Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Felvételi 2008

Hozzászólások

(#401) Grass


Grass
aktív tag

e-felvi működik valakinek? Nálam továbbra sem enged dokumentumot feltölteni, holott elvileg április óta mennie kéne (illetve közben júniusra módosították).

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#402) Tomics válasza Grass (#401) üzenetére


Tomics
addikt

még érettségi előtt néztem, akkor május közepére igérték, mostmeg már június van kiírva
júliusra csak jó lesz... :DDD

PH! addikt since 2004

(#403) bandus válasza Tomics (#402) üzenetére


bandus
veterán

nem értem őket, tavaly nem volt semmi gebasz..

nálunk hétfőn neptun frissítés.. most volt az első olyan tárgyfelvételes időszak, amikor egyszer sem halt be a neptun, erre a nagyokosok egyből frissítik is.. vizsgaidőszak közepén. káosz lesz ebből :W

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#404) Tomics


Tomics
addikt

na jövőhéten elvileg már menni fog az efelvételi...itt az ideje

PH! addikt since 2004

(#405) Gergello


Gergello
addikt

Az érettségi eredményét elküldi az iskola igaz, tehát nem nekünk kell?

(#406) Jenő válasza Gergello (#405) üzenetére


Jenő
aktív tag

De a felvételizőnek kell, július 10-ig tudtommal. A végzős évvégi osztályzataiddal együtt. Arra a címre, ahova a jelentkezést küldted.

[ Szerkesztve ]

(#407) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!

Olvasgattam a felvi.hu-n a Többletpontokról szóló részt, és konkrétan a "Nyelvtudásért járó többletpontokkal" kapcsolatban lenne kérdésem.
Alább olvasható az erre vonatkozó rész, az értelmezésben csak azzal van problémám, hogy nem derül ki belőle (számomra), hogy ha két középfokú "C" típusú nyelvvizsgám van, akkor az összesen 35*2=70 pont, vagy csak egyszer számolják be (35 pont)?? :F :F

Előre is köszi a választ! :R

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"A felsőoktatási felvételi eljárásban a nyelvtudásért legfeljebb 50 többletpont jár a következő módon:
- középfokú C típusú államilag elismert nyelvvizsgáért 35 többletpont,
- felsőfokú C típusú államilag elismert nyelvvizsgáért 50 többletpont.

Kivételes esetben - amennyiben a jelentkező sajátos nevelési igénye miatt igazoltan nem tudja a C típusú nyelvvizsgát letenni:
- a középfokú A vagy B típusú államilag elismert nyelvvizsgáért 35 többletpont,
- a felsőfokú A vagy B típusú államilag elismert nyelvvizsgáért 50 többletpont járhat.

Figyelem! Egy nyelv ismeretéért egy jogcímen számolható többletpont! Amennyiben a jelentkező egy adott nyelvből egyszerre lenne jogosult emelt szintű érettségi többletpontra és nyelvvizsga alapján járó többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a számára kedvezőbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg."

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#408) (Kolombusz) válasza Sk8erPeter (#407) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ha egy nyelvből van két középfokúd, akkor értelemszerűen egyet számolnak csak el.
Ha két nyelvből van középfokúd, akkor mindkettőt beszámolják, de csak 50 pontot kapsz.

(#409) Sk8erPeter válasza (Kolombusz) (#408) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Wow, köszönöm az infót, így már érthető. :R

Azt gondoltam, hogy a felvételi rendszerben beállt nagy változások közé tartozik az is, hogy mindkettő nyelvvizsgát beszámítják teljes értéken. Kár, hogy nem így van, azt hittem, az új rendszernek legalább egy előnye lesz... :DDD
Ebből következően ha lenne két felsőfokú nyelvvizsgám, akkor is csak 50 pontot kapnék.
Na mindegy, ennek az 50 pontnak is örülök.

Hány pont felvételi határt tartotok valószínűnek a BME - mérnökinformatikus, ill. az ELTE - programtervező informatikus szakán?

Sk8erPeter

(#410) Béló


Béló
aktív tag

Emberek az biztos hogy a 12 évvégi bizonyitványt és az érettségi bizonyitvány fénymásolatait a diáknak kell beküldenie?? nem az iskola végzi ezt??

Ha nem kaptam regisztrációs lapot akkor mi a túrót csináljak? :)
Hm max nem járok egyetemre jövöre, nem para... :(((

(#411) Sk8erPeter válasza Béló (#410) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én úgy tudom, hogy az elmaradt, még be nem küldött, azóta megszerzett, stb. papírokat még július 10-ig be lehet küldeni!

