Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Carlos-D


Carlos-D
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy címben szereplő konfigom van. 3 éve megvan, az utóbbi egy évben elég sokat ment. 256 Mb SDram van benne, 133 Mhz-es. Kb 1 hete elkezdett fagyni mint állat! Bekapcsolom, van hogy 2 perc múlva lefagy, de van h elmegy 2-3 órát. Ha intenzíven használom (3-4 ablakot megnyitok, folyamatosan tölt a vinyó) akkor szokott hamar meghalni. Már 2 házhűtőt is beszereltem, de ez sem segített. A BIOS-ban mért hőmérsékletek sem mennek 40 fok fölé! Kérlek segítsetek, mert így nem tudok dolgozni! :(
Köszi mindenkinek, hali!

(#2) Carlos-D


Carlos-D
csendes tag

up!!!

(#3) anulu válasza Carlos-D (#1) üzenetére


anulu
félisten

Prosciventillátor rendesen pörög? Nincs tele porral?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Yutani válasza Carlos-D (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehetséges, hogy az egész konfigot alapos portalanításnak kell alávetni. 3 év hosszú idő, lehetséges, hogy tele van porral a gép.

#tarcsad

(#5) Goose-T válasza Carlos-D (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, Yutani kollégának igaza van, szedd szét darabjaira a gépet, portalaníts mindent, zsírozd újra a proci hütô, törölgesd meg az érintkezéseket. A kondenzátorok nincsenek felpuffadva?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) Carlos-D


Carlos-D
csendes tag

1 hónapja cseréltem házat, mert az előzőben meghalt a táp. Akkor mindent leporoltam. Igaz a ventit nem vettem le a prociról, de amennyire tudtam, ''kifújtam'' a barázdák közül a port. Lehet tényleg újra kellene zsírozni? Ha tényleg ez a javaslatotok, akkor ezt hogyan hajtsam végre, milyen eszközökkel. Biztos h csak emiatt fagyhat a gépem? Előre is köszi

(#7) Yutani válasza Carlos-D (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Figyuzz, az a szilikonpaszta már eléggé ki lehet száradva, és ilyenkor már SZVSZ inkább gátolja a hőátadást, mintsem elősegíti... Tehát óvatosan vedd le a hűtőt, tisztogasd meg a cuccost, majd friss pasztával tedd fel újra hűtőt.

Ha ezután is van még gond, továbbgondolkodunk. Folyamatosan ki kell zárni minden hibalehetőséget. :P

#tarcsad

(#8) Borosz válasza Carlos-D (#6) üzenetére


Borosz
senior tag

Táphalál nem okozott esetleg károkat alaplapban? A proci hője max 40 fok, akkor nem hiszem, hogy szükség lenne a zsírozásra.
Igénybevételnél is ekkora a procihő?
OP rendszer reinstall volt?

(#9) Carlos-D


Carlos-D
csendes tag

Volt reinstall, 2x is. 1ik napról a másikra elkezdett fagyni....annyira váratlanul jött, h nem is tudtam mit higyjek! Most sem tudom. A prociventi sebességét szabályozza a lap, így ha tölt vmit akkor jobban felpörög. És ilyen töltéseknél már nem bírja egy idő után és lefagy. Lehet h már dobhatom a kukába?! :F

(#10) Carlos-D


Carlos-D
csendes tag

Nincs ötlet? :((

(#11) Carlos-D


Carlos-D
csendes tag

Tényleg jól jönne a segítség...

(#12) greenface


greenface
aktív tag

táphiba is lehet

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#13) Carlos-D


Carlos-D
csendes tag

Hali....újrazsíroztam a hűtőt, ''kiporoltam'' az egész gépet. Igaz kultúráltabb hangok jönnek belőle, de a probléma még mindig fennáll. :(( Szedtem le innen egy ''figyelő-progit''...a tápommal nincs semmi gond. Megfigyeltem, h a tápm ventije nem pörög olyan intenzitással, kézzel alig érezni h pumpálná ki a levegőt. Vezethet ez lefagyáshoz?...:F

(#14) Borosz válasza Carlos-D (#13) üzenetére


Borosz
senior tag

Egy barátomnak szintén Duron KT133 lapban(Soltek). Szépen felmegy rá rendszer, megy, aztán egyszer csak filmezésnél fagyogat. Reinstall másik OP rendszer - még mindig fagyogat. Kérdem mienek a RAM-ok. Mondja 2db PC133 128MB éééés egy PC100 32MB modul.(BIOS RAM buszfreki 100MHZ)
Mondtam nem a 32-es a ludas? Mondja neeeeeem. Aztán miután majdnem szétveri a bill.-t csak kivette azt a 32-est.
Azóta nem fagy!!!
Javaslok egy RAM- tesztet lefuttatni vagy RAM csere kölcsön modulra és meglátjuk...
Ha ez sem akkor alkatrészek egyenkénti cseréje (külcsöncucc stb...) majdcsak meglesz a megoldás!
Sokk sikert!

(#15) Carlos-D válasza Borosz (#14) üzenetére


Carlos-D
csendes tag

Memtest-86 nevű progival megnéztem a memóriák állapotát...20 percig ellenőrizte a 2 db 128as modult. A teszt végeztével kiírt egy hibát. Gondoltam nézzük meg, h melyik a bűnös. Amikor már egyenként néztem, a hibás egységnél felsorolt vagy 20 hibát! Most csak a jó memória van bennt, így működtetem egy darabig...meglátjuk fagy-e még!
Nagyon köszönöm az ötletet, remélem sikerült megtalálni a hibát! :C

(#16) Borosz válasza Carlos-D (#15) üzenetére


Borosz
senior tag

Megvan a gazfickó! Elkaptuk!
Jó tesztelgetést! :P

(#17) Carlos-D válasza Borosz (#16) üzenetére


Carlos-D
csendes tag

Hali! Megint fagy a gép! :O Írtam h lefuttattam egy memtestet, és a 2 egyforma 128as modulból egyiket hibásnak találta. A rossz helyére beraktam egy más márkájú, ugyanolyan paraméterű memóriát. 2 napig bíta, és tönkrement az az egység, amelyiknek a párját már kivettem (amelyik megdödglött). Lehet az h 2 héten belül tönkremegy 2 egyforma modul, vagy az alaplap vágja haza mind2t?! Jól jönne vmi ötlet, mert ez elviselhetetlen! Előre is köszi!

(#18) Borosz válasza Carlos-D (#17) üzenetére


Borosz
senior tag

Érdemes ezen elgondolkodni...
Mielőtt újabb RAM-csere lenne esedékes sztem lapcsere ajánlott. :(
5K körül már találni Soltek, Abit lapokat.
Valami noname modulok voltak ezek?
Más lapban a ''hibás'' modulok hibáznak-e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.