Hirdetés

2020. január 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12101) Petya25 válasza Qorthral (#12093) üzenetére

Petya25
(őstag)

Jól összeszedted a dolgokat, de azért pl Buttonról kissé megfeledkeztél.
Azért ő nem játszik másodhegedűst a csapatnál, mint Webber vagy Massa.
A szuperlatívuszos Hamiltonnal összevetve a 3 év alatt nem mérvadó köztük a különbség.
H vs. B
Győzelem 10 : 8
Dobogó 22 : 25
Pont 657 : 672
VB 4-5-4 : 5-2-5
Az viszont totál igaz, hogy jó autó - jó pilóta páros kell és ez nem mindenkinek jön össze, főleg nem egymás után, mint most 3x Vettelnek.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#12102) McCartman válasza rocket (#12080) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Olyannyira, hogy a Force Indiánál még mindig alkoholgyártó a szponzor. ;)

@Qorthral: Durva, hogy még mindig ez a téma, persze itt a holtszezon úgyh máson nem lehet rágódni.
Ami az egyik oldal számára 'nem fair', a másik oldalnak a 'savanyú a szőlő' tipikus példája. :)
Sok olyan tehetség kallódhat a nagyvilágban akik lemosnák a pályáról a jelenkor nagymenőit, de támogatás híján nem jutnak komolyabb sorozat közelébe. Vagy teszem azt az ígéretes kezdet után a szülők nem tudták finanszírozni a mindennapos körözgetést a gokartpályán.
Az élet már csak ilyen, nem fair.

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#12103) kukinyo válasza Petya25 (#12101) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"másodhegedűst a csapatnál, mint Webber vagy Massa"
Ebben is sok különbséget látok.Míg Alonsonak egy riválissal kevesebb, addig Webber is rabolt pontot Vetteltől.

(#12104) grabber válasza kukinyo (#12103) üzenetére

grabber
(addikt)

Miért Webber nem rabolt pontot Alonso elől?Vagy Massa hányszot előzte meg Vettelt?

(#12105) rocket válasza Petya25 (#12101) üzenetére

rocket
(nagyúr)

A pontok nem tukrozik a kettojuk kozti kulonbseget, 6 alkalombol iden Hamilton egyszer se esett ki onhibajabol, plusz ott vannak a McLaren csapat box utcai hibai miatt elvesztett pontok, amik tobbszor ertek ot mint Buttont.
Button onerobol sokszor a mezony vegen kullogot, a Brazil futam gyozelme az altalaban nala szokasos mak volt.

Aki vegig nezte a szezont ketsege se lehet afelol, hogy ha nem is annyira durvan mint Massat Alonso, de osszesegeben teljesitmenyben durvan elkalapalta Buttont Hamilton.

Buttont az egyik legtulertekeltebb versenyzonek tartom a mezonyben.

#12104: Massa egyedul a Brazil nagydijon vegzett Vettel elott (3. es 6. hely), ez is az oka amiert elbukta Alonso a VB cimet.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12106) werszomjas válasza rocket (#12105) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Buttont az egyik legtulertekeltebb versenyzonek tartom a mezonyben.

Ez majd 2013-ban kiderül. Kiesett mellőle Hamilton, övé az első számú ülés, egyértelmű, hogy a 2013-as autó rá lesz szabva, a McLaren nem hiszem, hogy sokat veszít majd tempóban, megbízhatóságban és box munkában reméljük annál többet javul.

Így Button alatt egy VB esélyes autó lesz, amit jól ismer, meglátjuk mire megy vele. Szerintem azért nem rossz pilóta, csak néha nagyon eltűnik, egyik futamról a másikra.

Most nézem, 2011-ben VB 2. lett. :U

[ Szerkesztve ]

üdv

(#12107) rocket válasza werszomjas (#12106) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Idei autot Buttonra szabtak, mivel a tavalyi eve utan Hamilton 2. szamu pilotanak degradalta magat.
Csapbol is ez folyt, vajon miert merult feledesbe ;)

[ Szerkesztve ]

(#12108) Petya25 válasza rocket (#12105) üzenetére

Petya25
(őstag)

