Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeBee73


TeeBee73
addikt

A 11-et is a pokolra kívánom (Igen, jogtiszta Pro-m van az egyik laposhoz), most meg már ezt erőltetik?

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Elég sokan még a 11-re sem álltak át.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) Kansas


Kansas
addikt

Azt hiszem, a Win12-t kihagyom, ha az AI lesz a legfontosabb újítása.
Herótom van ettől az AI-mániától...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#4) Sz.L. válasza snecy20 (#2) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

De nem ám. Én sem látom értelmét, és ezzel nagyon nem vagyok egyedül.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#5) Armagedown


Armagedown
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz már vége ennek az AI mániának, a 3D, hajlított és 8K tévét is hatalmas dolognak reklámozták, ami nélkül nem lehet élni.
Nem kell minden buzzwordre ráugrani.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) Raysen623


Raysen623
addikt

Ezt most én sem értem. Ráálltak arra a kiadási startégiára mint az Apple az OSX-ekkel? :F

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó lesz ez! Higgyétek el! ;] :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) Sz.L. válasza Armagedown (#5) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Még egy jó ideig lesz benne pénz. A marketing gépezet pedig nem engedi megállni az AI alkalmazását.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#9) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

És mégtöbb adatlopás, amit már kikapcsolni sem tudsz...

(#10) Synthwave válasza Kansas (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dettó.

Amíg még lehet, Win10, aztán utána sanszos a Linux. Monjuk Mint, Cinnamon GUI-val, és az az egy-két progi, amit semmiképp sem nélkülöznék (pl. Irfanview), fut majd WINE alól.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) pusszycat válasza TeeBee73 (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is az van, annyiba került mint egy tok a telefonomra. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) Duck663


Duck663
őstag

Már a 12-es jön? :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) TeeBee73 válasza pusszycat (#11) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nem is ér többet.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14) Kansas válasza TeeBee73 (#13) üzenetére


Kansas
addikt

Jelzem, a Linux ingyen van többnyire... :D
Az legalább garantáltan megéri az árát... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) gulyasa válasza snecy20 (#2) üzenetére


gulyasa
őstag

Jó sok víz lefolyt a Dunán azóta, hogy a Win10 megjelenésekor kijelentették, nem lesz több Windows verzió, csak frissítések... ;)

Többek között én is Win10-en vagyok egy olyan gép konfiggal, ami hivatalosan nem felel meg a Win11 rendszer követelményének (sem az alaplap, sem a proci).

Amúgy a "22-es csapdája".

Ha nem váltok Win11-re, akkor a Win10-re egy idő után teljesen meg fog szűnni mindenféle támogatás, biztonsági frissítések, stb.

Ha pedig megkerülném a TPM ellenőrzést és mégis feltelepíteném a Win11-et, akkor (szintén) hivatalos információk alapján kompatibilitási és egyéb problémák merülnének fel, valamint a gépem továbbra sem lenne támogatott és így sem kapnám meg a biztonsági frissítéseket sem.

És csak ezért nem fogok egy újabb konfigra feleslegesen költeni.

Amúgy a lányom is épp nemrég kapta meg az ingyenes laptopját.
Win11 fut rajta...
Egy nagy kalap fosh... De legalább ingyen van. :D

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#16) carl18 válasza gulyasa (#15) üzenetére


carl18
addikt

Igen, pár éve a Windows mondta a WIndows 10 lesz a utolsó windows, csak javításokat kap és marad örök idökig.

Aztán látták ők, el lehet ez még többször is adni mert nincs konkurencia jött a Windows 11. Most úgylátszik jön a Windows 12 is, állitólag havi előfizetéses rendszer is lehet mint egy netflix esetén. Mondjuk havi 10 dollárért lesz Win 12 licenszed. :DDD

Nekem is Windows 10 van és ha 2025-be vége, én is rakok fel mellé egy linuxot és hagyjom a gépet a fenébe. :(
Nem is tudom miért nem gondolnak arra mi van ha valaki csak egy szimpla átlag user egy átlag gépről is használni szeretné azt?

Mert a Windows 11-nek is volt már egy adott rendszer követelménye aminek a gépek jó 70%-a biztos nem felelt meg. Egy R5 1600 se támogatott stb, sok-sok cpu miatt már kapásból kilőve hívatalosan.

Most itt van rengeteg ember keze megkötve hogy 2025 után mit csinál?
:DDD Mert a Windows 10 addig kap támogatást.
Sokan tuti váltanak Linuxra és más alternatívára.

