Hirdetés

2020. január 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24101) DS39 válasza mefistofeles (#24093) üzenetére

DS39
(veterán)

mondjuk ha idén is behúzza Vettel, 4 VB cím után simán engedhetné a RB, hogy nyílt verseny legyen köztük, Räikkönen-nel így jó páros lennének. amennyiben ezt nem engedik, akkor felesleges odavinni, másodszerepre jó lesz Ricciardo is, ő már annak örülne, hogy top autót vezethet.

[ Szerkesztve ]

(#24102) Malachi válasza DS39 (#24101) üzenetére

Malachi
(addikt)

hogy engedné már el. ez nem lutri, hanem üzlet. hobbiból nem kockáztatnak egy új pilótával, és nem dobják ki az aranytojást tojó tyúkot.

(#24103) DS39 válasza Malachi (#24102) üzenetére

DS39
(veterán)

félreérted, nem elengdésről, megengedésről beszélek, hogy csatázzanak egymással Vettel, és Kimi az RB-nél :D

(#24104) Malachi válasza DS39 (#24103) üzenetére

Malachi
(addikt)

ja, bocs. a meleg teszi... :B :R

(#24105) Xirtam

Xirtam
(veterán)

Montezemolo természetesen fordított némi időt Fernando Alonso 32. születésnapjának megünneplésére is. Az olasz elnök azonban nem feltétlen örült a spanyol legutóbbi nyilatkozatának, miszerint a Ferrari egy nagyon rossz utat követ, és emlékeztette arra, hogy minden olyan nagyszerű bajnok, aki a Ferrarinak vezetett, háttérbe tudta szorítani a személyes érdekeit.

Így van ez kérem szépen. Én magam is magasról lesz@rom, hogy kié az egyéni VB. Csapatról szól számomra az F1. Nem pilótákról. Mindegyikőjük egy eszköz.

(#24106) kukinyo válasza Xirtam (#24105) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"Mindegyikőjük egy eszköz"
Két éve ugyanezért a mondatért engem letámadtak.Örülök neki hogy egyre több embernek nyílik ki a szeme, még ha egy kicsit későn is.

(#24107) Xirtam válasza kukinyo (#24106) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Világ életemben így gondoltam. Engem nem érdekelt sose hogy ki vezette az autót. Csak hozza a pontokat és az eredményeket a csapatnak. :U

(#24108) Motion_Blur válasza Xirtam (#24105) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

"minden olyan nagyszerű bajnok, aki a Ferrarinak vezetett, háttérbe tudta szorítani a személyes érdekeit."

Mégis milyen személyes érdekről van szó? Az egyéni VB címről? Ja értem... tehát Alonso nem feszülhet meg az egyéni VB-ért, mert fontosabb a csapat VB. Már csak azt nem értem hogy a kettő miért is ütné egymást, hiszen az egyikből következik a másik :)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24109) b-type válasza Xirtam (#24105) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Sztem ez önző gondolat..egy versenyzőnek szabott évei vannak, 10-15 éven belül kell kihoznia magából a benne rejlő lehetőséget. Bizarr gondolat hogy mi tesszük amit gondolunk, a versenyzőnek meg kuss.
..
Többek közt azért mert ha elmegy Alonso és vele a Santander az nem kicsi érvágás lesz, hiszen egy másik világbajnokukat rúgták ki ezért a kettősért.
Rossz vezetőként is lehet szerepelni...és hülyeségeket nyilatkozni, ami végül visszacsap a csapatra is..

Boldog új évet!

(#24110) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Börnit megmászta egy magyar szöcske: [link] :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24111) AmunRa válasza Motion_Blur (#24110) üzenetére

AmunRa
(aktív tag)

Ez felháborító! Nem elég, hogy ki volt égve a fű, majdnem a a mester lábát is lerágták a paraziták!

(#24112) TESCO-Zsömle válasza AmunRa (#24111) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Nem parazita, hanem szöcske. Egyébként nem volt sehol zöld festék? Nem is tudom már melyik pályáról láttam egy képet, ahol a kiégett füvet épp zöld festékkel fújták le. :P

b-type: Bennem időnként fel-felmerül a kérdés, hogy volt-e értelme a régi Brawn-Todt-Schumacher triót szétverni annak idején. Eddig nem tudnak mást felmutatni, mint Kimivel egy mázli-VBcímet, amit a McLarentől kaptak ajándékba.