Csakhogy ezt a sportot a szerzett pontok alapján értékelik. :)
Hamilton majd a Merciben is csilloghat, ha tud. Csak megjegyzem én bírom őt, nem ellene beszélek.
A mákról és az önerős hibákból inkább Vettelnél kellene mesélni, mert ott lehetne.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#12109) hoffman_ válasza rocket (#12107) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Én - mint Hamilton drukker - röhögnék a markomba, ha Button porát kapná az arcába a Mercivel Hami, és valszeg ez így is lesz. Sok konklúziót 2013-ra nem hiszem, hogy le lehet vonni, de én nagyon valószínűnek tartom, hogy Button és a Meki a VB esélyesek között lesz, a top3-ban. Tény, hogy Button nem egy top kategóriás pilóta, de azért elég ügyes, hogy elég legyen a VB-hez.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12110) TESCO-Zsömle válasza kukinyo (#12100) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Má megin kötexel? ;]

[ Szerkesztve ]

(#12111) rocket válasza Petya25 (#12108) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Mivel ez egy technikai sport, raadasul csapatsport, igy szerintem a teljesitmenyt nem csak a pontok alapjan lehet megitelni.
Az idei szezon a legjobb pelda, nem hiszem ha teljesitmenyben vegig tekintunk a 2 pont kulonbseg fenyeben, akkor ugyanazt nyujtotta a szezon egeszet nezve Button, mint Hamilton :)

Button ott van a makhuszar TOP3-ban Alonso es Vettel mogott, mig Hamiltont utolso helyek egyiken szerepel.

(#12112) rocket válasza hoffman_ (#12109) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Mitol lenne vicces ez?:)

Hozott Hamilton egy logikus dontest amivel kikerult a mokuskerekbol, hogy ez jo, vagy nem majd 3 ev mulva kiderul amikor lejar a szerzodese, es latjuk az osszkepet.
Elkepzelheto, hogy pont jovore lesz gyors es megbizhato a McLaren, es pont rosszkor valtott, dehat utolag mar konnyu lesz okosnak lenni.
Lehet az lesz ami evek ota, hogy papiron VB eselyesek a valosagban meg ha visszatekintjuk a szezonokat kiderul, hogy realisan nezve evek ota nem voltak azok, mert
-alapbol lassu a kocsi
-gyors de megbizhatatlan
-a boxban szerencsetlenkednek
-a fejlesztesekkel kesnek
-stb.
(raadasul nem mindig a "vagy" szo van ezen felsorolasok kozott, hanem az "es" :) )

Ezt a dontest mar meghozta, lehet megbanta, lehet nem, egy biztos csak az nyerhet aki kockaztat :)
Schumacher es Alonso is kenyszerult mar parkolopalyara, most szinte biztosan Hamilton is arra kenyszerul jovore, 2 evre elore meg nem nagyon lehet meg latni mi varhato, meg nyerhet Ecclestone motor ellenes (amirol sokan gondoljak megkavarja majd az eroviszonyokat.) lobbija 2014-re.
Red-Bull azert szovetkezett a Nissannal (Infiniti), hogy ne maradjon le a gyari csapatok mogott, 2014-es szezonra mar tobb kozos fejelsztesuk lesz.

Hamilton legnagyobb pechje, hogy rossz utembe volt es van szerzodes ugyileg (alonso 2016 Ferrari, es Vettel/Newey paros mostmar, hogy elkezdte fujni a szel a harasztot biztosra veszem maradnak 2016-ig a Red-Bullnal), igy szinte lehetetlen a Ferrari, vagy a Red-Bullba bekerulni 2015-ben amikor lejar a szerzodese(100% nem fogjak Hamiltont Alonso vagy Vettel melle leszerzodtetni egyik csapatnal se), igy igazabol visszafele vezet az ut szamara a McLarenhez ha top csapat tud maradni, es nem elozi meg a Mercedes a kovetkezo 3 evben.

[ Szerkesztve ]

(#12113) Qorthral válasza Motion_Blur (#12094) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Persze, azt én is figyeltem. Nyilván épeszű embernél Kimi idei teljesítménye nem sokkal jobb, mint Hamiltoné vagy Vettelé. Persze mindegyiküké okés. Szerintem itt túl sok a Kimi, túl kevés a Hamilton. Valószínűleg az Alonso is túl sok, bár ez így érdekes, mert nyilván nem arról van szó, hogy 4x olyan jó volt, mint Vettel, hanem arról, hogy 4x annyi ember gondolja azt, hogy Ő volt a jobb, mint fordítva. Szerintem az a meggyőző, hogy Alonso még Kimit is ekkora fölénnyel veri akármilyen szavazáson. Ismerve, hogy mennyi ember van, aki ki nem állhatja őt, és akkor sem szavazna rá, ha nem lenne más választása, a 48% rengeteg. Ez bőven nem csak a szurkolóiból áll (mert ugye senki nem gondolja komolyan, hogy amikor 6 ilyen VB van a mezőnyben, akkor a fél ország Alonso drukker?), míg a többieknél ebben már egyáltalán nem vagyok biztos.

