Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PeliScan válasza TexT-BoY (#50) üzenetére


PeliScan
addikt

És a telefon..? :) Hív6ttál volna nyugodtan!

(#52) TexT-BoY válasza PeliScan (#51) üzenetére


TexT-BoY
addikt

de nem irtam fel és mikor ejöttünk akkor hugom nyügös volt ... gépet nem volt idő viszanyomni:)

na mind1 megyek majd akkor a flugos szommszédomhoz osztán majd megszereleem e szkennert:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#53) Cathfaern válasza TexT-BoY (#50) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Végig kellett volna csengetni az összeset, s megkérdezni, hogy ''Itt lakik PeliScan?'' :DD

(#54)



addikt

Én is pár hónapja terveztem magamnak íróasztalt, sajnos konkrét tippet nem tudok adni, mert az enyém teljesen más jellegű, mint amilyet te akarsz, viszont én úgy csináltam, hogy végignéztem a K*kában, meg az Ik*ában, az összes íróasztalt és rengeteg jó ötletet lehet onnan venni, pl sépci CD-tartók, könyök támaszok, meg miegymás.
Ja, ha kicsi az asztal úgy is takaríthatsz meg helyet, hogy nem ilyen irodalámpát használsz, hanem én úgy csináltam, hogy az íróasztalom fölött mondjuk 1 méterrel van egy polc és annak az aljára van szerelve spotlámpa, és a kapcsolója az asztal lapjába van integrálva, ráadásul ilyen teljesítményszabályzós(elfelejtettem a nevét, tudod, lehet tekerni és úgy ég egyre világosabban a lámpa), szóval nagyon döfi.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#55) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Üdv!

Tudom, hogy fenyőt akarsz, de én mégiscsak a laminált lapos megoldást javasolnám, egy 28 mmes lap ABS élzárással igazán szép. Nem olyan gagyi, mint a sima bútorlap vasalt éllel, ez nem válik le. Tartós, kibír mindent :) És persze olcsó, sokféle színben van és kivágnak belőle neked bármilyen alakzatot. Szóval nézd meg. Tudom ajánlani a Rexplust, szépen, gyorsan és olcsón (számomra legalábbis) dolgoznak, bármit kivágnak és nagy a választék. Bővebben: link

Ami a rögzítést illeti, én a saját számítógép asztalomat úgy oldottam meg, hogy egy 120x100as lapot két szép nagy (50x40es hszög) acél konzollal felfúrtam a falra, így nincsen lába, ami nagyon jó dolog. Azért kellett ekkora konzol, mert 105 centit kiáll a falból, nincs lába és egy 20 kilós monitor van rajta, meg pár apróság. Kipróbáltam, engem is elbír (kb 100 kiló :D) Mivel neked a sarokban van az asztal, még sokkal könnyebb dolgod van, nem kellenek túl nagy konzolok, mert nem egyik oldalon támasztod alá a lapot. Ha a háromszög asztallap 3 sarkába teszel a falra 1-1 olyan 30x30as sima L alakú konzolt, az szerintem röhögve megtartja és olcsó is. A fa konzolokat én nem javasolnám, ha a falra akarod tenni, csak ha csinálsz hátlapot/oldallapot az asztalnak. Nem igazán tudom elképzelni, hogy egy ilyen fa hszöget hogyan lehetne szépen, erősen és stabilan a falhoz rögzíteni (hátlaphoz persze más kérdés, ahhoz hátulról oda lehet csavarozni simán). Ha nem akarsz falat fúrni, akkor szerintem is vegyél 3 db ilyen szép állítható magasságú hengeres fémlábat (5-10 rugó / db), az is jól fog kinézni és egészen egyszerű felszerelni. Én mindenesetre ennél, vagy a fémkonzolos megoldásnál maradnék a helyedben, ha teljesen te akarod megcsinálni, mert a hátlapos-oldallapos faháromszögekkel merevített asztalt nem eccerű szépen és stabilan összehegeszteni :) Arra figyelj, hogy ha konzolokkal rakod fel a lapot, akkor ne közvetlenül a falhoz tedd, hanem legyen pár centi a kábelek leengedéséhez. Mindenesetre a lapkivágásokat semmiképp ne csináld te, akár bútorlapot, akár tömör fát használsz, mert megfelelő szerszámok és gyakorlat hiányában szarul fog kinézni és elmegy a kedved az egésztől :)

PS: örülök, hogy mexólalt itt vki, aki ért az ergonómiához, most már legalább tudom, hogy jól csináltam az asztalt, mert a felső káva szemmagasságban van, ~70 centiről nézem a monitort és kb derékszögben áll a kezem-lábam :) Ez nálam egyébként 73 centis asztalmagasságnál van.

(#56) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Én a Schäfer katalógusok átnyálazását tudnám javasolni (persze nem rendelni belőle, csak ötletet meríteni). Brutálisan jó asztalokat gyártanak egyedi megoldásokkal megfizethetetlen árakon.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#57) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

nah kész az uj szobám nagyon cool:)
tehát azt tessék nékem elregélni hogyha veszünk széket milyet vegyünk?

aztán ugy lesz hogy ilyen konzol cucbol lesz ''kirakva'' a sarok ahol gépezek (tanucoknak cd-knek stb,nek... )

az asztallapnak mekkora kell és milyen magasan? meg mindent irjatok le:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#58) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

Nagyon zsír, hogy nyitottad ezt a topikot Peli :) Mi is most költözünk new flatba és I would szeretnék buy egy new desk.

