Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) toto0569 válasza koxx (#192) üzenetére


toto0569
addikt

(#202) gerlaip válasza Aryon87 (#200) üzenetére


gerlaip
addikt

Fúbasszus.
Leejtettem a telefont rücskös aszfalton, benyomta a kijelzőjét, bepókhálósodott. Nem üvegfólia volt rajta, csak sima, vékony szilikon borítással, de olyan göröngyök voltak, hogy valszeg mindegy lett volna.
Mekkora kiadásra számítsak kijelző csere esetében? :O

Szerk.: Megnéztem, a Duna szerviznél 40 ezer, lehet, hogy a központi márkaszervizben kicsit olcsóbb lesz?

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#203) Aryon87 válasza gerlaip (#202) üzenetére


Aryon87
félisten

Na basszus :/ Hát nem lesz olcsó az biztos.. Nemtom a szervíz mennyiért csinálja.
Minap én is pofára ejtettem a telefont, ahogy próbáltam fotózni az éjjeli égboltot (Bp-en amennyire ez lehetséges :D ) és az állványt az erkély korlátjára tettem fel, ami meg is maradt, mivel polipszerű lábai vannak a tripodnak, csak épp a tartófej esett ki a foglalatából a súly miatt.. Még jó hogy az rajta volt.. Bár az üvegfólia jobb felső sarka 2mm-nyit megrepedt és levegő is került alá.. De kisebb infarktust kaptam miután nagyot csattant a járólapon :W
Már berendelve az új üvegfólia :D

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#204) gerlaip válasza Aryon87 (#203) üzenetére


gerlaip
addikt

Mostantól üvegfólia lesz rajta nekem is, az biztos, és nem a vékony szilikon hátlap, ami alig emelkedik ki, hanem olyan védő, ami rendesen, néhány milliméterrel fölé emelkedik az üveglapnak. Francnak kellett most ez a kiadás... :W

lámavakond

(#205) Aryon87 válasza gerlaip (#204) üzenetére


Aryon87
félisten

Rendelj aliexpressről
Nemrég rendeltem meg a 2. üvegfóliát innen, + a G3-ra és a G3s-re is ugyaninnen rendeltem.
Megbízható eladó, nekem szerencsére éppségben jött meg a 2 fólia. Remélem az új 2 is éppségben érkezik. 2 hét mire jön, megéri kivárni kb 4-500Ft-ért.

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#206) koxx válasza Aryon87 (#205) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ugyanolyan jok is mint pl a nillkin?

(#207) Aryon87 válasza koxx (#206) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem ismerem a Nillkin verziot. De a multkori csattanas pofara azert nem kis erohatast fejtett ki meg ugy is, hogy az allvany tartofeje rajta volt, es csak egy picit repedt meg a jobb felso saroknal, ami elsore nem is lathato.
Szal szerintem jo minoseg lehet. Csak gyujti a maszatot :/

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#208) gerlaip válasza koxx (#206) üzenetére


gerlaip
addikt

Sajnos a Nilkin bőr flip tokjával nagyon rossz tapasztalatom volt. Egy hét után elrepedt, dobhattam ki.
Nyilván az üvegfóliájuk minőségével ez nincs kapcsolatban.

lámavakond

(#209) Aryon87 válasza gerlaip (#208) üzenetére


Aryon87
félisten

Ha a QNI tipusra gondolsz, hat igen.. Enyem is mar szet van repedve/torve a sarkaknal.. Egy darabig meg marad mig nem erkezik meg a bor hatlap kinezetu szilikon tok...

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#210) gerlaip válasza Aryon87 (#209) üzenetére


gerlaip
addikt

Motoros haveromnál láttam az Otterbox szilikon tokot, a kijelző betörés után komolyan elgondolkodtam rajta, iPhone-on csúnyán nagy a tok, G4-re egy kicsit szebb.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#211) Nikaré


Nikaré
őstag

Keresővel béna vagyok így mobilon keresztül.
Tudnátok ajánlani aliról vagy ebayról memória kártyát, kitől érdemes rendelni?
Köszönöm.

