Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Newlachka


Newlachka
őstag

Sziasztok,

vettem egy ilyet:

Ugye a gondom az,hogy nem kattan be a csatlakozóba.
Lehet ezzel mit csinálni? vagy rendeljek egy rendes csatlakozósat?
Köszi

(#152) horn3t válasza Punike (#150) üzenetére


horn3t
tag

Értem. Rendben, köszönöm a választ, hát ha megcsinálják a kocsim, akkor kipróbálom, és lehet vezsek egyet.

TBoY406HDI:
Nem gondolnám, hogy ennek ürtechnikának kellene lennie, az olcsó is működjön, egyébként minek árulják ha nem megfelelő.

Egyébként a Sencoromat szívesen eladom egy ezresért. Aki Szolnok jár az viheti :)

Newlachka: Hasonlót kaptam kölcsönbe csak ezüst volt, kristály tisztán szólt, a kihangosítás miatt voltam egy kicsit távoli, de a zene és a telefonálás hangja nagyon jó minőség volt.

Ja és az sem kattant be, de teljesen jól kapcsolódott....

[ Szerkesztve ]

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#153) temcsaba


temcsaba
újonc

sziasztok

újonnan regisztráltam mert szeretném a tapasztalatotokat vagy tanácsotokat kérni.

Spotify premium előfizető vagyok. Telefonon használom tökéletesen megy.

autóba is akartam használni, ezért vettem egy SAL FMBT 24 transzmittert.

spotify telefon - Bluetooth transmitter - autó hangszóró.

Egy idő 5 -10-15 perc után akadozik élvezhetetlen a hallgatás.

A szolgáltatók szerint a spotify nem hibás, a Telenor nem hibás, a BT transzmitter is jó.

Csak én vagyok a hülye?

Ki kéne próbálni másik kütyüt?

(#154) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Vélemények/tapasztalatok?
http://s.aliexpress.com/QNFf6Zn6

(#155) TBoY406HDI válasza horn3t (#152) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

Ezt én is így gondolom, csak bizonyos kritériumoknak nyilván meg kell felelni az nmhh felé ezen rádiós eszközök forgalmazásához.
Szerintem ez a "nadrágszíj" túlságosan szorosra van húzva...

Elég soknak a forgalmazását betiltották már az évek folyamán, amit vagy azért tettek, mert egy két példány
"túlságosan jóra" sikerült, vagy a működésével zavarást idézett elő, túlmelegedés stb.

(#156) TBoY406HDI válasza temcsaba (#153) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

Szia!

Magát az alkalmazást még nem használtam, de ha kell hozzá net, akkor az autóban való használatkor az akadozást szerintem okozhatja útközben a telefonnál térerő probléma vagy nem megfelelő hálózati lefedettség.
pl. olyan területen jársz, ahol a 3g/hspa/4g lte helyett csak edge hálózat van, mivel az utóbbi lassabb így jó eséllyel akadozni fog, vagy akár meg is állhat.
Ha megint előjön a probléma, lehetőség szerint ellenőrizd a telefonodon, hogy az milyen hálózaton "barangol" amikor akadozik.

Ha megfelelő gyors hálózaton van és akadozik, akkor mérnék egy sebességet... esetleg valami beállítási lehetőség az alkalmazásban, vagy a telefonban más alkalmazás(ok) ami esetleg elvenné a sávszélességet, frissíteni próbál közben stb.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

(#157) temcsaba válasza TBoY406HDI (#156) üzenetére


temcsaba
újonc

köszi!

válaszodból azt veszem ki,hogy a nettel van probléma. Budapesten belül volna ilyen jellegű probléma?

telefonomat majd megnézem bár nem tudom pontosan mit.

