Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

A minap felfigyeltem erre a két alaplapra, melyek nagyon megtetszettek. Mind a kettőnek vannak jó tulajdonságai, amiért érdemes lehet őt választani:) Lássuk sorban a két jószágot.

Epox EP-5P945-J (i945P+ICH7)

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Hivatalos oldal: [link]

FSB: 100-350 MHz
CPU VCore: 1,05V-1,825V(!!!)
Hang: Realtek ALC880 High Definition Audio 7.1
LAN: Realtek 8110 Gigabit PCI-E
Crossfire Ready!

26,160.- HUF


Epox EP-5LDA+GLI (i945P+ICH7R)

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Hivatalos oldal: [link]

FSB: 100-350 MHz
CPU VCore: 0,25V(!!!)-1,5375V
Hang: Realtek ALC880 High Definition Audio 7.1
LAN: Marvell 88E8053 Gigabit PCI-E
FireWire: 2 darab VIA-s
Dual GPU Ready (CF és SLI nincs!)
5 fázisú feszültség stabilizátor!

33,120.- HUF

Egyelőre el kell rohannom, de este leszek, addig várom a hozzászólásokat a lapokkal kapcsolatban, ajánlom, hogy mindenki tanulmányozza a hivatalos oldalt, rengeteg mindent tudnak ezek a jószágok! A második szerelem első látásra, ami a kinézetet illeti:D

[Szerkesztve]

(#2) tomesto válasza Alvin_ti4200 (#1) üzenetére


tomesto
aktív tag

Hát igen nem rocc lapkák:D
Nekem is nagyon bejön a második borda piros-fekete kombi mint egy ördög:D
Igaz amd párti vok de tényleg nem roccak:D

(#3) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem hiszem el, hogy csak egy ember csodálta meg eddig a lapokat:Y

(#4) Foxi válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


Foxi
senior tag

Szépnek szép a második. ;) De mire jó a multi gpu ha se a cf se az sli nem megy? :F

(#5) Alvin_ti4200 válasza Foxi (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez egy nagyon jó kérdés, igazából én sem tudom:) Feltehetőleg grafikai munkánál egyesíthető két GPU ereje:F De tényleg nem tudom, csak spekulálok, igazából se a CF se az SLI nem mozgat meg, csak van olyan, akit igen, ezért írtam oda őket:)

(#6) Foxi válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


Foxi
senior tag

Dísznek jó :C De igaz ami igaz időtállóbb és kevésbé rizikós egy azonos árú felsőkategóriás kártya mint két kisebb.

(#7) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

TESZTEK!!!

Epox EP-5LDA+GLI

[link]
[link]
[link]

(#8) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

up

(#9) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

semmi:F

(#10) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

up

(#11) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hmm, hát nem rossz.
Kisérteties hasonlóság sok helyen az asus P5LD2 Deluxe lapjával. Ugyanúgy a második PCI-E ''X16'' csak 4sávot tud nyújtani max. És mivel az ára is kb ott van mint a P5LD2 Deluxe-nak (ami asszem olyan 36K körül van) akkor én azért már sokkal inkább bíznék (már csak konzervatív mivoltom lévén is) az Asusban.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#12) Alvin_ti4200 válasza SystemRoot (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Már 28-29k-ért hozzá lehet jutni az 5LDA+GLI-hez:R Amúgy én valószínáleg az olcsóbbik verziónál maradok, 24.540.- bruttó az Expertben 3 év garival:)

(#13) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hűű most néztem csak rá a tesztekre... hát. Tuningban harmatgyenge... És ezen mint olvastam újabb bios sem segített. Szóval így már egyáltalában de nem annyira vonzó ez a lap... :(

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#14) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


SystemRoot
őstag

Én nem venném meg a helyedben. Szvsz sokkal inkább megéri rászáni 10K-t az Asus P5LD2 Deluxra vagy mondjuk a Gigabyte 8i955X Pro -ra. Azok megbízható és tuningban is jeleskedő lapok. Persze SZVSZ.
ja meg amúgy gondolom az első verziónál is x4 es sávszélességet tud csak a lap. Az pedig csak ''''Crossfire''''. Szal szerintem azért gondold át mégegyszer. Abból biztos nem lesz baj.;)

jah itt a P5LD2 kezdetleges topicja ha esetleg érdekelne, kemény 1hszel. Azt is én írtam.:DDD [link]

