Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gagyi CD írók - Philips,LG vagy Sony? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PeTyUs


PeTyUs
csendes tag

Most akarom megvenni életem első CD íróját, a legalja kategóriából, ezen márkák 24* írói közül melyiket ajánljátok? Vagy esetleg próbáljak meg egy MSI-t? Ha olyan piros lenne, mint a NYÁKjaik, akkor nem lenne kérdés. :)

(#2) karib válasza PeTyUs (#1) üzenetére


karib
addikt

Egyértelműen LG. Egykor az egyik legjobb volt az a 24x, a Sony meg Philips viszont épp ellenkezőleg.

Mai szemmel sem rossz az LG, sebességre oké, feature lista kicsit kopottas lehet, de semmi olyan nem hiányzik belőle, amit első írós ember hiányolna :)

Én is pont ilyenre váltottam, igaz pont egy halottat fogtam ki :)

Department of Redundancy Department

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sony és Philips lószar kategória, az LG használható. Túlírni az se tud túl frankón, de legalább megbírkózik minden ratyi gány CD-vel.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) twollah


twollah
nagyúr

LG

Eddig meg vagyok elégedve vele.

Sony, Philips a márkát fizeted meg.

(#5) hi


hi
tag

Az a kerdes, hogy mennyit akarsz befektetni az uj iroba. Ha tobb a penzed, akkor probalkozz Plextorral, es soha se fogsz mas irot venni ezutan. Ha sokallod a plextor arat, akkor lehet venni Teac-ot. Ha viszont kevesebb penzbol megfelelot akarsz, akkor lehet LG, Lite-on. A MSI, Asus, HP NEM gyart cd-irot, mas termeket adjak el sajat nevul alatt. DE: se Sony-t se Philips-et ne vegyel mert rengeteg rossz tapasztalat van veluk.

(#6) guest


guest
veterán

Alsó kategóriás irót akar, és a Plextor ahhoz elég drága, + újabban nem is olyan igazi Plex minőség...

A fent emlitett 3-ból - szerintem is - csak az LG-t szabad megvenni! Mindent tud, amit egy első irósnak kell, bár igaz, a 90 perces traxdat
ával nem tudott mit kezdeni, talán egy újabb firmware-el...

prohardver vendég

(#7) The_Tom válasza PeTyUs (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

PeTyUs:
az LG abszolut kategoriaban is jo, egyaltalan nem Sony kategoria, a Sony az egyszeruen szar! A tulirasrol annyit hogy amennyire en tudom az LG tud a legjobban tulirni siman tele egy 99 perces cd-t. Nyugodtan vegyel LG-t.
Bovebb info: http://www.feurio.com/English/Writerdb/frame_list_all.html

a felreertes elkerulese vegett nekem Teac van.

Üdv.

Szerintem.

(#8) Egon


Egon
nagyúr

Ezek az előítéletek a Philips és a Sony meghajtóival kapcsolatban már nem állják meg a helyüket.
Régi Philips írók (4x-8x stb.) valóban nagyon gagyik voltak (mint ahogy a Sony is), azonban az újabb Philips (kifejezetten a 20x-os író) nagyon jól sikerült. A Sony 24x-es írója se rossz, viszont nem nagyon tud túlírni, és a DAO-RAW formátum sem az erőssége...
Olcsó kategóriában egyértelműen a Teac a legjobb.
Több infó: www.cdgrab.hu

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) McJames


McJames
senior tag

A nem sokat akarsz írni (heti 1-5 CD max.), akkor a márkák között inkább az ár dönthet. Javasolt márkák: LG, Mitsumi, Teac, Plextor. Esetleg szóba jöhet még a Freecom, a Yamaha vagy esetleg a Ricoh.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#10) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

HI
-Szerintem is a Teac a legjobb választás most,de ha zsét akarsz spórolni akkor az LG is megteszi.
-Túlírásra a legjobb márka a Mitsumi ez tényleg felirja a 870MB-ot a 99-es lemezre.
-Az már más kérdés hogy az egész lemezt visszolvasni már csak saját maga képes meg 1-2 drive. A legtöbb 94-98 percig tudja olvasni.
Pl:Compaq gépekhez adott noname cd-olvasó simán megeszi a 99-es lemezt még csak nem is kattog :)

(#11) PeTyUs


PeTyUs
csendes tag

Köszi a sok tippet! :)

Meggyőztetek, akkor eldöntöm, hogy a 24* LG legyen vagy egy 40* TEAC.

