Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Felvételi 2008

Hozzászólások

(#1) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Megnyitnám ezennel a 2007/2008 tanévben érettségizők topikját.
Itt megoszthatjuk vágyainkat, félelmeinket, információinkat egymással.

(#2) bandus válasza (Kolombusz) (#1) üzenetére


bandus
veterán

Sok sikert mindenkinek! :))

Egy kis önreklám, ha szabad: [link] :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3) Gergello


Gergello
addikt

Pontszámítás


ALAPKÉPZÉS, EGYSÉGES, OSZTATLAN KÉPZÉS PONTSZÁMÍTÁSA 2008-TÓL

A 2008. január 1-jétől hatályba lépő jogszabályok értelmében, a 2008-as felvételi eljárásban a következőképp alakul alapképzésre és egységes, osztatlan képzésre való jelentkezés esetén a pontszámítás: A felvételi pontok kiszámításánál kétfajta számítási módszer lehetséges:
1. A tanulmányi + érettségi pontok összegének számítása.
2. Az érettségi pontok kétszerese.
A két számítási mód közül automatikusan a jelentkező számára kedvezőbb pontszámítást alkalmazzák időkorlát nélkül. Mindkét esetben ehhez adják hozzá a többletpontokat (legfeljebb 80 többletpont).
A maximálisan elérhető összpontszám 480 pont.

Tanulmányi pontok (maximum 200 pont):

a) Magyar nyelv és irodalom (átlaga), történelem, matematika, egy idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom) és egy választott tárgy két utolsó tanult év végi tantárgyi érdemjegyek (legfeljebb 25-25) összegének kétszerese (legfeljebb 100 pont).
b) Ehhez adják hozzá az érettségivizsga-bizonyítványban szereplő vizsgaeredmények közül a négy kötelező és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy százalékos eredményének átlagát egész számra kerekítve (legfeljebb 100 pont).

Érettségi pontokat (maximum 200 pont):

Az adott képzési területen előírt érettségi tárgyak közül a jelentkező számára leginkább kedvező két érettségi tárgy vizsgaeredményeinek százalékos teljesítményéből számítják az érettségi pontot. Az érettségi pontok száma egyenlő (mind közép-, mind emelt szinten) az érettségi vizsgán elért százalékos eredménnyel.
Amennyiben a felvételin több előírt tárgyból választhat, és ezekből van érettségi eredménye, a feltüntetett tárgyak eredményei közül automatikusan a legjobbakat számítják!
A 2005 előtt érettségizőknél (vagyis akik még a kétszintű érettségi rendszer bevezetése előtt érettségiztek) is a százalékos számítás érvényesül. Mivel nekik az érettségi eredményük csak érdemjegyekben és nem százalékos eredményekben szerepelnek az érettségi bizonyítványban, ezért egy külön - 2007-ben is alkalmazott - átszámító táblázat alapján meghatározzák százalékos eredményüket.

Többletpontok (maximum 80 többletpont):

Összesen 80 többletpont szerezhető különböző módokon, amiket a tanulmányi és érettségi pontokból megállapított alappontokhoz adnak hozzá. A jelentkező abban az esetben is csak 80 pontra jogosult, ha a különböző jogcímek alapján elért többletpontjainak összege ezt meghaladná.

Emelt szintű érettségi vizsgáért járó többletpontok (maximum 80 pont):
Amennyiben a jelentkező érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsga alapján számítják, a jelentkező az emelt szinten teljesített legalább 30 százalékos eredményű érettségi vizsgáért 40 többletpontot kap. Tárgyanként 40-40 többletpontra jogosult.

Nyelvvizsgáért járó többletpontok (maximum 50 pont):
Középfokú C típusú államilag elismert nyelvvizsga után 35 többletpont vagy felsőfokú C típusú nyelvvizsga után 50 többletpont jár. Nyelvvizsga alapján legfeljebb 50 többletpontot lehet fi gyelembe venni, még akkor is, ha a nyelvvizsgák alapján elérhető többletpontok összege ezt meghaladná. Egy nyelv ismeretéért csak egy jogcímen (vagy az emelt szintű érettségiért, vagy a nyelvvizsgáért) adható többletpont.

