Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce4, help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vaze


Vaze
őstag

Udv mindenkinek!!!
kovetkezo problemam:
Ma vettem egy Geforce4 PCI videokartyat de mikor beteszem a gepbe nemjonn be semmi kep!
mikor kiveszem akor bejonn a kep mitol van ez?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2) DeX válasza Vaze (#1) üzenetére


DeX
tag

Udv!

Ezzel nem sokat arultal el. Mit akarsz elerni: tobb videokartya egyszerre vagy videokartya csere volt? Van-e integralt videokartya, probaltad-e a bios megfelelo reszeit beallitani? Mit jelent, hogy nem jon be semmi: kep nincs, de el kezd boot-olni a gep, vagy csipog valamennyit a gep es nem megy (ha igen, akkor milyen bios-od van)? Ha tobb kartyat probalsz, akkor egyik kartya sem ad eletjelet?
Egyenlore nincs tobb kerdesem. :)

(#3) Vaze válasza DeX (#2) üzenetére


Vaze
őstag

edig az alaplap kartyajat hasznaltam...
de nemakartam tovabb hasznalni mert nem a legjobb volt..
szal kep nincs egyaltalan ha a kartya a gepbe van se csipogas se semmi...
deha kiveszem akor oke minden...elotte egy xar kartyat tettem be de az ment szoval nemtudom hogy milehet:((

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#4) karib válasza Vaze (#3) üzenetére


karib
addikt

BIOS-ban nézz körül, valahol kell legyen egy opció, hogy melyik VGA-t bootolja elsőként (PCI, AGP, esetleg onboard).

Department of Redundancy Department

(#5) DeX válasza Vaze (#3) üzenetére


DeX
tag

Akkor gondolom a bios-ban atallitottad, hogy ne az integraltat hasznalja, es ha van agp slot-od is, akkor a pci-os videokartyat hasznalja. Ki tudod probalni masik gepben, hogy a videokartya tokeletesen mukodik-e?

(#6) Vaze válasza DeX (#5) üzenetére


Vaze
őstag

sajna nemtudom kiprobalni mert egy gep van de majd kesobb havernal...
ra allitottam a Biosba hogy PCI legyen es ne agp de hiaba ugyanaz:(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#7) Vaze válasza karib (#4) üzenetére


Vaze
őstag

korulneztem de amint irtam semmitnemcsinal ugyanazmarad nincs kep:(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#8) Vaze


Vaze
őstag

masotlet esetleg senkineksem voltmeg ilyen problemaja? :O

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#9) DeX válasza Vaze (#6) üzenetére


DeX
tag

Hirtelen nincs tobb otletem. Legfeljebb meg annyit kiprobalhatsz, hogy minden mas pci-os kartyat kiszedsz. Ha igy sem megy, akkor masik slot-ba rakod, ha igy sem akkor egyenlore csak kartyahibara tudok gondolni. Ennek a 2 ket kiserletnek nem sok ertelme van, de lehet, hogy bejon :DD.

(#10) Vaze


Vaze
őstag

oke koszi szepen a segitseget fiuk azthiszem atfogom vinni a kartyat az egyik haverhoz es megnezem hogfy jo e hameg nem akor vissza a fenebe:)))

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#11) CharlieDrop válasza Vaze (#10) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Melyik PCI slotba teszed a kártyát?
Húzva van a proci, vagy sem?

:)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12) Vitus


Vitus
őstag

Szia! Van egy kis gond! PCI-os videókártyákat nem gyártanak már vagy 2001 óta.
Geforce 4-esben PCI-os tuti nincsen. Nem AGP-s az? :)) 2 Kéne az alaplapod márkája és pontos típusjelzése. Bye :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) DeX válasza Vitus (#12) üzenetére


DeX
tag

Ha a PH! -nek lehet hinni :), akkor van PCI-os geforce 4, meg lesz fx is:
[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=3034[/L]

(#14) dearbear válasza Vitus (#12) üzenetére


dearbear
tag

Hali!
OFF
Itt van néhány az újabbak közül.
http://www.pny.com/products/verto/geForceFx/5200pci.cfm
http://www.pny.com/products/verto/geForce4/mx440sepci.cfm
http://www.pny.com/products/verto/geForce4/mx420pci.cfm
De a biztonság kedvéért csak olvass prohardver!-t:
http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=3034
ON
Bye!