(#212) Aryon87 válasza Nikaré (#211) üzenetére


Aryon87
félisten

Innen vettem 2 kartyat is, nekem is linkeltek.

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#213) Nikaré válasza Aryon87 (#212) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszönöm!
Gondolom megbízható, jó kártyái vannak.
Esetleg aliról van ilyen ajánlás?

(#214) Aryon87 válasza Nikaré (#213) üzenetére


Aryon87
félisten

Sajna még nem tudok érdemi infóval szolgálni, mert még nem jöttek meg a kártyák. Az egyik esedékes mostanában.
Sajna az ebay elég lassú, durván 1 hónap mire megjönnek. Ali az gyors, 2-3 hét. De ott nincs infó ilyenről.

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#215) Nikaré válasza Aryon87 (#214) üzenetére


Nikaré
őstag

Oké köszi!
Még nem sürgős nekem a kártya, ha nem felejted el azért majd írhatsz róla bevált-e?

(#216) Aryon87 válasza Nikaré (#215) üzenetére


Aryon87
félisten

Persze megirom hogy mi a helyzet. :K

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#217) E2E4


E2E4
aktív tag

A fő topik PartNero-s bejegyzések átolvasása után,
a PartNero-ból, LG G4-et vásárló fórumtársakat kérdezem:

1. Mennyit kellett várni a kiválasztott telefonra?
2. EU régiókódos volt?
3. Ha igen, melyik országba szánt?
4. Kaptatok szabályosan kiállított számlát IMEI és/vagy gyári számmal ellátva?

Eddigi tapasztalatom:
Két hete tart a sztorim a PartNero-val. Először felhívtam a „boltot” hét közepén, hogy következő héten hétfőn vennék egy LG G4-et, a megadott színű bőr hátlappal.
- Csak egy nappal előtte tudja elrakni. Hívjam őt szombaton.

Hívtam őt szombaton, jegyezte is a megrendelést, és tájékoztatott, hogy kapok majd egy SMS-t, ha megjön a készülék. Mentem volna hétfőn, de az értesítő SMS helyett hívás érkezett: nincs EU régiós, csak ilyen meg olyan bőr színben, meg arany hátlappal. De a hét végére már várható.
Akkor várok.

Mivel nem kaptam értesítést azon a héten, felhívtam a botost a következő hét elején.
- Még mindig nincs.

Erre ma (hét közepe) felhívott a boltos*, hogy:
- Megérkezett a kért színű bőr hátlapos, de csak ázsiai régiós, és csak bolti garanciás, jó lesz?
Nagyon nem lett jó! :(((

Egyenlőre, olyan a PartNero, mint a klasszikus népmesében a „hoztam is ajándékot meg nem is”. A weboldalon ott a termék, ott a csábító ár, de a valóságban egyenlőre még sincs. :U

*Bár én bemutatkoztam neki, ő nem mondott nevet.

Ui.: A másik „ajánlott” helyen sincs jelenleg G4, fekete bőr hátlappal. (mobilkereskedes)

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#218) Mikemend válasza E2E4 (#217) üzenetére


Mikemend
senior tag

Csak annyit a mobilkereskedéshez: két hete várom már a fekete bőr hátlapos, EU-s, idei gyártású, kártyafüggetlen telefonom... Valahol nagyon kiapadtak a telefonok vagy nagy rájuk a kereslet és az LG elzárta a csapot, nem tudom.

Más: végre egy jó hír, hogy sehol a G4 a listában

[ Szerkesztve ]

(#219) Quqesz válasza Mikemend (#218) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem kifogytak a fekete bőrös készletek a nagykernél,ennyi. Nekem a barna 2 nap alatt itt volt,ma meg megkaptam a javított számlát(mobilker). Én elégedett vagyok :-)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#220) Mikemend válasza Quqesz (#219) üzenetére


Mikemend
senior tag

Barna bőrös volt több helyen is, a feketék fogytak ki sajnos :(

(#221) E2E4 válasza Mikemend (#218) üzenetére


E2E4
aktív tag

Én ma hívtam a mobilkereskedes-t.
Pozitív, hogy legalább a hölgy mérföldekkel udvariasabb volt, mint a PartNero-s fickó.