Buttont azért hagytam ki, mert gyengébbnek gondolom ennél a négyesnél. Bírom amúgy a srácot, remélem jövőre jól megy majd, de nálam ezen négyes után van egy aránylag nagy szünet, így nem éreztem helyénvalónak, ha ideveszem.

McCartman: Ez az év azon időszaka, amikor az ilyesmit nyugodtan meg lehet tárgyalni. Másfelől pedig i90venom kérdezte, hogy miért támadják sokan a Red Bullt, próbáltam rá válaszolni, egyúttal kiírni valamit a fejemből, ami már régóta benne motoszkált.

kukinyo: "Az igazságosság az eredményjelzőre van írva."
Nem tudok eléggé nem egyetérteni. Vagy az szerinted igazságos volt, hogy Alonso megnyerte az Európa Nagydíjat? Vajon nem lett volna igazságosabb, ha Vettel nyeri, aki azon a hétvégén végig toronymagasan a leggyorsabb volt? Az igazságos volt, hogy Button nyerte a Brazil Nagydíjat? Vajon nem lett volna igazságosabb, ha a gyorsabb és hibát nem vétő Hamilton nyeri meg? Ha Lewis vezet a pontversenyben a futam előtt és Button (vagy bárki) emiatt előzi meg, akkor igazságos eredmény született volna? Ha azonban Hülkenberg nem rongyol bele és így Hamilton nyer, az is fair lett volna? Érdekes.

Vagy nézzünk más példát: Ha Button megpördül az utolsó előtti körben (nyilatkozta, hogy majdnem elvesztette az irányítást), de visszaevickél még Vettel előtt, akkor Alonso nyeri a futamot és ezzel a VB-t is. Az is igazságos lett volna? Vajon ha most az az igazságos, hogy Vettel lett a VB, attól megváltozna a helyzet, hogy egy tőlük teljesen független srác megcsúszik a pályán? Akkor már Alonsóé az igazság szerint is a cím? :D Nevetséges lenne, ha így lenne. Szerintem nem kell tovább ragoznom, hogy lásd, baromira nem igaz, hogy az az igazságos, ami az eredményjelzőn áll. Azzal már jobban tudok azonosulni, hogy mindenki máshogy látja, mi az igazságos (és így elfogadom, ha szerinted igazságos eredmény született az elmúlt három év mindegyikében és összesítve is), de azt azért lássuk be, hogy aki Button megpörgésétől teszi függővé, hogy Alonso vagy Vettel VB címe lenne-e az igazságosabb, azzal valami gond van. Félre ne érts, nem rád célzok, de amit írtál, az egyszerűen nem igaz. Viszont ha a válaszod csak arról szólna, hogy csak feleslegesen magyarázkodom, akkor kímélj meg tőle minket.

Az előbbiek szóltak mindenki másnak is, aki szerint az érdemli meg mindig a legjobban a VB címet, akinek a legtöbb pontja van. Hasonló gondolatmenettel tökéletesen cáfolható, így ezt kár többször leírnotok.
Megjegyzem, a "ha a nagyanyámnak áramszedője lenne..." trollok kíméljenek, ez most nem arról szól.

Amint az előbb is írtam, a nem Vettel drukkerek nagyja szerint nem igazságos az eredmény az elmúlt három évet tekintve. Ezt nem érdemes és nem is lehet megcáfolni, hiszen ezek vélemények. Az egész pedig magyarázat akar lenni arra, hogy miért fogadjuk el sokan nagyon nehezen, hogy ismét a Vettel + RBR duó nyert. Elismerjük, de nem örülünk neki, pont. Ezt meg nektek, Vettel fanoknak kell elfogadni.

Igazságos hsznek igazságos végére értem... :)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#12114) McCartman válasza Qorthral (#12113) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Megértem, hogy februárig maradnak a gumicsontok, az igazságosság és szerencsefaktor tárgyalása már nagyon mesebeli volt.
Minden évben kisorsolhatnánk kié legyen Newey, az talán fair lenne. ;)

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#12115) Xirtam

Xirtam
(veterán)

Baromságok helyett inkább:

Ezen megy a sírás kb mindenhol. Arról nem si beszélve, hogy sárgazászló alatt elkel venned a gázt, és nem is előzhetsz. Errefel onboard felvételen jól látszik, hogy folyamatosan teligázzal megy Vettel. :U

[ Szerkesztve ]

(#12116) DopeBob válasza Xirtam (#12115) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Jaj ne, már megint? :DDD

MZ/X

(#12117) TESCO-Zsömle válasza DopeBob (#12116) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Mi van? Bántja a szemed a csalás?

