Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  FIC vidkarikat ismeri valaki? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

Üdv mindenkinek, most láttat a hírt a Mistral oldalán (fikázást most ne ha lehet), hogy FIC kártyát kezdtek forgalmazni. A 9600pro elég barátságos áron van azért a 39xxx local creditért.

Találkozott-e már valaki a fent említett cég termékeivel és ha igen akkor mik a tapasztalatai?

Előre is köszi.

(#2) Loretto


Loretto
veterán

elég ujnak tünik.bár lehet hogy vki már tudta használni.

Soirée...

(#3) VÁMpír válasza csudri (#1) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Ez egy alaplap-gyártó cég volt (?) régebben, ha jól rémlik. Átlagnál jobb minőségben.

(#4) Loretto


Loretto
veterán

esetleg ha ezt még nem nézted

[L]http://www.fic.com.tw/product/vga/1stgraphics.aspx?model_id=21[/L]

Soirée...

(#5) rudi válasza csudri (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

[L]http://www.ati.com/support/partner/list.html[/L] ott figyel a FIC is. Már régebben ATI partner, csak felénk nem forgalmazott. Nem rosszabb mint a Sapphirem Gigabyte, Connect3D, GexCube, HIS. Ha jó az ára és 2,8as Samsung vagy Hynix, esetleg Infineon RAMok vannak rajta akkor vedd meg.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) csudri válasza Loretto (#4) üzenetére


csudri
őstag

sajna ezt már láttam

(#7) csudri válasza rudi (#5) üzenetére


csudri
őstag

az ára nagyon is jó, de nem tudom, hogy a gyári hűtő birja egy a tuningot és milyen a ram.

(#8) rudi válasza csudri (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

[L]http://www.fic.com.tw/product/vga/1stgraphics.aspx?model_id=21[/L]

Nem valami nagy cooler, de anno sapphire sem csinált túl nagyot. Azt kellene megtudni milyen RAMok vannak rajta. Ha 2,8asok akkor jó lehet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) VIPowER


VIPowER
senior tag

Nekem ilyen van. Próbából húztam csöppet 500/726-ra majdnem 13000 pont 3DMARK 2001SE-ben. Szal ''annyira'' nem rossz.

(#10) Kígyó válasza VIPowER (#9) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hali!
Milyen ramok vannak rajta?

(#11) csudri válasza Kígyó (#10) üzenetére


csudri
őstag

Ha addig ment neki, akkor 2.8ns-ak lehetnek.

(#12) simonzé


simonzé
addikt

Nincs tapasztalatom vele, de az FIC közismerten minőségi cuccokat gyárt. Biztos hogy jól tuningolható. A Tomshardware-n nem néztél mkörül? Biztos van róla v.mi.

I don't fit in. I fit out.

(#13) VIPowER


VIPowER
senior tag

Kígyó! csudri valszeg jól mondta a 2.8-ast de nem tudom most biztosra mondani mert benn van garis ügyintézésben. A kártya jól működik de nekem a Windows-ban való képe nem jön be. Kipróbáltuk a lapomban a Gexcube 9600XT-t is de annak is ugyanolyan képe van. Most jön az Asus 9600PRO de csak később tudok beszámolni róla mit produkál. i845-ös Chipkészletben úgy néz ki Windows alatt nem túl jó a képe(játékban nagyon éles). ATI-soktól kérdem a betűtípusok simítása működik a karitokon Windows-ban? (Lehetőleg olyanok írjanak akiknek azelőtt volt Nvidiájuk összehasonlítási alapként)

(#14) VIPowER


VIPowER
senior tag

Marad a kari. Sajna egyik ATI-val sem tökéletes (számomra) a kép Windows-ban. Asus nem jött meg, tehát azzal nem tudtuk kipróbálni. Geforce-ok közül pedig nem volt olyan amit szívesen elvittem volna. Nah ennyit erről. Látom rajtam kívül még senki sem találkozott ilyen problémával ez azért jónak mondható.

