Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Varga Csaba válasza EZ Roller (#50) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Félre is teheted, mert megvan (lesz) hozzá a Hoya polár is.
Ma kb. 17:30-18:00-ig ottleszek.

Köszi és üdv.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#52) EZ Roller válasza Varga Csaba (#51) üzenetére


EZ Roller
csendes tag

Félre van téve....

(#53) balkó


balkó
aktív tag

Sziasztok,
Kodak EasyShare CX7220: van még ilyen? Milyenek róla a tapasztalatok?

(#54) reddragon


reddragon
aktív tag

Még ebben a hónapban szeretnék nálatok vásárolni egy FZ20-as panát.Az lenne a kérdésem,hogy milyen polárszűrőt és UVszűrőt javasoltok rá és kb. mennyibe kerül?
A másik kérdésem az,hogy nézegettem a neten,hogy csak ezüst színű van,esetlegesen várható,hogy lesz fekete is a közeljövőben?
Azért még kinéztem az FZ5-öt is,de nemtudom annak mennyire gyors az AF-a?Én a F1-re akarom kivinni és nem igazán tudok még a 2gép között dönteni.Nekem jó lenne az FZ5 is,csak a MF hiánya azért szerintem nagy hátrány az autóversenyen.De szeretném a ti véleményeteket meghallgatni.
Előre is köszi a választ!

(#55) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyrészt örülök, hogy van ilyen topik, ugyanis a felhasználók sokat tanulhatnak a boltok működéséről a ''bennfentesektől'' -- ami sok-sok kételyt segíthet eloszlatni.

nem fogunk tiltakozni ugyanakkor, ha az Extreme Digital a jelenlétét nem korlátozza majd az ingyenes fórumunkra... (már csak azért sem, mert mind a Prohardvernél kisebb és nagyobb portálokon is hirdetett már, tehát méret-problémák biztos nem adódnak ;])

és végül egy kérdés, hogy a topik tényleg inkább ezekről szóljon: a Cebiten fogdostuk a Casio Z750-est, szuper gép. gyors (!), nagy a kijelzője, helyén vannak a gombok, van af segédfény, sokat megy egy aksiról (gyári adatok, de visszajelzések szerint is), ultrakompakt, ugyanakkor mégis full manuál beállítások is vannak, stb.

egyetlen dolgot nem tudtunk megnézni: a képek minőségét. van erről valami tapasztalatotok? ha nincs, megoldható-e, hogy visz az ember kártyát magával és csinál pár képet nálatok? (amit aztán otthon megnéz, kielemez, megnyugszik, gépet megveszi)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56) EZ Roller válasza balkó (#53) üzenetére


EZ Roller
csendes tag

HI

Van még Kodak 7220 de már ritkásan jön....
Az ár takar vmit a minőségből is, de csattogtatni és kisebb képeket nagyítani lehet vele.

(#57) PaladiN válasza Kalandor (#41) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ugye nem gondoltad teljesen komolyan hogy kielegito valaszt tud adni erre a kerdesedre? Szvsz amig ilyan ''kicsi'' piac vagyunk, avagy annak neveznek minket a beszallitok, kereskedok, addig mindig is problemat fognak jelenteni a kulonbozo, nem popularis, cikkek beszerzese. Az olyan ''beszallitokkal'' meg nem fognak semmitsem kezdeni (miert is tennek) akik nem teljesitik az igereteiket, hiszen nincs tul sok beloluk es nekik (elvileg) nem szarmazik karuk belole. Es sajnos valahol meg igazuk is van (marmint a nemtorodomseget illetoen), mivel ha korulnezel hogy hol lehet hasonlo aron megvasarolni egy adott termeket (magyarul a legkozelebbi konkurenciat) akkor elkepzelheto hogy a szomszedos orszagban lesz csak erre lehetoseg. :(( Csak azt tudnam hogy hogy lehet az hogy nemelyik szomszedos orszagban, ahol raadasul meg kisebb is a piac merete, megis meg lehet venni dolgokat az utcarol bemenve. :U Biztos csak allandoan szerencsesek voltunk, vagyunk.:U
Hogy valami szepet is irjak: valoban bator dolog kiallni a ''kegyetlen'' vasarlok ele es turelmesen valaszolgatni a szidalmazasokra, gondolom a tobbseg talakozott mar itt oan topiccal ahol kiallt egyik-masik bolt kepviseloje, aztan latva az ozonvizet fuluket behuzva el is huztak, azaz ''elfelejtettek'' valaszolni. Ugyhogy le a kalappal a topicinditok elott, csak igy tovabb, batran valalljatok magatokat. :R

