Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Andras6800


Andras6800
senior tag

Ide írhat mindenki, akinek ilyen tápja van!

Hivatalos weboldal:Link
Tesztek: Link

Tapasztalatokat, észrevételeket várjuk ide a fórumba.

A Pro82+ tápegységek és moduláris kábelezésű Modu82+ változataik elnevezése arra utal, hogy a 80%-os hatásfokot túlszárnyalják.A Modu és a Pro között csak annyi az eltérés,hogy a modu az a moduláris,tehát a felesleges kábeleket levehetjük,ezáltal nem lesz majd kábeldzsungel a házban.A Pro az nem moduláris.

Először is szeretném a Pro82+ termékeivel kezdeni.3év gyártói garancia van a tápra.

Létezik 385w-s modell,de manapság már nagyon ritka,nemsok helyen található.Egy 6pin-es csati a Vga-nak.45cm-s Atx kábel,sajnos elég rövid.

A 425w ezen már van 6pin-es és 8pin-es csati is a videokártyának.Ez is 45cm-s kábelekkel rendelkezik.

525 és 625 kábelei már elég hosszúak(55cm) és rengeteg csatlakozóval van ellátva

A Modu82+ tápokból 3 fajta létezik; 425,525 és a 625w-s változat.Ezek is 80+ bronze minőséget kapott.Ugyan azokkal a belsőkkel rendelkezik mint a Pro család tagjai,csak ezek kaptak egy moduláris panelt,tehát mint feljebb is említettem ezeknek már lecsatolhatóak a felesleges kábelek.

A 425-ös egyel több molex csatlakozóval rendelkezik,tehát így 5 található rajta.A kábelek hossza ugyan olyan hosszú mint a Pro szériás 425-ösnek.

ModuPro

Először is magyar teszteket szeretnék linkelni:425-ös Pro és modu teszt: www.prohardver.hu

525-ös:www.tomshardware.com

625-ös:www.silentpcreview.com

Modu 525,625 és Pro 385 és 625 teszt:
www.anandtech.com

Pro 625:www.bit-tech.net

Pro 425: www.xsreviews.co.uk

Enermax ECO80+ széria

Főbb jellemzők:
- 78-88%-os hatékonyság
- Enermax Magma ventivel (extra csendes)
- 2 részre osztott 12V-os ág (mindkét PCIE csati a V1-en!)
- Fix kábelezés
- 350-400-550-620W verziókban

Tesztek:
620W PH teszt
Jonnyguru 620W teszt

Gyártó oldala

Enermax Liberty ECO széria

Főbb jellemzők:
- 75-85%-os hatékonyság
- Belsőre javarészt egyezik az ECO80+-szal, de egyszerűbb ventivel
- nem hőfokszabályzott, melegedősebb
- 2 részre osztott 12V-os ág (fix kábelek V1-en, modulárisak V2-n)
- Moduláris kábelezés
- 400-500-620W verziókban

Tesztek:
Jonnyguru 620W teszt

Gyártó oldala

Enermax OEM tápok

Jelenleg kizárólag a Sapphire dolgozik Enermax tápokkal.

Sapphire FirePSU 625W / PurePSU 625W

Főbb jellemzők:
- 83-88% közötti hatékonyság
- Ugyanaz, mint a Sapphire PurePSU 625W.
- Kívül-belül 99%-ban egyezik az Enermax Modu82+ 625W táppal, egyedül a venti más
- 4db erős fehér leddel megvilágított Enermax venti, szintén extra halk
- 3 részre osztott 12V-os ág
- Moduláris kábelezés

Tesztek:
Driverheaven teszt
Elitebastards teszt

Gyártó oldala

Sapphire PurePSU széria

Főbb jellemzők:
- Az 1250W-os már bronze fokozatú, a többi silver. 85-91% közötti hatékonyság
- 950-1050-1250 verziók (a 625W-os 100%-ban megegyezik a FirePSU-val)
- Kívül-belül 99%-ban egyeznek az Enermax Revolution85+ tápokkal, csak a venti más
- 18db erős fehér leddel megvilágított PowerCool krómozott venti, szintén extra halk
- 6 részre osztott 12V-os ág
- Moduláris kábelezés

Tesztek:
Driverheaven 1250W teszt
XSreviews 950W teszt

Gyártó oldala

Az Enermax Revolution85+ 80Plus Silver minősítést megszerezte.Enermax galaxyként is nevezik,csak a Revolution újabb belsővel van szerelve.A hatásfokuk elérhetik a 87%-91%-os hatásfokot. 4 tápot jelentett be 2008 novemberébe.135mm-es ventivel rendelkeznek.Mindegyik táp moduláris.

