Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gateway notebook-ok!

Hozzászólások

(#551) Sagna válasza plaszy (#550) üzenetére


Sagna
csendes tag

El kell dönteni, hogy mire kell a vas. Nekem szoftvertfejleszteni Linux alatt, Java-ban. Ehhez nem sok videokártya kell...egy S3Trio32 is elvinné. :)

Akinek gammázni kell, ne ilyet vegyen.:)

(#552) plaszy válasza Sagna (#551) üzenetére


plaszy
őstag

Azok a fránya kompromisszumok...utálok ilyenekben dönteni...de még gondolkodom rajta.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#553) TheDragon007 válasza plaszy (#552) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Ráadásul ha a legeslegújabb játékokat akarja játszani valaki, akkor csak csalódani fog még egy drága gamer notiban is, mivel a mobil GPUknak köze sincs a desktopokhoz.

Nekem ilyen lapim és desktopom is van, tudom miről beszélek.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#554) Sagna válasza TheDragon007 (#553) üzenetére


Sagna
csendes tag

Tény, hogy játékra asztali gép vagy konzol :) Ez egy nagy közhely, de igaz....ettől lett közhely :)

(#555) vzso válasza TheDragon007 (#553) üzenetére


vzso
tag

Itt egy pár teszt, mondhatjuk a legújabb játékokkal :B .

[ Szerkesztve ]

(#556) TheDragon007 válasza vzso (#555) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Hát igen, közepes beállításokkal el is menne a WUXGA.
Az a bajom hogy a WUXGA alá nem szívesen adom ha játszok, mondjuk az élsimítást, vsyncet meg anizo-szűrést mindig kikapcsolom, 1920x1200nál nem látom sok értelmét.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#557) vzso válasza TheDragon007 (#556) üzenetére


vzso
tag

Hát,
Mondjuk egy 24'-26'-os monitoron van értelme 1920-as fölbontáson játszani, de a 17'-on nem igazán, még a szöveget sem lehet rendesen elolvasni :B .

(#558) TheDragon007 válasza vzso (#557) üzenetére


TheDragon007
senior tag

A játékokban bazinagy UI elemeket és betűtípust használnak, böngészőben Ctrl+görgetéssel beállítod a neked tetsző méretet, az operációs rendszerek támogatják a betűtípus méretének alakítását. ;)

De amúgy igazad van, az asztali gépem 24 colos IPS paneljéhez képest harmatos az élmény.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#559) vzso válasza TheDragon007 (#558) üzenetére


vzso
tag

Na ugye :D .
Én speciel nem éppen a menü szövegére gondoltam hanem a sok kis mini alkalmazások mik futnak egy játéknál (kis térképé, hud,stb.), amit én speciel szeretek látni és nézni játék közben, van aki ezeket kikapcsolja, de én hiányolom ha nincsenek vagy éppen nem jól láthatóak. De hát ezért vagyunk egyének és egyediek, mindenkinek más az igénye, elképzelése :K .

(#560) plaszy


plaszy
őstag

Lesz lassan teszt az NO50-ről? ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#561) Sagna válasza plaszy (#560) üzenetére


Sagna
csendes tag

Most csak kicsi:

Windows 7 x64 Ultimate+Everest 5.3

Memória olvasás: 6911 MB/s
Memória írás: 5645 MB/s

CPU Queen: 11168
CPU PhotoWorxx: 13460
CPU Zlib: 33696
CPU AES: 9905
FPU Julia: 4902
FPU Mandel: 2520
FPU SinJulia: 1304

Plusz élményindex:

Processzor: 6.3
Memória: 5.9
Videokártya ( Aero ) : 3.9
Játékra szolgáló videokártya: 5.5
Elsődleges merevlemez: 5.4

[ Szerkesztve ]

(#562) vzso


vzso
tag

És akkor tesztek a mostani csúcsnak mondható kártyákról. :B

(#563) Sagna válasza Sagna (#561) üzenetére


Sagna
csendes tag

A Corei5-tel simán tartja a lépést.

(#564) plaszy válasza Sagna (#561) üzenetére


plaszy
őstag

Ez is valami :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#565) MMRommel


MMRommel
csendes tag

Sziasztok!

Tud esetleg valaki abban segíteni hogy Gateway notebook-okat, hol szervizelnek, illetve, hogy hol lehet hozzájuk töltőt venni?

Előre is köszönöm!