Mondjuk a regisztrációs lapot nem igazán értem, miért nem kaptad meg... be kéne telefonálnod ez ügyben: 189-es telefonszám, 1-es, majd 6-os menüpont. [link]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#412) Tomics válasza Béló (#410) üzenetére


Tomics
addikt

tavaly ismerősnél is így volt, hogy már fent volt az érettségije az efelvételin pedig nem is küldte be. de azért biztonság kedvéért beküldte, ártani nem ártott :U én is be fogom

mellesleg mehetne az efelvételi...

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#413) Béló


Béló
aktív tag

ok köszönöm szépen: akkor beküldöm őket!

(#414) Béló válasza Béló (#413) üzenetére


Béló
aktív tag

De pontosan mit irjak a levélbe? Felvételi azonositót? Nevet?

(#415) Tomics válasza Béló (#414) üzenetére


Tomics
addikt

Mindegyik fénymásolatra írd rá a felvételi azonosítód. Neved gondolom rajta van érettségin, nyelvvizsgán, etc az azonosító a fontos.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#416) Béló válasza Tomics (#415) üzenetére


Béló
aktív tag

Hopp az sajnos lemaradt :U újra elküldöm : :DDD

(#417) Béló válasza Béló (#416) üzenetére


Béló
aktív tag

u.i. ha már multkor elküldtem a nyelvvizsgapapirjaimat és az évvégi bizonyitványaimat akkor most már ugye nem kell ujra??
u.i. 2: köszi a segitséget: egyszerűen remek hogy ezzel kapscolatban sehol sem találtam információt..

(#418) Sk8erPeter válasza Béló (#417) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már írtam egy telefonszámot, ugye láttad???
Pont ilyen célra való... :W

Sk8erPeter

(#419) Béló válasza Sk8erPeter (#418) üzenetére


Béló
aktív tag

OK nyugalom :P : nem erre utaltam hanem hogy ha minden felvételiző diák felhivná ezt a számot mielőtt elküldi a papirt akkor előbb utóbb nem vennék fel a kagylót.
Elküldtem ujra: legalább egy biztosan megérkezik :U

jav. regisztrácios lapot megkaptam mert pl. a diákigazolvány csekkjét be is fizettem csak totál nem tudtam hogy az a levél volt az...jo épp érettésgi közepén voltam.
Még 1*: fő a nyugalom! ;)

[ Szerkesztve ]

(#420) pantanamera válasza Sk8erPeter (#409) üzenetére


pantanamera
csendes tag

360-380.

„Azt kérdezik, mi a célunk? Egy szóval válaszolhatok: a győzelem. Győzelem minden áron..., mert e győzelem nélkül nem maradhatunk fenn.” [Churchill]

(#421) pantanamera válasza Béló (#419) üzenetére


pantanamera
csendes tag

Ehhe, a diákit általában azután szoktak befizetni hogy felvettek valahova :DDD . Ugye Aug.16 a határidő.

„Azt kérdezik, mi a célunk? Egy szóval válaszolhatok: a győzelem. Győzelem minden áron..., mert e győzelem nélkül nem maradhatunk fenn.” [Churchill]

(#422) Béló válasza pantanamera (#421) üzenetére


Béló
aktív tag

augusztus 5e nem 15: legalábbis a regpapir szerint (pont nem vagyok itthon már jul20 átol szóval azt sem tudom majd hogy felvettek-e: optipista vagyok) ;)

(#423) pantanamera válasza Béló (#422) üzenetére


pantanamera
csendes tag

Akkor annyi :) Én se tudom pontosan csak tippeltem :) De a lényeg érthető volt.

„Azt kérdezik, mi a célunk? Egy szóval válaszolhatok: a győzelem. Győzelem minden áron..., mert e győzelem nélkül nem maradhatunk fenn.” [Churchill]

(#424) Tomics


Tomics
addikt

Na megy az efelvételi ! :C
Már fel is töltöttem az érettségit, 12es bizit, nyelvvizsgát.