Tanulmányi versenyekért képzési területek szerint adható többletpontok:
Legfeljebb egy, az Oktatási és Kulturális Minisztérium által meghirdetett és anyagilag támogatott Országos Művészeti Tanulmányi Versenyeken elért 1-3. helyezésért 20 pont jár. Tárgyanként legfeljebb egy, az alábbi tanulmányi versenyeken elért eredmény alapján, ha a jelentkező a versenyeredményt azon tárgyak valamelyikéből érte el, amelyeket a felsőoktatási intézmények az érettségi pontot adó tárgyként a szakra vonatkozóan meghatároztak:
a. Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen és a Szakmacsoportos Szakmai Előkészítő Érettségi Tárgyak Versenyén elért 1-10. helyezésért 80, 11-20. helyezésért 50, 21-30. helyezésért 25 többletpont jár.
b. A Középiskolai Tudományos Diákkörök Országos Konferenciája versenyein elért helyezés alapján a nagydíjasoknak 30, az első díjasoknak 15 többletpont jár. Az Országos Ifjúsági Tudományos Innovációs Versenyen elért legalább 3. helyezésért 25 többletpont jár.

Szakirányú végzettségért képzési területek szerint adható többletpontok:
Az Országos Képzési Jegyzékben szereplő emelt szintű vagy felsőfokú szakképesítésért, amennyiben szakiránynak megfelelő továbbtanulásnak minősül, illetve szakirányú technikusi képesítő bizonyítványért 30 többletpont jár.

Sportteljesítményért képzési területek szerint adható többletpont:
Az eredmény elérésekor a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által szervezett olimpiai játékokon, a FIDE által szervezett Sakkolimpián, 1984-től kezdődően a Paralimpián vagy Siketlimpián szereplő sportágban legfeljebb egy eredményért: világ- és Európa-bajnokságon elért legalább 3. helyezésért 20, országos bajnokságon elért legalább 3. helyezésért 10 többletpont jár.

Előnyben részesítés (maximum 50 pont):

Ezekre a kedvezményekre az jogosult, aki a felvételi eljárásban meghirdetett dokumentumpótlás határidejéig megfelel a kedvezményre jogosító feltételeknek, és azt megfelelőképpen igazolja. A hátrányos helyzetű jelentkező minden jelentkezési helyén 25 többletpontra jogosult.
További 25 pontra jogosult az a hátrányos helyzetű jelentkező, akinek törvényes felügyeletét ellátó szülője, illetve szülei legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be, fejezték be sikeresen, vagy akit tartós nevelésbe vettek. A fogyatékossággal élő jelentkező minden jelentkezési helyén 50 többletpontra jogosult.

Az a jelentkező, aki a jelentkezési határidő és a felvételi döntés közötti időszakban gyermeke gondozása céljából fizetés nélküli szabadságon lévő, terhességi-gyermekágyi segélyben (tgyás), gyermekgondozási segélyben (gyes), gyermeknevelési támogatásban (gyet) vagy gyermekgondozási díjban (gyed) részesül, 50 többletpontra jogosult. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság által szervezett olimpiai játékokon, a FIDE által szervezett Sakkolimpián, 1984-től kezdődően a Paralimpián vagy Siketlimpián 1-3. helyezést elért jelentkezők felvételi összpontszáma bármely általuk választott intézményben, tagozaton, szakon 480 pont.

Minimum:

Alapképzésre, egységes, osztatlan képzésre csak az a jelentkező vehető fel, akinek az emelt szintű érettségi vizsgáért adott többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszáma eléri a 160 pontot.