To develop or not to develop that is the question.

(#15) Vaze válasza CharlieDrop (#11) üzenetére


Vaze
őstag

megprobaltam mind a harom pci slotba tenni de hiaba:((

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#16) Vaze válasza Vitus (#12) üzenetére


Vaze
őstag

de van ilyen pci os kartya legalabis Canadaba!!!
az alaplapom az egy selejt az 100 integralt meg a cpu is integralva van amugy viasamuel3 az alaplap neve

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#17) Vaze


Vaze
őstag

3om pci slot no AGP slot 734mhz 512mb sdRam

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#18) Vaze


Vaze
őstag

ellmeg valami?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#19) Flashcash válasza Vaze (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Biosban van egy ilyen opció Assign IRQ To VGA ezt mindenképp kapcsold be.
Az alaplapi kártyát biztosan letiltottad rendesen esetleg nem kell + jumperrel is.
Várd meg amíg az oprendszer bebootol hátha akkor megjön a kép.

Leírhatnád az alaplapod meg a vga pontos tipusát is.

(#20) Vaze


Vaze
őstag

ezaz hogy benyomtam a biosba hogy Pci-os kartyat teszek bele de ugyanaz nincs kep:(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#21) Vaze


Vaze
őstag

[L]http://www.computergate.com/products/item.cfm?prodcd=B7EP6VEM3[/L]

itt nezdmeg ez az alaplapom!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#22) drpele válasza Vaze (#20) üzenetére


drpele
senior tag

és az integrált videokarit letiltottad?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#23) Vaze válasza drpele (#22) üzenetére


Vaze
őstag

egy pelda letiltottam a halokartyamat mert masikat hasznalok nem az alaplapet de ugy nemtudom letiltani a videokartyam ahogy a halokartyamat:(
mert nemtalaltam a videokartyat a tobbi kozt UDB,lan,stb kozt nemvolt...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#24) Vaze


Vaze
őstag

sehol senki?:O

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#25) Flashcash válasza Vaze (#23) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Belépsz a Bios-ba keresel egy ilyen menüt hogy:
PCI/Plug&Play Setup Page azon belül
Allocate IRQ for PCI VGA na ezt Enabled-re állítod.

(#26) Flashcash válasza Flashcash (#25) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ja és az Advanced Setup Page alatt a Share Memory Size-t próbáld meg 0-ra állítani.

(#27) Vaze válasza Flashcash (#25) üzenetére


Vaze
őstag

van ilyen nalam de az yes
vegulis yes=Enabled
deakor miertnem jo?:O

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#28) Vaze


Vaze
őstag

talan nemjo a kartya vagy nembirja a gepem vagy nemtom... pedig tegnap vettem:(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#29) Flashcash válasza Vaze (#28) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az lehet hogy a tápod vagy az alaplap nem tud meghajtani ekkora áramfelvételű kártyát ezért működött a gagyi VGA a Geeforce meg nem.
Ez a Via C3 cucc az energiatakarékosságról szól nem igazán Geforce 4-re van tervezve.

(#30) Vaze


Vaze
őstag

a tapm 300watos
azislehet hogy kicsi hoza a lapom:(((

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#31) Flashcash válasza Vaze (#28) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez a gép meg a proci amúgy sem tudott volna normálisan meghajtani egy Gef4 VGA-t szal vagy vidd vissza a boltba a VGA-t vagy vegyél egy normális Nforce/VIA KT alaplapot meg egy AMD XP procit bele.

(#32) Flashcash válasza Vaze (#30) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem a 300W táp egy Via procival bőven elég nem érdemes újat venni mert akkor sem fog menni.

(#33) Yutani válasza Vaze (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megnéztem az alaplap leírását, de sem jumpert nem ír, sem BIOS beállítást, ahol le lehetne tiltani az integrált VGA-t.