(#15) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

Én tegnap vettem egyet (hirtelen felindulásomban, miután heteken át hitegettek az fx5900xt-vel).
Az első benyomások: Gyönyörű 2D-s kép, 3D mark2003-ban alapban 3400. (2200-as amd, régi msikt3v alaplap, ramok 160-on)
Tuningot majd ma próbálom, nemtom milyen ramokkal van, de majd tuningnál kiderül.
Úgytom a sapphirokal egy minőségi kategória, nekem is olyannak tűnik.
Szóval egyelőre nagyon jó vételnek tűnik.....majd kiderül ha beborul :)

[Szerkesztve]

(#16) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

Tuning eredmények ha esetleg valakit érdkel: :)

460/390-en gyári hűtővel (ami kicsit hangos egy nagyon csendes házban) :
3dmark2003: 3880
aquamark : 27800

Most 440/360-on megy atomstabilan már pár órája. Hűtés lecserélve egy 8cm-es compaq csendes ventire.
így a 3dmark2001 (2XAA és 4XAF) : 9200

Tv-kép: nagyon jó, interferenciamentes. Szóval kellemes kis kártya.
Tuningolni megfelelő hűtéssel kb. 480/400-ig lehetne ezt a példányt. Ja a ramok:
Samsung316 -osak.

[Szerkesztve]

(#17) VIPowER


VIPowER
senior tag

FIC Radeon 9600PRO 477/364(728) P4 2.8Ghz(533) A gyári tuningprogival.
AquaMark3 : 29043
3DMark 2001SE(alap) : 12460 (egyszer sikerült feljebb húzni, akkor majdnem 13000 pont)
3DMark 2003 : holnap

numun: 4×-es AGP-s a lapod? Monitorod 100Hz-n használod?
Amúgy a ramok : Samsung 316 K4D263238E-GC2A Ez akkor most milyen is?

(#18) csabicsepp válasza VIPowER (#17) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

4X agp, VIAKT333A-s az alaplap (MSI).

Monitor tft, 75hz-n megy, vagy 60-on, megnézem majd.

A ramokon én sem tudtam eligazodni. A mistralban 2ns-t modtak, de biztos nem annyi, szerintem 3,16ns-os lesz. Ha van ilyen egyáltalán. Mindenesetre jól bírja a nyüstölést a ramja, nekem a proci nem megy 450 felett fagyi nélkül.

(#19) VIPowER


VIPowER
senior tag

Nekem egy 17''-os Flatronnal megy,csak a betűk el voltak kissé mosódva. Letöltöttem az Omega drivert ezzel most jobbnak tűnik. Érdekes hogy nem megy a tiéd 450 felé,nekem már 488/740-en is megy,úgy látszik ez is változó. Amúgy töltsd le a FIC oldaláról a hivatalos tuningprogit. Azzal 477/728-ig lehet húzni.

[Szerkesztve]

(#20) csabicsepp válasza VIPowER (#19) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Én általában 60hz-en használom, szebb a kép, de a tesztek alatt 75hz-n ment.
Kipróbálom a fic tuningját, hátha jobban fog menni.

(#21) Balli


Balli
őstag

Nekem is FIC 9600 pro-m van.
Az AtiTool felhúzta 490/385-ra de vissza raktam alapra, mert félek ezen az értéken hagyni.
3DMARK2003 eredmények (Athlon XP 1700+, 383MB RAM)
Alapon: 2411
Tuningolva: 2942
Miért ilyen kicsik az eredmények? Ati beállitásnál minden alapon. Az eredménynövekedés viszont király.

Kérdéseim:
A gyári hűtő mellett meddig lehet felhúzni a kareszt?
Milyen hűtést ajánlotok mellyel csutakra felhúzhtom a kareszt????

Athens 2004

(#22) VIPowER válasza Balli (#21) üzenetére


VIPowER
senior tag

A kari alapon 3400-at megy 03-ban 480/800-on 4100-at. Mivel a gyári GPU hűtés elég gyengus, azt nem igazán próbálgattam. A ramokon hűtőborda van,mert enélkül valszeg nem menne 800-at. Amúgy 480/800-on a karit fújja egy 12Cm-es venti,de alapon használom. Elvittem kipróbálni a karit más gépében az említett betűk miatt,ott meg jó,szal valszeg az én alaplapommal van valami gixer. Szerintem ennél ne nagyon húzd feljebb, mert elhanyagolható a teljesítménynövekedés. Kártya beállításainál a 3D-ben minden csúszkát balra,és akkor többet kapsz majd elvileg. És ha a ramot 385-ön akarod használni mindenképp tegyél rá hűtőbordát.