Kipróbáltam a WIndows 11-et és én jelenlen nem látok semmi értelmet váltani.
Egy érdekes story Szolnok megyéből. ( Egy ember mesélte pár napja)
Szóval vásárolt 2-3 éve egy 300E forintos laptopot amin ment is a Windows 11 egy ideje, kapott egy új frissitést és a következő inditásnál már kérte a Bitlocker kódot.
Elvitte egy helyi szervízbe, ahol kiderült az SSD forrasztva van az alaplapra.
Jelenleg 3 évi adatát bukta ezzel és egy 300E notebook kuka.
Mert azt mondta nem volt bekapcsolva a bitlocker csak kapott egy frissitést a következő inditásnál már kérte a kódot.
És most a saját gépéhez nem fér hozzá. :DDD

Jelenleg így járt valami olcsó használt Notebookot használ helyette. :Y

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#17) Trailblazer válasza carl18 (#16) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem a Windows, hanem a MS mondta. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18) arty válasza gulyasa (#15) üzenetére


arty
veterán

Dehogy volt az ingyen, túlárazott közbeszerzéses ingyenlaptopot kaptatok (ahogy mi is), a SAJÁT BEFIZETETT ADÓNKBÓL finanszírozva :)

Váltanék én win11-re vagy majd win12-re, ha a taskbart végre ismét el lehetne tenni oldalra :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) hapakj válasza gulyasa (#15) üzenetére


hapakj
aktív tag

Biztonsági frissítéseket megkapja az ember nem támogatott gépen is amíg az adott major verzióhoz vannak. A nagy "feature" updateket viszont nem. Ott újra mókolni kell a telepítéshez.

(#20) Márton válasza snecy20 (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

10-re sem :))
:B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) Armagedown válasza carl18 (#16) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem is volt olyan fontos adat az, ha csak 1 helyen tárolta.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#22) Kansas válasza Márton (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Aki 10-re se állt át, azt aligha fogja zavarni, ha a 12 megjelenik...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) carl18 válasza Trailblazer (#17) üzenetére


carl18
addikt

Akkor a MS, fáradt vagyok nem figyeltem a részletekre.
Lusta voltam vissza olvasni amit írtam. "Köszi alvás zavar"
Agyi bugok :D

Amúgy kéne valami konkurencia a Windowsnak, mehetne 10 dollárért és a bevétel mehetne a fejlesztésre. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#24) Sz.L. válasza carl18 (#16) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

...kiderült az SSD forrasztva van az alaplapra.

Ilyen modellel még (szerencsére) nem találkoztam. Ez esetben az az SSD nem lett volna megkerülhető? Gondolok itt pl egy beépítőkeretes másik SSD-vel való további használatra. (Nyilván a korábbi adatok kuka.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#25) Kansas válasza carl18 (#23) üzenetére


Kansas
addikt

"Amúgy kéne valami konkurencia a Windowsnak, mehetne 10 dollárért és a bevétel mehetne a fejlesztésre."
Én is azt keresem már vagy 15 éve, de ez a hátránya annak, ha egy zárt rendszer egyeduralkodóvá válik, nem lehet behozni az előnyét beágyazottságban, és nem lehet igazából kompatibilisnak lenni se vele.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#26) JulianSinulf válasza gulyasa (#15) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem az a legnagyobb baj ezekkel, hogy nem jön a frissítés. Én most is csak nagy ritkán frissítem a w10-et. Nem érdekel. Az újítások meg főleg nem érdekelnek, azok általában több gondot csinálnak, mint jót. Emellett én nem is kértem ezeket.
Ezért is utálok verziót váltani, mert mindig újra kell tanulni. A fenének nincs kedve hozzá.

A nagy gond az, amikor a megírt program, driver mondja azt, hogy a rendszer nem támogatott. Na, ilyenkor muszáj váltani, ha az embernek kellenek az új dolgok.
A linux meg sajnos nem alternatíva. Nem ismerek olyan hardvert, ami csak linux alatt működne megfelelően, ellenben olyat ismerek, ami csak win alatt működik jól. Linuxra egyszerűen nem írták meg a programot. Részemről ezért van kilőve a linux, hiába játszhatnék rajta kedvenc játékaimmal.