Ha jól tudom, általában jumperrel, hardveresen kell letiltani az integrált VGA-t. Javaslom, nézd meg, nincs-e egy ilyen jumper az alaplapon, ami esetleg nincs dokumentálva a leírásban.

#tarcsad

(#34) Yutani válasza Flashcash (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mellesleg ez a 667 MHz-es C3 egy TNT2-t sem tudna kihajtani...

#tarcsad

(#35) Vaze


Vaze
őstag

leirom a Bios fontosabb beallitasait hatha segit!!

Plug and play aware o/s:yes
Primary Graphics asapter:PCI
Allocate IRQ to vga:yes
Reserved Memory size:64k
Reserved Memory address:C8000


Share memory size:64mb minimum 2 mb ig tom leszedni...
Boot to os/2 >64mb:NO
onboard PCI ide:BOTH

ezekhez mitszoltok?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#36) Vaze


Vaze
őstag

lenyegeben nemertem hogy miertnem tudja meghajtani:((

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#37) Yutani válasza Vaze (#36) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mondom jumpert nézd már meg...

#tarcsad

(#38) Vaze


Vaze
őstag

nincs az alaplaphoz leirasom
:((

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#39) Vaze


Vaze
őstag

amugy ossz vissz harom darabb jumpervan az alaplapon....

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#40) Flashcash válasza Vaze (#36) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az alaplapod komplett leírását megtalálod pdf-ben itt.
[L]ftp://ftp.ecs.com.tw/manual/eng/p6vem330eng.zip[/L]

Azért nem tudja meghajtani mert a 667Mhz-es Via procid egy 366Mhz-es Celeron is lenyomja számítási teljesítményben. Gondold meg hogy ezeket a kártyákat ma már minimum egy 1600-as XP-vel illik hajtani. Ennek a procinak a teljesítménye sokszorosa a tiednek. Ahol ezzel a procival simán megy egy játék ott nálad csak szaggatott képek jelennének meg még akkor is ha vennél egy 9700-as Radeont.

(#41) CharlieDrop válasza Flashcash (#40) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Eh, hülye megfogalmazás, meghajtani meg tudja, csak a képességeket nem tudja kihasználni, mert a proci nem tud elég adatot küldeni a VGAnak :)

Tehát ami eddig szaggatott, az nagy valószínűséggel most is fog :)

A jó VGAhoz gyors CPU is kell, hogy ellássa kellő mennyiségű adatokkal :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42) Szeke válasza Vitus (#12) üzenetére


Szeke
senior tag

Pedig gyártanak, ge4mx-eket biztos, ti-t nem tudom. Gef FX 5200böl is van pci-os.... Kicsit tulzás volt azt állitani h 2001 óta nem gyártanak, nem gondolod?

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#43) Vaze


Vaze
őstag

na voltam az egyik havernal leteszteltem a kartyat a kartya jol muxik tenleg a gepem nembirja a kartyat sajnos:))
koszi a segitseget fiuk!!!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#44) Vaze válasza Flashcash (#40) üzenetére


Vaze
őstag

ertem koszonom szepen Flashcash!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#45) Vaze válasza Flashcash (#40) üzenetére


Vaze
őstag

Flashcash sajnos szegyen szemre nemvagom az Angolt nagyon szal nemsok mindent tudtam kihozni az irasbol....
De azt lattam hogy ir az alaplapon levo jaumperokrol...csak azt nem tom hogy mit..
azt szeretnem megkerdezni toled hogy nem e lehet ezt az alaplapot kicsit feljeb nyomni ugymond tuningolni..
de ezmar nem a kartyamiat lenne..
mert azt nemsoka visszem vissza es becserelem valami okosabb dologba peldaul egy winyora:)))
na szal visszaterve a temamra nem irt a jumperokrol olyant hogy esetleg valahova mashova teszem oket akor jobban megy a lap vagy valami ilyesmi szal tuningolasal kapcsolatos dolgok...
varom valaszod:-)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#46) Vaze


Vaze
őstag

FlashCash????

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Geforce4, help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.