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#58) EZ Roller válasza reddragon (#54) üzenetére


EZ Roller
csendes tag

Szia Reddragon!

FZ 20-ból nem tudunk feketét szerezni mert nincs nagyon az európai piacon...nem érdemes rá várni!
A szűrők 72mm átmérővel mennek fel rá, ehez persze a gyári csomagban mellékelt adaptertubust kell használnod! UV-ből a legegyszerűbb is megfelel, a polár mindenképp cirkuláris és nem árt ha többszörösen rétegkezelt (HTMC, SMC, stb.) Nálunk a Soligir szűrők 5000Ft-UV, 8800-Polár.
A manuál fókuszgyűrű tényleg jól jön a 20ason de a F1en tuti, h nem lesz időd állítgatni mert manuálisan nem olyan gyors és a szemeddel te se tudnád érzékelni az élességet. Sportfotózásnál a gyor autofókuszban érdemes bízni, ez a Panákban szerencsére megvan.

Üdv.

(#59) oceanearth válasza reddragon (#54) üzenetére


oceanearth
őstag

MF a forma1-en. lol. öcsém mi van a szemed és a kezed helyén???? ha Mf-el leköveted egy F1-es autó mozgását akkor zsír fotós vagy. próbálkozz. de jobb ha lekövető AF-el nyomod.

[Szerkesztve]

(#60) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Lehet hogy kicsit fura kérdés, de van e olyan digi gép ami addig tud sorozatfelvételt csinálni amíg a kártya meg nem telik, vagy az aku le nem merül. A sorozatfelvétel alatt 1s-től mondjuk 1min-ig tartó gyakoriságot értek. (a 2 érték között lehet állítani).

A nyár végé tervezek egy digigépet venni, és ez nálam az első számú kritérium. Az ár mondjuk max 100eHuf.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#61) EZ Roller válasza Parci (#55) üzenetére


EZ Roller
csendes tag

Kedves Parci!

A 750Z nekem ngyon bejött, bár elég rövid ideig nézegethettem a dolgot. A képminőség: Színvisszaadás és vonalélesség szerintem teljesen rendben, ISO 100 nagyon yó, nekem a 200 már zajos volt(láttam szebb 200as iso-t), feljebb meg mégrosszabb. A pentax villógói és csipogásai eléggé komolytalannak mutatják be ezt, az amúgy nagy tudású gépezetet.

hétfőn megpróbálok emilre fotókat küldeni....majd azok beszélnek

üdv

(#62) EZ Roller válasza Drótszamár (#60) üzenetére


EZ Roller
csendes tag

Sorozatot csak bizonyos képszámig képesek a gépek készíteni, amig meg nem telik az átmeneti memóriatárhely.....ez függ a fájlmérettől is és ha az újabbb sorozat ''adagot'' minnél hamarabb akarod elkezdeni érdemes gyorsabb sebességű memóriakártyát venned.
folyt. köv. mennem kell:U

(#63) reddragon válasza oceanearth (#59) üzenetére


reddragon
aktív tag

Hát digitális géppel még nem próbáltam.Mit gondolsz miért kérdezősködök?Az analóggal megtudtam csinálni símán őket.Csakhát mostmár ideje a cserének,de ennyi pénzem van,ebből kell gazdálkodnom.Csakhát szerintem az sokkal könnyebb.egyébként pont azon agyalok,hogy az FZ5-ben a legjobb a követő fókusz,így nem is a 20-as veszem meg.Ha azon tényleg annyira jó,mint ahogy a tesztekben írják,akkor nincs is miről beszélni.Az lesz a tökéletes akkor és még olcsóbb is.