(#27) ricsi99 válasza hapakj (#19) üzenetére


ricsi99
addikt

Még szerencse ,hogy a filmezős core-2 es notim nem tud olvasni :D ... mert az folyamatosan frissül a legelső win11-óta :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#28) anulu


anulu
félisten

Win95 óta minden verziót megjelenés napján pakoltam fel. tudom, ingyenes beta-tester voltam, tisztában vagyok vele :)

de most valahogy a 12-nek nem látom az értelmét. az AI masszívan hidegen hagy. ha azon kívül nem hoznak valami olyan újdonságot, ami egy picit is érdekel, akkor support végső napjáig fogom a 11-et használni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) Busterftw válasza Raysen623 (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Nagyjából. Ugye a "nem lesz több Windows-t" így kell érteni, a Windows utáni szám csak egy új verzió.
Tehát nem új Windows jön, hanem új főverzió.

(#30) Sz.L. válasza Busterftw (#29) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Végül is, így is értelmezhető. :)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#31) carl18 válasza Kansas (#25) üzenetére


carl18
addikt

Pedig jó lenne, mert az ember nem várna sokat tudja azt amit a Windows 7 csak "újabb frissitések mellet+DX12" és sok ember mondaná rá "álom rendszer"
Jelenleg a Windows 10-re még azt mondom oké használható, de a Windows 11 próbámtól én nem estem hanyat semmi olyat nem tud amit a Windows 10 ne tudna.
Nyilván úgy látom lehet a cpu gyártók és a MS között van valami kötelék a Windows 11 cpu ígény ireálissan új. Régi cpuk nem azért nem mennek vele mert nem elég erősek, hanem nem elég újak.

Szóval úgy gondolom ez is egy játék hogy vásárlásra buzdítsa az embereket.
Kell a WIndows 11? Vegyél új alaplapot és processzort.

Kell a Windows DX13? Vásárolj Windows 12 előfizetést.
RTX 5090 DX13, ha játszani akarsz kell a WIN 12.

:DDD

Úgy látom pont ez a gond, gyakorlatilag jelenleg a Windowsnak már sok alternatívája van. Persze lehet így meg úgy cseszegetni a vásárlókat, de mi van ha sokat azt mondják nem kell Windows 11 se 12. Nem kell az új feature se az AI meg társai.

Mert youtube videók nézzésére, vagy zene hallgatáshoz miért kell egy operációs rendszerbe ai? ;]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#32) kromatika válasza anulu (#28) üzenetére


kromatika
veterán

Kb a win 11 most érkezett el oda hogy használható kategória. A jó tól messze van. Jó ez az ütemezés az MS -től :C Kiad egy rendszert,ami 1 év után kezd normális lenni,majd használod egy évig és már jön a másik.És a lényeg hogy erre kényszerítve is leszel előbb után. Micsoda qrva politika ez..Nem kicsit undorító.Csak a pénz,meg a pénz....felhasználó meg leszarva.Hazugságok ,(Win10 lesz az utolsó) stb... Hogy nem sül le a pofájuk. Jó lenne már egy komoly konkurens mert amit az MS csinál a frissítések terén is,kritikán aluli.Valószínű hogy hamarosan nálam is linux lesz a vége,ha majd megszünik a Win10 támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#33) Busterftw válasza kromatika (#32) üzenetére


Busterftw
veterán

Más szoftvernél is így van.
Ebben még ebben a Firefox verzióban ez meg ez a webes támogatás kerül ki. Idővel frissíteni kell.

(#34) zseko válasza carl18 (#16) üzenetére


zseko
veterán

Állítólag a Win12-nek egyszerűbb rendszerigénye lesz, pont ezmiatt. Legalábbis ilyesmit olvastam.
Vagy csak álmodtam, az se kizárt :D

HR24.hu

(#35) Busterftw válasza carl18 (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

Többször eladni hogy? A 10-re és a 11-re is ingyen lehetett frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#36) Dr. Akula válasza gulyasa (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már most is többféle Win10 van, mert minden service pack (csak most épp 22H2-nek és hasonlónak hívják) mókol rajta valamit. Most nem tökmindegy hogy 24H2 vagy Win12 lesz a neve? Attól még ugyanaz. Kb. mint a 14. proci "generáció" az Intelnél.

Nem lesz semmi bajod a TPM mentes Win11-től, melóban azt használom, nem ugatott még semmiért. Most hogy mindjárt itt a 12, nem is azzal fognak foglalkozni hogy ezért reklamáljon.