(#12) guest


guest
veterán

Én sony-t akartam venni, de maga az eladó lebeszélt róla, aszonta lg a tuti.
Pedig az nem is volt raktáron neki.
Ezen gondolkodjá el.

prohardver vendég

(#13) Spensers válasza PeTyUs (#11) üzenetére


Spensers
aktív tag

Ha ezekben gondolkodcc akkor szerintem egy értelműen a TEAC!!!
:)

(#14) McJames


McJames
senior tag

Még egy szösszenet, hátha számít: nem muszáj 16×-nál ''gyorsabb'' írót venni, a hibaszázalék és a megírt lemez adatélettartama miatt. (Igen, tudom, nyilvános és kétséget kizáróan igazolt adatok ez irányban még nem igazán vannak, max. csak ''erős sejtéseknek számító'' gyakorlati tapasztalatok.
Érdemes még utánanézni hardware által az írás közben elkövetett hibák számának is: Plextor, Teac, Mitsumi rulez. :D
Személyes tapasztalat: hogy szomszédom most vett egy Thomson ''hangládát'', amire ráírták, hogy az írott CD-ket nem igazán..., ehhez képest a 2×/4×-esen írott audio CD-imet olvassa, a máshol és másként - <8× - írottakat tényleg nem...) :(

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#15) Egon válasza McJames (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez tökéletesen így van... Néhány gondolat kiegészítésképpen:
''Még egy szösszenet, hátha számít: nem muszáj 16×-nál ''gyorsabb'' írót venni, a hibaszázalék és a megírt lemez adatélettartama miatt.''
A gond csak az, hogy - kevés kivételtől eltekintve - NEM LEHET MÁR LASSABBAT KAPNI!!! :(
Aztán nem árt tisztában lenni vele, hogy ugyebár ezek a sebességadatok nem a lemez teljes területére vonatkoznak, csak a külső szélére. Kétféle elterjedt (változó sebességű) írásmód van mostanság: a P-CAV és a Z-CLV (ha valakit érdekel a dolog bővebben, akkor szóljon: szívesen kifejtem), egy dolog azonban közös bennük: mindenképpen ROSSZABB eredményt adnak, mintha egy tempóban, CLV módban írnánk végig a lemezt... Az utolsó, tisztán CLV módban dolgozó írók a 16x-osak voltak (kivéve a Yamaha modellje: az volt az első változó sebességgel dolgozó író). A legszívesebben a Teac 16x-os modelljét ajánlanám, de hát már 3 hónapja sem volt sehol sem árlistában (mostanra a 24x-es is tűnik el...).
Audió CD: érdemes MAX. 4x-esen (vagy ''kényesebb'' felhasználási területeken - a tapasztalatok szerint ilyen pl. az autóhifik CD-lejátszója -inkább csak 2x-esen írni), viszont az újabb írók MIN. 4x-esen tudnak csak írni..:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) McJames válasza Egon (#15) üzenetére


McJames
senior tag

Igen, ezért és vigyázok a 4/4/16-os Mitsumimra.
Igaz, hogy egy lemez 15-30 perc, de kit érdekel, amikor otthon egy héten átlag max. 0-5 lemezt írok. :DD)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#17) Egon válasza McJames (#16) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem egyenlőre nincs íróm - minek? A cégnél van az irodámban egy Compaq (LG), itt kapom a CD-ket (kölcsön), itt töltöm le a cumókat a netről.
A 4x-es Mitsumi túlírási képességeiről szinte legendák szólnak - ha jól tudom egyike azon kevés írónak, ami a 99 (!) perces lemezeket is végigvési.
Manapság szerintem nincs túl nagy jelentősége a túlírásnak (nem mondom, anno olykor jól jött, amikor pl. hoztak pár 76-77 perces gyári audió CD-t és nem volt csak 74 perces lemez kéznél...:D). Kevés kivételtől eltekintve (pl. Sony, NEC) szinte az összes író tud ''alapfokon'' túlírni (azaz 2-3 percet a szabvány mérethez képest, illetve a 90 perces lemezekig bezárólag). 90 és 99 perces lemezt ha ingyen lenne se használnék (igen kevés olvasó birkózik meg velük), a 80 perces CD-k ára meg olyan mélyen van (a 74 percestől szinte nem is drágább), hogy - sok ismerősömhöz hasonlóan - már csak azt veszek, így a túlírás jelentősége majdhogynem 0.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) casenoid


casenoid
tag

Nekem több LG íróm volt, most épp 32x10x40 van.
mondjuk egy idegesítő van, hogy 1x,2x-n nem ír, és audio, meg spec autó navigációs cd írásánál
ez gáz.

amúgy összeteszem a kezem, mert pár éve ennyi pénzért lett volna új cd-író, mint most....
ez 13K volt, új, garanciás, és 32x-es.
Döbbenet. A jobbik fajta :-)

(#19) rog


rog
addikt

sebességröl jut eszembe, hogy tegnap gyorsan meg kellett porkolni egy raklap cd-t, nyomtam neki amit a kaszni birt, legalabbis azt hiszem..

szóval,a 20x-os ricoh irommal irtam egy 24x-es tdk lemezre valami 5.x.x-ees neroval 16x-osan (azert mert ezt talaltak ki ketten a cd-iroval maximalis sebessegnek)
de! a taskinfo nevu -igencsak kellemes -debug progi szerint
az adataramylas 1800k/sec volt. (40%-tol kezdtem nezni az iras vegeig) ez meg ugye 12x :)


(#20) Egon válasza casenoid (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja... Az adathordozók ára döbbenetes mélységekben van. Nekem személy szerint a vinyók árának mélyrepülése tetszett a legjobban - pláne hogy nemrégiben ''nőttem ki'' a 20 GB-os IBM háttértáramat... VEttem is azon melegében egy jó kis 60 gigás Barracudát...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) Petya válasza Egon (#8) üzenetére


