica


qtrica
aktív tag

Talán ha fLeSs kolléga bekukkantana ide, tudna okosat mondani.

Yoda Jr.

(#15) matteo_szg válasza qtrica (#14) üzenetére


matteo_szg
őstag

úgy már próbáltad, hogy friss Win után a legfrissebb 7.15-ös Nforce drivert rakod fel?

jupiiii

(#16) qtrica válasza matteo_szg (#15) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ja.Legbosszantóbb, ha nforce felszalad akkor a legközelebb telepitett proginál fagy ki.

Yoda Jr.

(#17) matteo_szg válasza qtrica (#16) üzenetére


matteo_szg
őstag

bakker :F

írd be légyszíves a pontos konfigod...
egyelőre gondolkodom mi lehet a baj?!
pont ma reggel raktam újra a win-t és nálam semmi gond nincs...

jupiiii

(#18) Savanya


Savanya
addikt

Érdekes jelenségek ...Nekem csak a melegedés volt gond ,de az is megoldodott... ASUS P5ND2-SLI sokkal bugosabb volt nekem ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#19) qtrica válasza matteo_szg (#17) üzenetére


qtrica
aktív tag

Megpróbálom emlékeyetből mert melózom, a gép meg otthon nem megy :DD .

Tehát a cimben szereplő lap,
P4 630 proci,
Samsung 2*512 / 667 ram,
AeroCool 450-es tápegység,
NEC 4550 DVD...,
Hitachi 160Gb SATA vinyó.

Bocsi a pongyola leirásért, de fejből ennyire telik.

Yoda Jr.

(#20) Savanya válasza qtrica (#19) üzenetére


Savanya
addikt

Úgye a Samsung ram mellett nem kapcsoltad be a Command Rate 1T -t ????

Mobilszámom: 70-516-8068

(#21) qtrica válasza Savanya (#20) üzenetére


qtrica
aktív tag

:Y
Én nem kapcsoltam be, de bios emlékeim alapján mintha te mondanád az igazat.Mit okozhat ez a beállitás samu mellett.

Yoda Jr.

(#22) qtrica válasza Savanya (#20) üzenetére


qtrica
aktív tag

:Y
Én nem kapcsoltam be, de bios emlékeim alapján mintha te mondanád az igazat.Mit okozhat ez a beállitás samu mellett?

Yoda Jr.

(#23) Savanya válasza qtrica (#21) üzenetére


Savanya
addikt

PL. a bajok forrását .... ASUS kiskönyvében benne volt hogy SAMSUNG ramoknál nem szabad alkalmazni a CR1T -t ...

Ezért volt A-DATA VITESTA ramom benne ...Igaz ASUS meg nem csipte az A-DATA-t

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#24) qtrica válasza Savanya (#23) üzenetére


qtrica
aktív tag

Köszönöm szépen, végre valami kézzel fogható dolog.Ki is próbálom otthon.Kicsit az okáról többet honnan lehetne olvasni?

Yoda Jr.

(#25) qtrica válasza Savanya (#23) üzenetére


qtrica
aktív tag

Érdekesség képp CowBoy kolléga Asus A8N-SLI lapjával is hasonlóan áll mint én az enyémmel.Viszont ő OCZ rammal operál.

Yoda Jr.

(#26) Savanya válasza qtrica (#24) üzenetére


Savanya
addikt

Sehol , ez is csak egy apróbetűs megjegyzés volt ....


Eddig 2 féle ramom volt ami fura hibákat okozott XP alatt CR 1T-vel : Samsung és Kingmax
Amivel nem volt gond : Infineon 667-es

Mobilszámom: 70-516-8068

(#27) matteo_szg válasza Savanya (#26) üzenetére


matteo_szg
őstag

nálam Kingmax 533-as ramok muzsikálnak 1T-vel a lapban....
szóval nem tom...
egyébként talán érdemes lenne azt megpróbálni, hogy nem egybe nyomatod fel az Nforce drivert, hanem kitömöríted és egyenként feltelepíted az eszközöket...
SM Bus drivert...majd network drivert....aztán az IDE drivert....(NAM-ot szerintem ne rakd fel)...majd a vidkarihoz a Forceware...persze közöttük reboot legyen:)
szerintem érdemes lenne megpróbálni....így talán pontosabban kiderülne, hogy melyik összetevőnél hibázik....

jupiiii

(#28) qtrica válasza matteo_szg (#27) üzenetére


qtrica
aktív tag

A legutolsó telepitési kisérletnél, a tuning proginál akadt meg, miközben már az általad javasolt telepitést végeztem.Érdekesség, hogy kétszer egyformán nem tudtam telepiteni.
Ja és a vid.kari nem nVidia, hanem ati X700-as.

Yoda Jr.