FELSŐFOKÚ SZAKKÉPZÉS 2008-TÓL

A felsőfokú szakképzésre történő jelentkezés esetén is 400+80 pontos rendszerben kell értékelni a jelentkezők teljesítményét. A tanulmányi pontok kétszerezésével vagy a tanulmányi és érettségi pontok összeadásával vagy az érettségi pontok kétszerezésével állapítják meg a felsőfokú szakképzésre jelentkezők pontszámát, amihez mindhárom esetben hozzáadják a jelentkező által elért többletpontokat. A három lehetőség közül azt kell alkalmazni, ami a jelentkező számára kedvezőbb. Nem lehet felvenni felsőfokú szakképzésre azt, aki az emelt szintű érettségi vizsgáért járó többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül nem ér el 140 pontot. Ez az eredmény 35 %-os középszintű érettségivel érhető el.ű


Forrás: felvi.hu

[Szerkesztve]

(#4) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na ezt muszály volt ?
Itt lene az én helyem.. ha tudnám mit kéne kezdeni itt tulajdonképpen ..
Amugy csak matektól félek.. rossz a tanárom igy nem naon tanultunk.. :(

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#5) Gergello


Gergello
addikt

Én inkább a humántól tartok, sok marhaság... Matektanárom szerencsére nagyon jó :R

(#6) (Kolombusz) válasza Kiskokó (#4) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szerintem a magyartól is félhetsz. (muszály) :D

Én a biosz emelttől félek.

(#7) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

jöttem én is :D

ja és én nem félek semmitől ;] ja de attól hogy menet közben változtat valamit ez a csodálatos vezetés

amúgy a matektanárunk felfedett előttünk egy kiskaput ami megkönnyít(het)i az érettségit: msot októberben közepet letenni, illetve osztályozót, ha jól siekrül megvan a jó kis pontszám, ha rosszul sikerül akkor nem adom be a papírt és májusban újra lehet közepezni vagy emeltezni(ha beadom és rossz lesz akkor nem lehet javítani májusban csak emeltet tenni)

[Szerkesztve]

(#8) (Kolombusz) válasza JagdPanther (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Erről én is hallottam.
Szerintem gyorsan fontold meg, ötödikéig le kell adni a jelentkezési lapot az őszi érettségire.

(#9) JagdPanther válasza (Kolombusz) (#8) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

ezt már kb tavaly májusban elmondta :) és akkor még arra gondoltam hogy áhh minek de most nyár végén meggondoltam magam, holnap megyek jelentkezni :D

(#10) bandus


bandus
veterán

Ha elfogadtojk gy tanácsot, akkor nem veszitek túl komolyan az érettségit. Ezt nem úgy éretm, hogy nem kell rá tanulni, de ahogy Kolombusz is írta a blogjában, a nagy teher sokakat agyonnyomhat, és bestresszelhettek és elkúrhatjátok (nálunk sok ilyen volt). középszintek nem vészesek, emeltszintre azért kell tanulni becsületesen, ha tényleg jó eredményt akartok elérni. Viszonyításképpen én kb 3 napi tanulással, naponta kb 2 óra ráfordítássl az emelt matek 35 pontjából 15öt szereztem, úgy, hogy a lehető legszarabb tételt húztam ki. :) Szóval szvsz az a legfontosabb hogy ne féljetek az érettségitől, és próbáljatok nem túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11) Kiskokó válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


Kiskokó
veterán

hááát perszeeeee szted nem direkt volt? ;]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#12) Kiskokó válasza (Kolombusz) (#8) üzenetére


Kiskokó
veterán

Téllegg ? :DDD én pont aznap adtam le előrehozott infora XD ;]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#13) Tomics


Tomics
addikt

üdv

Én úgy tudom, hogy csak 1x lehet érettségizni egy tárgyból ingyé és utána a írásbelis+szóbelis tárgyaknál 12500-at kell leperkálni :S (mateknál 8000, angol, informatika 20000)

PH! addikt since 2004

(#14) Tomics válasza JagdPanther (#7) üzenetére


Tomics
addikt

neked ment :B

PH! addikt since 2004

(#15) JagdPanther válasza Tomics (#13) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

hát ilyet egyszer se említett a tanár :F :U mert a szintemelő biztos ingyenes a javító meg tuti :DD
amúgy ha vmiféle linket dobnál erről akkor megköszönném/nk