Revolution 850w:6db 12v-s ággal rendelkezik amik egyesével 30A-re képes,kombinálva 70A,tehát 840w-re képes 12v-s ágon.

A 950-es változat is 6db ággal rendelkezik,ezeknek is egyesével 30A-el lehet leterhelni és kombináltan 79A-t tud (948w)

Az 1050-es változat is ugyan annyi ággal és ugyan annyi A-t tud egyesével,de kombináltan 87A a max tehát 1044w.

1250-es változat is 6*12v-vel rendelkezik és 104A-t tud,ami 1248w.

Revolution

Tesztek:
850w: www.jonnyguru.com
www.hexus.net

950w: www.bit-tech.net
www.cluboc.net

1050w: www.anandtech.com
www.hardwarecanucks.com
www.pureoverclock.com

1250w: www.rwlabs.com

[ Módosította: Viktor77 ]

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#2) rup1u5


rup1u5
nagyúr

írtam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3) hobizoli


hobizoli
nagyúr

K7 MP: Enermax EG651P-VE 24P :R :C
A64: Enermax EG365AX-VE :R :C


hobizoli

több drón kell ;P

(#4) viharhozo


viharhozo
addikt

Irjunk, na habozzunk!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#5) Egon válasza Andras6800 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Már a 3. ilyen tápot nyűvöm. Tapasztalatok, röviden, az eddigi stílusban:
Enermax EG301P-VE :(
Enermax EG301AX-VE :D
Enermax EG375AX-VE Noise Taker :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) Andras6800


Andras6800
senior tag

Mit tudtok mondani az új Liberty szériáról? Én vennék eggyet, ha tudnám hol lehet venni, meg ha lenne 550W-os4 De az 500 as is elég lenne.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#7) viharhozo válasza Andras6800 (#6) üzenetére


viharhozo
addikt

Semmit. Europaban tutira nem kaphato.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8) Andras6800 válasza viharhozo (#7) üzenetére


Andras6800
senior tag

És nem is lessz?

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#9) Gyo válasza Andras6800 (#8) üzenetére


Gyo
csendes tag

Már kérdeztem az Enermaxos embert, azt igérte novemberben már hozhatjuk.A 3030-as házat viszont csak jövőre.

(#10) Andras6800 válasza Gyo (#9) üzenetére


Andras6800
senior tag

Milyen házat?:F
Én itt tápról beszéltem (Liberty), és még a topic nevében is benne van, hogy táp.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#11) Andras6800


Andras6800
senior tag

Szerintetek a Liberty támogatja a -5V-os ágat?

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#12) LukE válasza Andras6800 (#11) üzenetére


LukE
veterán

szerinted? Bővebben: link:U

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) Csaba_20_ válasza Andras6800 (#11) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kell a -5V-os ágnak támogatás? Ebben a szövegkörnyezetben ez nem helyes kifejezés.

(#14) Andras6800 válasza LukE (#12) üzenetére


Andras6800
senior tag

Nem tudom, ezért kérdezem! Nincs odaírva, de ez még nem jelenti azt, hogy nincs is.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#15) Andras6800 válasza Csaba_20_ (#13) üzenetére


Andras6800
senior tag

! De szerintem érthető, hogy mi a kérdés! Van e -5V-os ág ebben a tápban, mert tudtommal ehhez a laphoz kell(MSI K8N Diamond)!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#16) Andras6800 válasza Andras6800 (#15) üzenetére


Andras6800
senior tag

Valaki segítsen! Légyszi!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#17) Zull válasza Andras6800 (#16) üzenetére


Zull
senior tag

Milyen hangosak? (a számok nem érdekelnek, a tapasztalat ami az igazi)
Nekem pár napon belül megjön a 485w-os Noisetaker-em :C

(#18) DigitXT válasza Zull (#17) üzenetére


DigitXT
félisten

A Noistakert én ''Noisemaker''-nek éltem meg a 9,2-es ventije miatt. Egy évig használtam úgy, hogy némileg zavart a kerregés, de most kivettem belőle...:DDD Persze valszeg csak én ''nyúltam bele'' (sajna), mert másnak ilyen gondja nem volt (illetve nem volt jellemző), anno kérdezgettem: elvileg van egy pár Enermaxos topik, szóval ennek szvsz csak akkor lenne értelme, ha ''nagy gyűjtőtopik'' lenne belőle, de ilyen ''ide írjatok, amit akartok''...:( Persze lehet, hogy idővel az lesz, és akkor végülis megérte a kezdeményezést, egyelőre pl. nem is zárták, fő az optimizmus..:))

