Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

samsung -> SAMSUNG

A következő érdekes dolgot vettem észre, és fogalmam nincs, hogy mitől lehet. Van 2 vinyó a gépben. Ha a másikról másolok valami filmet a Samsungra, akkor a filmben hibák jönnek elő, bekockásodik, bezöldül, stb, azonban a másik vinyón tökéletes a film. Ez mitől lehet? Rossz lenne a Samsung vinya? Vagy valami más? Most még próbálkozok rajta filerendszert változtatni, hasonlók. Egy mélyformázást már kapott, nincs rajta bad sector (a chackdisk (chkdsk) és a scandisk sem talál).

Szóval ötleteket várnék!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) Hequila


Hequila
őstag

UP

Még annyit hozzá, hogy a vinya rackben van sata - pata átalakítóval...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3) Vangelis


Vangelis
nagyúr

én akkor látta ilyet amikor cd rw -n hoztak nekem filmet és kockás volt de a vinyón meg jól ment

?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4) Hequila


Hequila
őstag

Hát akkor nem pampognék, ha rosszból lenne jó. Megpróbálom még a racket kiiktatni, ha úgy sem, akkor átteszem IDE-re, ha úgy sem jó, akkor megy vissza garba! Miért szopok én a SEx-es cuccokkal (nem ez az 1. , amit vissza kell vinni jótállásra)?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#5) Hequila


Hequila
őstag

Na újabb fejlemény (ha egyáltalán érdekel valakit):

Rack kiiktatva, SATA felület: hiba
Rackben IDE felület: nincs hiba

Na most akkor mi lehet a hibás? Talán a SATA -> PATA átalakító?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6) Hequila


Hequila
őstag

Jajj, de népszerű ez a topic!


Szóval. Időközben rájöttem, hogy csak akkor hibázik, ha SATA -> SATA másolás történik. Ez mitől lehet? 2 SATA -> PATA átalakító van a gépben, szóval nincs SATA vincseszterem. Vajon alaplaphiba? És ha veszek 1 satás vinyát, akkor is ez lesz a helyzet?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#7) Zordkaszás válasza Hequila (#6) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Szerintem felejtsd el a SATA <-> PATA átalakítókat, PATA-n sem lesz lassabb a vinyó. (na meg nálam a PATA vinyók nem voltak hajéandók menni SATA-ra dugva, átalakítóval...)
A másik fele meg: itt van nekem 4 SATA vinyó Silicon Image vezérlőkön, ezekhez érdemes mindig a legfrissebb drivert telepíteni és akkor nincsenek (vagy legalábbis naygságrendekkel csökkennek) a hibák.

Pl 1 éve a SATA RAID-ről nem tudtam 2 fájlt egyszerre kicsomagolni mert behalt CRC hibával a csomagoló progi. Aztán jött egy driver frissítés és megszűnt ez a hiba.
HighPoint vezérlők nem tudom hol járnak driver ügyileg, viszont a Silicon Image az ilyen, szóval frissíts rendszeresen. :))

[Szerkesztve]

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#8) Hequila válasza Zordkaszás (#7) üzenetére


Hequila
őstag

Elfelejteném én szívesen, ha nem 6 ide eszköz lenne a gépben!

Ezt a frissírést megpróbálnám, azonban nem tudom, hogy a frissebb driver a BIOS-ba van építve? Az alaplap egy Abit NF7-S 2.4-es BIOSsal.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9) Zordkaszás válasza Hequila (#8) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

windowsupdate-ről leszedi a fris SiliconImage drivert, nekem most azzal megy, No problem! :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#10) Hequila válasza Zordkaszás (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Akkor kérdezek még egyet: a SP2 tartalmazza ezt a drivert? Illetve tartalmaz új drivert?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) Zordkaszás válasza Hequila (#10) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Nemtudom, de ha a driver frissítéseeket is felpakolod a windowsupdate-ról akkor valószínűleg ez is megvan már :)

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#12) Hequila


Hequila
őstag

Na szóval a következőre jutottam:
Csak akkor hibázik a SATA -> SATA másolás, ha Maxtor vinyóról másolok. Az mindegy mire. Tapasztalt már más is ilyet? Mármint hogy PATA Maxtor vinya + SATA -> PATA átalakító nem igazán megy együtt.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.