Üdv :DD

(#158) bmk13


bmk13
újonc

Sziasztok

Nő vagyok, előre bocsájtom.... NULLA műszaki érzékkel......
Egy problémával fordulok hozzátok.....
Az autómban van transzmitter, tökéletesen működik, egy dolgot kivéve.....
Amikor leállítom a kocsit, majd újra beindítom, a mixet újra és újra elölről kezdi..... Ez baromi idegesítő....
Tudnátok olyan megoldást találni vagy olyan transzmittert ajánlani, ami megjegyzi hol tartott a zene annak ellenére, hogy leállítom az autót?

Előre is köszönöm :-( :W

(#159) finesz válasza bmk13 (#158) üzenetére


finesz
csendes tag

Szia, én is ugyanezzel a problémával küszködök.
Talán a Soundfly márka ilyen mert a távirányítóján van tekerés gomb. Ebayen érdemes nézni mert itt nem kapható nálunk-
Ha tud valaki más megoldást szóljon.

...

(#160) Punike válasza Punike (#143) üzenetére


Punike
tag

Update:
Parom szerint lehet lepkedni a mappak kozt. :)
Kiprobalta.

[ Szerkesztve ]

(#161) horn3t válasza TBoY406HDI (#155) üzenetére


horn3t
tag

Hát ez elég szomorú. Meglett a kocsi, még kicsit várok, hogy menynibe jön ki ha kicseréltetem a gyári fejegységet bluetoothosra.

Ha nagyon drága, akkor kipróbálok egyet. Közben kollégám is elgondolkozott egy ilyenben, hátha hamarabb beruház és lesz tapasztalat. :)

Köszönöm a segítségeiteket.

ELADÓ-->Intel Core Duo E2160,Asus P5b, 2GB Kingmax DDR2 , Gigabyte 7300gt, 300 GB Samsung, 19' Hans-G

(#162) Andapace


Andapace
tag

Sziasztok.

Tudtok ajánlani olyan FM transzmittert amivel a lehető legjobb hangminőséget tudom elérni? Van most egy noname, de konkrétan dobozhangja van.
Az lenne a lényeg, hogy Bluetooth-os legyen és 8-10k-nál ne nagyon legyen több :R :R

Köszi előre.

(#163) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Vásároltam olcsot, közepesen drágát, és viszonylag (számomra) drágát, DE egyik sem ért semmit, a hang minősége mindegyiknél szar igy ,hogy kiszortam ennyi pénzt elmondhatom,hogy ha kiegészíteném vehetnék egy DENSION-t és nem kellene sima cd vel transmiterekkel és egyébb hangminőségben gyalázat termékekre szorni a pénzt.

(ez saját vélemény, de csalodtam az ilyen szarokban, szar hang, szar recsegő kihangosító(ha nem recseg akkor épp allig hallani valamit vagy szimplán sistereg ami a zenék alatt is folyton jelen van) van akinek megfelel, de akit kicsit is zavar a sistergés és a szar minőség, az ne szorjon ki rá pénzt.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#164) Cs0nti74


Cs0nti74
újonc

Kb. két hete használom ezt: https://edigital.hu/autos-kiegeszitok/sal-fmbt-42-transzmitter-p523663
Telefonálásra még nem próbáltam, de Micro SD-ről, Pendrive-ról elég tisztán játsza le a zenénet. ( bitsűrűség: 320kb/s ) Persze gyengébb bitsűrűségen jelen van a sistergés. Aux, illetve Bluetooth telefonnal összekötve, Spotify-t hallgatva közepes minőségben letöltött zenével szintén szépen szól.

(#165) zsadnok válasza Cs0nti74 (#164) üzenetére


zsadnok
tag

Szia! Olyan kérdésem lenne, hogy ha kihúzod a szivargyújtóból, akkor elfelejti-e a beállított frekvenciát? Ilyen okból vittem vissza egy hasonló kütyüt, mert mindig 88,1-re állt be alapból és lehetett újra állítgatni.

ja és lehet-e lépkedni mappákban?