[ Szerkesztve ]

(#24113) Male válasza TESCO-Zsömle (#24112) üzenetére

Male
(veterán)

Nálunk környezetvédelem van: mi csak nem locsoljuk :D

#24114: Akkor jöhet a fedett Hungaroring :)

[ Szerkesztve ]

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#24114) TESCO-Zsömle válasza Male (#24113) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ilyen időben az sem segít rajta, ha locsolod. Árnyékolni kell(ene) neki. Én egy bazi függönyt húztam az erkélyre, de ahol nem takar, ott bizony egy nap alatt kiégett/megsárgult az összes gaz.

(#24115) IreN!CuS válasza Male (#24113) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Ja aztán lehet füldugóban ülni ~ 2 órát , ha voltál a SuperGold-on tudod mire gondolok.

Majd ha ki lesz bővítve a pálya (előzés végett) az egész újra lesz a aszfaltozva , lesz egy új épület új lelátok és minden kibaszott perfect lehet vacakolni a fűvel....

Amúgy szerintem ha lenne olyan gazdaságunk mint a legtöbb országnak ahol F1 van akkor nálunk és zöld lenne a fű kék lenne az ég és lehet éjszakai fürdőzéssel egybekötött F1ünk ;)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#24116) X3B6O0X válasza IreN!CuS (#24115) üzenetére

X3B6O0X
(aktív tag)

Én úgy tudom, nem bővítik végül a pályát. Legalábbis a szerződés nem írja elő. Csak az aszfalt, a pályakórház, a kiszolgáló épületek felújítása kötelező (és a pályakórház már meg is van).

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#24117) Malachi válasza TESCO-Zsömle (#24114) üzenetére

Malachi
(addikt)

gyep-tég-la

(#24118) szab.tam válasza Motion_Blur (#24110) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

ez meg egy costa rica-i szöcske.
ez jobban nézett volna ki rajta.

(#24114) TESCO-Zsömle
"Én egy bazi függönyt húztam az erkélyre"

ja. árnyékolás technikának hívott, valójában nyugdíjas légkondi.
édesanyámnak is van.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24119) JColee válasza TESCO-Zsömle (#24112) üzenetére

JColee
(őstag)

Festékre sincsen pééééz. :)

(#24120) Xirtam

Xirtam
(veterán)

A BBC a Ferrarihoz közel álló forrásai elmondták, hogy a Ferrari nincs teljesen meggyőződve arról, hogy Alonso mindig a legtöbbet hozza ki az autójából a kvalifikációkon, míg a versenyző rendre ennek az ellenkezőjét mondja.

A ringen volt valaki a 12 kanyar környékén? Időmérő alatt is nem egyszer éreztem, hogy nem a határokon autózik Alonso. Bár ezt Massa-nal is éreztem. Folyamatosan nagyobb féktávokat vettek a többieknél, a visszapakolás is sokkal de sokkal lassabb volt, és kevésbé erőteljesebb mint Hamilton-é vagy esetlegesen Vettel-é. :U

Paranoiás lettem? Alonso nagy játékos ezt már láthattuk a McLaren-nél is. Nem zörög a haraszt ha nem fújják . . . .

Monaco után Button is szinten ezt mondta, hogy Alonso nem a határokon autózik. És nem egyszer felmerült a topicban is, hogy jelenleg nincs meg benne az ami tavaly például megvolt. De ha az új gebe csaja nyomatja a fejét, remélem, hogy gátszakadása lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#24121) D@ni88 válasza Xirtam (#24120) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Nem hiszem, hogy Alonso eldobna egy lehetséges VB címet, azért hogy az RB-hez mehessen...

A másik, hogy ha Alonso taktikázik Massa mért áll be mögé? :W
Az pedig más dolog, hogy ő már tudja hogy idén se lehet VB, mert visszafele fejlesztik a kocsit futamok óta, mert semmi értelmes fejlesztés nem kerül az autóra... Ez természetesen hatással van a pilótára, de azért nem tudatos cselekvés...