(#64) domedee válasza Drótszamár (#60) üzenetére


domedee
senior tag

Sajna az a baj, hogy ha találsz is olyat, ami sorozatmódban sok képet tud csinálni, akkor azoknál a felbontást veszik le nagyon. Pl. Fuji S7000:40kép sorozatban, de csak 1,3MP-lel.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#65) Drótszamár válasza domedee (#64) üzenetére


Drótszamár
őstag

A kis felbontás igazából nem olyan nagy gond.

Nyáron a gomolyfelhők fejlődését szeretném megörökíteni, és a fényképeket összefűzni egy néhány perces videóvá. Esetleg azt hogy télen hogy gyarapszik a hó. Vagy hogy hogyan nyílnak a virágok. Ilyen hasonló lassú folyamatokat.

Ehez vidókamerát nem akarok vásárolni.


Szerk: van esélyem ilyen kamerát találni? Vagy halva született ötlet?

[Szerkesztve]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#66) domedee válasza Drótszamár (#65) üzenetére


domedee
senior tag

Ha a kis felbontás nem olyan gond, akkor pl. az S7000 tud 40kép-et sorozatban.(1MP)

Mondjuk honnan akarod csinálni a fényképeket? Mert ha a lakásból, vagy van laptopod (ez a jobbik), akkor keress olyan fényképezőgépet, amit lehet vezérelni usb-n át. Ekkor már csak az elem szabhat határt a képek számának, ha tud így a f.gép a laptopra menteni. Ilyenkor te tudod beállítani a képek számát, az időközt, etc...és nem függ a felbontástól. Ennél jobbat nemigen fogsz találni.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#67) Drótszamár válasza domedee (#66) üzenetére


Drótszamár
őstag

A legjobb az lenne, ha nem függnék sem laptoptól sem semmi mástól. Féynképező, álvány, könyv be a táskába, kiülök egy hegy tetjére olvasgatni a gép meg dolgozik.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#68) domedee válasza Drótszamár (#67) üzenetére


domedee
senior tag

Szerintem nincs ilyen gép, ami minden tekintetben megfelelne neked. Mert ami sorozatfelvételt csinál, annál is a felvétel alatt folyamatosan nyomni kell az exponálógombot. Talán akkor az lenne a legegyszerűbb, hy olyan gépet vennél, amin van kioldózsinórnak csatlakozó, aztán leülsz a gép mellé, a kezed ügyébe rakod a zsinórt, olvasol és mondjuk oldalanként exponálsz, felhőknél ez bőven jó lehet.

Vagy még mindig a laptoppal lenne a legnagyobb szabadságod a képek készítésénél, bár egy plussz pakkot jelenete a sz.gép.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#69) Drótszamár válasza domedee (#68) üzenetére


Drótszamár
őstag

És + 200e Huf :DD + 2 vagy 3 óra alatt lemerül a laptop...

Na mind1. Jó lenne ilyen gépet találni, de ezek szerint nem fog sikerülni. :O

Kössz a tanácsokat!