(#12118) Xirtam válasza DopeBob (#12116) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Nem félmelni akarok. De a szabály az szabály. Most független attól, hogy Vettel lett a VB egészségére. . . :U

(#12119) mokus1 válasza Xirtam (#12115) üzenetére

mokus1
(addikt)

Ezt láttam én is, viszont van ahol azt írják hogy valaki kézzel lengetett egy sötét zászlót ami valószínűleg zöld.
Bár ezen én semmit se látok. Bár ha így is van akkor is látszik hogy a villogó sárgánál is fullon áll és még KERS-ezik is amin eléggé látszik hogy előzésre készül.Kérdés hogy óv-e a ferrari.

[ Szerkesztve ]

(#12120) IreN!CuS válasza TESCO-Zsömle (#12117) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Bezzeg ha Hamilton csak,hogy alakuljon a hangulat ;]

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#12121) DopeBob válasza Xirtam (#12118) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Akkor miért nem óvott a Ferrari még?

MZ/X

(#12122) AMD Power válasza Xirtam (#12118) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ennyi... Mindenkire vonatkozik!

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12123) mokus1 válasza DopeBob (#12121) üzenetére

mokus1
(addikt)

Állítólag bizonyítékot gyűjt holnapig úgyis kiderül mi lesz ebből

(#12124) stvnppp válasza Xirtam (#12115) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Én úgy tudom, hogy a lassú vagy álló járművet még safety car alatt is ki lehet kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#12125) zerge861 válasza mokus1 (#12123) üzenetére

zerge861
(őstag)

Ezt hol olvastad hogy bizonyítékokat gyűjtenek holnapig? :U

(#12126) Xirtam válasza stvnppp (#12124) üzenetére

Xirtam
(veterán)

És Kobayashi? Meg itt nem az előzésen vana hangsúly. Hanem hogy nem előszőr történik olyan eset, hogy az FIA a szabályokat másképp értelmezi. :W

zerge861 Sehol , maximum F1 Live . . . utolag már minek sírni? Majd papíron más szerepel. Ugyanmár! :) Itt elvekről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#12127) DopeBob válasza Xirtam (#12126) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Erről már nyilatkozott az FIA, sőt még Pet Fry is, hogy nem sárga, hanem vörös sárga, ami csak a csúszós felületre figyelmeztet

MZ/X

(#12128) stvnppp válasza Xirtam (#12126) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Nyugi, én is unom már, hogy mindig a középcsapatokat kell sújtani a szabályokkal (pl most Force India vezetés és safety car periódus), hogy a nagyok haladjanak.

De szerintem, ha kapott volna Vettel egy boxutcaáthajtásost, akkor is behozta volna pontszerzőnek a verdát. És egy pont is elég lett volna.

(#12129) mokus1 válasza zerge861 (#12125) üzenetére

mokus1
(addikt)

Nem tudom már mert Androidon a híreknél olvastam. Már nem tudom melyik hírportál volt.

(#12130) Xirtam válasza DopeBob (#12127) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Igen, valószínű! :) Azért látszik a pilóta dashboard-ján is a sárga led! :U ;) Ha Alonso, Massa, Hamilton előzőtt volna ugyan így akkor is verném az asztalt. A szabály mindnekire érvényes! :U

[ Szerkesztve ]

(#12131) Szabesz válasza DopeBob (#12127) üzenetére

Szabesz
(őstag)

Persze, mindenhol vizes a pálya, de csak pont ott csúszik ahol előzött. Rafkós.

¯\_(ツ)_/¯

(#12132) DopeBob válasza Xirtam (#12130) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Te inkább csak végezd tovább a szélcsatorna számításokat a Ferrarinak... :(

MZ/X

(#12133) Toekie

Toekie
(csendes tag)

Schumi aláírt, a jövőben aktív tesztpilótaként folytatja, állítja a Supersport.com

Na, na? :D

Komolyra fordítva a szót, van egy olyan érzésem, hogy a Pirellinek fog tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#12134) Stafni válasza Toekie (#12133) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Jobb lenne, ha mint pilóta folytatná valami használhatóbb autóval.