PH! addikt since 2004

(#425) Sk8erPeter válasza Béló (#419) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pontosan arra való ez a szám, hogy a felvételizők ügyes-bajos dolgaival, hülye kérdéseivel foglalkozzanak, az elég nagy probléma lenne, ha nem vennék fel, valószínűleg nem úsznák meg botrány nélkül, és amiatt, hogy te felhívod őket, hogy biztos jól csináltál-e mindent, nem lesznek túlterheltek a vonalak... :U
Nehogymár emiatt csesszél el valamit, én úgy vagyok vele, hogy inkább mindennek utánakérdezek, érdeklődöm, hogy biztos legyek a dolgomban, főleg akkor, ha vannak személyek, akiket éppen azért fizetnek, hogy nekem vagy hozzám hasonló problémával jelentkező személyeknek segítsenek. :U

Szerk.: én már kétszer hívtam őket, alig kellett várni, és már fogadták is a hívást, és ráadásul nagyon segítőkészek (főleg, hogy akkor derült ki, hogy az egyik ismerősöm is ott dolgozik, és épp ő vette fel... :DDD erre mondják, hogy kicsi a világ...)

pantanamera: kösz a tippet.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#426) bbazsy


bbazsy
őstag

öö, másoddiplomásokról tud vki vmit?
konkrétan a 2/3 nyelvvizsga érdekelne, v tényleg max 50? csak sztem baromság?

..

(#427) Gazala válasza bbazsy (#426) üzenetére


Gazala
aktív tag

nem baromsag a max. 50, legalabb kell is valamit tenni (emelt szintu) a sikeres felvetelihez.

(#428) Béló válasza Sk8erPeter (#425) üzenetére


Béló
aktív tag

pontosan ilyenek a helpdeskesek a t-online -nál akik általában b@asznak felvenni a telefont, vagy egyéb neveket is említhetnék: az oktatási minisztérium miért lenne kivétel mind1 megkérdeztem az itteni emberkéktől: elég hamar választ kaptam a kérdéseimre és a problémáim is megoldódtak: :P

Az hogy vkit fizetnek vmiért az nem feltétlenül jelenti azt hoyg a fizetett személy tesz is vmit a pénzéért ;)

(#429) bbazsy válasza Gazala (#427) üzenetére


bbazsy
őstag

egy nyelvvizsga nem ér fel egy emelt szinttel?

..

(#430) Jenő


Jenő
aktív tag

Bakker. Most nézem az e-felvit. Nyelvvizsgához oda van írva nekem, hogy "angol - K fok, 'C' típ.). Holott nekem felsőfokú nyelvvizsgám van. Most mi a francot csináljak?

(#431) Jenő válasza Jenő (#430) üzenetére


Jenő
aktív tag

Igazából tudom, mit kell tennem, de idegességemben muszáj volt "kifordulnom magamból".

[ Szerkesztve ]

(#432) Béló válasza bbazsy (#429) üzenetére


Béló
aktív tag

Nem ér fel: egy emelt szintért 40pontot kapsz (2ért 80at amivel megvan a max. pluszpont)
egy nyelvvizsgáért 35 öt csak , míg 2ért max. 50 et: szal ha max. pluszpontra vágysz akkor muszáj emelt szintezned!

(#433) bbazsy válasza Béló (#432) üzenetére


bbazsy
őstag

nem így kérdeztem.
egy nyelvvizsga tanulásban/tudásban csak szerintem ér többet egy emelt szintnél?

(2 középfokkal és egy 90%os emelt szinttel értetlenkedek..)

..

(#434) Béló válasza bbazsy (#433) üzenetére


Béló
aktív tag

Bocs a félreértésért.
Szerintem nem ér többet: mind 2 nyelvvizsgámat úgy szereztem hogy alig kellett érte tenni (origo mind2): simán beépítettem az iskolai programba(pl. lyukasórák alatt tanultam: volt angolból az adott évből osztályozóvizsgám így az alatt tudtam készülni), míg az emelt szintű kémián szó szerint vért izzadtam az eredményeimért :) kb. szeptember óta jártam a BME re felkészülésre :U de megérte!

Lehet hogy más tantárgynál nincs így de szerintem kémiánál hatalmas különbség van a közép és az emelt között pl. szóbelin emelt szinten 70 kísérlet, közepen csak 20, emelten témakörök vannak amik kb az összes tk-t felölelik, közepen meg 18 tényleg egyszerű tétel..: nem hiába adnak az emelt szintre 4 órát és nem 2 őt mint a közepen. De töriből is hatalmas különbség van: osztálytársaim is különórákra jártak mindannyian: mig középre a legtöbb ismerősöm 0 tudással ment be írni.

