Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz btraven #89809 üzenetére

    Így van! Ha a "saját" zenéit élvezi az ember, akkor nagy baj nem lehet.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • p_adam

    addikt

    válasz btraven #89809 üzenetére

    Ennek ellentmond, hogy egy évtizedig gyakorlatilag ugyanazt a fő láncot hallottam, mindig is tetszett, most meg hallottam egy másik (utángyártott) erősítőt, ami újraértelmezi az egészet és rá kellett döbbennem, hogy bizonyos szempontból amit használok az egyáltalán nem tud annyit, mint a másik.
    Persze sokkal egyszerűbb a homokba dugni a fejem és azt mondani, hogy "de hát ez is is tök jól szól", és nem kerül még sokkal több pénzbe (sőt, bizonyos dolgokban preferálható a másikhoz képest, akkor már az egész láncot tovább kéne finomítani hozzá...)
    Mintsem elismerni, hogy bizony azoknak van igaza, akik azt írták a fórumon, hogy a Stax fejhallgatók (egyes felvételekkel) nagyon be van limitálva az erősítés által és nem alaptalan hogy sokan arra a fejhallgató árának a többszörösét is ráköltik. (Van, aki a DAC részét is ugyanúgy látja, ezzel egyelőre nem értek egyet, de igazi high-end-nek tartott forrást még nem hallottam normálisan, a legjobb lánc, amit hallottam valami Accuphase CD játszóról ment, de lehet nem az votl benne a lényeg, nehéz megítélni...)
    Ugyanezt el lehet mondani a dinamikus vs. planár vs elektrosztatikus között.
    Kaptam kölcsön egy HD600-at is, ez is tényleg tök jól szól (szimmetrikusan a HD53N erősítőből) megvannak benne a helyes arányok (jobban mint a fejhallgatók < 90%-ánál), bizonyos szempontból még jó is egy lassabb fejhallgatóval hallgatni a zenét, mert így más részletekre tud rávilágítani, de sokkal inkább megvannak a határai (tér, felbontás, kiterjesztés stb. tekintetében), ezért kérdéses, hogy milyen szintig érdemes ezt felfejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák