Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce fx - mixed mode vs fp32 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) FreeM


FreeM
aktív tag

Sokféle eszme és mégtöbb téveszme kering az FX-ek ún. kevert módjával (mixed-mode) kapcsolatban. Egyesek előszeretettel modják, hogy bizony a mixed mód komoly képminőségcsökkenéssel jár (noha még esetleg sosem láttak FX-et, és néha még azt sem tudják mi is az a mixed-mode :))

(#2) Chapell válasza FreeM (#1) üzenetére


Chapell
aktív tag

6os a full 32 bites :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#3) Viktor77 válasza Chapell (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Hátha nem jól tudod! Legyen az 5-ös! :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Chapell válasza Viktor77 (#3) üzenetére


Chapell
aktív tag

vmelyikünknek csak igaza lesz :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#5) Cathfaern válasza FreeM (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

screenie6 a kevert, az 5 pedig a Full.
Egyébként van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez a kép direkt úgy lett megcsinálva, hogy ne látszódjon a különbség.

(#6) Chapell


Chapell
aktív tag

A 2 kép full ugyanaz, legalábbis a különbség csak a képen lévő 5-ös és 6-os szám között van :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#7) Chapell válasza Chapell (#6) üzenetére


Chapell
aktív tag

legalábbis photoshop szerint :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#8) Cathfaern válasza Chapell (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ebből is látszik, hogy mennyire profi ez a kevert módszer: pixelre ugyanazt az eredményt hozza, csak jóval gyorsabban :DD

(#9) csudri válasza FreeM (#1) üzenetére


csudri
őstag

Ez parasztvakítás! A két kép egy és ugyanaz!

(#10) e-biza


e-biza
őstag

a gond azal van,hogy jpg :)) png-t akarok.. amúgy elvileg ha kétszer lerendereled u.azt az 1 darab képet, akkor pixelre pontosan u.azt kell kpnod nemde?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#11) koxminator


koxminator
senior tag

kedves főokoska freem, ajánlok valamit: nézegesd csak a HL2 eddig kiadott benchmarkjait, hogy a drágalátos fx kártyáid hogy szerepelnek mixed mód alatt az ati 9800 dx9 módja ellenében!

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#12) csudri válasza koxminator (#11) üzenetére


csudri
őstag

Mi a f*sz van itt? Újonc osztja az újoncot? Menjetek aludni gyerekek! :D

(#13) FreeM válasza koxminator (#11) üzenetére


FreeM
aktív tag

Azokat hiába nézegetem, ugyanis tudtommal még nem adtak ki képernyőfotókat amin a képeket össze lehetne vetni.
Ha nem vetted volna észre, ez a téma a képminőségről szól.

(#14) FreeM


FreeM
aktív tag

Hogy megkönnyítsem a dolgotokat :))

(#15) e-biza válasza FreeM (#14) üzenetére


e-biza
őstag

nem akarok beszoni de ez u.az mint az elsö :)
én nem tudom hogy mi az igazság,de valaki irhatna egy ilyen programot,publikálhatná és megnézhetnénk.. amúgy shaderekért sztem érdemes a
[L]http://www.cgshaders.org[/L] cimre elmászni

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#16) FreeM válasza e-biza (#15) üzenetére


FreeM
aktív tag

Azt biztosan állíthatom, hogy nem ugyanaz (maga a tesztábra az ugyanaz, de a különbség itt jobban látható). Nézd csak meg alaposan! Az igaz, hogy jó szem, és jó monitor kell hozzá.

(#17) Cathfaern válasza FreeM (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Photoshop szerint megint csak a számban van különbség.

(#18) e-biza válasza Cathfaern (#17) üzenetére


e-biza
őstag

mivel csinálod az összehasonlitást :) én csak annyit tudok megtenni,hogy 1600% os felbontásban megnézem a fontosabb pixeleket a sarkokban. pl a világosabb pixeleket megnézem hol vannak. és PONT UGYANOTT. EZ LEHET FAKE. Sajnos nem elég bizonyiték egy oldal amin van 2 azonos kép. Adják ki a programot amivel csinálták (GPL alatt, Opensource-ként)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#19) e-biza válasza e-biza (#18) üzenetére


e-biza
őstag

+ ?

nekem gf4 ti4200-am van mielött megvádolnának mindenfélével. hol van HiperG, jöhetne már,hogy ATihoz mellékelik a meg sem jelent HL2-t :DD

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#20) Keitaro válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát az elég gáz, nemde? :)
Na én most fogadok valamit, kár, hogy nem lehet majd nyerni vele, de van egy olyan érzésem, hogy igazam lesz. Elküldöm neked mailben, hogy legyen bizonyíték, hogy ez jutott eszembe :)

(#21) e-biza válasza Keitaro (#20) üzenetére


e-biza
őstag

nekem is küld el az 5leted :) kiváncsi vagyok mi az :U

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#22) FreeM válasza Cathfaern (#17) üzenetére


FreeM
aktív tag

Akkor valami súlyos baj lehet a Photoshop-al :DDD (vagy azzal ahogy összehasonlítod). :U

(#23) Cathfaern válasza FreeM (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha esetleg megmondanád, hogy _te_ milyen különbséget látsz, azt szerintem mindenki szívesen venné.