A monacoi elengedéseket én is elismerem, hogy elbalf@szkodta, de pont Alonso venne vissza, amikor ő az egyetlen pilóta szinte aki akár emberi áldozatot is bemutatna, ha gyorsabb lehetne ettől? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24122) giigz válasza Xirtam (#24120) üzenetére

giigz
(veterán)

Azt már én is észrevettem Alonso-n, hogy mintha idén nagypapás stílusban nyomná... (Egyes versenyeken)

(#24123) AmunRa válasza Xirtam (#24120) üzenetére

AmunRa
(aktív tag)

Vettel kellene oda, nem egy mediterrán fickó. :)

(#24124) Xirtam válasza D@ni88 (#24121) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Baszki így volt. Nem egy futamot láttam már. És élőben sem ez volt az első amit néztem. Folyamatosan szarabbul váltottak vissza. Sajnálom, hogy Motion nem ott volt ahol én. Ő is ugyan így vélekedne.

(#24125) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Úgy látom az f1lájv féle saját gyártású hírek még mindig el tudják ültetni a bogarat egyesekben...

Ne csináljuk már Uraim...

Xirtam: 2 nap alatt sikerült elérni a szennylapoknak hogy hátratámadd a kedvenced

[ Szerkesztve ]

(#24126) Xirtam válasza Motion_Blur (#24125) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Ismersz annyira hogy tudod, hogy nem pilóta párti vagyok. Csak szimplán kezd elegem lenni ebből az egészből. Sokan folyamatosan fikázzák a csapatot, hogy ők nem képesek összeállítani egy megfelelő csomagot. Holott tökre nem erről van szó. Csak a RedBull jobb. És itt jön az amit te szoktál mondani nincs Alonso + faktor csak 100%. Ha annyira szar lenne a csomag, akkor nem lenne VB esélyes, nem lett volna se tavaly. . . lásd McLaren, szar a csomag, ÉS NEM VB ESÉLYESEK!

De már év eleje óta szétcsap az ideg. 2 Hiba ami olyan hiba mintha valami kis csapat követte volna el.

# AMD Power Ettől szép az élet, hogy nem vagyunk egyformák. Nálam a pilóta egy eszköz. Akinek az a dolga, hogy nyomja a vasat amennyi kifér belőle. Hogy bevállaljon mindent amit kell. Hogy ha kell akkor utoljára menjen aludni. Ő is és a csapat is. Lásd RedBull és Vettel.

[ Szerkesztve ]

(#24127) AMD Power válasza Xirtam (#24107) üzenetére

AMD Power
(titán)

Én pont másképpen van nálam. Én pilóta "függő" vagyok és nem csapat.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#24128) JColee válasza AMD Power (#24127) üzenetére

JColee
(őstag)

Én is. Alig tudtam megbarátkozni, hogy Kimi a Ferkához igazolt. Miután kirakták, utálom is őket mint a szar. :D

(#24129) Xirtam válasza Xirtam (#24126) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Túlságosan összetett ez az egész. Minden csapat azért szeretne jó pilótát, hogy az a legjobbat képes legyen kihozni a csomagból amit kap. Hogy segítse a mérnökök munkáját azzal, hogy jó visszajelzéseket ad az autó viselkedéséről. Ő nekik ez a munkájuk.

Az emelőnek az a dolga, hogy a legjobban felemelje az autó elejét. A pisztoly kezelőnek, hogy minél gyorsabban levegye majd feltegye az anyát. Az a baj, hogy úgy gondolni, hogy egy csapat a pilótáról szól az butaság. Ez olyan mint ha egy híres foci csapat csak a csatárról szólna.

Ettől függetlenül lehet pilótának szurkolni. SŐT!

Csak számomra a gyár, a csapat a lényeg.

(#24130) Xirtam válasza JColee (#24128) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Elismerem Kimi tehetségét. Ő számomra az igazi tehetség. Aki akár bele is sz@rhat a dolgokba, akinek nem kell szimulátor és egyéb hülyeség. Ő ösztönből vezet én így gondolom. Ezért is volt nagy veszteség amikor elment rallyzni. Ő még igazi régimódi. Az új generáció egyre kevésbé lesz már ilyen sajnos. Alonso se olyan ösztönös szerintem mint Kimi. Ő inkább profizmusra fejlesztette a dolgokat. Több munkát látok Alonso teljesítményében mint Kimi-ében.