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#70) domedee válasza Drótszamár (#69) üzenetére


domedee
senior tag

körül kell nézni, de nem jósolok neki nagy esélyt. És az amit még írtam? Szóval kioldózsinórral te csinálod a képeket? Közben tudsz olvasni is, ott van a a kezedben és néha lősz egyet?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#71) PaladiN válasza domedee (#68) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Reszletkerdes ugyan, de felhoket kb 15-30 masodpercenkent kell fotozni hogy valami videoelmeny jojjon ki a vegen. Szvsz erre a celra meg mindig a kamera a legjobb.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#72) blise


blise
tag

hello

a topic inditójának: ha kicsit keresel itt a ph-n akkor bizony láthatod, hogy bizony van sok sok vásárló akik nem igazán vannak megelégedve veletek....
velem is megesett, hogy rendeltem tőletek gépet és mindenféle mail, telefon, stb ellenére heteken keresztül nem jött meg majd azt mondtátok, hogy sajnos kifutott az a modell és nem is elsz már, de kb 1 hónappal később az origo-n lévő hirdetésetekben ujra ott volt a gép, pedig az árlistátokban már nem, ja és a hirdesétek szövege: náluk nem csak az olcsó ár a lényeg hanem az hogy van is belőle.... na ez az.
ill a megrendelések feldolgozásán van még mit finomitani
ja és ha vkinek egy iylen nem teljesült rendelés után azt irjátok hogy adtok enniy meg ennyi árengedményt ha másik tipust rendel, akkor bazz azt tit irtátok nem én kértem, mégis elfeledkeztek róla
egy szó mint száz:
én vásároltam tőletek, de ujra meg kellett tanulnom sajnos nem az ár a lényeg hanem a nyujtott szolgáltatás minősége, magyarul inkább fizetek többet, de akkor a bolt legyen korrekt...
ja apropó a megvásárolt géphez nemhogy magyar nyelvű használati utmutató nem volt, de még angol sem, pedig eredeti bontatlan dobozban kaptam (kodak dx6490), még jó hogy nem első fényképező volt, bár ez asszem nem a ti hibátok volt, csak hogy ne csak rosszat mondjak rólatok
asszem csak ennyit akartam

''A katona, ha vki mozog annak szalutál,ha valami nem mozog, azt odébb viszi, ha nem lehet odébb vinni, akkor lefesti...''

(#73) oceanearth válasza Drótszamár (#69) üzenetére


oceanearth
őstag

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=155582&arc=f


ezt nézdd meg itt az van leírva amit te akarsz!!

(#74) Drótszamár válasza oceanearth (#73) üzenetére


Drótszamár
őstag

Kössz a Tippet!

Ezzel az a gond, hogy egy újabb RGB project... Hiszem ha látom

Nem igazán értem mit akar tulajdonképpen csinálni, de a gépet nem szeretném szétbarmolni.
Majd ha már működik nála és nem hal bele akkor esetleg kipróbálom.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#75) Parci válasza EZ Roller (#61) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi a választ -- nagyon ígéretes ez a gép. igazából ha nem csinál rosszabb képeket, mint egy Canon A85-A95 vagy mint egy Coolpix 5900/7900, akkor nincs kérdés.

a sebesség nekem nagyon fontos, hogy ne merüljön le 80-90 kép után (mint a Pana FX-7 pl) szintén, a nagy kijelző sem hátrány, a full manuális beállításról nem is beszélve.

szóval, a képeket nagyon megköszönöm!
www.kenrockwell.com -- ő is nagyon dicsérte a gépet, márpedig neki hiszek :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76) Badb0y válasza Parci (#75) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem gyengék az ürge képei :R

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#77) Varga Csaba válasza EZ Roller (#52) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

És már meg lett véve :C :C :C

Köszi a kedvességet és segítőkészséget...

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#78) bonat


bonat
senior tag

Hali!!
Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy érdemes e vennem most CF 512Mb-os kártyát, vagy Június körül egy CF 1Gb-os kártyát???
Ezt az ára miatt kérdezem h szerintetek lejjebb fog e menni az 1Gb-os ára nagy mértékben.