- Most készletfeltöltés van. 1-2 nap múlva várható.

Neked is ezt mondta 2 hete? :N

Ui.: Amúgy te 1 vagy 2 év garanciával vennéd? (Utóbbi lehetőség a PartNero-nál nincs is.)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#222) Flashback válasza E2E4 (#217) üzenetére


Flashback
addikt

Én múlt hét szerdán vettem, ott fekete bőr hátlapos, EU (P-s) telefont.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#223) Mikemend válasza E2E4 (#221) üzenetére


Mikemend
senior tag

No nekem úgy volt, hogy május 5-én rendeltem meg és ahogy most is jelzi a weboldaluk: raktáron volt kiírva. Erre felhív a srác, hogy épp kifogytak, de feltöltés várható a hét végére, tehát hétfőn hozzák, keddig kiszállítják. Aztán 9-én rákérdeztem, mire egy hölgy vette fel, hogy igen, bevétel alatt van és szerdán szállítják. Aztán 10-én felhívott, hogy bocsi, barna hátlapos jött, fekete nem. De következő hét elején (tehát ehéten, 17-én) már jön. Felhívtam őket újra, a hölgy mondta, hogy most sem volt, de ehéten hétvégére várják.
Nomármost. Mivel sehol máshol nem kapni ilyet, így muszáj vagyok várni, de kikötöttem neki az előbbi paramétereket, hogy ne legyen vele gond később. Ha hozzák, oké, de már két hete ígérik...

[ Szerkesztve ]

(#224) E2E4 válasza Flashback (#222) üzenetére


E2E4
aktív tag

H818P-s Dual SIM-est?*

Tudnál válaszolni az 1, 3, és 4. kérdéskére is?

*Ez esetben a 4. kérdésre a válaszodra különösen kíváncsi vagyok, mert olvastam olyat a fő topikban, hogy a dual SIM-esekre nincs 1 éves LG szervizes garancia, csak az 1 SIM-esekre. Ezt megtudnád erősíteni?

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#225) koxx válasza E2E4 (#217) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minek szenvedtek ilyen szar mutyi gsm boltokkal?

(#226) Flashback válasza E2E4 (#224) üzenetére


Flashback
addikt

1. Mennyit kellett várni a kiválasztott telefonra? Írtam emailt,délután pár órával később átvettem.
2. EU régiókódos volt? P-s, 800MHZ LTE rá van írva a dobozra. Az eszköz is ezt állítja magáról.
3. Ha igen, melyik országba szánt? Talán lengyel nem néztem
4. Kaptatok szabályosan kiállított számlát IMEI és/vagy gyári számmal ellátva? A gari papírt meg se néztem. Legközelebb csak hétfőn leszek a doboz közelében akkor megmondom.

601-es S/N számú!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#227) Mikemend válasza koxx (#225) üzenetére


Mikemend
senior tag

Mert szinte sehol nincs az egész városban fekete bőr hátlapos, független, idei gyártású G4. :) A nem mutyikban főleg.

[ Szerkesztve ]

(#228) koxx válasza Mikemend (#227) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja, hogy idei. Úgy lehet kicsit nehezebb :)

(#229) Mikemend válasza koxx (#228) üzenetére


Mikemend
senior tag

Már rutinosan azt kérem, mivel olvastam, hogy vannak emberek, kik már 6-os sorszámút kapnak (ki 602-őt, más 604-et is akár).
Úgyhogy ha már újonnan veszem, akkor legyen 6-os kezdetű és így akkor sokkal kisebb az esély az odaát már tárgyalt lapcserére. :)

(#230) Flashback


Flashback
addikt

Jaaaa az enyém Dual Sim-es! Bocs ez lemaradt! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#231) rasurosenpai válasza Flashback (#226) üzenetére


rasurosenpai
tag

Ezt melyik boltban vetted ezekkel a feltételekkel?
Engem is a H818P dual SIM érdekel.