De nálam kiverte a biztosítékot amikor nekiállt jégkrémezni. Egy pilóta a hétvége folyamán adjon bele mindent. Ha szünetel a futam, azonnal irány a versenymérnöke, megbeszélés, készülés a folytatásra. Lehet Vettel-t robotozni. De pont ezekért kedvelem, ismerem el. Mert ez a dolga.

[ Szerkesztve ]

(#24131) Motion_Blur válasza Xirtam (#24130) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

A jégkrémes dolgot csak a hülye magyar kommentátorok és a média tálalta így, az autó tönkrement, azért szállt ki.

A többivel egyetértek :D

Ferrari téma: azért az hogy nem tudnak agresszívan visszaváltani, nehogy már bizonyíték legyen arra hogy nem nyomják neki. valszeg ilyen az autó, nem lehet forszírozni a motorféket mert idegesen viselkedne

[ Szerkesztve ]

(#24132) Xirtam válasza Motion_Blur (#24131) üzenetére

Xirtam
(veterán)

De ne viselkedjen idegesen. Hát lehessen már úgy nyomni neki, hogy jól érezzem magam az autóba. Hát az istenit neki! :DDD

Na mind1 meglátjuk a folytatást. De ha Monza megint nem lesz a mienk. Megint a saját pályánkon megvernek és kikapunk. Tuti, hogy agyvérzést kapok. :(((

2010-ben nyertünk utoljára . . .ideje lenne MEGINT!

[ Szerkesztve ]

(#24133) villamos válasza Xirtam (#24092) üzenetére

villamos
(őstag)

Nekem ez a Ferrari tetszett eddig a legjobban: F2003 GA

[ Szerkesztve ]

PFUDOR

(#24134) Sundesz

Sundesz
(őstag)

Én nem hinném, hogy Alo direkt nem adna bele mindent, de tény, hogy 2012 utolsó harmadában, ahogy elment a pontelőnye időmérőn szerintem kicsit visszaesett a tempója, vagy csak Massának jobban feküdt a fejlesztett F2012. Idén meg tényleg alulmotiváltnak tűnik néha. Mondjuk ahol dobogós volt nem lehetett rá panasz.

Hörcsög Powa'

(#24135) Xirtam

Xirtam
(veterán)

Nálam az abszolút kedvencek:

F2008

641

(#24136) hugi0 válasza Xirtam (#24130) üzenetére

hugi0
(őstag)

Minden ember mas.

Ahogy irtad Kimi a "kisujabol razza ki" mig mas megdolgozik erte.
De a kisujrazasnak is megvan a hatranya, hogy a mernok helyet jegkremet nyal.

Mas: Egy szep szoke mernokot en is nyalnek. :)

[ Szerkesztve ]

"Nyalazd meg a Balherem !" 1987 Gamma tanmuhely

(#24137) Xirtam

Xirtam
(veterán)

Hehe F1 2013 Hungaroring Hot Lap

ez a videó a futam előtt jelent meg 2 nappal. Még is Davidson ugyan ott hagyja el a pályát ahogy Gro. :D

[link]

(#24138) Peat;) válasza Motion_Blur (#24131) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Pont ezt írtam múltkor, nagyon idegesnek tűnt az egyik futamon a Ferrari és ráadásul a gumit is zabálja, gondolom ezért nyomják ilyen stílussal. Massa meg egy körön azért nem olyan lassú, addig még tud koncentrálni, ennek ellenére elég gyászosan áll a hátradőlt Alonsoval szemben.. :) Alonso szerintem is visszaesett tavalyhoz képest. De kb olyan szintre mint amilyen Vettel volt tavaly, normálisan versenyez és kész. A tavalyi Alonso szintet meg Vettel nyújtja idén. De Hamilton is jobb munkát végez már, kellett neki pár futam de kezd megérkezni.