(#566) TheDragon007 válasza MMRommel (#565) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Szia.
Bármelyik univerzális töltő jó hozzájuk, tehát elektronikai szaküzletekben ill. webáruházakban.
A hivatalos támogatással itt lehet kapcsolatba lépni, gari lejárta után meg kb. bármelyik laptop szervizbe viheted.

[ Szerkesztve ]

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#567) japex válasza MMRommel (#565) üzenetére


japex
csendes tag

Szia, nekem van egy Gateway notim, amin az alaplapi táp halt meg.

Semmit nem lehet vele tenni, eladnám darabokban. Többek között a töltőt is. DVD író olvasó, 15.4es kijelző stb..

Üdv.
J

A vihar előtti csendben legalább lehet pihenni.

(#568) germol


germol
csendes tag

Hali!
Szerintetek ez a HD3470 -es ati kiszolgálja az autoCAD 2009-et. teljesítménybe, meg specifikációban (openGL, DX10)? [link]
Faternak kellene gép, és kb ez a program az, aminek a legnagyobb az igénye. a többi simán fut, hacsak a W7x64 nem szab gátat nekik.
Tetszik a magnéziumváz erősítés, bár a 15,4" nem a legnagyobb
17-est 1600 körüli felbontással úgysem kapok hasonló áron...

(#569) TheDragon007 válasza germol (#568) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Szia.
Valamennyire biztos kihasználja, de egy CUDA támogató bika Geforce biztos többet nyomna rajta. Személyes tapasztalatom nincs sajnos.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#570) Sagna válasza germol (#568) üzenetére


Sagna
csendes tag

Autocad. Azon belül?

( Mondjuk a bika proci sokat dobna mindenen )

[ Szerkesztve ]

(#571) csabessz47


csabessz47
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Gateway NO50 billentyüzetét hogy lehetne tisztitani. Még régebben belefolyt egy kis bor.... Müködéssel semmi gond, csak ha melegszik (p8700-nak köszönhetően elég gyakran :)) akkor a baloldal (pl. capslock shift fn windowsgomb) elkezd tapadni és ööö hát nem cuppog de érdekes hangja van :)

Valamint ha ki lehetne vhogy pattintani a bill-t a garancia bukott?

(#572) TheDragon007 válasza csabessz47 (#571) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Szia.
A kézikönyvben nincs a billentyűzet kiszedéséhez leírás? Bocsi nekem másikfajta Gateway notim van, azon a hátlapnál kellett csavarozgatni meg a monitortartót óvatosan lekapcsolni.
A garanciát szerintem nem sérti ha ugyanúgy (tehát mindenféle baleset nélkül) vissza is tudod tenni a billentyűzetet.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#573) juljoe


juljoe
csendes tag

helló mindenkinek !
ha van valaki aki nem talál drivert a gépéhez az próbálja ki a driver robot nevű programot.
nekem nagyon bevált.gateway ml 3108q-m van és xp fut rajta annak ellenére hogy sehol nem találtam hozzá drivert.sokat szenvedtem és végül csak ez oldotta meg a problémám.most már minden rendben van vele.
licensze:JCCQ-MAKC-KACK-6TSE-BN35
viszlát

(#574) TBG


TBG
senior tag

Kicsit halott ez a topic :) Senkinek nincs Gateway gépe már? :)

Na jó. :) Szóval, Gateway NO50-es notiban szeretnék HDD-t cserélni nagyobbra. Az lenne a kérdés, hogy ezt garivesztés nélkül meg tudom tenni? Illetve hol lehetne valami szervízleírást találni erről a típusról? guglin már néztem :)

[ Szerkesztve ]

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#575) TheDragon007 válasza TBG (#574) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Szia.
A topik lehet azért nem pörög mert mindenki (hozzám hasonlóan) elégedetten használja a gateway notiját ;)
Hol vásároltad a gépet? Egy merevlemezcsere a notikban nem szokott garivesztéssel járni.
Felhasználói kézikönyv a gateway supporton található,

szervizleírást a gugli ezen a címen adott, 13dolcsi.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#576) TBG válasza TheDragon007 (#575) üzenetére


TBG
senior tag

Ezzel magam is hasonlóan vagyok :) Teljes megelégedettséggel használom, viszont kellene egy 2.5-ös külső HDD és úgy gondoltam, hogy a notiból kiveszem, rakok helyére mondjuk egy 500G-s HDD-t és a 250-es lesz a külső :)

A notit egyébként itthon, a notebookstore.hu-ról vettem.

