Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

A jelenség a következő: kinyitom és behúzom a Toshiba 1802 (nem gyári firmware de így megy már régen) dvd-rom tálcáját és azonnal fagy a rendszer! Ez kb 10 alkalomból 4x fordul elő, próbáltam másik dvd meghajtóval is de csak egy ugyanilyet találtam itthon, de azzal is ezt produkálja. Utána reset és megy a gép rendesen kivéve 4 esetből legalább egyszer nem talál semmit az alaplap az ide eszközöknél, a hdd meg néha felpörög enyhe fáziskéséssel. Valaki tapasztalt már ilyet? Win Xp lassan 14 hónapja volt telepítve, folyamatosan karban tartom spyware/anti-virus/regcleaner/defrag kombókkal – lehet újrarakom de jó lenne ha tudnám mi okozza ezt a blamázst, főleg ha akkor sem javul meg.

Gépem adatai: Asus a7n8x (agp fix 66mhz), 2500+ barton (tuning: 185fsb), 3x512ddr, Inno 3d 6800 (tuning: + pipe + shader hibátlanul megy, de nem hinném hogy ez okozná a problémát), táp: 450w Chieftec

Mielőtt még jönne a hidegzuhany, hogy „miért nem az xy topikban kérdezted ezt meg te newbie” közlöm mert fogalmam sincs hogy ez alaplap/dvd-rom/ide vezérlő/táp probléma ezért merészkedtem egy új topic létrehozásának

Üdvözlettel

Néne

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#2) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

up

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#3) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

up

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#4) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Valakinek van ötlete ne tartsa vissza :)

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#5) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

ötlet?

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#6) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

reggeli up, senki sem tapasztalt még hasonlót a konfigjával?

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#7) mr_ricsi válasza Oreg_Nene (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''kinyitom és behúzom a Toshiba 1802 (nem gyári firmware de így megy már régen) dvd-rom tálcáját és azonnal fagy a rendszer! ''
Esetleg nem lehetnek nagyon kitágulva a Toshiba fenekébe menő tápcsatlakozó érintkezői?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8) Oreg_Nene válasza mr_ricsi (#7) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Megnézem de már próbáltam 3 molex csatival mindhárom ugyanazt produkálta

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#9) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Érdekes dolgot tapasztaltam: az Oblivion miatt levettem a ''max render to frames'' opciót 3-ról nullára elég jelentős teljesítmény növekedés érhető így el. De így fagy a toshiba dvd (? - nem tudom lehet-e köze egymáshoz, szvsz semmiféleképpen) viszont ha visszavaszem 0-ról 2-re (ez törtnél kb 1,5 napja) egyszer sem fagyott a dvd miatt a gép, viszont Oblivion rosszabbul fut :(

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.