Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Firewire rack+ dvd-író probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bio


bio
csendes tag

ha valakinek van tapasztalata firewire 5.25-ös haz, és dvd-író házasításábsn...az irjon...


probléma a köv.: dvd a házba be, csatik bedug, áram rá, és nem ismeri fel a rendszer az írót....xp-t használok sp-2vel... kell vmit csinálnom amiről nem tudok?
az eszközkezelő ezt írja ki:Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)
mi lehet a baj?

elöre is köszi a segítséget

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#2) bio


bio
csendes tag




hmmm

megneztem a chipsetet....prolific 3507
a telepito 2507-hez van...nem is lenne a gond ha a chipgyártó hp-én lenne ehhez a chiphez install.....de nincs.....vagyis van egy 3507eshez, de azt letoltve szintén a 2507-es csak usb-s-hez jutok...... mit tanascsoltok?

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#3) bio


bio
csendes tag




senki nem tud segíteni?

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#4) PPeter válasza bio (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Kimondottan CD/DVD eszközöket támogató külső megoldásról van szó? Ugye masternek van a drive jumperelve? Sok alaplapnál az integrált firewire port valamiért érzékenyebb bizonyos eszközökre, érdemes lenne egy PCI-os FireWire kártyát is kipróbálnod, ha esetleg az alaplapi csatlakozón próbáltad volna eddig működésre bírni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) bio


bio
csendes tag

kimondottan cd/dvd eszkozokhoz van,es masteren van....
notim van ugyhogy a pci nem jon be.......
welland me340u2f


[Szerkesztve]

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#6) bio


bio
csendes tag



amugy a port massal mukodik.....eddig igaz csak egy minidv-vel es sogorom szamitogepevel osszekotve probaltam.....szoval nem arrol van szo hogy eddig porosodott a port es csak most jonnek ra hogy nem is mukodik rendesen......

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#7) bio


bio
csendes tag

up

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#8) Flashy


Flashy
veterán

ugyanez a dvdíró másik gépre dugva működik? gondolom kipróbáltad már.

(#9) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Elöfordulhat hogy annó kisézárlatosan lett bekötve és az végzett vele. A bátyám irojára is ezt irta ki annó de kiderült hogy nem volt rendesen dzsámperolva (bocsánat a hejtelen kiirásért). De lehet akár alaplapi illesztő program hibája is, lehet hogy tul régi és nem tudja az uj fajta irot kezelni. Nálam a 108-as iromnál jelentkezett ilyen jellegü probléma de pár frisitett program segitett rajta. De mivel már a bioszodban nem ismeri fel igy ez elégé kétséges. Nálam 1 modszer mindig bevált= számitogép szétszedése és öszerakása. Fárasztó munka de nekem idáig mindig bevált.

(#10) bio válasza Flashy (#8) üzenetére


bio
csendes tag



a dvd-iro jo.....usb1-en mukodik....
raraktam egy vinyot is, ugyanazt a problemat irja ki az eszkozkezeloben mint az ironal csak most a meghajtoknal ..... usb 1-en szinten gyonyoruen mukodik....

a csatlakozokat megneztem.....nem lehet maskent osszedugni......


a hazat nem tudom szetszerelni...mert laptop....de mondom a gep firewire portja rendesen muxik....

most visszaviszem a boltba.....ket dolog lehet mar csak...vagy a kabel( ezt kulon vettem mert ami benne volt az 6-6os volt nekem meg 4-6 kell) vagy tenyleg egy sux a fiwi vezerloje...

amugy probaltam frissiteni....az a baj hogy azert nem tudja mert ugyan latja hogy ra van dugva vmi fiwi eszkoz de nem tudja mi az.....es ezert nem tudom az util programban kivalasztani se.....

meglatjuk mit mondanak a boltban.....szurkoljatok

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#11) bio


bio
csendes tag



nah...most jovok a szervizekbol.....a kabel volt a hibas.....minden okes....
affene se gondolta...
koszi mindenkinek a segitseget....


ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#12) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérünk mindenkit, hogy a jobb áttekinthetőség érdekében a külső mobil rack-ekkel foglalkozó gyűjtőtopikban tegye fel a kérdését, ne nyissunk minden egyes problémának saját topikot. Ezt a topikot zártam.

5,25''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
3,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link
2,5''-es külső mobil rack-ek: Bővebben: link

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Firewire rack+ dvd-író probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.