(#29) matteo_szg válasza qtrica (#28) üzenetére


matteo_szg
őstag

tuningprogi?
EasyTune 5-re gondolsz?
én egyszer próbáltam feltenni....egyrészt hülyeségeket írt, a chipset ventit lekapcsolta csak úgy, stb..én hanyagolnám azt a progit...
több Gigabyte topikban is szidják a userek....

jupiiii

(#30) matteo_szg válasza qtrica (#28) üzenetére


matteo_szg
őstag

nem lényeg szerintem hogy ATI vagy Nvidia kártya van-e benne...
nálam volt aztán minden és probléma nélkül működtek...
most X800GT megy benne tökéletesen

jupiiii

(#31) qtrica válasza matteo_szg (#29) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ja.Mért értéknek eszement hülyeségeket ir, csipog hogy baj van, deha bezárod a progit változtatásnélkül, és ujra elinditod, már nem csipog és jó értékeket mutat.

Yoda Jr.

(#32) matteo_szg válasza qtrica (#31) üzenetére


matteo_szg
őstag

ááá vicc az a program....
ööö...amúgy a vinyód SATA I-es ugye? nem SATA II-es?

jupiiii

(#33) qtrica válasza matteo_szg (#30) üzenetére


qtrica
aktív tag

Megnézted a két hütőt amit feljebb irtam?Mi a véleményed?

Yoda Jr.

(#34) matteo_szg válasza qtrica (#33) üzenetére


matteo_szg
őstag

megnéztem...
szerintem a Vantec nem elég...
a Coolermaster elég brutál :))...az tuti elég

jupiiii

(#35) qtrica válasza matteo_szg (#34) üzenetére


qtrica
aktív tag

Viszont arra a brutálra nem találtam boltot.Felhivtam a nagykert, aki elirányitott kiskerhez, aki azt mondta hogy nem tudja.Mit lehet tenni? :F
Viszont sokat olvastam a Vantacről, más NF lapok kapcsán.Azt irják Sokkal jobb mint a mi hűtésünk, meg csendesebb, illetve elfér a proci hűtéstől.Ára kb.2500 huf M.str..-ban lehet beszerezni.

Yoda Jr.

(#36) matteo_szg válasza qtrica (#35) üzenetére


matteo_szg
őstag

nade azt a Vantecet az Nforce4 Intel Editon északi hídjára ajánlják??
mert nem mindegy....déli hídra biztos elég...de az északira nem hiszem

jupiiii

(#37) qtrica válasza matteo_szg (#36) üzenetére


qtrica
aktív tag

Igen.Ha van kedved google-zni, találsz egy csomó fórumot.Mondjuk én egy komplett 8 órát olvasgattam.Meg fogom nézni, mert minden hozzászólás vezér motivuma az eredeti venti visitása állitólagos 7K-s fordulata miatt, mig a vantec 5K-val megy.Illetve nem hosszú életű az eredeti darab.
Meg nem sokat kell barkácsolni a felszereléskor, ellentétben néhány borzalmas buherációval.

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#38) GiXXXer


GiXXXer
tag

Nektek is melegszik a déli híd? Nekem, mint az állat, rendesen megégette a kezem, meg sokszor meg is fagyott a cucc gondolom emiatt, mert mióta a legolcsóbb ekkora méretű hűtőt rábiggyesztettem, már nem fagy...
Meg egy másik kérdés: nektek megy a Firewire rendesen? Nekem nem hajlandó megismerni a kamerát... Mit lehet ilyen esetben tenni vele?
Sürgősen meg kéne oldani, mert valszeg holnap viszik el, megrendelésre pakoltam össze, és jó lenne, ha jó lenne...

Mod: ja, meg véletlen nem tudnátok leírni, hogy pontosan mik vannak a gyári cd-jén? (a ződön) Ennek a gyárija egy kissé idegesebb sokadik lefagyás utáni mozdulatomban földhöz vágódott, és apró darabokra törött... :D

[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#39) qtrica válasza GiXXXer (#38) üzenetére


qtrica
aktív tag

Melegszik mint állat.Gondolom Te a kék Zalmant raktad föl.Kicsit több infó?Hogyan szerelted fel, mennyi lett a höm (kb).Sajna a 1394-et nincs mivel próbálnom.

Yoda Jr.

(#40) matteo_szg válasza GiXXXer (#38) üzenetére


matteo_szg
őstag

dehogynem melegszik....
de nem melegszik jobban, mint pl. egy Intel 945G-s alaplapon lévő ICH7R...
Firewire-t nem próbáltam még....

a CD-n a következők vannak:
driverek, DirectX, Adobe Reader, EasyTune 5, Gigabyte C.O.M System Management Utility, @Bios nevezetű bios frissítő progi....
asszem ennyi nagyjából

jupiiii

(#41) qtrica válasza GiXXXer (#38) üzenetére


qtrica
aktív tag

Szar ügy!
Érdekes módon semmi infó a honlapon az emlitett progikról.Kivétel a bios, driverek.Még a kézikönyvet sem találtam.Vagy én néztem rosszul?

