Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

"A TP Vision néhány évvel ezelőtt a tévék után behúztak a Philips hányattatott sorsú audió üzletágát is."
Mit akart a költő mondani? :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) fornettisuti válasza Predatorr (#1) üzenetére


fornettisuti
veterán

Azt, hogy már a TP Visionhoz tartozik a Philips audió üzletág is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3) gliskard


gliskard
senior tag

majd kiderül mennyire felső kategóriás árban és tudásban, ha kijönnek az összehasonlító tesztek a Sony wh-1000xm5 és a Bose NCH 700 fülesekkel.

(#4) niof


niof
addikt

Most nem azért, de ez a márka, és a "felső kategória" emlegetése szerintem egy lapon sem szabadna, hogy megjelenjen.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5) rdmftw válasza gliskard (#3) üzenetére


rdmftw
tag

van már technikai fejlődés az xm5-ben vagy azóta is csak átnevezgetik?

(#6) gliskard válasza rdmftw (#5) üzenetére


gliskard
senior tag

teszt alapján (soundguys.com) van előrelépés az amúgy elég jó NC-ben (nekem xm4-van, de kényelmi okok miatt inkább a Bose qc earbuds I-et használom )

(#7) gliskard válasza niof (#4) üzenetére


gliskard
senior tag

jogos, bár ez inkább a 'mezei halandóknak készült' szegmensben értendő, mert a tényleg high-end fülesekben eleve nincs NC.

(#8) rdmftw válasza gliskard (#6) üzenetére


rdmftw
tag

köszi

(#9) Duree


Duree
veterán

Ha jól gondolom inkább 100 ezer felett lesz mint alatta.

duree54

(#10) niof válasza gliskard (#7) üzenetére


niof
addikt

Lehet, hogy ez csak az én balszerencsém, tényleg nem tudom, de nekem, mióta valamilyen szinten érdekel a híradástechnika/szórakoztató elektronika, ezzel a márkával csak gondom volt. És jó sok cuccról van szó. Több TV, hi-fi torony, 2-4-6 fejes VHS, kazettás deck, CD játszó, porszívó, turmixgép, botmixer, infra lámpa, amikre így kapásból emlékszem. Túl sok, és túl sok féle, hogy véletlen legyen... :N

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#11) bteebi válasza gliskard (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Jó tudni, hogy már van XM5 is. Az XM4 igazából nem volt előrelépés, csak drágábbra sikeredett. Remélem az XM5 már egyértelműen jobb lesz, de sajna ez nem túl valószínű.

#9: Jó eséllyel igen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) gliskard válasza niof (#10) üzenetére


gliskard
senior tag

én általánosságban értettem (egyébként a Sony wh-1000xm5 és a Bose NCH 700 sem felső kategória).

(#13) gliskard válasza bteebi (#11) üzenetére


gliskard
senior tag

MX4 az MX3-hoz képest nem volt egyértelmű előre lépés sem hangzásban sem tudásban (pl. MX4-ben nincs aptX a 3-asban meg volt). 3-ashoz képest az 5-ös nagy ugrás, de 4-ről nem biztos, hogy érdemes váltani.

(#14) rdmftw válasza gliskard (#13) üzenetére


rdmftw
tag

ugyanezen gondolkoztam én is. még az xm2-ről sem érdemes igazán xm4-re. minimálisan jobb a NC és annyi. max a designban van különbség. xm5 érdekelt de látom h nem lehet összehajtani szóval offos.

(#15) Hieronymus válasza niof (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem vagy egyedül. Biztosan jó mindegyik készülék, de én inkább kerülöm a márkát. Minden vásárlásom tőlük problémás lett.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) bteebi válasza gliskard (#13) üzenetére


bteebi
veterán

Azt tudtam, hogy az XM4 (sajnos) nem egyértelműen jobb az XM3-nál. Az XM5 pár dologban jobb (egyértelműen szebben szól, aminek van relevanciája), viszont valami iszonyat bazárin néz ki, és össze se lehet rendesen hajtani. Az XM4 jelenleg 100 ezer, az XM5 meg 140. Jó eséllyel inkább XM4-et vennék. Vagy egy XM3-at, ha még lehetne kapni. :DDD Ha már XM5, akkor lehet, hogy inkább fehérben venném, mert úgy talán egy kicsit kevésbé hat gagyinak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) gliskard válasza rdmftw (#14) üzenetére


gliskard
senior tag

4-nek sokkal jobb az NC-je mint a 2-nek (próbáltam mind a kettőt) illetve iPhone miatt eleve jobb a BT 5.0 ami a mx4-ben van, plusz ez már usb-c (nekem sokat számit, hogy csak egy töltő és egy drót van a táskámban a telefonhoz, notebookhoz, füleshez, egérhez és a bringa lámpákhoz - de ez a saját specifikus nyomorom 😁 )

(#18) gliskard válasza bteebi (#16) üzenetére


gliskard
senior tag

sony mx5 és a bose qc700 "elkeskenyedő, piskafa szerű" pántja nekem sem tetszik, de ha 'hagyományosabb" vonalvezetést akarsz, akkor érdemes felpróbálni és meghallgatni a Bose qc45-öt.

(#19) rdmftw válasza gliskard (#17) üzenetére


rdmftw
tag

iphone kezeli már az ldacot? ha nem akkor overkill ez a fejes az iphoneokhoz.

(#20) bteebi válasza gliskard (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi. Ismerem a Bosét, egyszer volt szerencsém kipróbálni, bár sajnos csak pár percre. Nagyon szimpatikus az is, de a tesztekben az XM3 egyértelműen jobb volt tőle. Egy barátomnak pont van XM3-a. Azt is csak pár percig tudtam kipróbálni, de NAGYON tetszett. El se akartam hinni, hogy BT-n lehetséges olyan hangminőség. :) Az XM5 attól elvben egyértelműen jobban szól, de az a kinézet... na meg az ár.

Egyébként van egy rém gagyi (kb. 10 ezer Ft-os), még Amazonról vásárolt BT-s fejhallgatóm (nyilván nem NC-s), de azt is nagyon szeretem, pedig a fentebbiek nyilván sokkal jobbak tőle. Egyelőre azonban nagyon nem szeretnék fejhallgatóra költeni, elég volt tavaly januárban 130k a Sennheiser HD650-re. :U Aztán később pont azt hallgatva merült fel bennem, hogy alig van időm zenét hallgatni, és hogy egyelőre igazából nem is érdekel annyira, hogy az valamivel jobban szól, mint a többi fejhallgatóm.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) Predatorr válasza fornettisuti (#2) üzenetére


Predatorr
őstag

Azért csak meg kellene tanulni magyarul. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.