Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Freedom for Tibet!

Hozzászólások

(#1) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

Üdvözlet a hozzászólóknak :R peace

(#2) Integra


Integra
titán

előre emberek ki a barikádra!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) Lucif-R válasza Integra (#2) üzenetére


Lucif-R
senior tag

bárányfürdőkád? hö? ja freedomot mindenkinek... FREEDOOM-ot inkább sry... ;] :P :DDD

(#5) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

elősször is sry de nem nagyon követem az eseményeket azaz nem nagyon nézek manapság hiradót szoal miről is lenne szó?:DDD :B

(#6) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nah, nemsokára "banolhatják" Kínában a ph-t is :DDD

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7) Woodslave válasza B@bL3ve5 (#5) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Tibet a szabadságáért, a kínai megszállás ellen küzd. Vagy te mire gondoltál? :Y :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#8) B@bL3ve5 válasza Woodslave (#7) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

erről nem tudtam..lehet rohat gáz a dolog, de mondom, hogy TVhez max 11től jutok :DDD
:R
s akkor lesz Olimpia vagy nem? :F

(#9) Kephamos


Kephamos
addikt

Múltkor találtam egy videót a tecsőn, ahol az USA-ban a zsaruk szarráverték a tüntetőket. Most már nincs fent. Na, mit gondoltok? miért?

(#10) yakuza.tora válasza B@bL3ve5 (#8) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Olimpia lesz, de én a magam részéről bojkottálom!

Kephamos: Csak nem a kínai piac miatt? :DDD Ennyit a szabadság hazájaként tistelt amerikáról. ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#11) yakuza.tora válasza PazsitZ (#6) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD És tudod, mi a durva? Az, hogy ha áttérnék az angol nyelvű hozzászólások írására, akkor törölhetnéd a szmájlit! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#12) Woodslave válasza yakuza.tora (#10) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is. úgy döntöttem nem indulok :D Meg nem is nézem

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#13) B@bL3ve5 válasza yakuza.tora (#10) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

azért szerintem szurkoljunk a magyarjainknak :R

(#14) cravford


cravford
csendes tag

"Freedom isn't free
It costs folks like you and me
And if we don't all chip in
We'll never pay that bill
Freedom isn't free
No, there's a hefty in' fee.
And if you don't throw in your buck 'o five
Who will?"

Én mostantól csunyán nézek a kínaikra a nyolcban és nem eszek kínai kaját!

Husseint likvidálták az amcsik az emberiség ellenes bűntettek miatt, Kína lövöldözi a tibetieket, ezenkivűl dalai láma tiltólistán van(egy vicc). Őket miért nem bombázza senki se a tengerszintig az egész mao-cetung dinasztiávál ? Legalább egy ejnye-bejnyet mondhatna valaki.. és a kínai államkincstárat meg szétoszthatnánk Afrikában.

Bár nem tudom hol élnek rosszabbul az emberek ? Kínában ahol a saját kormány mérgezi a népesség 90% és nincs mindenhol édes víz vagy Afrikában ahol spártai állapotok vannak.

[ Szerkesztve ]

cravford -> ben88ce

(#15) yakuza.tora válasza Woodslave (#12) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD

Bableves: Természetesen szurkolok, de nem fogom nézni az olimpiát. Olyan ország nem rendezheti meg ezt a sporteseményt, amelyik egy nép és annak kultúrájának tudatos kiirtására törekszik!

Alléz Olympique de Marseille!

(#16) L|zsidoboz válasza cravford (#14) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Talán mert Kínának egy kicsit másabb a gazdasági helyzete, mint Iraknak vagy Afganisztánnak.

Good to be good, but better to be lucky.

(#17) brownus válasza Woodslave (#12) üzenetére


brownus
veterán

(#18) Nyugdíjas válasza cravford (#14) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na vajon miért?:D Persze ezt mindenki tudja....
Vicc...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#19) cravford válasza L|zsidoboz (#16) üzenetére


cravford
csendes tag

Többet lehetne elvenni. ;]

cravford -> ben88ce

(#20) yakuza.tora válasza cravford (#14) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nem az itteni kínaiak tehetnek róla!
Azért az tényleg érdekes, hogy mennyire fontos volt az amerikaiaknak és nyugati világnak Kuvait felszabadítása, meg az elnyomott afgán nők jogainak biztosítása, miközben a tibeti nép és kultúra elpusztítsa nem üti meg az ingerküszöbüket.

Alléz Olympique de Marseille!

(#21) dabadab válasza B@bL3ve5 (#5) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk eleg regota nem nezhetsz TV-t, ha kimaradt, hogy Kina 1950-ben lerohanta Tibetet :)

DRM is theft

(#22) Eastman válasza yakuza.tora (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Gazdaságpolitika.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) Nyugdíjas válasza yakuza.tora (#20) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig, és ez itt most csúnya magánvélemény lesz, és ne tessék érte támadni,de az arabok kultúráját én igen alacsonyrendűnek tartom. A tibeti pedig egy "cseppet" komolyabb annál. Megérne egy pár F-16-ost megtankolni érte ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24) Eastman válasza Nyugdíjas (#23) üzenetére


Eastman
őstag

...és akkor hol készülne a NIKE cipő???

