Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Már régóta keresek ilyet, valymi kevés sikerrel. Miközben torony házakból (ez most nem a tízemeletes...) mindenféle csicsa kijön, az asztali házak terén mintha a 486-os korszakban állt volna meg az idő. Az ismertebb gyártók lapjait már mind végignéztem, onnan voltam kénytelen leszűrni mindezt.

Kérdésem: tud valaki ajánlani olyan asztali (desktop) házat
1. amiben van 3 db 5 1/4''-os hely (szomorú lennék, ha kettővel be kellene érnem),
2. normálisan néz ki, nem az egységsugarú bézs téglatest,
3. normálisan szerelhető (pl. mint a régi 386-os házak felnyitható tetővel),
4. esetleg még jól is szellőzik, azaz belerakhatók a mai villanykályha procik?

A tej élet, erő, egészség.

(#2) rATdrAgOn válasza joghurt (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

El kell keseritselek, ilyet nem nagyon fogsz talalni :/
Esetleg oreg IBM PC 300GL hazak rugnak meg labdaba (csak a P-II, ill. P-III verziok) azokban tapot is lehet cserelni, full szabvanyos az egesz (mondjuk jo boszmek is - de szarok, feluk muanyag). Mas probalkozast nem nagyon latni... illetve, mintha lattam volna fekvo ATX-es hazakat is, de azok sem olyanok ami neked kell :/
Ehh, ez van, a fekvo kegli ma mar nem divat a pC-nel. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#3) hezso válasza joghurt (#1) üzenetére


hezso
aktív tag

Nekem van. Szép is(nekem teccik), compaq, de csak 2db 5 1/4'' hely van.
És szarul szellőzik. De megfelel, mer pont elfér.
És kifejezetten jól szerelhető.

(#4) Egon válasza joghurt (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Compaq-ban van ilyen, csak külön nem lehet kapni...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) PrinczA válasza joghurt (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

En is keresem 1 ideje eme hazat, keves sikerrel, de itt van vhol egy topik atalakitott hazakrol, lehet bele kene vagnom 1 ilyenbe.
Nincs vkinek elfekvoben egy regi 3 db 5 1/4''-os hely-el ellatott fekvo haza?
Meg tap sem kell.

(#6) rogers


rogers
aktív tag

Én is egyedül COMPAQ-ban láttam ilyet. Illetve az inkább amolyan dual-mód ház volt, lehetett torony is v. desktop is, attól függően hogy állítottad be. Elég kultúrált volt, mert a 3 5-1/4-es helyhez tartozó szerelősínek is 90 fokban elfordíthatóak voltak... Sőt még a külső kereten a COMPAQ felirat is... :)
Vmi nagyobb cégtől ''selejtezzél'' ki egyet vhogy :DD

Jobb későn, mint még később...

(#7) PrinczA válasza rATdrAgOn (#2) üzenetére


PrinczA
őstag

''Esetleg oreg IBM PC 300GL hazak rugnak meg labdaba ''
Hat ezek nagyon csunyak, (meg ne haragudj)

(#8) hezso


hezso
aktív tag

Ja. Rá van írva szép pirossal hogy COMPAQ.

(#9) hezso válasza hezso (#8) üzenetére


hezso
aktív tag

Ja és mikor először megláttam, akkor egy kész gép volt még anno, nekem nagy újdonság volt dogy a kisdisklejátszó nem úgy volt mint a többi akkori házban, hanem csak egy vágás volt a házon+egy kijövő gomb, semmi olyan sima szarság, mint a régi házakon, ahol az egyész előlap kilátszik. Ez a megoldás nekem nagyon teccik.