Egyébként most a top 3 csapat mögött a Ferrari visszafogottabb tempó mellett ugyanolyan gyorsan eszi meg a gumikat mint a Mercedes. A Red Bull már kicsit előttük van gumikezelésben(brutál hogy tudnak fejleszteni), Lotus meg a lágyabbik gumikon jobb még egy picivel mint a Red Bull, számomra legalábbis ez jön le. Magyarul mindenki fejlődött év eleje óta, leszámítva egy csapatot.

Ferrarinak az a hatalmas de rohadt nagy mázlija, hogy a Mclaren is elszúrta az évet és a többi középcsapat sem gyorsult, vagy visszaestek. Sokkal nagyobb zakó lehetne ebből, még mázlijuk van szerintem. Jövőre meg rá lehet fogni a motorszabályokra a dolgokat.

(#24139) Male válasza IreN!CuS (#24115) üzenetére

Male
(veterán)

Ugye nem feltételezed, hogy komolyan gondoltam a teljes Hungaroring befedését :U

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#24140) Vasinger! válasza Xirtam (#24135) üzenetére

Vasinger!
(nagyúr)

Csak számomra félelmetes, hogy milyen hihetetlen változásokon megy keresztül egy F1-es autó évről-évre kívülről? Olyan alapvető módosításokat végeznek minden téren, hogy ha megnéznénk egy 30-40 évvel ezelőtti autót talán semmi közöset nem találnánk.

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#24141) JJános válasza Peat;) (#24138) üzenetére

JJános
(addikt)

Igen! egyetértek! :)

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#24142) cyberkind válasza Vasinger! (#24140) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

A biztonságnak, és a mi "szórakozásunknak" ára van ! :N

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#24143) Vasinger! válasza cyberkind (#24142) üzenetére

Vasinger!
(nagyúr)

Félreértés ne essék, én nem elleneztem, csak csodálkoztam. A biztonságról meg annyit, hogy az is jól látható, hogy nem régiben itt volt ez a Massa ügy is, tehát még rengeteg ilyen apró kiskapu lehet amit még be kell tömni, hiába volt 94-ben az a bizonyos Senna baleset.

(#24144) szab.tam

szab.tam
(nagyúr)

árakról.
a videotonban van valami külföldi kölcsönjátékos, (néztm tegnap, de fél füllel figyeltem csak), akinek 15 mE a kivásárlási ára.
messze a legdrágább, itt játszó játékos. kb. az egész vidi, szurkolók vagyonálval együtt sem ér annyit...

hogy ne kelljen keresgélnem, valaki tudja fejből, melyik az?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24145) Xirtam válasza Vasinger! (#24143) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Amiről én a mai napig váltig állítom hogy Newey tehet . . . Hagyjuk ezt a National hülyeségeket, hogy leért az autó alja. . . kicsit sem vicces, hogy Senna már a becsapódás előtt kidobta a kormányt. Csak hopp "nem volt felvétel" . . . pályamunkások is elmondták, hogy nem volt kormány.

(#24146) Motion_Blur válasza Peat;) (#24138) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ha Gro hozza azt a teljesítményt amit az elmúlt két futamon akkor a Ferrarinak egy konstruktőri 4. hely néz ki. Amire az elmúlt 20 évben csak egyszer volt példa. (2009-ben, Massa balesetének köszönhetően)

Luca büszke lehet majd a csapatára...

szab.tam: Zé Luís

[ Szerkesztve ]

(#24147) odrif válasza szab.tam (#24144) üzenetére

odrif
(addikt)

ezt biztos ide :F

15 éve a Prohardveren!

(#24148) szab.tam válasza odrif (#24147) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

persze, hogy nem. :DDD

csak a foci és az f1 topic-ot összekeverem néha a kedvenceknél, ráadásul a lakók közti átfedések miatt fel sem tűnik...

(#24149) Vasinger! válasza Xirtam (#24145) üzenetére

Vasinger!
(nagyúr)

Akkor mire gondolsz, miért ment neki a falnak? :F

Öngyilkosság? Kétlem...

(#24150) JJános válasza Motion_Blur (#24146) üzenetére

JJános
(addikt)

Meg lesz nekik, mert a Merci is veri majd a Ferrarit, és a Lotus is. RBR meg már messze jár.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.