Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Nekem most van egy hagyományos, ebay-en kapható verzió, én teljesen meg vagyok vele elégedve. A random funkció viszont nagyon hiányzik róla. Ha tudtok ajánljatok nekem légyszi olyan transmittereket amik tudják ezt a funkciót. Ja, persze SD kártyával is legyen bővíthető.

Köszönöm!

(#102) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Tudtok olyan FM transmittert, ami normálisan kezeli a könyvtárakat/alkönyvtárakat és a hangminőség is elfogadható??
Vagy érdemesebb USB-s fejegységet venni?

(#103) CoolBoy323 válasza Jabby (#98) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

(#104) gyvince


gyvince
senior tag

sziasztok szeretnék FM traszmittert venni valami normálisat nehézgépbe kellene egy a fontos hogy normális hangminőség legyen ne recsegjen meg ilyenek :)

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#105) Jabby válasza CoolBoy323 (#103) üzenetére


Jabby
őstag

Ne itt keress, hanem a neten :DD
Pl. Google :Y

(#106) TBoY406HDI válasza gyvince (#104) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

Szia!

Én ezt a típust ajánlom, ha még lehet kapni!
Nem annyira olcsó, de messze ez szól nekem a legszebben a sok olcsó közül!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#107) #18001664


#18001664
törölt tag

Sziasztok!
5.000 Ft-ig melyik a legjobb amelyik jelenleg is kapható?
Most a Sencor SWM 181 a kiszemelt...USB csatlakozás feltétel.

(#108) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Milyen jobb minőségű transmittert lehet kapni manapság. Nézegettem a Soundfly-t, amit ajánlottatok, de egyik típusból sem találok egy darabot sem. Mit tudnátok helyette ajánlani? :R

(#109) inf3rno válasza bodom87 (#22) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát elméletileg megvan, hogy milyen frekcencián lehet legálisan adni, és ezek nem tartoznak bele. Frekvenciát kellene venni hozzá pármillióért, ha nem többért, hogy legális legyen. A gyakorlatban mondjuk senki nem foglalkozik vele, amíg ennyire kicsi a teljesítmény, vagy talán van ilyen kitétele a törvénynek, passz.

Buliban hasznos! =]

(#110) inf3rno


inf3rno
nagyúr

10-es körül tudtok ajánlani valamit, amit fater is tud használni, és szól úgy, mintha usb-ről menne? (Lövése sincs a kütyükről, már az gondot okoz neki, hogy egy email-hez fájlt csatoljon...)

Buliban hasznos! =]

(#111) gergobox


gergobox
tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata, Dension vs.Satechi Soundfly bluetooth-os transmiterekkel kapcsolatban? Melyiknek jobb általánosságban a hangminősége?

(#112) fubenalvo


fubenalvo
csendes tag

Hosszú ideje küzdök a témával, mivel nem szeretném kivenni a gyári rádiót kicsiny gépjárművemből. A gondom az pedig az, hogy nem találok értelmes transzmittert. Mindegyiknek olyan gyatra a hangminősége, hogy a hajam égnek áll.
Ráadásul kipróbálni is csak akkor tudja az ember, ha már megvette... :P Szóóval, tudtok ajánlani olyat, aminek a mély és magas tartománya is szépen átmegy, illetve a hangereje is rendben van? Ár nem számít. :)

Játékaim + Játékok amikbe belekontárkodtam: http://fubenalvo.wordpress.com

(#113) fubenalvo válasza fubenalvo (#112) üzenetére


fubenalvo
csendes tag

Ja igen és az se ártana ha Bluetooth képes lenne a drága, telefonról futna a zene és örülnék ha nem kéne kábelezni.

[ Szerkesztve ]

Játékaim + Játékok amikbe belekontárkodtam: http://fubenalvo.wordpress.com

(#114) nokia123


nokia123
aktív tag

Sziasztok! Én is nézegettem elég sok kütyüt és nem nagyon tudok dönteni de ez felkeltette az érdeklődésemet. Véleményetek róla, akinek esetleg van ilyen. Csak az nincs leírva hogy mekkora pendrive tud kezelni mert nekem van egy16gb.[link]

[ Szerkesztve ]

(#115) orgik


orgik
csendes tag

Érdeklődnék, hogy a SoundFly SD vagy SoundFly Pro típusú FM transmittert honnan tudnám megrendelni?
/A bestdigital.hu-ról már nem lehet... /