Sajnos a felhasználói kézikönyv eléggé szűkszavú :(

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#577) TheDragon007 válasza TBG (#576) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Látom egész barátságos áron adják ott a notikat, de a garanciát nem igazán taglalják aprólékosan. Küldtél már nekik e-mailt a hddvel kapcsolatban?

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#578) TBG válasza TheDragon007 (#577) üzenetére


TBG
senior tag

Még nem küldtem, de ami késik, nem múlik :)

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#579) TBG válasza TBG (#578) üzenetére


TBG
senior tag

Válaszoltak. A HDD bővítés nem jár garanciavesztéssel, szóval, belevágok és beleteszek egy 500-as csodát :)

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#580) TheDragon007 válasza TBG (#579) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Igen, a hdd cserék nem szokták felrúgni a garit. Én is terveztem kb. féléve egy 500ast, de inkább megvárom míg lesz zseton ssdre.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#581) TBG válasza TheDragon007 (#580) üzenetére


TBG
senior tag

Ok, tudom, hogy az SSD rohadt gyors meg minden, de biztos, hogy a közeljövőben megéri venni? :) Szerintem legkorábban 1 év, mire értelmezhető ára lesz egy SSD-nek.

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#582) DeeNee


DeeNee
csendes tag

Halihó,

Egy Gateway P-7915u noti van a birtokomban és jelenleg egy P8700-as proci dohog benne.
Felvetődött bennem a kérdés, mi lenne ha kicserélném egy Q9100-es procira (a P-79** modellek leírásában van ilyennel szerelt is). A lényeg az, hogy mit szólna ehhez a noti hűtése: 25W vs. 45W ? Elbírja-e vajon? Gondolom nem nagyon dobnak bele más hűtést, mert évek óta ugyan ezzel a felépitéssel gyártják ezeket.

Várom a tapasztaltabb fórumtársak véleményét.

(#583) TheDragon007 válasza DeeNee (#582) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Szia DeeNee
Nézd meg everesttel hogy mennyire melegszik fel terheléskor (min. 1 óra, everest bench, furmark) a proci, vga és egyebek.
Ha kész vagy ezzel és megosztod velünk az infót akkor közelebb jutunk a válaszokhoz. :K

SSDhez:
itt kb. 50kilóért van már 128GB méretű SSD is (ami már egy vindóz 7 alá is elég). Nekem ennyit megér hogy:
1. Nem kerreg sehogy
2. Tovább menne vele a lapim (itt a fogyasztást értem)
3. Nem kell tartanom tőle hogy egy gyorsabb mozdulatra behal
4. kevesebbet vagy egyáltalán nem kell várni a homokórára
Adattárnak otthonra meg tökéletes egy külső dobozba pakolt néhány tera, ami nincs kitéve leejtésnek stb. ;)

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#584) TBG válasza TheDragon007 (#583) üzenetére


TBG
senior tag

SSD..teljesen igaza van, de amíg 18K-ért 500G-s HDD-t kapok, addig nekem nem alternatíva az SSD :)

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#585) vzso válasza DeeNee (#582) üzenetére


vzso
tag

Szia!
Én egy T9600 (TDP 35W) -os procit tettem a notiba a P8400-as helyére. Melegedést nem igazán tapasztaltam, igaz egy Zalman hűtő pad van a gép alatt. Viszont lehet, hogy egy Q9100 -as helyett egy T9900 vagy X9100-es procival jobban járnál (akár kisebbel is) mivel a quadokat még nem igazán sok minden használja ki, de a sebességet (2.26GHs->3,06GHz) az sokkal több alkalmazás, és főleg a játékok, igen csak jobban kihasználják. Nem beszélve, hogy a Q9100-ben csak 6MB cache van, ugyan annyi mint az előbb említett procikban, de ez két részre oszlik, mivel a noti quadprocik tulajdonképpen két darab két magos prociból tevődnek össze.
De az eredeti kérdésedre visszatérve, elbírni elbírja a 45W-os TDP-t, viszont ez azzal fog járni, hogy többször bekapcsol a venti, na és természetesen ezzel együtt csökkenni fog az aksi üzemideje is, azaz kevesebb ideig fog akkumulátorról üzemelni.