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#42) qtrica válasza GiXXXer (#38) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ment privi.

Yoda Jr.

(#43) Savanya válasza qtrica (#13) üzenetére


Savanya
addikt

Vantecem van itthon és nem rossz , AMD-s NF4 Ultra chipsettet 8 fokkal hütőtte a gyárinál jobban , pedig le volt szabályozva ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#44) GiXXXer


GiXXXer
tag

Én a déli hídra egy leghitványabb valami 390 FT-os ventit raktam két pillanatragasztóópöttyel (OFF aztán kidobtam a kedvenc nadrágom, mert az is kapott... :D ON). Sajnos nagyon a költségkeret felső határán jártam már, így ez a megoldás született, a fordulatát viszont lentebb vettem az ízityúnban, hogy ne legyen hangos... Azóta nem fagy...

http://www.youtube.com/vargagixxxer

(#45) qtrica


qtrica
aktív tag

Letöltöttem az nvidia 6.35 driver packot, s az ide drivert használva belőle mükszik a gépem!
Most jön a következő lépés a tuning.

Yoda Jr.

(#46) qtrica


qtrica
aktív tag

Most hogy lehet használni a gépem, kérdezném Valakitől ki tapasztaltabb mint én :
ha a Gigabyte által készitett driver helyett nVidia packot telepitem, (aminek a kezelői felülete jobban tetszik) SPDIF kimenetre nem tudok jelet varázsolni.Ha valakinek van tapasztalata, ossza meg velem.AC97-es driverrel megy de baromi ronda a felülete.

Yoda Jr.

(#47) matteo_szg válasza qtrica (#46) üzenetére


matteo_szg
őstag

hát én mindig az AC97-es drivert rakom fel....
tény hogy rondább a kezelőfelülete, de viszont stabilabbank, jobbnak mondják...
én még nem próbáltam az Nvidia féle audio driverrészt, de nincs is kedvem vele pöcsölni...
jó nekem a Realtek drivere

jupiiii

(#48) qtrica válasza matteo_szg (#47) üzenetére


qtrica
aktív tag

Végül is igazad van, mert én nekem egy hét sem volt elég kideriteni miért nem megy esetleg.Viszont az nVidia driverek javára legyen mondva, sok mindent megmutatnak.Igy jártam a bios beállitásoknál az LDT paraméterrel.Nem tudtam összerakni a fejemben az információkat, s nem tudtam mi az.Tegnap egy kedves fórumtársunk leirta, hogy mire való és mindjárt tudtam mi a helyes beállitás.Itt pl. nagyon el kellene egy nForce4 topic, ami gyakorlatilag a chip összes hülyeségét tartalmazza függetlenül attól, hogy AMD, vagy P4 platformról van szó.Nagyon sokan nem boldogulnak az eszköz kinálta lehetőségekkel, csak azt tapasztalják, hogy szar mert beállitási kisérleteikre nem úgy reagál mint ahogy elvárnák.Nyitnék is egy topicot, de attól tartok telelenne mutogatásokkal, hogy itt meg itt ez le van irva.Amikor meg kellett volna, nagyon kevés az ki magáénak érzi a problémát.Véleményed szerint megállna egy ilyen topic?

Yoda Jr.

(#49) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok nekem is meg lett ez a lapom. Hát egyelőre vegyesek az érzelmeim:(
SATA vinyót úgy ismeri meg mint cserélhető lemez (ez nem normális)
A hang meg szaggat a gyári hangkarin. Már akkor is ha zenét hallgatok.
Van valakinek ötlete?
Én most tervezem h winfos le, nvdia driver pack fel meg ac97 új a gigabytot kihagyom a buliból.
Melyik Nvidia drivereket szedjem le hozzá? Nforce 4 dirver pack és kész? Köszi előre is
Eddig csak egy nforce3as AMD vel volt dolgom azon megoldottunk mindent nforce4gyel szenvedek. A másik gépen 975Pvan azzal semmi gond nem volt:), bár nforce gyorsabb :D

(#50) qtrica válasza gofry (#49) üzenetére


qtrica
aktív tag

Nem mondanám hogy örülök neked, mert te is kinlódsz.Ne add fel, mert jó ez a lap s meghálálja.Tehát töltsd le a legutolsó F5 biost, illetve a drivereket GigaByte oldalról.Telepitsd fel, mindkettőt.Alaplapi driverek közül NE TEDD FEL AZ IDE DRIVERT.Ide drivert keress a neten nVIDIA 6.35-öst, abból csak azt telepitsd.Segédprogramok közül se telepits semmit egyenlőre.Ha kész vagy, igy mennie kell mindennek.Várom a fejleményeket.

Yoda Jr.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.