(#116) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. Az érdekelne hogy egy ilyen kütyü a mobilt hány mAh-val tölti?
Gondolom nem valami nagy lehet a teljesítménye

(#117) Szabi46


Szabi46
csendes tag

Sziasztok.
Vettem még tavaly 1 transmittert, működött is, de pár hónapja nem használtam, most pedig nem indul el. Vagyis felvillan ahogy szokott, kiírja a zene címét majd elalszik és kikapcsol. Mi a baja? Korábban is volt már csak más fajta, szintén ezt produkálja

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#118) Szabi46


Szabi46
csendes tag

Lemaradt az előbb a kép, szóval vele lenne a gondom, 2 mp után kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#119) Bali27 válasza Szabi46 (#118) üzenetére


Bali27
addikt

Tyű ha.. pont ilyet vettem most. Igaz eddig nincs baja, de nálad csak kontakthibára tudok gondolni. Mivel nam egy bonyolult szerkezet...gondolom. :F

(#120) Szabi46 válasza Bali27 (#119) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Feladom, széttöröm...
Akármilyen autóba ezt csinálja. Szétszedtem, semmi baja szemre. Annyit vettem észere, hogy úgy kapcsol ki, hogy a kijelzőn nagyon halványan ott marad a szöveg ahol éppen kikapcsol, csak éppen eltűnik a világítás.
Max 2 órát használtam az elmúlt 2 évben

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#121) Bali27 válasza Szabi46 (#120) üzenetére


Bali27
addikt

Ha kell eladom az enyém.(1 hete vettem). Renault trafficom van, és pont a legrosszabb helyen van a szivargyújtó.... Majd 2 m vagyok, és vagy a váltó akad bele vagy a lábam :W csak nekem zöld (igaz kéket rendeltem :D)

[ Szerkesztve ]

(#122) Szabi46 válasza Bali27 (#121) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Köszi nem, megoldottam egy GPS-el amibe van beépített transmitter :D

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#123) Bali27 válasza Szabi46 (#122) üzenetére


Bali27
addikt

Ok semmi gond :) Én meg elkezdtem haználni.. Sikerült úgy elhelyezni a lábam hogy hosszú távon tartható, egyedül a tolatásnál kell picit odafigyelni hogy a váltón hogy van a kezem.
1 idegesít benne hogy sosem tudom hogy hanyas számnál tart mert a nevét kiirja az együttes/szám, és gondolom utána következne hogy hanyadik.. De oda már nem jutunk el :) Scrollozni meg nem tud ha jól tudom.

(#124) Zsolti76


Zsolti76
újonc

Sziasztok!
A rádió típusa, illetve kora mennyire befolyásoló tényező egy Sencor kütyü esetében? Illetve a transzmitter és a rádió egymástól való távolsága tud-e zavart okozni? A jelenség a következő: személyautó (2004-es Focus) JVC valahányas rádió tökéletes működés, leszámítva a sistergést amit csak néha hallani. Traktor NewHolland, ránézésre is nagyon régi cd-s Blaupunkt egy számot sem tudok benne lejátszani. Kijelző lefagy, a számok, grafikák ott maradnak, de nem mozdul semmi. Újra indítás haszontalan, először ki kell húzni a szivargyújtóból, majd úgy kell bekapcsolni, akkor egy percig újra jó, aztán újra ugyanez a jelenség. A személyautóban közvetlen a rádió mellett van, míg a trakiban kb egy méter a távolság, ami közé néha én is "belelógok". Van ezeknek bármi jelentősége?

(#125) wargar


wargar
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Sencor SWM 101 jelű szerkezetet az Expertben. Aranyárban adták és nem is volt más fajta transzmitterük, de bevállaltam. Eddig pozitívak a tapasztalatok.
Volt elem a távirányítóban, ez külön jó dolog. Jackdugó és USB bemenet van a kütyün,meg egy kis számlap, ami a frekvenciát mutatja. Plusz három gomb, de azokat nem fogom nyomkodni.
Kicsit mozog a szivargyújtóban, de nem esik ki, igaz nagyon nagy döccenőnél elmegy a zene, de nem felejti el melyik számot játszotta,csak azt hogy hol tartott a zenében. Mappákat kezeli.
A hangminőséggel maximálisan elégedett vagyok, az én füleimnek olyan mintha rádió szólna. Rosszabbra számítottam, mert az autóm antennája hátul van a tetőn, de semmi gond nincs. Van magas és mély hang is,sőt külön EQ gomb figyel a távirányítón, lehet játszani a hangszínekkel.
Remélem segítettem azoknak akik transzmitter vásárlás előtt állnak. :R