Én is minden tanácsot szívesen fogadok :) illetve olvasok ez egy nagyon fasza asztal :D ahh Bővebben: link

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#59) TexT-BoY válasza kíváncsi (#58) üzenetére


TexT-BoY
addikt

és ocso:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#60) kíváncsi válasza TexT-BoY (#59) üzenetére


kíváncsi
senior tag

2300$ :DD

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#61) rATdrAgOn válasza Cane (#2) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ooo... ergonomiai szempontbol akkor jo egy asztal, ha a karodat ugy tudod letenni a lapjara, hogy vizszintesen, vagy a kezfejed nagyon enyhe hegyesszoget zar be a lapjaval. :)
Monitorral kapcsolatos ergonomiai szempontok pedig:
- a teteje kozel szemmagassagban legyen (marmint a kavaja) mert felfele nezni ra sokkal farasztobb a szemnek, mintha kicsit lefele bamulsz ra.
- mindenfele termeszetes fenyforrasra (ablak, stb) pedig lehetoleg merolegesen alljon, mert a tukrozodes is nagyon rossz :)
- ejszaka pedig hasznaljal melle hattervilagitast. Nem hulyeseg, sokkal kevesbe farasztja a szemet. :)

Igy roviden igy ennyi. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#62) kíváncsi válasza rATdrAgOn (#61) üzenetére


kíváncsi
senior tag

sry, hogy ilyen lame vagyok de mi az a káva :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#63) TexT-BoY válasza rATdrAgOn (#61) üzenetére


TexT-BoY
addikt

tud te ha akarsz:) mivel lehet jól megvilágitani a monitor mögötti részt? nekem még jókis CRT-van:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#64) rATdrAgOn válasza kíváncsi (#62) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

A monitor burkolata. :)
Egyszoval a bore. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#65) rATdrAgOn válasza TexT-BoY (#63) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

En felszereltem egy ilyen fenycsoves ''tervezoasztali'' lampat az asztal vegere, majd a fenyvetot felfele iranyitom. Olcso es hatekony. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#66) TexT-BoY válasza rATdrAgOn (#65) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ilyet hol/menyiért kapni? hogy néz ki pontosan?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#67) kíváncsi válasza rATdrAgOn (#64) üzenetére


kíváncsi
senior tag

ok thx de ha moncsi teteje szemmagasságban van akkor lefele kell nézni ez nem baj :F nem az lenne a jó ha pont a moncsi teteje és alja(itt nem a talpára hanem aljára gondolok) közötti távolság felénél lenne a szemmagasság ?
betojok :DD ''A pólók ára 600 Ft, mely a 'mentsük meg a szittyózást' alapítvány banxámláját vastagíjja meg !!!'' meg szittyózium ilyen szavakat :DD

[Szerkesztve]


[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#68) rATdrAgOn válasza TexT-BoY (#66) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

En a Tuscoban vettem ~2 eve. :)
Szoval, ez egy olyan lampa, aminek ket karja van rugos feszitessel, raadasul a talpa korul forgathato. Sztenderd mignon foglalat van benne, abba kapott valami Philips istentuggya hanyas neon ''izzot'' es ez van a moncsim mogott.
Osszhatasilag remek, csak az asztal (amit en terveztem a fenti szempontok alapjan) tul magas, mivelhogy en max 19''-es kijelzore terveztem a cuclit, most meg egy Taxan Ergovision 1080LR van rajta (21''-es)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#69) rATdrAgOn válasza kíváncsi (#67) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Epp ez benne a lenyeg, hogy lefele kell nezni, persze a tavolsag is szamit. Minel meszebb annal jobb! Ugyanis: felfele nezes jobban farasztja a szemet, mintha csak igy lazan lefele pillantgatnal. ;)

Amugy rendeljel te is polokat, meg jovore gyere szittyora jol, mert a szittyozium az a szittyozium ami orok es elpusztithatatlan. :)
Latnad az idei polot, meg a fotokat (azokat hamarosan, most egetem fel CD-re, holnap meg feltolom oket melohelyrol, ahol van savkeskenyseg is ;])! Ha italozast szereted, szeretsz szethullani naponta legalabb egy evben 10 napig, raadasul szeretnel langolo szamitogepnek latszo targyakat latni, akkor ott a helyed. :)