(#10) wipes válasza joghurt (#1) üzenetére


wipes
senior tag

3 nagyhelyest nem nagyon fogsz találni.
2-esből ezek nem rosszak:

:) , jó nagy, szellőzik is (6 cm-es ventit lehet tenni bele hátra)

:)

(#11) Den válasza joghurt (#1) üzenetére


Den
veterán

Azona cs desktop. Pofás, jól szerelhető, jól szellőzik, de sajna csak 2 db 5.25-ös hely van benne

www.simson4t.hu

(#12) rATdrAgOn válasza PrinczA (#7) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Nekem minden pC egyforman csunya (meg ne haragudj) :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#13) Den válasza wipes (#10) üzenetére


Den
veterán

Na felülről a második amelyikről beszéltem.Nekem van egy, ezüstszínü sztem nagyon jól nz ki.

www.simson4t.hu

(#14) wipes


wipes
senior tag

3 nagyhellyel mindenképp csúnya sztem egy desktop ház, túl magas, elveszti az arányait, és ha ráteszed a monitort, az is túl magasra kerül.

Létezik ilyen is, csak nem tudom hol lehet kapni.


Aopen

(#15) LukE válasza joghurt (#1) üzenetére


LukE
veterán

azért vannak jók. legfeljebb itthon nem lehet kapni:U[L]http://lian-li.com/product.php?pcid=32&secid=166[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) PrinczA


PrinczA
őstag

http://www.azona.nl
A fenenek kell ilyen csicsas korlapot csinalni :((

(#17) PrinczA


PrinczA
őstag

[L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=9568&lid=1&csid=31[/L]
Aszem meg is veszem.

(#18) Pacák


Pacák
senior tag

Az álló/fekvő kombinált Compaq házból itt figyel pár a szobában. Külön tényleg nem lehet kapni, tényleg van benne egy drive bölcső, amin első ránézésre 3db 5,25' -ös hely van, de második ránézésre a legfelső csak 3,5' -os, amin van egy olyan takaró a floppy -hoz, ami ugyanolyan széles, mint az alatta levő 5,25' -os helyek. Eredmény: rejtett floppy + 2db 5,25' -ös hely. :)

Nuclear launch detected

(#19) joghurt válasza wipes (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Sajnos Azonáéknál is csak két helyeset láttam. Lehet, hogy kénytelen leszek beérni két hellyel? :O

Lian Li-éknél is vannak egészen aranyosak. Előre kivezetett USB, miegyéb, ahogyan illik az manapság. Hogy itthon nem lehet kapni, az nem érdekel, legfeljebb majd elmegyek a bécsi út másik végére (vagy hozatok ismerőssel). A leírás szerint ''ultra-bright'' táp- és hdd-ledek vannak rajta, de azokat majd kicsit be lehet sötétíteni, hogy ne legyen tőlük nappali világosság éjszaka.

Kaptam viszont egy új ötletet: rack-be szerelhető fekvő szerverházak között vannak még céljaimnak megfelelő példányok, 3-4 nagy hellyel. Teljesen jó szellőzéssel, némelyiknél előlapi karakteres LCD-vel. Nyilván nem occsóé', de majd meglátjuk konkrétan.

A tej élet, erő, egészség.

(#20) dark bit


dark bit
tag

Hali!

Manapság nem túlzsúfolt a desktop házak kínálata, inkább álló házakat gyártanak. Ez most a trend. És egyet értek a topic indítójával, mert a fekvő házak sokkal jobban szerelhetők, és jobb elrendezést is lehet benne teremteni.
3 5.25-ös bővítőhellyel rendelkező destkop házakat csak szerver házak között érdemes keresni, ott is a rack-mount elnevezésüeket. Ezeknek csak 1 hibájuk van. Mivel ezeket professzionális használatra szánták (többnyire) ezért nem spórolnak anyaggal és technikával, ehhez mérten az áruk is nagyon, nagyon borsos. Cooler Master vagy Chieftec (super IPC) házakat árulnak ha jól tudom kis hazánkban is. A cooler master ház az pl 100.000 Ft fölött van. Ehhh.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#21) PrinczA válasza joghurt (#1) üzenetére


PrinczA
őstag

Udv most talatam az aproneten egy ipset, akinel 250ft/db a regi AT-s haz, sok fekvo is van koztuk, en ma vettem 2db-ot, szet is szedtem, es most probalom beleilleszteni az ST6-os alaplapom, ugy nez ki belemegy, egy kis farigcsalassal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.