Szal nézőpont és tantárgy függő. :)

(#435) bbazsy válasza Béló (#434) üzenetére


bbazsy
őstag

ok, értem.
máshogy éltük meg a dolgokat úgy látszik:)

én mindig is többet foglalkoztam a nyelvvel, mint az emelttel. valszeg mert az emeltet szerettem, magától 'ment' szinte (tanultam rá, de igazán nem éreztem nehéznek), nyelvért meg küzdenem kellett, keményen. igaz, nem is origosak a nyelvvizsgáim.

viszont amit 2 év egyetem után látok, h az emeltem kb szart se ér, a nyelvtudásom meg aranyat. próbálj meg egyetemen normálisan nyelvet tanulni, ahogy a középiskolába tehetted. nem fog menni.. ott szinte alámtolták a lehetőséget, itt meg küzdök érte és nincs(vagyis 1, fizetek érte; 2, heti 2 óra. ez kb arra jó, h köv hétre elfelejtem. ennek a sokszorosa kellene)...
viszont: amiből emeltezel, azt viszed gondolom tovább, és úgyse úgy fognak kezelni, mintha emelt szinten tudnád, meg kell tanulnod 'ujra'. ez egy minimális előny, amit csak néhány szakon tudsz kihasználni(igen, lehet kémia pont ilyen lesz, de sztem ez a ritkább).

ezért gondolom én úgy, h középiskolába a nyelvet kellene támogatni.

..

(#436) concret_hp válasza Béló (#434) üzenetére


concret_hp
addikt

csak úgy totál offként töri különórának mi értelme van??? elolvasod azt jóvan nem? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#437) Béló válasza bbazsy (#435) üzenetére


Béló
aktív tag

Hopp én totál azt hittem hogy egyetemen nincs nyelvtanulási lehetőség: gondolom a BME-n nincs japán :B
Amúgy a mis sulinkban elég jól támogatták: pl. franciából,külön szakkör volt azoknak akik vizsgázni szerettek volna belőle (ingyenes), spanyolból, latinból kezdőszintről felkészítő volt.: akkor ezek alapján tény hogy a középsuliban azért igyekeznek nagy figyelmet szentelni a nyelveknek.
Annak örülök hogy aranya fog érni: de a legtöbb helyen az államvizsgához 2 nyelvvizsga kell nem? Szóval aki államvizsgázott azért tud legalább 2 nyelven beszélni.

Amúgy mely egyetemre jársz?

(#438) bbazsy válasza Béló (#437) üzenetére


bbazsy
őstag

elte proginf

japánt tanulni nagyon necces, azért érdemes JÓ különtanárhoz menni:)
bmen fogalmam sincs mi van, de egyik bmes ismerősöm se tanul semmit:U
az is a baj, h nagyon idő sincs a nyelvvel foglalkozni, lesz elég bajod anélkül, főleg ott:DDD

h hány nyelvvizsga kell, az szakfüggő, de 1 közép biztosan.

jövő én is bepróbálkozok egy angol felsővel, v spanyol kezdővel a suliban, meglátjuk mi lesz belőle.. tavaly csináltam angol 'szintentartót', hát kb annyit is ért. heti 2 óra az nulla.

..

(#439) raczger


raczger
őstag

Turkáltam az e-felvételiben is meg felvi.hu-n is de sajnos van pár megválaszolatlan dolog számomra, hátha tudja ezeket valaki pontosan.
Tehát az e-felvételin keresztül könnyen feltölthetem a 12. év végi, meg az érettségi bizonyítvány másolatát, itt az egyik kérdésem,, mintha olvastam volna, hogy rá kell írnia másolatra a felvételi azonosító számomat, vagy csak egyszerűen a bescannelt képet feltöltöm?
A második, hogy fel kell-e ezek után töltenem azt a kérelmemet, amiben az év végi jegyek módosítását kérem, mivel ugye az utolsó tanult év végi jegyek nincsenek ott meg, de feltöltöttem előzőleg dokumentumként.

Egyébként használhatónak meg jónak néz ki az e-felvételi, örülök, hogy valami értelmeset is csináltak "odafenn" .

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#440) (Kolombusz) válasza bbazsy (#438) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nézzél filmet angolul, annál jobb nincsen.

(#441) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Most akkor hogy működik az adatpótlás?
Én hagyományosan, jelentkezési lappal, postán jelentkeztem.
Szeretnék sorrendet módositani és elküldeni az érettségi bizonyítványom, valamint a 12-es jegyeimet. Mit kell tennem?