(#16) Tomics válasza JagdPanther (#15) üzenetére


Tomics
addikt

Linket azt így hirtelen nem tudok dobni, az OM.hu-n kell keresgélni...
De az biztos, hogy osztálytársnak angol előrehozottnál le kell perkálnia 20000 Ft-ot (öt telefonjába került az OM felé a vizsgáztató sulinak, ott is csak szept. 5-én tudták megmondani biztosra...). Aki pótérettségizik annak is kell fizetnie már. A szintemelőről nem tudok nyilatkozni.
Az osztályfőnök szerint ez iskolafüggő, van ahol betartják a jogszabályt és elkérik, van ahol az iskola állja.

PH! addikt since 2004

(#17) Makaveli


Makaveli
senior tag

MOST FELVÉTELI, VAGY ÉRETTSÉGI? Mert én középsulis felvételit fogok írni. Amúgy: Valaki tud valamit a Madách Imre Gimnáziumról? Budapesten.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#18) EQMontoya válasza Tomics (#16) üzenetére


EQMontoya
veterán

ilyenről nekünk se szóltak info előrehozottnál.

Same rules apply!

(#19) Gergello válasza Makaveli (#17) üzenetére


Gergello
addikt

Kettő együtt gondolom, érettségi után felvételi felsőoktatásba, de tőlem jöhet a középsulis felvételi is.

(#20) harry válasza bandus (#10) üzenetére


harry
veterán

Így van, én ha jól emlékszem az utolsó 1-2 hétben olvastam át a tételeket (ami ugye napi ~5-10 tétel a vége felé már ;]). Így tehát azt javaslom, hogy már június előtt kezdjetek tanulni! :D Ez amúgy komoly, tehát kaptok pár tételt már márciusban pl, érdemes legalább elolvasni, napi egy oldal olvasás nem nagy szám, és ezt később elég csak átnézni.
Mondjuk nekem szerencsém is volt, egy matek négyesen kívül 5ös lett mind, jó tételeket húztam (meg amúgy is tehetséges vagyok, meg stb..).
Most OKJ-n rendszerinfót tanulunk 2 évig, nekem tetszik, egyetemet utána megfontolom bár lehet idén is érdemes lenne beadnom egy jelentkezést.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21) nemi válasza Tomics (#16) üzenetére


nemi
tag

Ez FAKE. AZ első pót vagy javitó ingyenes utána pedig egy formális összeget max 5e Ft kell letenni.
Én most szüntetem meg a jogviszonyomat a BME VIKen, tolok egy történelem javitót és egy matek szintemelőt + nyelvvizsgát addig. Igaz ellentétben veletek nekem nem kell suliba járnom és jobban tudok koncentrálni.
Srácok tényleg no para, egyetem-fősuli kicsivel keményebb lesz de jobban is lehet készülni a dolgokra.

Egy két há irány a GTK :)

(#22) harry válasza nemi (#21) üzenetére


harry
veterán

Nos én úgy tudom, hogy mint előrehozott vizsga, abszolút semmi plusz költséget nem jelent, nyílván ugyan azok érvényesek rá, mint normál érettségire, mégpedig - a vizsgád ingyenes, ha elcseszed a ajvító is ingyenes. Tehát ha harmadszor futsz neki, akkor kell fizetni. Nyílván ha pl 2 közép angol megvolt, és egyik sem lett elég jó, de mondjuk rágyúrsz és inkább emeltet teszel legközelebb az szintén ingyenes, hiszen egy tejesen más vizsga.
Összegeket nem tudom, úgy hallottam, hogy pl emelt info 3. vizsga már 20k, ami nem kevés, de kétlem, hogy valaki kétszer olyan rossz dogát írjon ha már bevállalta.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23) nemi válasza harry (#22) üzenetére


nemi
tag

Ahány ember annyi verzió. Imádom a középiskolákat :)

(#24) (Kolombusz) válasza Makaveli (#17) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Mivel az éves felvételi topikok eddig is az érettségiről, valamint az egyetemi felvételiről szóltak, ezért....