Petya
tag

A Philips és Sony irók a legratyibbak, ezt több tesztben is bizonyitották már. Hát nem tudom mit kezdenék egy iróval ami nem tud RAW módban irni... :(

(#22) Egon válasza Petya (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Mégegyszer mondom: a RÉGI írókra ez igaz volt, az újabbakra már nem... Én is olvastam teszteket, javaslom látogass el a cdgrab.hu-ra! Azért kíváncsi vagyok, hogy hol is olvastál rosszat mondjuk a 20x-os Philipsről...
''Hát nem tudom mit kezdenék egy iróval ami nem tud RAW módban irni...''
??? Annyi gyári, másolásvédelemmel ellátott CD-t írsz??? A céges LG íróm (8x4x32-es) nem tud DAO-RAW módban írni (a Clone CD szerint legalábbis), nem is próbáltam soha... Viszont mind audiót, mind warez oldalról leszedett full gamét tökéletesen ír...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) guest


guest
veterán

Sziasztok! Mi is a helyzet ezzel a audio-CD irassal? Itt a forumon tobben is irtak, hogy a max. irasi sebesseg ilyen esetben 4x lehet. En sajat kivancsisagbol es haveri nyomasra (neki egy Plextor 16x-es iroja van) megprobaltam a 16x irast egy szimpla Imation (adat) CD-n. Az irom egy 24x-es TEAC. A megirt lemezt a regi Technics CD jatszomban probaltam ki, valamint a szomszed kis JVC tornyaban. Mind a kettoben tokeletesen szolt. A haver nem kicsit volt ledobbenve, amikor ezt meghallotta. O ugyanis a Plextor-on max 8x sebesseggel szokott irni, mert nagyobb sebesseg mellett a kesz CD pattogni szokott a lejatszoban.

prohardver vendég

(#24) The_Tom


The_Tom
senior tag

Kicsit OFF de ha már ennyi cdirashoz erto ember osszegyult megkerdem, hatha vki tudja a valaszt.
A kerdes a kovetkezo: mit lehet tenni a buffer underrun-nal rontott CD-RW-kel?? Miert nem lehet letorolni es ujrairni, ha egyszer RW?? Ugyanugy kidobando mint a sima cd?

Üdv.

Szerintem.

(#25) guest válasza The_Tom (#24) üzenetére


guest
veterán

Buffer underrun-al elronott CD-vel ugyan meg nem talakoztam, de olyannal mar igen, amit a haverom nem tudott letorolni. Eloszor a Nero-val probaltam meg letorolni a lemezt, aminek tobb masodperces szoszmotoles majd egy nagy fagyi lett a vege. B tervkent jott a CDRWin, ami gond nelkul megbirkozott a problemaval. Op: Win98, CD-RW: TEAC 24x, ASPI driver: 4.60-as

prohardver vendég

(#26) rog válasza guest (#23) üzenetére


rog
addikt

en meg 10x-esen szoktam audiot irni, ujrairhatora.
15k gagyi cd-walkmanben is siman lejatszhato..

(#27) guest válasza rog (#26) üzenetére


guest
veterán

Mi a markaja/tipusa ennek a gagyi cd-walkman-nek? Ugyanis nekem a Technics CD-jatszom nem jatsza le a CD-RW-ket, fuggetlenul attol milyen sebesseggel irtam.

prohardver vendég

(#28) rog válasza guest (#27) üzenetére


rog
addikt

ezt cd-walkment csokipapirokon nyerte a felesegem kb 2 eve. igazabol 5-ot nyert, de mar csak ketto mukodik. talan sony van rafestve, de ez nem 100%..

(#29) McJames válasza rog (#28) üzenetére


McJames
senior tag

Csokipapíron?...
Öööö... Van kevéssé használt ''nájlonacskóm'', ráadásul antisztatikus. Nem cserélhetnénk el az egyik működő cd-walkman-re? :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#30) McJames válasza rog (#28) üzenetére


McJames
senior tag

hallgatás beleegyezés?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#31) rog válasza McJames (#29) üzenetére


rog
addikt

:)
ja igen. meg nyert 6-7 walkmant is, de azt mar elosztogattuk. ja es meg egy raklap polot is.
de amiota ravettem hogy inkabb lottozon, valahogy megakadt a nyero-szeriaja.. vagymi

(#32) Flashcash válasza rog (#31) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez több mint gyanús a lottó nekem se jött be. :)

(#33) _Gudella


_Gudella
senior tag

Semelyik új író nem tud lassan írni?

Én az audio CD-imet mindig 1x-en írom.

(#34) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A Plextor 20/10/40+12 Combo tud 1X-esen írni.
A cdrlabs tesztben írtak vele 4X-esen és 20X-os sebességgel audio cd-t de azt írták hogy hangzásban nem fedeztek fel a kettő között semmilyen különbséget.
Mondjuk ez a drive audio cd írásra van kihegyezve.
http://www.cdrlabs.com/reviews/index.php?reviewid=124&page=Intro

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gagyi CD írók - Philips,LG vagy Sony? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.