(#232) SharpSA válasza rasurosenpai (#231) üzenetére


SharpSA
veterán

Én az ujgsm.hu-tól rendeltem bordó bőrrel ajándékba, gyorsan megjött.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#233) rasurosenpai válasza SharpSA (#232) üzenetére


rasurosenpai
tag

Én a nextelshopot és a mobilkereskedést néztem ki. Előbbinél csak 1 év a gari, utóbbinál most épp csak barna hátlappal van

Kijelzővédőnek ez jó?
LG G4 XPROTECTOR TEMPERED GLASS KIJELZŐVÉDŐ FÓLIA kb. 3500 Ft Speedshopon
Egyelőre a bőr hátlappal tervezem használni, vörössel vagy feketével.Plusz tokot érdemes a bőrre tetetni?
Lehet hozzá kapni külön hátlapot (műanyag/aluminium)?

(#234) gerlaip


gerlaip
addikt

Ahogy írtam nem sokkal feljebb, a múlt héten, pofára ejtettem a G4-esemet durva rücskös aszfalton. Esett már le így korábban, de akkor a vékony szilikon tok megmentette, hát most nem.
Nagyon pozitív tapasztalatokról számolhatok be: a miskolci Samu-Lg márkaszervizben egy nap alatt kicserélték a kijelzőt 38 500 Ft-ért, ami nem kis összeg, de nem is túlságosan kiemelkedő más kijelzőkhöz képest.

A tanulság az, hogy nem szabad vékony tokra és fóliára bízni a védelmet egy ilyen drága telefonnál.
Edzett üveget és egy vastagabb ütésálló tokot rendeltem hozzá, amiben nem olyan csinos a telefon, viszont tuti, hogy egy hasonló esést megúszna.

Xprotector Tempered Glass elvileg a kalapács ütésektől is az üveg törik el előbb, de nem a kijelző. Remélem így is van...
Spigen SGP Ultra Hybrid LG G4 Crystal Clear
Kicsit éles a pereme, és nagyobb, mint a sima szilikon, de nagyon merev és szilárd, az élesebb perem pedig fokozatoan nyeli el az ütést.

A kettő BP-Miskolc szállítással együtt nem volt 9 ezer Ft. Szerintem megéri. Még jobban megérte volna, ha eleve ilyenbe teszem a készüléket... :U

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#235) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Válasz erre a kommente a fő-topikból: (#26929) Harcsai

Azt nem akarod megérteni, hogy nem arról volt szó, hogy eredeti-e a készülék és az LG gyártotta-e, hanem hatályos törvényekről és a márkaszerviz előírt kötelezettségeiről beszéltünk. Abból indult ki a vita, hogy valaki olyan elbánást vár a gyártó saját szervizétől az áfacsalt-szürkeimport készülékével kapcsolatban, ami bárhol máshol lehetetlen lenne. Hiába kapja meg az áfacsalt-szürkeimport készülékére a teljeskörű szerviz-szolgáltatást, továbbra is azt hajtja, hogy ez a legkevesebb. Hát nem az, nagyon nem!

A Samsung, Apple, Sony, meg akármelyik másik gyártó elhajtaná az ilyen vásárlót a bús francba és egyébként meg tudom érteni. A gyártónak van egy regionális üzletpolitikája és ehhez igazodó disztribúciós csatornái, amiket a trükköző boltok kikerülnek (erről beszéltem, mikor a gyártó kikerüléséről beszéltem, nem pedig arról, hogy a készülékek hamisítványok).

Ennek tetejébe az áfacsalt-szürkeimport készüléktulajdonos veri az asztalt és visszahívást követel, miközben látszólag fingja sincs arról, hogy milyen esetekben kell visszahívást elrendelni (ezeket is törvények szabályozzák). Ez lényegében a felhasználó személyi- és vagyonbiztonságát veszélyeztető hiba (pl: felrobbanó akkuk, hibás töltők, stb). Minden más esetben a gyártó csak a saját belátása szerint dönt. És nem jellemző, hogy ilyen jellegű hibákra bárki visszahívást rendelne el.