A laptopod lehet hogy kalap fos, de nem a Win11 miatt.

#16carl18: "pár éve a Windows mondta a WIndows 10 lesz a utolsó windows"

Meg azt is hogy 640k ram mindenkinek elég lesz...

#28anulu: "a 12-nek nem látom az értelmét. az AI masszívan hidegen hagy"

Viszont ez lesz a fókuszban, ebbe fogják pakolni a hibajavításokat is, a többire meg majd innen portolják. Így már azért jóval fontosabb mint holmi AI.

[ Szerkesztve ]

(#37) vakablak93


vakablak93
őstag

Na erre kíváncsi leszek milyen lesz. Anno mikor még a 11-et vártuk a sok újítás miatt reménykedve vártam... Aztán megjött, és csak a gondokat látni, még munkában is egésznap szivat...

Remélem a nagy AI újítás az lesz hogy az AI működőképesen tartja a rendszert. :U

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#38) Sz.L. válasza vakablak93 (#37) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Nálunk az irodában maradt a 10, hiába jelent meg a 11. Mindenki háborgott, amikor meg lett említve az új Win. Kizárólag az újként vásárolt notikon fut a 11.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#39) flexxx2


flexxx2
őstag

röviden undorító a win11, csak 2 példa a sok közül:
- notebookon akkor is elindul az update, ha az akksi csak 10%, nem érdekli, egy kalap ***,
- olvasok pdf-et rajta, erre elindítja a (legtöbb ebből semmire se jó) processeit, beindul a venti, a t*k*m meg leég miatta, kikapcsolni nem lehet, a user hülyének van nézve

gondolom a win12 még rosszabb lesz,
pedig a win10el úgy nagyjából elégedett vagyok,
de sebaj notin nem játszok, megy rá a linux

[ Szerkesztve ]

(#40) Chiller


Chiller
őstag

Még több erőforrás zabáló bugos szar, mert az kell egy operációs rendszerbe. :(((

Remélem maradnak a csempék :DDD

(#41) flexxx2 válasza arty (#18) üzenetére


flexxx2
őstag

hogy ez mennyibe került akár kíváncsi is lehetnék, de már inkább nem akarom tudni,
csak azt remélem az akksi nem döglik meg fél év után rajta.

[ Szerkesztve ]

(#42) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Akkor így a 11-et ki is hagyom az tuti, de ha az MS ilyen ütemben halad, akkor már lehet egyből a 13-14-re ugrok....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) vakablak93 válasza Sz.L. (#38) üzenetére


vakablak93
őstag

Én pont 1 éve kaptam vadi új ws desktop gépet a munkában, azon van 11, a gép maga sokkal gyorsabb mint az előző, de a win11 bugja baromságai miatt naponta van hogy egy feladatot többször kell elkezdjek, mert valami megkecskül menetközben.:W :U Végeredményben alig vagyok vele gyorsabb mint az őskövület cuccal amit előtte használhattam...

A kolléganőmnek mutattam micsinál a gép elkezdett nevetni hogy ez mégis mi már... :U

Itthon meg most nyáron váltottam Intel 13.gen laposra, win11 only a lapos...
Az agyamra megy, pedig én alapvetően szerettem mindig is a windowst használni, de a 11-es...
Pedig a lapos egy pofátlanul jó hardver, de a hulladék rendszer tönkreteszi az élményt.

Ha a 12-es nem lesz jobb, lehet kivágom az ablakon, vagy lemondok itthon a komolyabb gépről, és lesz valami használt macbook air vagy tudomisén....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#44) dabadab válasza Busterftw (#29) üzenetére


dabadab
titán

Tehát nem új Windows jön, hanem új főverzió.

Ez mondjuk egész eddig is így volt :) Összesen három darab új Windows volt: a Windows 1.0 (1985), a Windows NT 3.1 (1993 - igen, itt rögtön a 3.1-es verzióval indítottak :D ) és a Windows 95 (1995). (Illetve voltak ilyen egyéb platformos izék is, mint a Windows CE meg a Windows Phone, de azokat ne is bolygassuk.)