[ Szerkesztve ]

(#166) Cs0nti74 válasza zsadnok (#165) üzenetére


Cs0nti74
újonc

Helló! Még nem húztam ki sose, úgyhogy erre nem tudok válaszolni. Viszont ha nem felejtem el holnap kipróbálom. Eddig minden bekapcsoláskor az általa elsőnek generált frekvenciára álll be. Mappákban nem tudom lehet-e lépkedni, mert ezt sem próbáltam ki, mert inkább Spotify-t szoktam csak hallgatni.

(#167) Cs0nti74 válasza zsadnok (#165) üzenetére


Cs0nti74
újonc

Na megnéztem. Nekem amit alapból beállított 87.5-re áll be ha kihúzom és újra bedugom. ( nekem ez tökéletesen megfelel ) Albumok közt nem vált, csak hangerőt lehet szabályozni vele.

(#168) zsadnok válasza Cs0nti74 (#167) üzenetére


zsadnok
tag

Köszi, hogy megnézted. Sajnos én már visszavittem, mert az alap frekvencián valami rádióadó jött, ezért ütötték egymást. Fontos lett volna az albumok közötti lépés is.
Még egyszer nagyon köszönöm! :R

(#169) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Remélem nem gond ha ide írom, nem fm bt transmitter hanem egy "sima" bt transmitterről van szó.

Adott a transmitter és adott a bt füles. Nincs ötlete valakinek, hogy miért nem tudom párosítani?
A receiver része jól működik egyébként.
Füles :[link]
Transmitter: [link]

Egyelőre holnap tudom még másik fülessel is kipróbálni, de hát ha addig is van valami ötlete valakinek.
Ha nem fér el itt akkor töröljétek vagy helyezzétek át.

Köszi előre is.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#170) mgaben


mgaben
senior tag

Update.
Az lehetséges, hogy a 2.1es bt transmitter nem találja a 4.1es fülesem?
Úgy néz ki, hogy rossz infó volt a termékről és a receiver 4.1, de a transmitter csak 2.1en kommunikál.
2.1es fülessel megy a transmitter. Próbáltam még egy Sonyval is, ami 3.0ás, azzal sem ment.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#171) Sperafico


Sperafico
tag

Sziasztok!
Vettem egy Xiaomi roidmi 3s transmittert. Eddigi legjobb amit próbáltam.
A sistergés alig hallható, viszont ha megérintem még az sincs. Gondolom testelni kellene a tökéletes csendhez, de ezt hogy tudnám kivitelezni?
Folyamatosan nem fognám.

(#172) TBoY406HDI válasza Sperafico (#171) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

Szia!

Gondolom ahol megérinted, azon a részen lehet az antenna pontja a transmitternek, ezért szűnik meg ilyenkor az a minimális sistergés.
Hm. Újra egy készülék, aminek még ereje is lehet, és egy méternél nagyobb hatósugárral is rendelkezhet?
No fene... Lehet vennem kell egy ilyet aztán kipróbálni, mit tud... kis tuning stb. :)

(#173) T-tomzee


T-tomzee
csendes tag

Én egy ilyet használok majdnem 1 éve. Tetszőleges hangforrásra rá lehet csatlakoztatni a 3.5 mm-es Jack dugójával. A minőséggel meg vagyok elégedve, ha a microUSB kábel be van dugva, akkor az antennaként működik és 10-15 métere is jó minőségben adja a jelet (sztereóban). Sokszor házon belül (több falon át) használom és simán elmegy 15 méterre is. A beépített akku kb. 2-3 órát bírja. A 3k-ért nagyon megérte.

(#174) Becksman


Becksman
őstag

Üdv!

Vettünk az autóba egy ilyen transmittert:
https://edigital.hu/autos-kiegeszitok/sal-fmbt-102-transzmitter-es-bluetooth-p589373

Bluetoothal csatlakozik, semmi gond. Viszont ha mp3at a pendriven szeretném hallgatni akkor nem történik semmi. Fat32ön formaztam meg. Mappaba kell rakni az mp3at vagy mi lehet a baj?

