Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Free-pascal linux alá kezdő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kukuc


kukuc
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek.
Tpascalban nyomultam eddig DOS alá, 48port-os I/O kártyát vezéreltem.
Át kellene ültetni a progit Linux platform alá, de sajna nincs Linux-os fejlesztői tapasztalatom.
Hol kezdjem?
Suse 7.0-van telepítve.
Köszi

Ha kérdezel, elárulod milyen hülye vagy, ha nem kérdezel az is maradsz!!

(#2) dabadab válasza kukuc (#1) üzenetére


dabadab
titán

Van a Free Pascal ([L]http://www.freepascal.org/[/L]), azt nezd meg.
Viszont ugy nezem, hogy vmi low-level dolgot akarsz irni, az viszont total maskeppen mukodik DOS alatt (ahol nem volt semmi driver modell, mindenki azt csinalt kozvetlenul a HW-vel, interruptokkal, miegyebbel, amit akart, raadasul az egesz real mode-ban futott) meg Linux alatt (az elobbieknek pont az ellentete))

DRM is theft

(#3) kukuc válasza dabadab (#2) üzenetére


kukuc
csendes tag

dabadab! van vmi prog. tapasztalatod linux alá, hogy hogyan lehetne vezérelni az I/O kártyát, egyáltalán a kátyát ugyanúgy címzem mint dos alatt? /fix címe van/.
Nem ismerem a linux működését.

Ha kérdezel, elárulod milyen hülye vagy, ha nem kérdezel az is maradsz!!

(#4) eddie303 válasza kukuc (#3) üzenetére


eddie303
őstag

Ne vedd keszpenznek, de nem lesz valami egyszeru :( Szerintem nem ugy megy, hogy csak ugy megcimezel akarmit :( Asszem az assemblyt indulasbol felejtheted is. De van, aki sokkal jobban ert hozza, az elmondja tisztabban.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#5) dabadab válasza kukuc (#3) üzenetére


dabadab
titán

Az a baj, hogy Unixnak a C az anyanyelve, igy aztan utana kell jarnod, hogy Pascal alatt hogy neznek ki a dolgok, mindenesetre az outb/outw/../inb/inw/.. stb fuggvenyekkel tudod kozvetlenul a portokat olvasni (elotte meg a az ioperm v az iopl segitsegevel adhatsz erre jogosultsagot, ha nem kernelbol, hanem userspace-bol csinalod (vszinuleg ezt akarod).
Sajnso bovebben nem tudok nyilatkozni, regen volt az mar, amikor en kozvetlenul a biteket hekkeltem, es az inkabb C64-en :), a PC-s dolgok mar csak homalyosan derengenek.



[Szerkesztve]

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Free-pascal linux alá kezdő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.