(#24) FreeM válasza Cathfaern (#23) üzenetére


FreeM
aktív tag

Én intenzitásbeli különbségeket látok a két kép között. De ez ne befolyásoljon senkit sem, mindenki csak a saját közvetlen tapasztalata alapján mondjon véleményt!

(#25) csudri


csudri
őstag

Még mindig ezen görcsöltök? Inkább valami állat/ember/táj kellene az összehasonlításhoz, nem egy csempézett fal!

(#26) Cathfaern válasza FreeM (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Attól félek, hogy tévedtem. A módszeremmel volt baj.
A jó módszer: van egy képkorrekciós eszköz a Photoshopban, neve ''határérték''. Summa summárum 2 szinűvé alakítja a képet. Na most ha a ''határérték szintje''-t mindkét esetben ugyanarra állítjuk, akkor egy teljesen azonos képnél ugyanazt kell látnunk az átalakítás után (több képpel kipróbálva). Viszont az szóban forgó képek esetén nem ugyanazt kapjuk! Nem azt mondom, hogy hatalmas a különbség, de mégis egyértelmű.

(#27) zetecR


zetecR
addikt

De most igazából nem mindegy?

Az FX-eknél nem (csak) a képminőség a probléma, hanem hogy a sajnálatosan elb@szott architectura miatt lassú.

(#28) steveetm válasza FreeM (#1) üzenetére


steveetm
őstag

:C :C :C gratuálok...jpg...most komolyan gondolod, hogy ez alapján kéne döntenünk?
Üdv.: steveetm

(#29) steveetm válasza csudri (#25) üzenetére


steveetm
őstag

nem, kéne két gép, egyikbe radeon, másikba fx, plussz két 21 es tft mindkettőre.
odaállni elé és megnézni, na annak hinnék...
Üdv.: steveetm

(#30) h4ndsp1k3n válasza steveetm (#29) üzenetére


h4ndsp1k3n
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Különben is a topicindítás is már egy flame-szítási kísérletnek tűnik...

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#31) FreeM válasza zetecR (#27) üzenetére


FreeM
aktív tag

''De most igazából nem mindegy?'' Egyáltalán nem mindegy.

''Az FX-eknél nem (csak) a képminőség a probléma, hanem hogy a sajnálatosan elb@szott architectura miatt lassú.'' Tényleg? És te ezt honnan tudod? Biztos hogy úgy van ahogy gondolod?

(#32) FreeM válasza h4ndsp1k3n (#30) üzenetére


FreeM
aktív tag

Miért is?

(#33) steveetm válasza FreeM (#31) üzenetére


steveetm
őstag

Esetleg te is megindokolhatnád a te álláspontodat. Miért jobb az fx arhitektura mitn a radeon?
Üdv.: steveetm

(#34) Cathfaern válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze ez a különbség adódhat a jpg tömörítésből is...

(#35) KZT


KZT
tag

Ez melyik driverrel készült?Azzal amélyik érzékeli,ha képlopás van és addig átvált minőségi módba?

(#36) FreeM válasza steveetm (#33) üzenetére


FreeM
aktív tag

Milyen álláspontra gondolsz? Ez a téma a kevert mód ill. a csak FP32-t használó pixel shader kimenet minőségét mutatja be EGY példán keresztül. Ezzel kapcsolatban semmilyen álláspontom sincs, mindenki láthatja a különbséget (vagy nem :D

(#37) Zsiba


Zsiba
senior tag

Az a baj ezzel a két képpel, hogy akár fordítva is gondolkodhatnánk... Tehát nem a mixed mode olyan jó, hogy alig marad el az fp32-től, hanem akár azt is feltételezhetnénk, hogy fp32 is annyira szar az FX-ben, hogy alig jobb, mint a mixed mode... Szóval kéne legalább Radeon kép is, vagy akár matrox v. S3, stb ugyanerről, hogy igazi összehasonlítási alap legyen. Addig ez a két kép semmit nem jelent.

''One Ring to rule them all...''

(#38) Zsiba válasza KZT (#35) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ez is okos kérdés!

''One Ring to rule them all...''

(#39) steveetm válasza FreeM (#36) üzenetére


steveetm
őstag

''Az FX-eknél nem (csak) a képminőség a probléma, hanem hogy a sajnálatosan elb@szott architectura miatt lassú.'' Tényleg? És te ezt honnan tudod? Biztos hogy úgy van ahogy gondolod?''