(#126) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Rokonom is egy ilyen Sencor SWM101 transmittert vett.
Azt mondja zene közben pittyeg. Ez miért van?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#127) TBoY406HDI válasza wargar (#125) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

A legtöbb esetben jók az SWM 101 jelzésű Sencorok. Jól szólnak az árukhoz képest!
Nekem van 100-as és 101-es is. Mindkettő egész jól szól, a 100-asnál azt vettem észre, hogy ha 100 MHz felé állítom be a frekvenciát, valamivel nagyobb a hatótávja.

(#128) TBoY406HDI válasza zolka95 (#126) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

Nem tudom mire fel pittyeghet. Bizonyos transmittereknél a gombok nyomkodásakor adhat ki a készülék ilyen hangot, de az SWM 101 nekem nem pittyeg se gombnyomásra, se a zene közben.
Két dologra gondolok. Vagy az MP3 tömörítésével van gondja a transmitternek lejátszás közben, vagy spontán a készülék alapból kiadja.

Próbáld meg azt, hogy egy MP3-mat állandó bitrátával (pl. mondjuk fix 128kbps) tömörítve és sima sztereóban (nem joint stereo és társai), majd pendrivera felmásol és teszt!
Ha a jelenség továbbra is ugyanúgy fennáll, akkor a készülékben van a hiba!

(#129) TBoY406HDI válasza Zsolti76 (#124) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

A vevő érzékenysége számíthat, főleg ha a transmitter messzebb van a vevőtől!
Mondjuk a Blaupunkt rádiók a jó vételi készségükről híresek (de nem árt, ha
antenna oldalon is rendben van minden), kivételek persze akadhatnak!

Persze a transmitter erőssége sem hátrányos ebben a helyzetben. :)

(#130) zolka95 válasza TBoY406HDI (#128) üzenetére


zolka95
őstag

És ha egy teljesen másik transmitter is ugyanezt csinálja?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#131) katonafull válasza Jabby (#82) üzenetére


katonafull
csendes újonc

Hello! Sikerült már olyan FM transmittert találnod, ami megjegyzi hol tartott az utolsó lejátszott szám és onnan folytatja?
Itt van ilyen, csak drága, nem biztos, hogy megéri.
http://www.bestdigital.hu/fm-transmitter-soundfly-bt-p-151.html

Ennyiért már fm transmitteres gps-t is lehet kapni...

Esetleg tud valaki más olyan márkát, ami ki-bekapcsolás után ugyanonnan folytatja az utsó számot, ahol abbahagyta?
Elég lenne márka, hogy ebay-en rákereshessek
Eddig csak ezt a soundfly-t találtam.
Vagy olyan is jó lenne, amivel legalább bele lehet tekerni a számba... sajna fogalmam sincs ezt hogy mondják angolul a fast forward-on kívül, de így se találtam semmit ebayen.
Nem akarom elhinni, hogy nincs egy olyan olcsó retkes transmitter, amivel bele lehet tekerni az mp3-ba.
Hát miféle világot élünk? XD

[ Szerkesztve ]

(#132) TBoY406HDI válasza zolka95 (#130) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

Ugyanazzal a vevővel hallgatva, vagy a vevő is más?
Normális rádióadóknál van pittyegés az adás közben ugyanannál a készüléknél?
A transmitterek más rádiókkal is ki lettek próbálva, ott is pittyeg?

[ Szerkesztve ]

(#133) HeroBen


HeroBen
tag

Hello!
Mi a véleményetek Erről vagy erről? :F

CD-s autórádióm van de T-s szolgáltatónál kaptam Spotify Premiumot a dijcsomagomhoz és ezért telefonról szeretnék zenét hallgatni de fejegységet nem szeretnék cserélni mert csak a gyárival kompatibilis a multi kormány (megfizethető áron) viszont nem akarom hogy nagyon látszódjon a cucc ezért max olyat szeretnék amilyen az első linken, de ha jó a második akkor az lenne a legpraktikusabb a számomra. :U