Üdv: SystemRoot

[Szerkesztve]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#15) Alvin_ti4200 válasza SystemRoot (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Volt P5LD2-őm, úgyhogy nem kell bemutatni a lapot;) Nekem 270-es FSB felett nem működött, a P5LD2 Deluxe a P5WD2 nyákjára épül állítólag, de nekem halál felesleges az a sok kacat, ami rajta van, ráadásul veszett drága is (DualCore tuningnál 267-es FSB-nél nem bírt többet a Deluxe mellesleg). A Gigabyte 955-ös lapjával az a bajom, hogy állítólag melegszik és kell rá a mellékelt ventilátor, ami meg hangos. Tuningban nagyon jó azt tudom, de én a csend híve vagyok:B Ja és amit még nem mondtam, hogy az Asus 945/955-ös lapok van, amikor nem indulnak el illetve újraindításnál van, amikor leállnak. Ezt én is tapasztaltam, mások is és egyelőre nincsen megoldás a problémára:( A gyenge tuning eredmények általában jellemzőek a 945-ös lapokra (Anandtech-en az 5LDA+GLI asszem 257-es FSB-t bírt stabilan), amit én szeretnék venni, azt még sehol nem tesztelték meglepő módon, igaz nem olyan régen (december 5.) jelent meg.

(#16) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

up

(#17) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem egészen értem érvelésedet. A sima P5LD2-t semmiképp sem lehet összehasonlítani a Deluxeval. Semmi köze hozzá. A tuningpotenciálja egyáltalán nem gyenge. Gondolom azt a 267es fsb-t az Anandtechen láttad. Eggy 820as Smithfieldel. Namost szerintem elkerülte a figyelmedet hogy ezt ők kiemelkedő tuningnak írták. Ugyanis egy 820as nem képes többre 267es fsb-nél. És az nem a lap limitje. Én több fórumon is halottam erről a lapról és kiemelkedő tungingpotenciállal jellemezték. megközelítőleg úgy megy mint a P5WD2...
Na mind1. Arról a jellegzetes Asus problémáról halottam én is. De én úg ytudtam hogy az csak a P5WD2 es szérián van és egy plusz kondi (a Primary PCI-E mellé) beiktatva megszünteti a problémát. Bár lehet nem ugyanarra a problémára gondolunk.:)
Mindenesetre én ezt az Epox lapot tuti nem venném meg.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#18) Alvin_ti4200 válasza SystemRoot (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én is kezdek ráeszmélni, hogy lehet nem az Epox lesz számomra az ideális megoldás:) Kondit én nem forrasztgatok az tuti:) Nem tudsz olyan tesztet/fórumtémát/linket/bármit, ahol Preslerrel (Pentium D 9xx sorozat) tesztelték a P5LD2 Deluxe-ot?

(#19) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nemsokára tőlem személyes tapasztalatokat hallhatsz valaszeg.:) Ugyanis pont Presler 920 + P5LD2 Deluxe párost tervezek venni én is:)
Ha látok valami jó tesztet vagy fórumtémát róla szólok. Meg beírom mindenképp a P5LD2 Deluxe itteni topicba is, hátha nő némelyest a népszerűsége.:F

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#20) Alvin_ti4200 válasza SystemRoot (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyelőre nekem is az a kiszemelt áldozat és így vinyót sem kell cserélnem.:) Ha csütörtökön tudok még megnézek egy GIgabyte és egy Foxconn 945-ös deszkát is. Meg lehet egy sima P5LD2-őt is, hogy hogy szuperálnak egy 920D-vel.

(#21) SystemRoot válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


SystemRoot
őstag

Én ma megrendeltem a HRPből a P5LD2 Deluxe Wifi/TV -s változatát. 37K bruttó lesz.
Ezt párosítom egy X800GTO2vel és egy 920al. Szerintem relatíve olcsón nagyon ütős cucc lesz belőle. Majd beszámolok, ha meglesz minden.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#22) Alvin_ti4200 válasza SystemRoot (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pont ugyanilyen gépem lesz holnap:) Annyi különbséggel, hogy a ma betesztelt gigabyte 8I945P-G lesz az áldozat:) Kivittem vele a 4 GHz-et (a 920-szal:D), igaz nem volt stabil, de Windows bebootolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.