A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#70) kíváncsi válasza rATdrAgOn (#69) üzenetére


kíváncsi
senior tag

:DDD be**arás :DD

Szittyózium :)) :D :DD

de ha pont a moncsi közepével szemmagasságban vagyok akkor nem kell se le se fel néznem nem :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#71) rATdrAgOn válasza kíváncsi (#70) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Az faraszt!
En is most a moncsi kozepevel vagyok egy szemmagassagban, itthon nem is birom 3-4 oraval tovabb. Az a jo, ha lefele nezel. :)
Hidd el. ;)
Beszkenneljem az ergonomia c. tantargyam ide vago oldalait? :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#72) kíváncsi válasza rATdrAgOn (#71) üzenetére


kíváncsi
senior tag

mekkora szittyózium vagy :DD

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#73) rATdrAgOn válasza kíváncsi (#72) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Mar nem sajnos :)
De azert az a lenyeg, hogy tuleltuk. ;)
Mind. ;)


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#74) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Egy Up jöhetnek még a tippek :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#75) aronocs


aronocs
tag

Hehe. Nalunk a Kávéházban pont ilyen székek vannak, mint Peli-nek. Hat dolgozni rajta szerintem borzalmas lehet.:DDD

Aut inveniam viam aut faciam.

(#76) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

nekem valami olyan kellene ami számítógépasztal és íróasztal is egyben valami jó terv érdekelne mert most készülünk venni bárki bármit tud fűzzön hozzá valamit. thx

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#77) marcee válasza PeliScan (#1) üzenetére


marcee
addikt

Bővebben: link
Ezt az asztal cimborám tervezte, és együtt cipeltük (:() és építettük. Amennyire tudom jól bevált neki. OSB lapokból van, nem mondhatni, hogy nagyon olcsó lett volna.

\m/

(#78) kíváncsi válasza marcee (#77) üzenetére


kíváncsi
senior tag

mennyi monej volt_?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#79) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

GP-sz képeket nem csinálnál illetve mennyi volt az asztalod? nekem ez nagyon bejön Bővebben: link

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#80) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

UP

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#81) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

up

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#82) GP-Sz válasza kíváncsi (#79) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Üdv!

Képet inkább nem csinálnék, mert pillanatnyilag nem tudok mivel :) De szvsz nem is fontos, az én asztalom egy egyszerű 1200x1000x28as laminált lap körben ABS élzárással, alulról 2 szép nagy háromszög alakú konzollal felrakva a falra. Szvsz ezt el lehet képzelni :) Az ára ha jól emléxem 9ezer volt, plusz a 2 konzol úgy 5ezer, meg 6 acéldübel párszáz Ft. Amúgy van árlista a rexplus oldalon, bár tényleg nem mindenhol egyértelmű asszem.

(#83) kíváncsi válasza GP-Sz (#82) üzenetére


kíváncsi
senior tag

thx

egy Up a totyiknak

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#84) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

Peliscan na elkészült már a mesteralkotás :F :)

rATdrAgOn te anno milyen magasra csináltad az asztalod? nem akarom megszívni mint te hogy 21 colos monitornál már rossz helyen van a káva :F :)

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#85) loszerafin


loszerafin
senior tag

Csak most vettem észre a topikot.

A BME-t néztétek már?

Bővebben: link

Letölthető egy csomó anyag magyarul.

(#86) kíváncsi válasza loszerafin (#85) üzenetére


kíváncsi
senior tag

húú ez zsír nagyon még jó hogy most észrevetted :)
Bővebben: link

az a 29''-30'' mennyi centiméter?

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#87) loszerafin válasza loszerafin (#85) üzenetére


loszerafin
senior tag

Engem főleg szoftverergonómiára tanítottak, de van náluk bútor-design is, ha jól emlékszem.
Vagy legalább pár link.

(#88) kíváncsi válasza loszerafin (#87) üzenetére


kíváncsi
senior tag

loszerafin ez mennyi centiméter ? : 29''-30'' ?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#89) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

És mi a jobb rosszabb? : ha van a monitor és mögötte van az ekélyajtó szal mögűle jön a fény vagy az ha a fény pont a monitor képernyőre megy? gondolom ha hátulról de erősítsetek meg :)
vagy az a jó ha a fény oldalról jön?

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#90) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

up

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#91) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Szia! én terveztem de úgy csináltatom valakivel elég nagy lesz majd rakok fel képeket ha kész lesz :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#92) LukE válasza kíváncsi (#88) üzenetére


LukE
veterán

gúgl kalkulátor:Bővebben: link komolyan:)

A fényhez: Amíg nem tükröződik nagyon, addig szerintem lehet mögötted is, bár szerintem a monitor maga nézzen valami sötét hely felé, és próbáld meg a monitor megvilágítása nélkül megvilágítani a környezetét.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#93) PeliScan válasza kíváncsi (#91) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm, én meg igyexem összegyűjteni a lóvét. :) A fő baj az h szerszámok sincsenek, tehát valszeg shoppingolnom kell vmi elektromos fűrészt, illetve csiszológépet.

(#94) LukE


LukE
veterán

gondoltam erdekelhet valakit. Bővebben: link
egyebkent valami haladas valakinel?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#95) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Éppen most veszünk 4 db asztalt + széket irodába. Az asztalokon 1 laptop, és egy monitor fog helyet kapni. Szeretném ha kényelmes lenne dolgozni. Hol kezdjem?

(#96) geza844 válasza geza844 (#95) üzenetére


geza844
aktív tag

Jólvan, akkor megyek IKEA-ba....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.