Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce fx - mixed mode vs fp32 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) rogers


rogers
aktív tag

Nicsak, már megint FreeM topic :) Ez a kedves társtag is úgy lesz PH! addikt még a végén, hogy állandóan provokálja a többi tagot. De sebaj. Kell a változatosság.

Na megnéztem én is a képeket, nincs túl jó monitorom, őszintén szólva az első linknél (5,6) nem látok semmi különbséget, a másodiknál (3,4) egyértelműen a 4-es gyengébb, vhogy tompább a tónus és kicsit jobban elmosódott.

Azért tényleg jó lenne, ha nem JPG-ket kellene nézni, mert a JPG tömörítés azért elég sokat el tud venni a képből, inkább vmi eredeti tartalmat 100%-an megőrző formátumban kéne feltenni, még akkor is, ha úgy picit nagy lesz a mérete ugyebár.

Az is érdekelne, hogy konkrétan milyen program állította elő őket.

A FreeM-től pedig azt is szívesen megkérdezném, hogy ugyan írja már le számunkra, hogy Ő miben látja a mixed mode és az fp32 üzemmódok közötti különbséget technikai szinten. Lehet masszívan szakmai szöveget írni, DE nem linkre gondolok, mert én is olvastam már jópár eszmefuttatást, hanem FreeM saját értelmezésére és magyarázatára!

Amúgy bár lehet erről a dologról itt vitatkozni, de sztem grafikus kártyák esetében, főleg ebben a Gef Fx témában azért nem állóképeken kellene vitatkozni, hanem inkább játékélményen, de ez messzire vezet...

Jobb későn, mint még később...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce fx - mixed mode vs fp32 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.