Ebben az évezredben csak a Window NT-nek jelentek meg új főverziói (kezdve a 2001-es Windows XP-vel), semmi más.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45) Kansas válasza carl18 (#31) üzenetére


Kansas
addikt

Én használok Win10-et és 11-et párhuzamosan(céges munkagépen 10, otthoni gépeken 11), azt kell mondjam, a 11-et jobban szeretem, különösen most, hogy a Cortanát is kivágta belőle a Microsoft.(Arról nem beszélve, hogy melóban még szembejön velem a régi csempés szar UI-is szervereken, megvan a kontraszt)
Ha a Win12 nem teszi kötelezővé az AI-s szarakodást, alighanem váltok rá, ha nagyon tolják az AI-t akkor felejtős. DX13 nem érdekel, kihagyom az RX7xxx/RTX4xxx szériát és a következőt is. Ha meg valami musthave játék jön ami a mostani vason nem megy el, hát megveszem konzolra. Alkalmazásból nem nagyon használok semmi olyan spécit amit ne tudnék kiváltani valami mással akár Linuxon.

Amúgy ki milyen szerepet lát PC-n az AI-nak, kliens oldalon(magyarul lokálisan futtatva, nem felhőből)?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) Semplar


Semplar
őstag

2032 -ig el leszek W10 LTSC -n. Utána jöhet a W7. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#47) Sz.L. válasza vakablak93 (#43) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Cégben egy régi 5 (?) gen-es i3-am van win10-el (asztali PC). Közöltem, hogy rajtam kívül senki sem nyúlhat hozzá! :D A munkám zöme excel-ben és word-ben zajlik 2 monitoron, rengeteg pdf kíséretében. Plusz mellette fut még 1-2 egyszerűbb program.

Kollégám most kapott új notit win11-el. Semmit nem talál meg rajta + nála is többször van újraindítás, valamilyen win11-es nyűg miatt.

Itthon a win10 update folyamatosan ajánlgatja a 11-et, de úgy érzem, hogy nem fogok élni ezzel a "fantasztikus" lehetőséggel. :)

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#48) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jelenleg 2 éves a Windows 11. A Windows 10 meg 8 éves. Azaz öregebb, mint a Windows 7 volt, amikor kijött a Windows 10. :D

Nekem egyik windows verzióval se volt különösebb bajom. Pedig XP óta mindegyik vótmá. Csak általában nem vagyok early adopter.

2001 - Windows XP: ez is egy hulladék volt, amikor kijött. Nem tudom meddig volt az, én csak SP2-vel kezdtem el használni, azaz vártam vele 3 évet. Különösebben nem szerettem.

2006 - Windows Vista: egy évet vártam, azaz az SP1 után tök jól használható volt. Imádtam.

2009 - Windows 7: na ez érdekes volt, mert ott már megjelenés előtti RC kiadás is jó volt, azt használtuk sokan. :D S ugye a 7 gyakorlatilag egy jobban optimalizált Vista.

2012 - Windows 8: ez volt az első, amihez kellett 3rd party program, a Start8. De ezt leszámítva már a kezdetektől rendben volt, s a 8.1 nevű frissítés sokáig kiszolgált, habár nem azért mert olyan jó volt.

2015 - Windows 10: ezzel sokat vártam. Nagyon sokat, konkrétan 4 évvel a megjelenése után raktam csak fel. Bár az is igaz, hogy ekkorra már kiöregedtem az éves újratelepítésekből, szóval részben lustaság miatt váltottam ilyen későn. Meg a horror sztorik miatt, hogy mennyire borzalmas rendszer. Pedig nem is volt rossz, sőt. Persze 4 év után nem nehéz.

2021 - Windows 11: idén tavasszal raktam fel, azaz bő 1 évvel a megjelenése után. Az elején nekem tökre Vista érzésem volt vele. És ugye én a Vistát nagyon szerettem. ;]

Szóval... szerintem megöregedett a PH! fórum, boomerek vagytok mind! ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) carl18 válasza zseko (#34) üzenetére


carl18
addikt

Én azt olvastam teljesen támogathatja majd az ARM processzorokat. :R
Mondjuk ez kívételesen jó funkció, de írtam valaki átlag user nem akar mindig rendszert cserélni.
Most is csak azért vagyunk rákényszerűlve mert internetre kötve az update add egy biztonsági szintet hogy nem törnek fel stb vírusok.
Most ha csak offline élet lenne, oda elég lenne a Windows 7 is. :K

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#50) Sz.L. válasza lezso6 (#48) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Már akkor rádöbbentem, hogy boomerek vagyunk, amikor megpillantottam, hogy a sor (csak) a 2001- Windows XP-vel kezdődik és nem valami korábbi verzióval. :)

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.