Galaxy Note 10+

(#134) akcsy


akcsy
tag

Sziasztok! Tudom elég lerágott téma, és olvasgattam is visszafelé, viszont a legutóbbi hozzászólások óta eltelt jó kis idő, így feltenném én is a kérdést, hogy ki milyen transzmittert használ a rádiójához, vagy milyet tudnátok ajánlani nekem? A legfontosabb tényező az usb olvasása lenne, mivel mp3-at, sd kártyát nem használok.
Elsősorban én a Technaxx FMT-600 BT transmittert néztem ki. Mit gondoltok róla? Megéri az árát? Vagy ha tudtok ajánlani hasonlót, ami tényleg jobb, megköszönném :)

(#135) TBoY406HDI


TBoY406HDI
csendes tag

Hát srácok úgy látszik, hogy a nagy Soundfly transmitter családot is elérte a nagyon gyenge
hatótáv (0,5-1m max)! :( :((( :((

A minap vettem 2-őt (sd és dnt sd) is! A céges autómban lévő igen jó vételi készséggel megáldott gyári autórádió is alig fogta szerencsétleneket.
Ekkor egy frappáns kis mondat jutott eszembe akik ezért felelősek lehetnek (remélem csuklottak és fognak is), de a mondat szerkezete és bizonyos szavaik miatt nem írom le ide...

Na szóval olyan gyengére lecsillapította a gyártó a jeleket, hogy ez már kihatott a minőségre is...
Van egy régebbi példányom is úgy nagyjából 2010 körülről, abban még van "erő" ...
Úgyhogy úgy látszik, minél régebbi használt és jól működő
transmittert célszerű vásárolni és akkor azok jó eséllyel jók lesznek.

Ja és a 2 frissen vételezett Soundfly üzeni, hogy jól van, transmitterhez képest tud minőségi zenét szolgáltatni, amit az adott rádióvevő jó minőségben is fog (most már)! :)

(#136) Jorus


Jorus
nagyúr

Vettem ma egy ilyen FM Transmittert az Iponban. Sajnos nem nagyon szeret együttműködni a Subival. Az a jelenség, hogy beállítást követően pár percet zenél, aztán már csak sistereg. Próbáltam gyújtás nélkül, gyújtáson és járó motornál is, a jelenség ugyanaz. Próbáltam az összes szivargyújtó aljzatban, a jelenség ugyanaz. Delejt kap a kütyü, mert ha kihúzom a töltőből, elalszik. Kipróbáltam a Passatban, ott gond nélkül zenél bármeddig. Sztréndzs. Vkinek ötlet?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#137) SRII


SRII
őstag

Hali!
Vettem párszor már tanszmittert de sajna a végén mindig eladtam őket, sistereg, nem szól tisztán, és mindig pár perc után visszakapcsolom a audio lejátszot..
Van olyan ami tisztán közvetíti a hangokat ?(lehet én vettem szart) vagy mindegyik ilyen?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#138) kirusz1


kirusz1
őstag

Ez engem is érdekelne :)

(#139) Punike válasza SRII (#137) üzenetére


Punike
tag

[link]

Honapok ota működik tökéletesen minden funkcioja...

(#140) SRII válasza Punike (#139) üzenetére


SRII
őstag

szia!
Köszi hogy írtál, olyan kihat ez a topik!
Más:
Nem néz ki rosszul, de én nem azért váltam meg az előzőktől, mert nem működött, hanem mert sistergett(zenehallgatás közben vagy végén, vagy volt olyan nem is egyszer, hogy alapzaj szűrődött át a zene alá amitől a frász kirázott,) és topán adta át a zenét a gyári fejegységre, nekem ezért kelet megválnom a többitől.

Ezen nem tapasztalható ilyen?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#141) Punike válasza SRII (#140) üzenetére


Punike
tag

Kb. ket hónapja használjuk folyamatosan. 108.00MHz-re beallitva. Minden tökéletes. Zenehallgatas, telefonalas, vezérlés...
Nekunk nagy szolgálatot tett/tesz... (a CD-k sok helyet foglaltak már)

Üdv!

(#142) geleati válasza Punike (#139) üzenetére


geleati
tag

Szia!

Köszi a linket, azt meg tudnád mondani, hogy ha külső usb-n vannak a zenék, mappákba rendezve előadónként, akkor lehet-e váltani a mappák között, és ha igen, hogyan, kijelzi-e valahogy? Jól látom, hogy nincs hozzá távirányító?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#143) Punike válasza geleati (#142) üzenetére


Punike
tag

Kiprobaltam. Csak sorrendben jatsza (a masolas sorrendjében). Gondolom kártyáról ugyanígy.
Távirányító nincs.
Telefonnal használjuk Bluetooth kapcsolaton keresztül, igy egyik hianyat sem érezzük.