(#586) vzso válasza vzso (#585) üzenetére


vzso
tag

Bocsánat, javítanám magam :B .
A Q9000-es az amiben 6 MB cache van és csak 2 GHz-en ketyeg.

(#587) TheDragon007 válasza vzso (#585) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Jó lenne tudni hogy milyen felhasználásra kell a quad proci - tehát pl. milyen játékra.

Esetleg photoshopon meg renderelő progikon is lökhet a több mag, de a magasabb freki, mint te is írtad, mindenképp megmutatkozik.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#588) DeeNee válasza TheDragon007 (#587) üzenetére


DeeNee
csendes tag

Szia Dragon és vzso,

Ami a hőmérsékleteket illeti, a proci 72-76 C között volt, a vga még nem volt több 72 C fokosnál játékok alatt, de ugye ennek külön van a hűtése.

Gondolkodtam én is x9100-ben meg a qx9300-mal is eljátszadoztam, de ami miatt a q9100-re jutott a választásom, hogy azt találtam normális áron (35-40e Ft).

Ha esetleg tudtok jó áron az említett procik valamelyikéből akkor ne tartsátok vissza az információt. :)

(#589) TheDragon007 válasza DeeNee (#588) üzenetére


TheDragon007
senior tag

qx9300 - ez 40k...

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#590) DeeNee válasza TheDragon007 (#589) üzenetére


DeeNee
csendes tag

Néztem én is csak az a baj, hogy több mint egy éves a hirdetés.

(#591) TBG


TBG
senior tag

Ha már alkatrészcserebere.

Mennyire sanszos szerintetek, hogy a dedikált videokártyát lehet bővíteni? Konkréten a NO50-es notira gondoltam, amiben egy HD3470-es van. Alapvetően elég, de a kisördög mindig dolgozik. Neten sajnos nem találtam arra vonatkozóan semmit, hogy cserélhető-e. Valakinek van ezzel kapcsolatban információja?

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#592) TheDragon007 válasza DeeNee (#590) üzenetére


TheDragon007
senior tag

hmm, akkor ebay :U

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#593) TheDragon007 válasza TBG (#591) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Általában nem cserélhető a dedikált videókártya sem egy konzumer notiban (kivételek talán a Clevo laptopjai).

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#594) TBG válasza TheDragon007 (#593) üzenetére


TBG
senior tag

Találtam egy sémarajzot. Tapasztalt topictársak megvizsgálhatnák :

[link]

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#595) vzso válasza TBG (#594) üzenetére


vzso
tag

Hát, abból a rajzból nem igazán derül ki hogy integrált vagy sem a 3470-es. Sajnos képet sem igazán találtam a lapról, de az megnézhetnéd a géped hátán, hogy van e egy nyitható panel a VGA fölött (vagy a VGA hűtő közelében). Ha nincs, akkor valószínű hogy nem cserélhető.

(#596) TBG válasza vzso (#595) üzenetére


TBG
senior tag

Van egy olyan rész benne, hogy VGA Board MXM Connector. Nem igazán értek hozzá, de ez nem jelentheti azt, hogy MXM-es videokártya tehető bele?

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#597) TheDragon007 válasza TBG (#596) üzenetére


TheDragon007
senior tag

ideális esetben ez így lenne, de a gyakorlatban az alaplap speciális méretű, a laptopok alaplapjára pedig csak hozzá passzoló designos vgat köthetnek be a helyhiány, hűtés stb. miatt. valaki javítson ki.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#598) TBG válasza TheDragon007 (#597) üzenetére


TBG
senior tag

Értem én, de elvileg egy HD3470-es kártya az mindenhol ugyanolyan méretű és inkább az alaplap van ehhez tervezve és nem fordítva. A logika ezt mondatja velem, bár notebook piac és logika nem mindig járnak kéz a kézben.

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#599) TheDragon007 válasza TBG (#598) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Pontosan ez a lényeg. Az alaplap és a noti felépítése a 3470hez van tervezve és nem a 3670hez vagy máshoz. Ebből következően kicsi az esélye hogy másik forma kari passzoljon a 3470 helyére.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#600) TBG válasza TheDragon007 (#599) üzenetére


TBG
senior tag

Ha én videokártya gyártó lennék, akkor egyformára tervezném a kártyáimat, hogy egy hozzám hasonló tudjon vásárolni :)

Egyébként tisztán elméleti a fejtegetés....nem akarok cserélni, mert bőven elég a mostani :)

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gateway notebook-ok!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.