12130 Xirtam: A Ferrari miért nem ad be óvást? Ha igazad lenne, akkor megtenné. Pont ők ne reklamálnának.

[ Szerkesztve ]

(#12135) PumPi válasza Xirtam (#12115) üzenetére

PumPi
(őstag)

Mondjuk én nagyot csalódnék a FIAban ha ezzel megváltoztatnák a futam végeredményét... szerintem ez hülyeség, ennek pont úgy kéne működnie mint a fociban, kockás zászlóval ha le lett intve a verseny akkor az a végeredmény. Igazságtalan, mert ha közben megbüntetik akkor tud a csapat rá reagálni, lelassítja Webbert, gyorsabban megy stb.

Ha hagyják a botrányt elharapózni akkor azzal max a sportnak ártanak... Kassai is benézte a gólt mégse adták meg utólag... vagy játszották újra a meccset.

(#12136) Jarod1

Jarod1
(addikt)

xerintem ha megis büntetik Vetteelt akkor max annyira hogy 3 pontal kevebbet kapjon és ugy egyenlő Lonzivaaal de Vettelnek több futamgyőzelme van.. igy marad....

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#12137) TESCO-Zsömle válasza PumPi (#12135) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Mondjuk én nagyot csalódnék a FIAban ha ezzel megváltoztatnák a futam végeredményét...

2010-ben Monaco-ban megtették. Utólag szabtak ki Schumacherre áthajtásos büntetést, amit a kockás zászló után nem is lehetne adni.

(#12138) Stafni válasza Jarod1 (#12136) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Utólag nem fognak büntetni. Az még hülyébben jönne ki.

Itt a hír: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12139) PumPi válasza TESCO-Zsömle (#12137) üzenetére

PumPi
(őstag)

Azt is hülyeségnek tartottam... szerintem egyszerűen ki kell mondani hogy kockászászló szentesíti a futam végeredményét, amitől max. technikai szabálytalanság miatt lehet eltérni....

Mondjuk az is vicces hogy 6 bíró zárt láncú mindent látó kamerarendszerrel nem látta amit a BBCn igen... az magába érdekes lenne ha ez alapján lenne egy ítélet meghozva.

[ Szerkesztve ]

(#12140) kukinyo válasza Qorthral (#12113) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Az igazság az hogy megkímélhetnél már minket az erőszakos, erőltetett, elferdített magyarázkodásoktól. ;]
Amit csinálsz az csak egy mentegetőzés, semmi más és értelmét sem látom.
Ez csak is arról szól hogy a saját érzéseidet, gondolataidat másokra erőltesd és nagyokat bólogassanak az írásaidra.Biztos vannak ilyenek, de tuti hogy a többség nem ért veled egyet.
A sport eredményekről szól, nem igazságról.
Az igazságot a bíróságon kell keresni, nem a sportban.

(#12139) PumPi: Szvsz nem fognak semmit változtatni.A FIA nem engedheti meg magának, mikor így is egy rakás hír a hibás döntéseiről szól.

[ Szerkesztve ]

(#12142) Ba cy lus válasza Xirtam (#12130) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Alonsónál? VB-cím ellenében? Azt megnézném. :)

Mellesleg lefutott ügy, nem volt szabálytalan, lengették a zöld zászlót. Emellett még lassított is a torro rosso. Mit akartok még? Szánalmas a szurkolóknak ez a masszív, mániákus csoportja, akik öt nappal a szezonzáró után is még keresik a rést a pajzson. Ahelyett hogy elismernék, ez az év ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#12143) Szabesz válasza Ba cy lus (#12142) üzenetére

Szabesz
(őstag)

Csodálkoznék, ha a szabályzatban két ugyanarra a szabályozásra szóló jelnél, a megengedőbbet kellene figyelembe venni, és nem a tiltót.

¯\_(ツ)_/¯

(#12145) Ba cy lus válasza Szabesz (#12143) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Akkor informálódj és csodálkozz.

(#12146) mokus1

mokus1
(addikt)

Na ezt egy fórumba tették ez viszont ha nem körözés akkor viszont egyértelmű.( azt nem tudom körözni lehete sárga zászlónál)

(#12148) DopeBob válasza mokus1 (#12146) üzenetére

DopeBob
(addikt)

:W

mennyi szakértő :)

Kár, hogy befejezte, mire elért a sárga jelzésig :)

MZ/X

(#12150) mokus1 válasza DopeBob (#12148) üzenetére

mokus1
(addikt)

Akkor nagy mákostészta hogy félreálltak előle.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.