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) brownus válasza cravford (#14) üzenetére


brownus
veterán

LOL, ők meg csúnyán lekungfuznak és ottani kínai kaját ne is egyél, ezzel csak jót teszel magaddal:D

(#26) yakuza.tora válasza Nyugdíjas (#23) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Tényleg csúnya, mert azért az arab kultúrának köszönhetjük az ókori görög tudomány jó részének fennmaradását. :B
Szerintem nem az a fontos, hogy milyen fejlett egy kultúra, hanem az, hogy egyáltalán van. Ezért kell/kellene megőrizni mindet. Sajnos nem a magas olajárak miatt nem fognak felszállni azok az F16-ok, hanem azért, mert olyat kapnának a nagyszájú jenkik, hogy a fal adná a másikat. Katonailag és gazdaságilag egyaránt...

Alléz Olympique de Marseille!

(#27) Nyugdíjas válasza Eastman (#24) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Felőlem aztán akárhol. ;] Részletkérdés...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#28) Balu972 válasza Nyugdíjas (#23) üzenetére


Balu972
aktív tag

Éppenséggel az arab nem alacsony kultúra, amikor Európában pestis, babona és inkvizició volt náluk vallásszabadság, az egy más kérdés, hogy ma mi maradt meg.
A tibeti tanításokat pedig nem ismered, vagy ha ismered nem érted, minden indulat nélkül mondom ezt.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#29) yakuza.tora válasza Balu972 (#28) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"A tibeti tanításokat pedig nem ismered, vagy ha ismered nem érted, minden indulat nélkül mondom ezt." - Pontosan mire gondolsz? :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#30) Eastman válasza yakuza.tora (#26) üzenetére


Eastman
őstag

...a jenkik és a világ. Ha egyszer megindulnak...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Nyugdíjas válasza yakuza.tora (#26) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Persze. Nem is gondolom, hogy valaha itt lesz bármi is. Főképpen, hogy ha jól emléxem(én se gyakran nézek tévét:B) van a ferdeszeműeknek atomjuk is:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32) cravford válasza brownus (#25) üzenetére


cravford
csendes tag

Ők már nem hadonásznak, hanem fényes dolgokat villantanak ! :DDD

[ Szerkesztve ]

cravford -> ben88ce

(#33) Nyugdíjas válasza yakuza.tora (#29) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

No ezt én is kérdezhettem volna. Amugy sejtettem, hogy ez lesz előbb utóbb. MOndhatnám: Apa kezdődik ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#34) Eastman válasza Nyugdíjas (#31) üzenetére


Eastman
őstag

<--------------
És a "ferdeszemű" pejoratív használatát kikérném magamnak!!! :) ;] :P

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) yakuza.tora válasza Nyugdíjas (#33) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Azért remélem, hogy ez a topik nem fullad bele a hülyézzük egymást stílusba! :(((

Alléz Olympique de Marseille!

(#36) Balu972 válasza yakuza.tora (#29) üzenetére


Balu972
aktív tag

Tibetben fennmaradtak olyan könyvek és írások, amelyek egy magasan fejlett kultúra nyomát mutatják. A tibeti ősi vallás és a buddhista vallás volt az országban nagyon erős. Elszigeteltsége miatt sokkal tovább fennmaradtak azok a ma ősinek mondott tanítások, amelyből a nyugati misztikusok sokat merítettek a XIX. század végén.
Azért írtam, hogy esetleg nem érti, mert valóban nehezen érthető. Nyelvezete szimbolikus, és vallási kulcsokat kell ismerni az értelmezéséhez.
Viszont a tibeti mandalák kifinomultsága azt hiszem egyértelműen mutatja, hogy nem csak egy ásványokban gazdag hegyekről van szó.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#37) venember83


venember83
nagyúr

Mi értelme is van ennek a topiknak? Ha legalább egy logoutos íráshoz fűződne... :U

[ Szerkesztve ]

(#38) Balu972 válasza Nyugdíjas (#33) üzenetére


Balu972
aktív tag

Ne érts félre, csak a két kultúrát szeretném egy kicsit jobb színben feltüntetni. Sokat veszítettek eredeti fényükből.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#39) Balu972 válasza yakuza.tora (#35) üzenetére


Balu972
aktív tag

semmiképp

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#40) cravford válasza venember83 (#37) üzenetére


cravford
csendes tag

Pl. megtudtuk hogy a nyolcban nem érdemes kínai kaját enni, mert előbb eszik meg téged mint te őt.

Meg ugye van a kínai nép és a kínai kormány....

[ Szerkesztve ]

cravford -> ben88ce

(#41) shteer


shteer
titán

Kövezzetek meg, de én nem támogatom.