:))

(#79) EZ Roller válasza bonat (#78) üzenetére


EZ Roller
csendes tag

Szerintem vedd meg mostanság nyugodtan az 512-es kártyát mert nem fog nyárig annyira lemenni az 1GB-os ára és addig is használsználati értéke van. Azért mondom ezt biztosan mert most emelkednek(tek) a memóriák árai, ugyanis a jogvédő hivatal (mocskosabbik nevén-Artisjus) ezekre is kivetette a ''vámot''!:((

(#80) oceanearth válasza EZ Roller (#79) üzenetére


oceanearth
őstag

vazzzeee. ne már, most akaratma vnni 1GB CF-t az s7000-embe. akkor most már több mint 17k. egyébként grat ehhez az árhoz.

(#81) tobsa válasza rzoli (#25) üzenetére


tobsa
tag

Hali,hol találtál a Fuji S7000-hez teljes leírást? Én is az Extreme-től vettem de nem részletes leírást adtak hozzá.

(#82) domedee válasza tobsa (#81) üzenetére


domedee
senior tag

Én is ott vettem, és nekem is csak egy pár oldalas magyar leírást adtak, de amúgy a netről le lehet szedni, asszem, az index S7000 fórumán van valahol link, de ha tudsz estig várni el tudom neked küldeni pdf-ben. Egész jól látható, bár egy fénymásolat lett beszkennelve, de kinyomtatva nem olyan vészes, bár nem a legszebb.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#83) rzoli válasza tobsa (#81) üzenetére


rzoli
senior tag

Tényleg az Index.hu/digicam fórumán találtam a linket. 118 MB, 60 jpg képből áll. A méret miatt szerintem egyszerübb, ha rákeresel, mert ennyit bajos e-mail-ben elküldeni.

üdv
Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#84) rzoli válasza tobsa (#81) üzenetére


rzoli
senior tag

Közben én is megtaláltam a 11 MB-os pdf-et:

Bővebben: link

üdv
Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#85) tobsa


tobsa
tag

Köszönöm,leszedtem.

(#86) oceanearth


oceanearth
őstag

mi az hogy nem adnak magyar nyelvűt??? csak valami szart??? vaze jelnetsétek föl az edigitalt. én nem ott vettem a gépet és én kaptam egy 120 oldalas magyar nyelvű kézikönyvet, ami midnen részletre kiterjed. a legapróbb manuális beállítástól az elemeke cseréjéig. egyébként nem tom miért spórolták ki, mivel ez ami nekem van az a fujifilm magyarország kft. kiadványa és gondolom minden dobiba belerakják. ja a gépet tavaly nyár elején vettem.

(#87) Badb0y


Badb0y
addikt

EOS 10D-hez nem tud vki leírást ha már ennyire itt tartunk?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#88) Extremdigita válasza oceanearth (#86) üzenetére


Extremdigita
tag

Kedves oceanearth !

Köszönjük megtisztelő javaslataidat már meglévő vagy még leendő vásárlóink nevében is, nagyon kifinomult hozzászólás! :C

Szeretném felhívni figyelmedet egy apró tényre:

2004 Május óta, azaz az EU csatlakozás óta megszünt a kizárólagosság fogalma, így áru az EU ból szabadon behozható, árulható, és csak egy kötelezetség van rá a garancián kívül, mégpedig a magyar nyelvü kezelési útmutató hozzáadása (LSD: www.fvf.hu) ( ami eltér a teljes leírástól annyiban hogy nincs benne a software telepítés, használat)...., sőt....tovább megyek......amennyiben nem tud a forgalmazó leírást adni, de záros határidőn belül pótolni tudja azt és a vásárló ügyfél belemegy akkor is lehet értékesíteni!

Azon kívül felhívnám a figyelmet arra a tényre is, hogy leírásokból, még ha teljes akkor sem tanulsz meg fényképezni...ugyanis ehhez 2 dolog kell....egy fényképező...és egy fotós...namármost a fotós azért fotos mert megtanulta és elsajátította a fotózás alapjait .....végül is miért lennének fotós tanfolyamok??