(#144) geleati válasza Punike (#143) üzenetére


geleati
tag

Tehát akkor a telefon lejátszójáról megy a zene bluetooth-on keresztül az fm transzmitterbe és onnan a rádióba? De ugye, ha hívnak, akkor kihangosítóként is funkcionál, és utána újra szól a zene?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#145) Punike válasza geleati (#144) üzenetére


Punike
tag

Pontosan

(#146) horn3t válasza Punike (#139) üzenetére


horn3t
tag

Szia,

Egy ilyenen, illetve egy másikon gondolkozom, hogy veszek:
[link]

Nagy dilemmám, hogy amennyiben telefonálok, mennyire hallanak jól a vonal másik oldalán?

Tudnál nekem segíteni ebben? Dízel kocsim van, kicsit jobban morog, és a jabra kihangostóm nem rossz, csak nem hallanak elég jól a másik oldalon, illetve kicsit halk nekem az a mono hangszóró. És így legalább a telefonomra töltött zenéket is tudom hallgatni a sok szar rádió helyett....

Köszi előre is.

Üdv: Horn3t

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#147) Punike válasza horn3t (#146) üzenetére


Punike
tag

Szia!

Nem tudok érdemben nyilatkozni.
Csak az általam linkelt kütyüt ismerem. Ez működik és jól hallanak vele a masik oldalon is telefonálás közben (mikrofon a kütyün, a sebváltó mellett -szivargyújtóban-).

Nem ismerem a többi transzmittert.

(#148) horn3t válasza Punike (#147) üzenetére


horn3t
tag

Köszi a választ. Ez a Sencorom van, SWM 101, de csak recseg akárhova állítom a frekvenciát.
Gondolom ha kiszállsz a kocsiból, és visszaszállsz, akkor nem folytatja ugyanonnan az adott műsort, amit hallgattál előtte?

Nem tudom a többieknek mennyire működött ez a sencor, de ez egy rakás....

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#149) TBoY406HDI


TBoY406HDI
csendes tag

Üdv mindenkinek. :)

Az előző hozzászóláshoz szólva, nekem még van Sencor-om, nekem az SWM 100-asból van , az rendben teszi a dolgát, minimális sistergés van csak (ennél vannak sokkal rosszabbak is)...

Elég sok transmitterem volt már, így van már velük tapasztalat.

Aki új transmittert vesz annak üzenem, hogy sajnos nagyon nagy a szórás közöttük (vannak erősebbek, jobb minőségűek, szebb hangúak, nagyobb hatótávúak és gyengébbek is akár ugyanazon a gyártón belül is) és ez alól a méregdrága Soundfly sem kivétel.

A készítők a legtöbb készüléknél nagyon ráálltak a maximum 1 méteres (korábban 5-10 méter vagy erősebb) hatótávra (gondolom nmhh nyomásra), ami finoman fogalmazva is hagy némi kívánni valót a zenei minőséggel kapcsolatban (hiába szólna esetleg szépen, de a sistergés miatt élvezhetetlen a zene).
Ezzel csak az a gond, hogy az olcsóbb és a drágább változatoknál is találkozni az átlagosnál gyengébb hatótávú transmitterekkel, de az ellenkezője is igaz lehet, de sajnos ez egyre ritkább.

Úgyhogy én a következőre jutottam:
Transmittert ha még veszek akkor csak személyesen és használtan, de a vásárlás előtt szigorúan kipróbáltatni az eladóval az ő autójában.
Sőt tovább megyek, egy külön FM rádiós eszközt sem árt vinni a helyszínre (akár egy mobiltelefon amiben van rádió is megteszi) és az autó körül , esetleg távolodva is tesztelni, meddig hallható, minél tovább annál jobb.
Így a vásárló is elégedett lehet, mert lehet olyat vesz ami kevésbé sistereg és erről személyesen meggyőződött a vásárlás előtt, ellenben egy újnál ezt így nem igazán lehet megtenni.

:)

(#150) Punike válasza horn3t (#148) üzenetére


Punike
tag

Minden onnan folytatódik, amilyen állapotban leallitottam az autót.
(ha Bluetooth kapcsolatban volt a teloval, akkor automatikusan kapcsolódik, csak egy gombnyomás es folytatódik a zene, ugyanígy vezetekes kapcsolatrol, vagy pendrive-rol, microSD-rol.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.