Előre is köszönöm a segítséget.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#175) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Ki milyen frekvencian hasznalja a transmittert? Hol mukodik legtisztabban?

DokY | www.zsolti.hu

(#176) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Üdv
Használ valaki ilyen készüléket ?
Tapasztalat ?

SAL FMBT XPRO

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#177) emre válasza Doky1988 (#175) üzenetére


emre
veterán

Ez engem is érdekelne, mert most szembesültem a problémával hogy út közben a helyi rádiók erősen bekavarhatnak.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#178) pimpi001


pimpi001
tag

haller. ma akcios ez a darab de elobb kerdeznem hogy valakinek valami tapasztalat ezzel?
[link]

tboypimpi#2319 ---Az idő nem vész el csak átalakul XP-vé--- :D

(#179) Punike válasza pimpi001 (#178) üzenetére


Punike
tag

Anyának ugyanilyen van (nincs rajta felirat, de a készülék ugyanez... Alirol)
Két éve hasznalja folyamatosan es semmi gondja nincs vele.

#139 hozzaszolas

[ Szerkesztve ]

(#180) Doky1988 válasza Andapace (#162) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ilyenem van most:

€ 9,92 36% Off | Baseus Car Charger for iPhone Mobile Phone Handsfree FM Transmitter Bluetooth Car Kit LCD MP3 Player Dual USB Car Phone Charger
[link]

És ilyet rendeltünk havernak (egyik legjobb állítólag!)

€ 17,69 | Xiaomi ROIDMI 3S Bluetooth 5V 3.4A Car Charger Music Player FM Smart APP for iPhone and Android Smart Control MP3 Player
[link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#181) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!

Astra H-ba keresek BT-os transmittert.
Ezt főleg feleség használná, Spotify lenne rá kitolva, USB jó ha van de nem kötelező, valamint inkább SD foglalat lenne jobb. Valamint transmittelt állomás állíthatósága(láthatósága) fontos.

Max 10k HUF és ha lehet magyar boltból (karácsonra kellene azért ali és más külföldi nem játszik).
Erre a helyre kellene beférjen (hamutartó melett jobbra):
[link]

Azért lényeges mert 5-ben nem akarom kettétörni a cuccot.

Ki mit ajánl? Köszi!

[ Szerkesztve ]

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#182) samu2062 válasza Zedroxine (#181) üzenetére


samu2062
aktív tag

Eltűnt innen mindenki, de én bepróbálkozok.

Nekem is H astra van.
Vettél valamit azóta? Mit sikerült, ha igen?
Elég kicsi ott a hely. Én kinéztem a 2. generációs Anker Roav-ot . Jónak tűnik a cucc. Kérdés, hogy befér oda a helyére.
Szerintem megrendelem és bízom benne, hogy jó lesz, ha nem, akkor sajna vissza kell küldenem.
Meglátjuk.

(#183) Hatpöttyös


Hatpöttyös
újonc

Üdv. Sajnos elég tájékozatlan vagyok ezért kérném a segitségeteket! Olyan Fm Transmittert keresnék ha tudnátok segíteni amibe van USB, mikróSd, és Bluetoth, és telefon töltö USB. De ami fontos volna, hogy a zeneszámokat mappák szerint is le tudja játszani. Vettünk egy Sencor 3535-öt nagyon szuper minden nagyon jól működik. Zenék USB-ről, kártyáról és a telefon is a Bluetooth is. Csak a gond hogy van kb. 25 lemezem szuperül összeállítva. De sajnos csak sorba tudja lejátszani, és nem tudok a mappák között tetszőlegesen mozogni. Sajnos. Ha van valakinek ötlete megköszönném. :((

(#184) bonto válasza samu2062 (#182) üzenetére


bonto
csendes tag

Szia,

Érdeklődnék, hogy befért az astra-ba az anker roav t2?