Inkább üljön le és örüljön, hogy az LG vállalja az áfacsalt-szürkeimport készülékének a javítását. Más nem tenné meg.

(#236) gerlaip válasza Stauffenberg (#235) üzenetére


gerlaip
addikt

Én a vitában nem szeretnék részt venni, azt viszont megjegyezném, hogy dühítő, hogy ha 100 ezer alatt akar venni az ember jó teljesítményű telefont, akkor kínait kell választani, mert az 50 ezerért hozza a márkásak teljesítményét- minőségben persze van hiányosság.

Ilyenkor viszont azt mondom, hogy elmehet a Samsung, az Apple, a Sony és a HTC a búsba, akkor már legkorrektebb az LG, mert (egy kicsit) elérhetőbb áron ad egész jó minőséget és teljesítményt.

Egyébként nekem a szürke importosra is megcsinálták a garanciális szervizt, úgyhogy mélységes riszpekt. (egyébként összességében a cégnek szerintem mindegy, hogy melyiket hol szervizelik, ha nem Magyarországra szállítják a pót optikát, amit nekem kellett, hanem Bulgáriába Dél-Koreából, akkor is mindegy, a márkaszervizest meg azért fizetik, hogy elvégezze a munkáját - nyilván akkor van baj, ha minőségben kivitelben eltérés van a szürke importos és a magyar között)

A minőségről annyit, hogy az LG-vel nagyon elégedett vagyok.

Az előző teló az LG Optimus F6 sokkal strapabíróbb volt, mint előtte a HTC Wildfire S. Az egy év után kijelzőhibás lett, az LG F6 esett, potyogott, minden nap és még most is vidáman működik az akkuja is jól bírja két év után is.

Ahogy írtam a G4 kijelző javításával is messzemenőkig elégedett vagyok.

3 jó pont az LG-nek!

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#237) Mikemend válasza Stauffenberg (#235) üzenetére


Mikemend
senior tag

"nem arról volt szó, hogy eredeti-e a készülék és az LG gyártotta-e,"
Akkor nagyon félresiklottunk valahol, ugyanis pont erről beszéltem, hogy tökmindegy hol veszi az ember, ha szériahibának tűnik. Az, hogy az LG jófej-e vagy sem, ahhoz semmi kétség nem fért: jófej és köszönjük neki.
Visszahívásról is akkor lehetne szó, ha az LG elismerné hivatalosan, hogy "xy modellek szériahibásak". Ezt nem fogja megtenni. Itt arról van szó, hogy vettél egy telefont és lutri, meddig használhatod, mikor megy tönkre és ebben a gyártó sem ad támpontot. Ennyi.

(#238) Stauffenberg válasza gerlaip (#236) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tényleg mindegy, hogy hol javítja a márkaszerviz a készüléket, erre vannak kitalálva egyébként a világgaranciák is, hogy bárhol jársz, bárhol rohad le a vas, csak besétálsz a helyi márkaszervibe és megcsinálják.

Csak az nem mindegy, hogy a forgalomba hozatal helyén adják-e el. Lehet, hogy a vásárlónak mindegy, de a gyártónak nem.

A gyártó kezében az egyetlen szankció ennek a visszaszorítására a márkaszervizbe szóló jótállás megvonása. Fontos, hogy ez a trükköző kereskedők elleni szankció, nem a fogyasztót akarják büntetni. Ahol pedig nem vért izzadva vásárolnak az emberek új telefont, ott ez hatásosan rombolja a trükközők üzletét.

(#237) Mikemend: De miért olyan nehéz megérteni, hogy nem elég elismerni valamit, hogy visszahívás legyen belőle? Tudod egyáltalán, hogy fogyasztóvédelmi és törvényi szempontból mi a különbség a visszahívás és az ingyen javítás között?

A visszahívás mindig egy brutális eszköz, nem szoktak vele élni csak nagyon súlyos hiba esetén (és a súlyos itt most a testi épség veszélyeztetését jelenti, nem azt, hogy megdöglik az alaplapod és 2-3 napig nélkülözni kell a mobilod).