[Szerkesztve]

(#23) Balli válasza VIPowER (#22) üzenetére


Balli
őstag

A betűk nálam is rendben vannak, nálad lehet a hiba.
Tehát, ha a karit fel akarom húzni 490/385-re elég ha beszerzek rá hűtőbordát s akkor bírni fogja? Sajna a témában elég láma vagyok: mennyibe kerül egy hűtőborda? Hogyan kell felrakni a kareszra? Hogyan műkodik?
Miért használod alapon a karit? A +700 eredménynövekedés azért elég szép, a játékban észrevehető az eredménynövekedés?

Athens 2004

(#24) c.zsolti válasza Balli (#23) üzenetére


c.zsolti
őstag

A ramra vághatsz bordát házilag is. A gond inkább a rögzítés, ha garis a kártyád, akkor a ragasztás nem jó megoldás. Ha készletbe veszed a bordát, akkor ahhoz általában van kétoldalas ragasztó szalag. Esteleg valami U-alakú klipszel is lehet rögzíteni, akkor nincs ragasztás, a ramokat pedig bekened szilikonpasztával.
A lényeg, hogy sokféle megoldás lehetséges.

...

(#25) Balli


Balli
őstag

Még garis a karesz úgyhogy a ragasztást inkább kihagyom. S ez a borda jobb megoldás\jobban hűt mintha pl.: egy 12 cm-es ventillátorral csapatnám a kareszt?

Athens 2004

(#26) Sundesz


Sundesz
őstag

Jó a FIC!!! Haverom 9600Pro-ja 500/800-on teljesen jó, igaz Iceberq4 van rajta 8 bordával!

Hörcsög Powa'

(#27) Balli


Balli
őstag

''Iceberq4 van rajta 8 bordával'' ezt honnan lehet beszerezni, mennyibe kerül? Mi az a Iceberq4?
Borda a jobb vagy egy jó venti?????????

Athens 2004

(#28) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Hi, nekem is fic 9600pro-m van, és eddig semmi gondom nem volt vele, mondjuk húzni még nem is probáltam :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#29) Sundesz válasza Balli (#27) üzenetére


Sundesz
őstag

Mis*ralban lehet kapni! 1db szép réz venti + 4 rézborda kb 2500FT, neki azé van 8, mert vett még 1-et és a hűtőt eladta külön!

A hűtő világít!!! :))

Hörcsög Powa'

(#30) c.zsolti válasza Balli (#27) üzenetére


c.zsolti
őstag

Itt megtudod nézni: [L]http://www.vantecusa.com/product-cooling.html#[/L]
A mistralban lehet kapni, 2-3k körül van. 9600-ra azt hiszem a sima való, nem a pro. A dobozban csak 4 borda van sajnos.

...

(#31) c.zsolti válasza Sundesz (#29) üzenetére


c.zsolti
őstag

Lassú voltam... :DD

...

(#32) Balli


Balli
őstag

3000 Ft. Nem kis péz :(
S ha ezt rárakom a kareszra akkor padlóig húzhatom azt?
Hogy kell ehéz rászerelni? Az erdeti ventit le kell szedni, s a helyére kell felrakni az újat? A gari így el fog veszni?

Athens 2004

(#33) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Nekem is FIC Radeon 9600Pro-m van.
2.8 ns-os ramok vannak rajta. Lecseréltem Zalman hűtőre azt a kis vacakot, ami eredetileg volt rajta. 400/300(600) helyett simán meg 490/400(800)-on is. Még lehetne facsarni belőle pár megahercet, de annyira nem érdekel. Igy is 3DMark03-ban 4000 pont fölött teljesít.
Megbízható, jó kártya.