Acid

Canon EOS 5D mark II+24-70 2.8L, Canon 70-200/2.8 L, , 50/1.7 yashika

(#89) oceanearth válasza Extremdigita (#88) üzenetére


oceanearth
őstag

én ezt értem. lehet hogy kicsit elszaladt alattam a ló. én vizont ezt akkor is paraszt dolognak tartom, hogy egy ilyen géphez ne adjanak mindenre kiterjedő használatit. ugyanis jó, hogy nem fog a használatiból megtanulni profin fotózni, de az alapokat simán el tudja sajátítani é meg tudja a tanulni a gépét kezelni, ezután a saját hibáiból tnaulni tud és egyre job képeketr készíteni. de azzal, hogy ti egy olyan használatit adtok, ami nem ér semmit azzal zinte elvágjátok ezt az utat. arról nem is beszélve, hogy ez kurvára nem egy 2 forintos gép. ennyi pénzért igeazán megérdemelnének a ''kedves'' vevők, hogy uyganmár adjatok egy normális használatit. és aki egy s7000-est vesz az nem biztos, hogy full profi fotós akar lenni csak egy amatőr aki kihasználja gépe tulajdonságait.

(#90) EZ Roller válasza oceanearth (#89) üzenetére


EZ Roller
csendes tag

Amikor vásárolsz, mérlegelsz...!
Vagy fizetsz 20ezerrel többet ugyan azért a gépért és kapsz egy teljes magyar leírást, vagy megveszed olcsóban és valami értelmes kiegészítőre költöd u.azt a pénzt. A kezelési útmutató lehet, h csak 40 oldal de a gép beállításait maradéktalanul tartalmazza és valóban nincs benne hogy az elemnél a +jelhez a +végét rakd az aksinak:)

(#91) oceanearth válasza EZ Roller (#90) üzenetére


oceanearth
őstag

hát inkább fizetek 20k-val többet minthogy bemegyek hozzátok és várakoztattok 1 órán át, sorban állok. kérdezek valamit nem tudtok válaszolni és igyekeztek minnél hamarabb lerendezni a bizniszt. vedd meg azt húzz. ezt tapasztalatból mondom és pár hozzászólás ezt alá is támasztja. egyébként máshol max 10k-val drágább a gép, de ott szolgáltatást kapok a pénzemért, nem pedig azt amit nálatok, hogy várok 1 órát azt 2 perc alatt lerendezitek az embert.
és nem az a lényeg hogy hogy kell berakni az aksit. gondoltam, hogy ezt kiforgatjátok. mind1, henem az a lényeg hogy mindenre kiterjedjen. ergo oylan legyen mint az eredeti csak magyarra lefordítva nem pedig egy magyarított, tömörített.

[Szerkesztve]

(#92) EZ Roller válasza oceanearth (#91) üzenetére


EZ Roller
csendes tag

Ez a tapasztalat valós lehet(ami a sorbanállást illeti), mivel oda sokan várnak és nagy a pörgés, megy a dara.....Ha egyszer betérsz az Erzsébet körútra nyugodtan nézelődhetsz, kérdezhetsz és azt hiszem korrekt választ kapsz majd mindenre!
Próbáld ki...:;)

(#93) oceanearth válasza EZ Roller (#92) üzenetére


oceanearth
őstag

ok. miért a nagykörúti bolt más mint a visegrádi utcában lévő?? idáig még csak ott jártam és ott voltak ilyen tapasztalataim, nem is vettem ott semmit.

(#94) somodisoma válasza EZ Roller (#90) üzenetére


somodisoma
senior tag

Ez a valasz nagyon ottvan! :C :C :C :C

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#95) zellerfagyi3


zellerfagyi3
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem Nálatok egy Canon S1-et (nagyon korrekt magyar leírással:C),nos érdeklődnék,hogy esetleg milyen objektívet lehetne még hozzá venni,amivel még megnövelhetném az amúgy sem kevés 10x-es optikai zoomját? Milyen kiegészítőt tudnátok még nekem ajánlani ehhez a géphez,amit még érdemes lenne megvennem hozzá?