(#239) Mikemend válasza Stauffenberg (#238) üzenetére


Mikemend
senior tag

Igen, van némi fogalmam arról, hogy a visszahívás (ld. mai Túró Rudi esete) akkor történik meg, ha emberéletet veszélyeztet. Nem is várom ezt el. Viszont a gyártó adhatna némi támpontot, hogy forrasztás vagy chip vagy mi a fene dögleszti le a telefonokat és esetleg melyik széria érintett benne, tehát mikortól javították. De erről sincs infó kint sehol. Mivel ez tényleg lerágott csont és többször körbejártuk, részemről itt befejezem ezt az eszmecserét és majd minden este imádkozom, hogy ne történjen velem ilyen. :)

(#240) Stauffenberg válasza Mikemend (#239) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De te eddig visszahívást követelve verted az asztalt.

Abban eddig is egyetértettünk, hogy az LG lehetne bőbeszédűbb a hibát illetően, de ez már inkább kommunikáció és PR oldali dolog. A készüléked túlélési esélyeit nem befolyásolja.

(#241) gerlaip válasza Mikemend (#227) üzenetére


gerlaip
addikt

Vegyél egy sima szürkét, és 12 körül van bőr hátlap. Ünnepekre felteszed. ;) :K

lámavakond

(#242) E2E4


E2E4
aktív tag

Nagyon nem vált be a BlitzWolf szivargyújtó töltő!

Konkrétan egy BlitzWolf® 9.6A 48W 4 Port USB Car Charger With Power3S Technology terméket rendeltem a BangGood-tól. A két hét szállítási idő kivárása után, ma kipróbáltam.

Bedugtam a szivargyújtó aljzatba, 2 másodperc múlva kihúztam, és ekkor darabokra szakadt a töltő vége. Szerencsére nem volt áram alatt a szivargyújtó töltő, így az aljzatba esett rugó és fém csatlakozó nem okozott rövidzárlatot, és ki tudtam piszkálni onnan a darabokat.

Már írtam levelet a BangGood-nak. Nekik is, valamint ide is leírom, lassan, hogy legyen idő mindenkinek elolvasni:
A BangGood valószínűleg nem eredeti BlitzWolf terméket forgalmaz, hanem másolat, kínai ipari hulladékot!
A termék végének műanyag rögzítése kritikán aluli! Tehát aki 2500 Forint körüli áron ilyet akar rendelni a BangGood-tól, az készüljön fel az orosz rulett nevű játékra.
Csodálom, hogy S. Laci kollégának bevált.

BlitzWolf 2 másodperces próba után:

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#243) S. Laci válasza E2E4 (#242) üzenetére


S. Laci
tag

Sajnálom, hogy átvertek. :( Valami olcsó hamisítványt kaphattál. Nem emlékszem pontosan mennyiért vettem, de 2500-nál tuti több volt. Nem érdekem, hogy reklámozzam vagy védjem a márkát. Nálam heti 5x van bedugva, kihúzva a szivargyújtóból, 3 különböző autóban.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#244) E2E4 válasza S. Laci (#243) üzenetére


E2E4
aktív tag

Nincs mit sajnálni, de azért köszönöm. :K Már az írásod előtt megrendeltem, valaki ajánlotta vagy ebben, vagy más topikban a BangGood-ot, és pont ezt a terméket, akkor mentettem el a linket.

Kíváncsi vagyok, hogy a tiédnél a végén szintén van egy "leszedhető" kúp?
A BangGood-os verzióban ott alatta tört szét. Egyébként a készülékházból egyetlen szál, 0,5 mm átmérőjű rézdrót jön fel, és egy fém alapra van forrasztva, onnan a kontaktot egy rugó biztosítja a középső csatlakozóhoz.
A 0,5 mm-es réz vezeték területe 0,78 mm2, ami elvileg 13 Amper áramot át tudna vinni. [Számítási forrás.]

Ha visszaragasztom rá a véget, kérdéses, hogy a ragasztó meddig bírná a rugó nyomását, illetve az is kérdés, hogy milyen minőségű alkatrészek vannak a készülékben. (Mennyire sikeres belülről a "másoló ország" ezen terméke.)