..szerintem jónak tűnik

(#42) cravford válasza shteer (#41) üzenetére


cravford
csendes tag

Ha megindoklod akkor talán meg is tudnánk érteni.

cravford -> ben88ce

(#43) Nyugdíjas válasza Balu972 (#36) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Dehá pont erről beszélek én is. Te nem értetted, mire akartam kilyukadni.
Az arabokról viszont fenntartom a véleményem. Nem azt mondom, hogy igy van,hanem hogy a véleményem. Azt meg úgy tudom szabad:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#44) yakuza.tora válasza venember83 (#37) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Mi értelme van ennek a hozzászólásnak?

Mondjuk az, hogy a XXI. században egy népet a kultúrájával együtt meg akarnak semmisíteni. Lehet, hogy ez nálad nem veri ki a biztosítékot, de ha mások ezzel kapcsolatban szeretnék kifejteni a véleményüket, akkor erre lehet egyfajta fórum... :R

Shteer: Pontosan mit nem támogatsz? :U

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#45) Balu972 válasza Nyugdíjas (#43) üzenetére


Balu972
aktív tag

Bocs, ha félreértettem.
Mindannyian véleményeket írunk :K
Az arab kultúráról régebben én se voltam nagy véleménnyel, de aztán volt egy arab szomszédom, aki ezt eloszlatta.
Például nézd meg Spanyolország déli részét, ott egészen sokáig voltak és szép dolgokat hagytak ott.
A témában van egy elfogulatlan köny, címe: a Kristályparadicsom.
Ez jól bemutatja a XI-XIII. századi arab világot.
De tudod az, hogy arab, az egy ugyanolyan gyüjtőfogalom, mint, hogy európai. Ott is sokféle nép van.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#46) shteer válasza cravford (#42) üzenetére


shteer
titán

Főleg az elmúlt 40 év miatt - mióta a láma elhagyta az országot. Mit ér a függetlenség vagy a nagfokú autonómia ha a jelenlegi infrastruktúra szétporlad?

Utak, iskolák, kórházak épültek, az életszínvonal emelkedett.

Mint minden más "ország", így Tibet sem kerülheti el a fejlődést a gazdaság, közszféra területein sem - a mai körülmények között a kultúrális konzerválódás mellett nem mehet végbe a fejlődés.

Tibetnek egyetlen adottsága van amire építhet: túrizmus - abból pedig nem lehet megélni.

Aki a függetlenedést rámogatja az Kína szétesését támogatja - a kínai vezetés pedig ezt minden eszközzel meg fogja akadályozni.

Tibet esetében szvsz kizárólag a térdelve túlélés jöhet szóba - különben nem éli túl.

..szerintem jónak tűnik

(#47) shteer válasza venember83 (#37) üzenetére


shteer
titán

senki nem mer irományszerű állásfoglalást letenni az ügyben - ez így jól is van. tárgyaljuk meg ;)

yakuza.tora: a megsemmisítés kicsit túlzás - a lámának volt esélye megegyezni a kínai vezetéssel de a makacs függetlenedési szándékát korábban kellett volna feladnia. a magas autonómia nem volt elég, most már elég lenne de a közelmúlt eseményei miatt ennek még kisebb esélye van :(

..szerintem jónak tűnik

(#48) shteer válasza cravford (#14) üzenetére


shteer
titán

mégis ki mondana ejnyebejnyét? ;] az USA akinek Kína hitelez? aligha. szomorú de igaz

a tibeti lázadók jól rugdossák seggbe a saját érdekeiket :(

..szerintem jónak tűnik

(#49) yakuza.tora válasza shteer (#46) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Amit leírtál, az nagyrészt evidenciák sokasága. De! Nem az a kérdés, hogy ellenállhat-e Tibet a fejlődésnek, hanem az, hogy ezt ő dönthesse el. Kína nem azért foglalta el ezt az országot, mert látta a hatalmas infrastrukturális lemaradást és nosza, gyorsan Tibet segítségére sietett!

"Aki a függetlenedést támogatja az Kína szétesését támogatja" - Értem én, csak az a gondom, hogy ez már ilyen utólagos okoskodás. Mert nem kellett volna bevonulni és az országhoz csatolni. Ha holnap Kína úgy gondolja, hogy elfoglalja Mongóliát, akkor 50 év múlva ugyanígy tennénk fel a kérdést? Aki Mongólia függetlenségét támogatja, az Kína szétesését támogatja? :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#50) Solten válasza yakuza.tora (#15) üzenetére


Solten
addikt

"Olyan ország nem rendezheti meg ezt a sporteseményt, amelyik egy nép és annak kultúrájának tudatos kiirtására törekszik!"

:C

Szánalom hogy Kína olimpiát rendezhet... A pénz a biznissz nagyobb úr a "szabadság nemzeteinek". Gyökér ez a világ.

Saor Alba

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Freedom for Tibet!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.