(#25) nemi


nemi
tag

Amugy azt nézem, hogy ha most "csinálnék" két 85% érettségit(egyik emelt) + középfokú nyelvvizsga akkor 415pontom lenne. Csak hogy ez elég-e a BME GTKhoz, netalán BCE...

(#26) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

na megvan az osztályozó...5 :D
csinál még vki előrehozottat?

(#27) nemi válasza JagdPanther (#26) üzenetére


nemi
tag

grat :)
Én nem , pedig töriből szerettem volna :) Vagyis szintjavítót, de azt lehet hogy nem lehetett volna.

(#28) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

holnap iylenkor már már benne leszünk a sűrűjében :D

(#29) JagdPanther válasza JagdPanther (#28) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

nem hiszem el hogy csak én mentem matek előrehozottra :))

(#30) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

ma már tudjuk az írásbelik eredményeit. 97ponty :U :))

nem szeretném ha csak egyedül irogatnék ide ;)

(#31) (Kolombusz) válasza JagdPanther (#30) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én nem mentem előrehozottra semmiből.
Az angol emeltet kiváltottam középfokkal még 2 évvel ezelőtt.
Úgyhogy "csak" májusra kell készülnöm.

(#32) Gergello


Gergello
addikt

Korrekt emelt infó szóbeli tételei vannak valakinek? Letöltöttem már egy párat, de a legtöbből hiányzik az amit nekem kellene kidolgozni: A hálózati szolgáltatások igénybe vételének feltételei, szabályai, társadalmi normái;

Googleal nem sikerült igazán jó forrást találnom.

(#33) nemi válasza Gergello (#32) üzenetére


nemi
tag

Van erre egy korrekt könyv.

Holczer József:
Informatika szóbeli érettségi közép- és emelt szinten

[LiNK]

Torrenten találtam "tételeket", de nem a legjobbak, bár van egy két használható.

(#34) EQMontoya válasza Gergello (#32) üzenetére


EQMontoya
veterán

asszem, valahol megvannak kidolgozva a szóbeli tételek, ha kell, dobj 1 mailt és a válaszban elküldöm.

Same rules apply!

(#35) joergie


joergie
őstag

Hali!
nem tudjátok mikor jelenik meg az a felvételi tájékoztató '08, vagy mi a rosseb az.

Más: vajon nagy szívás lesz, ha én 5 éve érettségiztem? matek-fizikát még csak-csak megírom jól, de többiből nem akarok újra érettségizni ;]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#36) Diego! válasza joergie (#35) üzenetére


Diego!
senior tag

Hello. 2008-as felvételi tájékoztató mintha lenne már...de lehet hogy rosszul tudom. Attól függ hány pontot sikerült anno összeszedned és hogy ahova szeretnél jelentkezni elég-e, másnem költségtérítésesre felvesznek :))

(#37) szatocs válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


szatocs
őstag

:DD

=== Szatocs ===

(#38) szatocs


szatocs
őstag

Na szóval. Én, mint 2 éve érettségizett, azt mondom, hogy nem kell ettől félni, ha tanult az ember a 4 év alatt. Én napi kb 1 órát tanultam, és ez arra volt elég, hogy írásbeli érettségire nem tanultam egyáltalán, szóbelire meg utolsó 3 nap, minden nap 19-24 - ig, és egy tantárgy egy napra:) Így lett /mind közép/ matek 97% (nagyon sajnáltam a 3 pontot, valami nagyon kis szaron ment el...), infó 86%, angol 100%, magyar 86%, töri 64%. Meg volt egy nyelvvizsgám angolból - ezért is lett 100%-os az érettségi belőle, mert volt akkoriban egy olyan lehetőségünk, hogy ha megvan a nyelvvizsga (BME angol C), és teszünk egy osztályozót 4. - ből, akkor megvan az érettségi 100%, így 4. - ben be sem kellett járnom angolra, csak a 3. - ban kellett még végig ott lenni:) Hát mit mondjak, tetszett a dolog.