Próbáltam már más szivargyújtó töltő csatlakozókat is, azoknál a vég egybe van öntve, tehát konstrukcióból fakadóan elképzelhetetlen, hogy a végénél szétváljon. (Még ennél jóval olcsóbb kínaiaknál is így oldják meg.) Persze a BlitzWolf-ról készült képen ez az illesztés nem annyira feltűnő, és nem írja magáról a termék azt, hogy: "Vigyázz, gagyi vagyok, az első be/ki húzásnál szétszakadok."

Neked meilyen a csatlakozó vége?
Mert ha a tiédnél más a kialakítása (egyben van) akkor egyértelmű, hogy a BangGood hamisítványt árul!

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#245) E2E4 válasza S. Laci (#243) üzenetére


E2E4
aktív tag

Úgy tűnik, a tiéden még a feliratok is mások.

Ezen az egyik oldalon ilyen felirat van:

A másik oldalon ilyen:

A végén pedig, ezen a képen jól látható a leszedhető rész. (Most nincs benne a fém csatlakozó és a rugó sem.)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#246) vigyori78 válasza E2E4 (#242) üzenetére


vigyori78
őstag

Érdekes de nem szabadna hamisítványnak lennie BlitzWolf oldalán is ez a link van banggood-ra .

Mert az övé ilyen link

[ Szerkesztve ]

(#247) S. Laci válasza E2E4 (#245) üzenetére


S. Laci
tag

Az enyémen is van illesztés. :Y
De a feliratozás tényleg más. Lehet, hogy két különböző hamisítvány. Én Alin vettem, az sem egy életbiztosítás, tízen pár $- ért.
Talán most sikerül normálisan linkelnem:
Kép
Kép

(#248) E2E4 válasza S. Laci (#247) üzenetére


E2E4
aktív tag

A tiéd nem is pont az a típus, hiszen azon csak 3 kimenet van.

Készítettem még pár közelképet a 4 kimenetes BlitzWolf "minőségi kialakításról":

Ezen az oldalon még ott van a perem. (Tőle balra a másik oldalról letört perem látható.) A műanyag mindössze 1,2 mm vastag, emellett szerencsétlen módon, gyárilag 2 helyen ki van vágva belőle egy-egy téglalap alakú rész:

Itt már le van törve. Mellette a letört perem, amiből hiányzik középen egy kis darab:

Itt pedig a készülékházból feljövő, egyetlen réz ér, és annak beforrasztása látható:

Ha ez valóban eredeti BlitzWolf, akkor szerintem ez mechanikailag egy tervezési katasztrófa. Az elektronikát nem volt lehetőségem tesztelni, mert addig már el sem jutottam. :U

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#249) E2E4 válasza E2E4 (#248) üzenetére


E2E4
aktív tag

The show must go on… :K

Úgy tisztességes, ha a további fejleményekről is beszámolok. A BangGood „blitzwolf szerviz csapatából” jelentkezett egy nő. Bocsánatot kért, és jelezte, hogy az összes szivargyújtó töltőt felülvizsgálják, és visszajelzést küldenek a beszállítónak. Így meg van rá az esély, hogy a jövőben más vásárló elkerülhesse ezt a problémát. :C

Egyben felajánlott kárpótlásul egy kicsit drágább terméket, ingyen. (Ezt – úgy tűnik, ugyan azt, mint amit S. Laci is használ, nagy megelégedéssel.) :)

Segítségképpen, az itt is bemutatásra kerülő pdf-ben dokumentáltam nekik a hibajelenség lehetséges okát. Ha valóban megkapom a csere terméket, azt is jelezni szeretném, hogy a cégről és a hozzáállásáról egy valós képet kaphassanak a tisztelt fórum olvasók.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#250) gerlaip válasza E2E4 (#249) üzenetére


gerlaip
addikt

Jól van egész korrekt. Szóval a gyanúsan olcsó termékektől érdemes óvakodni. Köszönjük, hogy leírtad ezeket, nehogy mi is így járjunk. :K

lámavakond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.