[ Szerkesztve ]

(#185) TBoY406HDI válasza Sperafico (#171) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

Szia! A minap én is hozzájutottam egy ilyenhez, bár én használtan vettem.
Volt már dolgom jó pár transmitterrel, nagyon sok félével (kb. 15 éve vehettem meg az elsőt), de ez most nagyon komoly!
Van ereje az adójának, sistergés alig, vagy szinte nincs is.
Ha töltöm a telefont róla, akkor az a minimális sistergés is eltűnik, ekkor erősebb is lesz az adója, gondolom a mikro usb kábel kvázi antennaként funkcionál ilyenkor.
A zene minősége is eléggé ott van, szinte mintha CD-t hallgatnék (ezen elcsodálkoztam egy kicsit).
A Xiaomi ebben is remekel hálistennek!

Zenét bluetoothon keresztül lehet ráküldeni.
Telefont lehet tölteni, méri az autó feszültség szintjét, sajnos pendriveról zenét nem játszik le. Ez az ami számomra negatívum, meg hogy nincs RDS!

(#186) hun005a


hun005a
tag

Sziasztok

Olyan FM transzmittert keresek ami nem szivargyújtós hanem USB-be dugható.
Létezik ilyen egyáltalán?

köszönöm

(#187) TBoY406HDI válasza hun005a (#186) üzenetére


TBoY406HDI
csendes tag

Szia.
Létezik ilyen, most meglepően olcsón lehet hozzájutni [Hifi Boas FM Transmitter] és szerintem egész jó ennyiért. A leírása szerint 15-30 méter hatótávot tud, az szerintem jó.
Van egy ilyenem és szerintem ezt a távot tudja is. Egész jó a hangja. USB-s töltőre vagy laptopra rádugod már szól is.
Van beépített akkuja.
Van azért hátránya is, a beépített frekvencia nem változtatható.

(#188) #21346560


#21346560
törölt tag

Üdv! Van valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel?
Nekem a "saját" lejátszás funkció, és a BT is kellene.

SAL FMBT 162

(#189) #21346560 válasza #21346560 (#188) üzenetére


#21346560
törölt tag

Tárgytalan, visszaolvasva megtetszett a Baseus transmitter, és mivel pont akciós, meg is rendeltem! :DDD

(#190) #21346560


#21346560
törölt tag

Meg is jött.
Kipróbáltam, hát brutálisan szól! köszi a tippet! ;)

(#191) samu2062 válasza bonto (#184) üzenetére


samu2062
aktív tag

Bocsánat, de nem is néztem jó ideje a topikot, azt hittem teljesen behalt. Ha még aktuális a válasz, igen befért bőven. Elég kicsi, lapos. Semmiben sem akadál. A dolgát is teszi szépen. Egyedül a hozzá való androidos alkalmazással nem akar kommunikálni, vélhetően azért, mert az első szériához hozták létre. A második generációst nem ismeri. Frissíteni kéne az appot. Egyébként nem hiányzik annyira, enélkül is teljesen használható.

(#192) palimre


palimre
csendes tag

Sziasztok, soha nem foglalkoztam FM transzmitterrel, de most érdekelne. Nem autóba kellene, hanem rádiózásra.
Nemrég azt hallottam egy rádiós beszélgetésben, hogy ha egy rádióadást csak interneten lehet fogni, annak a hallgatása megoldható FM transzmitterrel. Mégpedig azt mondta az illető, hogy telefonba dugva fogja a WiFi jelet, és beállít egy hullámhosszat, és a rádiót erre állítva azon hallgathatom az adást. És még azt is hozzátette, hogy olyan készülék kell ehhez, ami sztereo hangátvitelt tud.

Mivel nem értek a témához, kérdezem, hogy ez tényleg működik? És ha igen, akkor csak telefonon keresztül? Tehát közvetlenül a számítógépre csatlakoztatva nem?