(#34) c.zsolti válasza Balli (#32) üzenetére


c.zsolti
őstag

Ha 3k sok, akkor keress külön bordát, amit a ramokra tudsz rakni.
A másik lehetőség, hogy nem tuningolod. Egy 40k körüli kártya biztonságáért ennél komolyabb és drágább hűtés is elfogadható szerintem.
Egyébként nem nehéz a vantecet rászerelni, műanyag pöckök tartják mint, a kártyád gyári hűtőjét. Az eredetit leszeded, utána paszta, aztán felrakod az újat.
A ram bordához kétoldalas ragsztószalag van, ha garis gond van akkor leszeded, aztán visszadobod a gyári hűtést. A tuningban mennyit segít, azt csak akkor tudod meg, ha kipróbálod...

...

(#35) Balli


Balli
őstag

Végül is igaz nem olyan sok az a 3K. A M*stralban néztem ott a képen nem láttam a 4 bordát (igazából akkora láma vagyok hogy azt se tudom hogy néz ki, külön van 4 elem a ventitől, melyet fel kell ragasztani a ramokra), s nem is irtak az info-ba hogy járna hozzá.
Egy Passziv Zalman hűtő mennyivel jobb ennél a ventinél (ezen is gondolkodtam már). Mert az árkülönbség azért elég nagy.

Athens 2004

(#36) c.zsolti válasza Balli (#35) üzenetére


c.zsolti
őstag

A képen valóban nincs a borda, de a dobozában ott van. 4db kis réz kocka, azt kell a ramokra ragasztani.

...

(#37) Balli válasza c.zsolti (#36) üzenetére


Balli
őstag

S ha garis problémam van akkor le lehet a bordákat venni?
Ezzel a cuccal nyugodtan húzhatom a kareszt amig birom? Nem füstölhet el :) ilyen venti mellett? Mert ha igen, megbizható akkor tuti megvaszem. (féltem a kis FIC-emet :)
Zalman mennyivel jobb?

Athens 2004

(#38) VIPowER válasza Balli (#37) üzenetére


VIPowER
senior tag

Le. Ésszel kell tuningolni. Halkabb.
Azt nézd már meg nekem hogy 3DMark03-ban a Pixel Shader 2.0 tesztben,ha a driverben a 3D beállításoknál 4×AA +16×AF mellett pöttyöz e?

(#39) c.zsolti válasza Balli (#37) üzenetére


c.zsolti
őstag

Mennyivel jobb a Zalman? Ez egyjó kérdés, nincs róla tapasztalatom.
Miért akarod halálra húzni a kártyádat? :F
Milyen gépben van?

...

(#40) Sundesz


Sundesz
őstag

Haverom 9700Pro-ra tedte az 1. szériás Zalmant, és hát jobban lehetett húzni! De azért ésszel kell, mert mégis passzív!

Hörcsög Powa'

(#41) Balli válasza VIPowER (#38) üzenetére


Balli
őstag

Bp-n van a gépem melyben van a FIC, igy sajna nem tudom megnézni.

Athens 2004

(#42) VIPowER válasza Balli (#23) üzenetére


VIPowER
senior tag

Balli írta:A +700 eredménynövekedés azért elég szép, a játékban észrevehető az eredménynövekedés? TRAOD-ban néztem mert az van ahol beszaggat,és azt kell mondjam az a 480/800 kevés hozzá. 9600PRO-hoz szerintem legalább 800/1000 kellene ahhoz hogy ez a játék folyamatosan fusson,ami persze lehetetlen.



[Szerkesztve]

(#43) Balli válasza c.zsolti (#39) üzenetére


Balli
őstag

Isten ments hogy halálra huzzam. Teljes zöld fülű vagyok a témában. Csak mivel ilyen jó kis tuningolható kareszom van ki akarom használni. Kb.: 490/385-öt szeretnék rajta beállitani (Atitool eddig tornázta fel) s emellett az érték mellett bitos jó e az a Iceberq4 venti. Nem kell-e aggódnom mert ha igen már veszem is meg. Csak nyugodt akarok lenni, félek még sose csináltam ilyet. (sokat kellett gyujtenem erre a kis kareszra s féltem :)
A gépem amúgy gyeneg: Athlon XP 1700+ palomino 383MB RAM

Athens 2004

(#44) Balli válasza Sundesz (#40) üzenetére


Balli
őstag

Hogy érted azt hogy ésszel mégiscsak passziv? Nem lehet annyira Zalman mellett húzni, mint pl egy jó ventivel?

Athens 2004

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  FIC vidkarikat ismeri valaki? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.