(#442) Béló válasza (Kolombusz) (#441) üzenetére


Béló
aktív tag

A korábbi postokban meg van adva egy szám amit felhívsz és megmondják: amúgy a felvételis könyvecske szerint A felvi.hu rol le kell töltened egy kérvényt ahhoz hogy sorrendet módosíts, lemásolod a/4es méretben a bizonyitványod és az érettségid, mindegyikre ráirod a regisztrációs papíron található azonosítódat és elpostázod (lehetőleg ajánlottként), ha a kérvénnyel kapcsolatban tévednék akkor bocsi: de én nem módosítottam a sorrendemen szóval ebbe nem folytam bele.

bbazsy: az angol felsővel valóban jobban jársz: igaz nehezebb megszerezni: és felfedező barátunknak igaza van nézz filmeket: én animékkel kezdtem most már a rendes filmek is érthetőek valamelyest (közép és felső szint között vagyok valahol).
Ez is beéptihető a napi programba: nem magyar fimeket másolok le legálisan :U hanem angolokat: igy jobb is a premier filmek kintről hamarabb megvannak.
Felirat: www.opensubtitles.org-on található.

(#443) Béló válasza concret_hp (#436) üzenetére


Béló
aktív tag

Akik emelt szintre mentek töriből azok jártak különórára: én a középszinthez 2szer végigolvastam mind a 4 könyvemet írásbeli előtt aztán in the name of God, szóbelire persze rendesen megtanultam ami kell.
Emelt szinten nem egy osztálytársam megóvta a javítást és kaptak is 5-15 pluszpontot :Y , szobelin meg legtöbbjük 90% felett kapott: a különórán nem csak az anyagot vették át mélyebben hanem a beszédkészségüket is feljavították.

(#444) bbazsy válasza (Kolombusz) (#440) üzenetére


bbazsy
őstag

~6 éve (csak) angolul nézek filmeket, de köszi a tanácsot:DDD
érni ér valamit, de marha kevés. ok, h 90% -át hallásból megértem, az emberek többségének az értés megy, de semmi önbizalmat nem ad, nem fogsz tudni normálisan beszélni egy filmtől.

sajnos nem tehettem most nyárra az angol 'túrát', de lehet még idén szorgalmi időszakban kimegyek pár hétre. na AZ ad önbizalmat és segít. ismerőseim mennek, irigykedek is mint a fene:(((

készültem én már felsőre, csak ugye jött az egyetem. nyelvtanom kéne picit rendbe rakni, meg a szókincsre+önbizalomra rágyúrni, egy origo szintű simán menne. csak ugye hülyegyerek cambridget akar(:D), h érjen kint is valamit, ahhoz meg sokat kell még gyúrnom..

[ Szerkesztve ]

..

(#445) concret_hp válasza Béló (#443) üzenetére


concret_hp
addikt

hát mondjuk akinek a beszédkészségét kell javítani, az már elég gáz éreccségi előtt :o
töriből meg télleg nem tom mit tud hozzátennni egy tanár azon kívül, hoyg elmondja ami le van írva a könyvben :C de mind1 nem akarok ezen vitázni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#446) Gergello


Gergello
addikt

Korábban küldtem be papírt, ami plusz pontot ad. Arról nem kaptam visszaigazolást, kellett volna?

(#447) Béló válasza concret_hp (#445) üzenetére


Béló
aktív tag

Majd megmutatom egyszer a töri tételeinket ahol pl. napra pontosan kellett tudni a magyarországi holokausztos eseményeket...
beszédkészség alatt nem azt értettem hogy mindannyian nem voltak képesek beszélni hanem hogy olyat tanultak hogy hogyan fejezzék ki magukat választékosabban, hogy adják el magukat jobban, legyen nagyobb önbizalmuk.

(#448) Béló válasza bbazsy (#444) üzenetére


Béló
aktív tag

nem baj még 6 év és mesterfokra is mehetsz :)
a külföldi túra valóban ad egy kis önbizalmat, és a szókincset is látványosan fejlesztheti: pl. számomra rengeteget használ hogy minden évben kimegyünk Oroszországba így nem felejtem el a nyelvet, és folyamatosan gyakorlom.

(#449) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Ti sem tudtok még mindig feltölteni a felvire? :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#450) Béló válasza Des1gnR (#449) üzenetére


Béló
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Felvételi 2008
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.