No de hogy a mostaniakhoz is jobban hozzászóljak - tesóm újra akar érettségizni -, hallottam egy olyat, hogy ha az első helyre nem vesznek fel valakit, akkor a második helyre, meg akárhova utána már autómatikusan csak fizetős lehet a suli. Ez így van??

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#39) Gergello válasza nemi (#33) üzenetére


Gergello
addikt

Ebben a könyvben eléggé részletesen le van írva, mert akkor lehet érdekes lenne. Most van egy irány az ECDL és a közép szintű érettségi, de annál mélyebben kellene tudnom. Ráadásul a hálózózati szolgáltatások témámat is elég kurtára írták meg.

EQMontoya: email ment

(#40) Tomics


Tomics
addikt

Ma megjelentek a Felvi könyvek és a HVG Diploma 2008 különszáma. Szerintem érdemes megvenni ezeket jelentkezés előtt, ha még valaki nem biztos abban, hogy melyik szak/suli a megfelelő számára. Holnap BME nyílt nap, jön még innen valaki?

PH! addikt since 2004

(#41) (Kolombusz) válasza Tomics (#40) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én majd a DE-ÁOK/FOK nyílt napjára megyek decemberben.

(#42) JagdPanther válasza Tomics (#40) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

naná hogy megyünk, csapatostul ;] :D

amúgy mennyibe fáj és hol lehet emgvenni ezeket a Felvi könyveket?

(#43) nemi válasza JagdPanther (#42) üzenetére


nemi
tag

"HVGt nagyobb ujsagosoknal" Én most megyek le korulnezni :)

Felvi konyvek speciel libri.

(#44) Gergello


Gergello
addikt

Felvi.hu bőven megteszi ezek helyett. Meg amúgyis megvan már a kiszemelt (SZTE-TTIK).

(#45) nemi válasza Tomics (#40) üzenetére


nemi
tag

Diploma 08 meg nem lehet kapni. Vagyis nalunk az ujsagosnal nem volt.(nagy INMEDIO).

(#46) Tomics válasza JagdPanther (#42) üzenetére


Tomics
addikt

1490 a felvi tájoló, 1500-2000 körül lesz a diploma 08. előbbit könyvesboltban, utóbbit újságosnál meg lehet venni.

nemi:én sem tudtam még megvenni, elvileg holnaptól lesz, ma csak pesten lehetett kapni. a felvi könyvek már a boltokban.

PH! addikt since 2004

(#47) nemi válasza Tomics (#46) üzenetére


nemi
tag

Amugy érdekes, mert aztmondta az ujsagos hogy nezzem meg a polcon.(mert arra emlekszik hogy ma erkezett) Nos kerdem en, akkor miert nem tette ki ?:)(es nem nem vittek el)

(#48) Tomics válasza nemi (#47) üzenetére


Tomics
addikt

Nekem meg azt mondta az egyik újságos, hogy maga a HVG hetilap is 1 napot késik vidékre, és csak Pesten lehet kapni a megjelenés napján. 3 nagyobb újságosnál is voltam. Na majd holnap remélhetőleg a nyílt nap után már kézbe vehetem.

PH! addikt since 2004

(#49) Gergello


Gergello
addikt

Egy kis off. OKTV Programozás versenyen volt valaki (a 11-es és 12-es kategóriában)? Ha igen , akkor hogy sikerült? Nekem 49 pontom lett, de dühít, hogy nem fogalmazták meg rendesen a feladatokat.

(#50) nemi


nemi
tag

Diplomat meg mindig nem lehet kapni. neten se talaltam rola se kepet se semmit...(3 ujsagosnal is voltam ma).

Amugy milyen volt ma a nyiltnap ? nem vagytok bobeszeduek. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Felvételi 2008
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.