Köszönöm.

(#96) tobsa válasza Extremdigita (#88) üzenetére


tobsa
tag

Ezt azonban jelezni kellene a vevők felé,vásárlás elött! Bár szerintem a használathoz szükséges TELJES kezelési útmutatót kellene adni magyarul,ami megegyezik az eredetivel.Lehet ,hogy nyomok egy emailt a fogyasztóvédelmisekhez,oszt rákérdezek.

(#97) domedee válasza tobsa (#96) üzenetére


domedee
senior tag

Nekem is S7000 van.

Nézd meg a fujifilm.hu oldalt, eléggé asszociatív az ott lévő felhívás :DDD, bár EZ Roller írta, ha jól emlékszem, hogy tényleg nem biztos, hogy megéri nekem az a min ~8e plussz, hogy kapjak egy magyar leírást, mióta megvan, összesen olyan 5-ször ha elővettem (2004.dec.), bár a netről leszedtem és kinyomtattam (ez anyagköltségen olyan max 400Ft volt + 20 perc keresés a neten). Akinek kell, az viszont vehet ilyet drágábban.

Van olyan ismerősöm, pénzes (építőipar), aki inkább megvette az extreme-ben, pedig lenne pénze a drágábbra is. Mert neki is bőven elég volt a netes manual, pedig ő annyira nem is ért hozzá, csak most tanulná.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98) Varga Csaba válasza tobsa (#96) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Esetleg egy teljes fotótanfolyamot nem szeretnél elvégezni a gépet eladó cég költségén?

SZVSZ: ez egy (főként) számtech fórum ahol ugyan az angol nyelv tudása ha nem is alapkövetelmény de azért előnyt jelenthet...

Én is vettem az extremedigitalnál gépet, én is csak az Ő kivonatolt leírásukat kaptam hozzá + cd-n az angol nyelvű users manualt illetve a képszerkesztő szoftot. De mikor elkezdtem használni a gépet akkor nem az users manualból tanultam meg fotózni (bár még most se tudok csak szeretek :D)

Azt hogy melyik gomb mire való azt a kivonat is gyönyörűen leírja neked...
De azt ne várd hogy egy fotószituációnál elmagyarázza neked, hogy milyen blendét, milyen zársebességet, milyen EXP-kort stb. használj...

Amúgy meg ha mindenki könyvből profi fotóssá válhatna akkor éhenhalnának a tanfolyamok...

Nagyon sok olyan tudás van amit nem lehet könyvből megtanulni, vagy saját bőrödön tapasztalod vagy egy ''öreg róka'' nyitja fel a szemed...

Én kb. 2 napig forgattam a leírást, hogy megismerjem a gép fő funkcióit, azóta is a dobozában pihen...

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#99) tobsa válasza Varga Csaba (#98) üzenetére


tobsa
tag

Itt nem arról van szó ki tud fotózni./mondjuk én 30 éve lelkes amatőr vagyok/De elvárná az ember,hogy egy ilyen értékű gépnél ne úgy kelljen kitotózni a részleteket.Ez már nem egy háromfunkciós analóg gép.Természetesen én is tudtam vele leírás nélkül az első pillanattól fotózni.De van egy-két dolog ami esetleg érdekelne és nincs bent a magyarnyelvű ismertetőben.Azt meg ne kivánja senki,hogy egy fényképezőgép miatt iratkozzak be Angol vagy Német nyelvtanfolyamra.

(#100) Uzmany válasza Extremdigita (#1) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia! Zsoltit el tudom itt érni, vagy a Mamutban keressem?
Thx.

® visions created with passion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.