Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce fx - mixed mode vs fp32 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) rogers


rogers
aktív tag

Nicsak, már megint FreeM topic :) Ez a kedves társtag is úgy lesz PH! addikt még a végén, hogy állandóan provokálja a többi tagot. De sebaj. Kell a változatosság.

Na megnéztem én is a képeket, nincs túl jó monitorom, őszintén szólva az első linknél (5,6) nem látok semmi különbséget, a másodiknál (3,4) egyértelműen a 4-es gyengébb, vhogy tompább a tónus és kicsit jobban elmosódott.

Azért tényleg jó lenne, ha nem JPG-ket kellene nézni, mert a JPG tömörítés azért elég sokat el tud venni a képből, inkább vmi eredeti tartalmat 100%-an megőrző formátumban kéne feltenni, még akkor is, ha úgy picit nagy lesz a mérete ugyebár.

Az is érdekelne, hogy konkrétan milyen program állította elő őket.

A FreeM-től pedig azt is szívesen megkérdezném, hogy ugyan írja már le számunkra, hogy Ő miben látja a mixed mode és az fp32 üzemmódok közötti különbséget technikai szinten. Lehet masszívan szakmai szöveget írni, DE nem linkre gondolok, mert én is olvastam már jópár eszmefuttatást, hanem FreeM saját értelmezésére és magyarázatára!

Amúgy bár lehet erről a dologról itt vitatkozni, de sztem grafikus kártyák esetében, főleg ebben a Gef Fx témában azért nem állóképeken kellene vitatkozni, hanem inkább játékélményen, de ez messzire vezet...

Jobb későn, mint még később...

(#52) steveetm válasza FreeM (#45) üzenetére


steveetm
őstag

Hmm, ez képminőségről szól, ugye jól gondolom.
Na szal mivel én nem látok lényegi különbséget a két kép között ez azt jelenti hogy a gefx semmit sem javul attól hogy 32bitre kapcsolod ellneben le is lassul? csúcs kártya tényleg...
Üdv.: steveetm

(#53) e-biza válasza steveetm (#52) üzenetére


e-biza
őstag

nah igen mindig ki lehet forditani a dolgokat,de FreeM ugy gondolta,hogy az MM van olyan jo mint az FP32 :) és nem forditva. persze jo lenne ilyen programot látni.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#54) steveetm válasza e-biza (#53) üzenetére


steveetm
őstag

Najó, de azért belátható, ha egy kártya mindenfajta beállításokkal hasonló, vagy ugyanolyan képminőséget produkál, ott akkor vmi nem kóser...
Üdv.: steveetm

(#55) KZT


KZT
tag

Ennek a vitának nincs semmi értelme.
Aki ért hozzá az Atit vesz és nem kell problémáznia semilyen MM vagy FP32 mód miatt,mindíg jó minőségben lesz része.
Aki meg FX-et vesz,az meg magyarázhatja akárhogy,attól még nem lesz jobb.

(#56) Raymond válasza KZT (#55) üzenetére


Raymond
félisten

Igy igaz. Per pillanat az ATI az OK. Atment mar a kezem alatt par 5200, 5600 es az 5900 is, de egyszeruen nem kellenek. Tul sok veluk a gond es amugy is - az 5200 egy vicc, az 5600 meg ugy ahogy elmegy, viszont ahoz meg tul draga. Az 5900 meg mar tenyleg tul draga.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57) dnacrew


dnacrew
tag

amugy van valakinek Geforce Fx 5900 Ultra kártyája? Mert érdekelne személyes vélemény.

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#58) KZT válasza dnacrew (#57) üzenetére


KZT
tag

Nálam már járt egy,de eszembe se jutott,hogy megtartsam.

(#59) Raymond válasza dnacrew (#57) üzenetére


Raymond
félisten

1. Nagy, hangos, nehez - ezek pszeudoervek

2. Driverek/Teljesitmeny - ezr mar huzosabb

3. DRAGA !!! - foleg a teljesitmenyhez kepest.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce fx - mixed mode vs fp32 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.