Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

A céges gépemben van egy Sony DRU-500A DVD író. Általában jól megírja a lemezeket, de néha olyat csinál, hogy 99 vagy 100%-ik elmegy, majd lefagy a Nero 6.6.0.1. A lemez olvasható még asztali lejátszóban is, de akkor is bosszantó hiba. Tud valaki megoldást?

(#2) Vangelis válasza tothjozsef (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Másik néró a megoldás...én is találkoztam ilyennel:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) tr00p3r válasza tothjozsef (#1) üzenetére


tr00p3r
őstag

x, de már van update a NERO-hoz. 6.6.0.3, próbáld meg feltenni.

(#4) tothjozsef válasza Vangelis (#2) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

köszönöm, kipróbálom a legújabb nero-t.

(#5) deedee


deedee
őstag

én még mindíg a 6.15-ös nérót használom,vagy a 23-at.kb 200 írás után sincs semmi gondom......Minek a régi jól bevált dolgot lecserélgetni,csak mert az új az új....

(#6) [w]


[w]
őstag

nos, kénytelen vagyok én is írni ide, ugyanis filmDVD írásának az elején ezt a hibaüzit kapom:
Power calibration error Bővebben: link

és természetesen elrontja az adott lemezt. eddig 2 db kárba... :(((

fogalmam sincs mi lehet a gond, van tippetek? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#7) Lortech válasza [w] (#6) üzenetére


Lortech
addikt

ATAPI DVD RW 8XMax? Ez milyen írót takar? Az oprendszer is ennyinek ismeri fel az írót?
Jó lenne több infó is, lemez, író stb

Thank you to god for making me an atheist

(#8) [w] válasza Lortech (#7) üzenetére


[w]
őstag

az író egy MSI DR8-A2, winxp-n csücsül, és a felismerésével nincs baj.
a lemez pedig sima TDK 1-8x lenne, 4x-es írással próbálkozva.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9) Lortech válasza [w] (#8) üzenetére


Lortech
addikt

Más lemezt meg tudtál írni az íróval?
Azért kérdeztem amúgy, h ezen a néven ismeri-e fel az os, mert elég régi az az aspi, meg a nero is, és esetleg ott lehet valami gubanc (kétéves wnaspi32.dll).

Thank you to god for making me an atheist

(#10) [w] válasza Lortech (#9) üzenetére


[w]
őstag

még megpróbáltam egy újraírhatót is, de a lezárás nem sikerült. legalább annyi időt tökölt vele, mint magával az írással, bár látszólag nem volt gond. aztán nem is tudta lezárni.
az os ezen az ATAPI néven ismeri. nemtom mit kellene/lehet cserélni, ezt nem vágom.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#11) StaChys válasza [w] (#10) üzenetére


StaChys
tag

Igen nekem is úgy tünik, hogy nem ártana frissitened, tegyél fel 6.x.x.x-s Nero-t első menetben, DVD írásnál nálam is gond volt az 5.5-ös Neroval.

(#12) StaChys válasza [w] (#10) üzenetére


StaChys
tag

Esetleg fel lehet tenni az Apatec Windows ASPI driver-t is, de nem valószinű, hogy az a hiba, valamint a Nero ugyis tesz fel saját ASPI-t.
Az Adaptec-st megtalálod itt:

Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#13) Lortech válasza [w] (#10) üzenetére


Lortech
addikt

Első körben másik íróprogrammal (pl dvd decrypter) próbálnám, vagy a nero-t frissíteném helyedben. Ha nem oké, akkor kábelezést variálnám. Akkor biztos jó kéne, hogy legyen, ha egyedül lóg masterként egy ata33-as kábelen. Aztán jöhet a többi, ha még mindig nem jó:
-firmware frissítés
-másik lemez
-végül másik gépben próba az írót...

Thank you to god for making me an atheist

(#14) [w] válasza Lortech (#13) üzenetére


[w]
őstag

hmm, a decrypterrel még nem próbáltam, de a Nero második próbálkozásra simán megírt egy DVDRW-t (TDK). aztán próbálkoztam sima CDRW-vel és a cdíró szarakodott vele, de a dvdíró megintcsak simán megírta. :)
a kábeleket még idő hiányában nem variáltam, csak kihúzogattam-visszadugdostam - vagyis megmozgattam - őket. tartok attól, hogy ezek a rohadt 80-eres idekábelek nagyon könnyen törnek. ez esetleg okozhat hasonló időleges problémákat? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.