És ha működik a dolog, akkor melyik típusú transzmittert kell beszerezni? Amit az interneten keresgélve találok, az mind az autóban történő zenehallgatást említi.

(#193) #21346560 válasza palimre (#192) üzenetére


#21346560
törölt tag

Számítógépről is megoldható!
Ilyen fajtát keress, ami jack dugós.

Tán csak az a macera ezekkel, hogy töltögetni kell őket, illetve ha pc-re csatlakoztatod, akkor ki kell húzni a hangszórót, amikor ezt használni szeretnéd!

(#194) palimre válasza #21346560 (#193) üzenetére


palimre
csendes tag

Köszönöm a választ. Ez jónak tűnik. Itt végre megtaláltam a kulcsmondatot: "Minden FM rádióval kihangosítható autóban vagy otthon (87,6-107,9 MHz)"

Macera gondom nincs vele, mert a számítógép hangját Blutoothon keresztül Sony minitoronyra csatlakoztatva hallgatom. A töltögetés szintén nem lesz gond, hiszen a tartozék microUSB töltőkábelt a használat során valamelyik USB-re csatlalkoztatva folyamatosan töltődni fog. Bár egyébként is van mikro töltőkábelem.

Már csak az a kérdés, hogy konkrétan az általad belinkelt szerkentyűt vegyem, vagy van olyan, ami valamivel drágábban megbízhatóbb, esetleg hosszabb élettartamú, vagy bármilyen más szempontból inkább ajánlható?

(#195) #21346560 válasza palimre (#194) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nincs tapasztalatom az ilyen csatlakozós transzmiterekkel, én csak autóban használom, sajnos ebben nem tudok tanácsot adni!
Mint mindenben, az olcsó is lehet sokszor jobb, mint a drágább...

(#196) palimre válasza #21346560 (#195) üzenetére


palimre
csendes tag

Kösz. Megrendeltem. Aztán a tapasztalatokkal jelentkezem.

(#197) palimre válasza #21346560 (#195) üzenetére


palimre
csendes tag

Szia, ma vettem át az általad linkelt transzmittert. Tökéletes!

Beállítottam egy kimeneti frekvenciát, olyat, amin egyébként nem jön adás, aztán bedugtam az asztali gépemhez csatlakozó minitorony hangszóró kimenteébe, és működik.

Aztán kipróbáltam a laptopomon. Ott közvetlenül a számítógép hangszóró kimenetébe dugtam, és erről is tökéletesen működik.És a lakásban lévő 3 rádión akár egyszerre is tudtam volna hallgatni az internetes adást.

Tehát megspóroltam 3 internetes rádió árát (drabja 20.000 felett van valahol) egyetlen 2500 Ft-os kütyüvel.

Nagyon köszönöm a tanácsot.

(#198) #21346560 válasza palimre (#197) üzenetére


#21346560
törölt tag

Örülök, hogy segíthettem! :K

(#199) flash-


flash-
veterán

Szivargyújtóba dugható fm transmitterek kozul van ami megbízhatóan mukodik? Mit javasoltok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#200) xabolcs válasza palimre (#192) üzenetére


xabolcs
őstag

Nekem ilyen van evek ota szolgalatban, amolyan radiokhoz valo Set Top Box-kent, pont azzal a cellal, amit te is szerettel volna: Keene USB FM Transmitter :))

Sajnos ebben a kiszerelesben nem kaphato, de most elnezve az AliExpress-t, nem eselytelen a dolog (dsp pll 87-108 mhz), pl. ez a kis DIY transmitter.

Mivel az en Keene transmitterem USB-s hangartyakent latszik, ezert a szamitogep funkciot egy micro USB-rol taplalt, apro regi router latja el.

A te jack dugos verziod tud csak USB-rol mukodni? Azaz van beepitett hangkartyaja?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.