Miért, te tudod hogy jó? Indokold akkor. Én több okfejtést láttam már hogy miért rossz, győzz meg hogy jó.
A példád meg nemjó, mint lentebb írtam jpg vel mi értelme bármi ilyesmit is tesztelni?
Üdv.: steveetm

(#40) FreeM válasza Zsiba (#37) üzenetére


FreeM
aktív tag

Látom neked sem sikerült megértened, hogy miről szól ez a téma (pedig szerintem végtelenül egyszerű: lehet tippelni a képekre a két mód közti különbségek alapján). Szó sincs se S3 se Matrox se más kártyákkal való összehasonlításról.

(#41) FreeM válasza Zsiba (#38) üzenetére


FreeM
aktív tag

Az egy elég bugyuta kérdés volt. Ezt a két képet egy direkt erre a célra készült kis program állította elő, ami az eredményt egyből kiírta egy file-ba. Semmilyen képlopás sem történt úgyhogy elvileg sem tudott volna a driver ilyen módon beavatkozni.

(#42) Zsiba válasza FreeM (#40) üzenetére


Zsiba
senior tag

Idézet tőled: ''Ha nem vetted volna észre, ez a téma a képminőségről szól.''

Akkor döntsd el miről szól...
Nekem tök mindegy melyik kép, melyik, nem érdekel. De ha a képminőségről szól, akkor bizony érvényes a hozzászólásom, mert ez a két kép így nem mond semmit. Ahhoz bizony összehasonlítási alap kell...

''One Ring to rule them all...''

(#43) steveetm válasza FreeM (#40) üzenetére


steveetm
őstag

Igen, tegyük fel hogy a gefx minden esetbe (MM és FP32 ben is) egy sz@rrá mosott képet csinál.
Na most akkor legyen mindenki happy, hogy mégse szar a MM, szal nem kell az fxet fikázni?
Na _ezért_ kell összehasonlítani más kártya képeivel!
Üdv.: steveetm

(#44) FreeM válasza Zsiba (#42) üzenetére


FreeM
aktív tag

Nem. Kevert mód és FP32 közti képminőségről. Benne van a téma nevében is. Csak el kellett volna olvasni.

''Nekem tök mindegy melyik kép, melyik, nem érdekel.'' Ha nem érdekel, akkor minek szólsz hozzá?

''Ahhoz bizony összehasonlítási alap kell''. Látom agresszívan erőlteted a témától való eltérést. OK. Akkor mondjál nekem olyan nem nVidia által gyártott grafikus hardvert, ami tud ilyen értelemben vett kevert módú ill. FP32 artimetikát használó pixel shader programokat feldolgozni. No, azzal lehetne pontosan összehasonlítani. Ha bármi mással hasonlítod össze, akkor az alma a körtével lesz összehasonlítva.

(#45) FreeM válasza steveetm (#43) üzenetére


FreeM
aktív tag

Akkor gyűjts hozzá anyagot, és nyiss egy ilyen témát. Ez viszont NEM erről szól.

(#46) koxminator


koxminator
senior tag

magyarázhatsz neki, csak fújja a hülyeségeit, más topikban már kiosztották, de nem tanul belőle :C

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#47) Zsiba válasza FreeM (#44) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ha két videókártyát hasonlítasz össze, akkor két almát hasonlítasz... Lehet, hogy külsőre mindegyik gyönyörű piros, de belül az egyik kukacos... no mindegy.

''Kevert mód és FP32 közti képminőségről.'' Oké, alig van köztük különbség, szinte észrevehetetlen... de ez nem jelent semmit, amíg az ember nem tudja, hogy az fp32 valójában milyen. Lehet, hogy lehetne 2*, 3* ilyen jó. Ez olyan, mintha kiraknál két képet: egy 70 és 69%-os tömörítettségű jpg-et, ami ugyanazt ábrázolja. Nem veszel észre különbséget és a képet simán jónak is ítélheted... De ha mellé teszed a tömörítetlen képet mindjárt más a helyzet.

Az nem érdekel melyik kép melyik, de attól még szerintem hozzászólhatok, hiszen képminőségről is szól a topic, nem csak arról, hogy tippeljek...

''One Ring to rule them all...''

(#48) Bandit21


Bandit21
addikt

Az arcitektúra különbségei, teljesítmény témához adalék:
[L]http://techreport.com/reviews/2003q3/radeon-9800xt/index.x?pg=10[/L]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#49) KZT


KZT
tag

Az összehasonlítást úgy kell érteni,hogy meg lehetne nézni azt,hogy:
1.A kevert mód mennyivel szebb,rondább mint más kártyákon az FP24.
2.Az FP32 mód mennyivel szebb,rondább mint más kártyákon az FP24.


(#50) zetecR válasza Bandit21 (#48) üzenetére


zetecR
addikt

Pölö. Vagy HL2, vagy TRAOD, vagy sorolhatnánk...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce fx - mixed mode vs fp32 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.