(#19) Zull válasza DigitXT (#18) üzenetére


Zull
senior tag

No comment :DDD Bővebben: link de a többiek mit mondtak, hogy halk? Vagy mi volt a véleményük róla. Loretto azt mondta hogy enermaxok csendesek, de akkor melyikek csendesek?

(#20) LukE válasza Andras6800 (#16) üzenetére


LukE
veterán

a nincs odairva egeszen pontosan azt jelenti, hogy nincs.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#21) DigitXT válasza Zull (#19) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát, ha most kéne választanom, csak 12-es ventivel szerelt tápot vennék, azok aztán tudnak csendesek lenni, állítólag az FSP BlueStorm széria is jó.:)) Persze a csendesség is relatív: az egész gép folyamatosan halkulhat, végül mindenből passzívat akar az ember...:DDD

(#22) viharhozo válasza Zull (#19) üzenetére


viharhozo
addikt

Harom tapom van: egy 425-os ill. egy 565-os Noisetaker meg egy elozo szerias 460-as. Mindharom piszok halk. Sajna lehet peched vmelyik ventivel, erre volt mar precedens a regi 460-as szerianal mindenkeppen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23) Andras6800 válasza LukE (#20) üzenetére


Andras6800
senior tag

Köszi a választ! Ezt vártam volna először is!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#24) Andras6800 válasza DigitXT (#18) üzenetére


Andras6800
senior tag

Ugy gondoltam, hogy a cím sugallja, hogy ez egy gyüjtőtopicnak készült. De akkor ezt most kijelentem. Indításnak nem igazán volt mit írni, meg nem is nagyon gondoltam át, csak a kérdésemet akartam feltenni, de akkor úgy döntöttem, hogy gyüjtőtopic lesz. Különösebben nem is lehet olyan sokat bevezetésként írni, mert aki idejön, az már tud egyet, s mást erről a márkáról.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#25) DigitXT válasza Andras6800 (#24) üzenetére


DigitXT
félisten

Jól van no, nem kötekedésnek szántam, csak az első HSZ-ek ''mókásak''...:DDD

(#26) Zull válasza viharhozo (#22) üzenetére


Zull
senior tag

:R

(#27) Andras6800 válasza DigitXT (#25) üzenetére


Andras6800
senior tag

Én sem kötekedni akartam, csak mivel igazad volt pontosítottam egyet, s mást.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#28) anulu


anulu
félisten

na akkor felteszem ide a nagy kérdést. a jelenlegi 420W Chieftec tápom nem bírja a gépem, így cserélve lesz. 550 vagy 600W Enermaxot szeretnék helyette, mert majd egyszer tervezek még1 GTX-et a gépembe.

a kérdésem az, hogy valakinek van tapasztalata a fenti tápokkal?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) Criton


Criton
veterán

Hi all !
Engem ez a táp érdekel Bővebben: link
, érdemes ezért 20k-t kiadni ? Egy 410W os Chieftecet váltana le, ami 6.5 hónapja üzemel no hiba nélkül, de azért jobb a biztonság

(#30) Andras6800 válasza anulu (#28) üzenetére


Andras6800
senior tag

Én is készülök az SLI re, de az még odébb van. Én egy ilyen tápot veszek majd, ha már kapható lessz:Bővebben: link. Addig id jó lesz a 420W-os Chieftecem.

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#31) strike-force válasza anulu (#28) üzenetére


strike-force
őstag

''a jelenlegi 420W Chieftec tápom nem bírja a gépem''

bocs, ha szkeptikus vagyok, de ezt honnan tudod? nem indul el a gep? vagy lekapcsol menet kozben? :F

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#32) Loha válasza anulu (#28) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem egy 425-ös vagy 485-ös Enermax is simán megbírkózik a gépeddel, még ha tuningolsz akkor is... :)

(#33) Zull válasza Loha (#32) üzenetére


Zull
senior tag

Jaja, a 485-ös noisetaker még az SLI-hez is elég. ;]

(#34) Andras6800 válasza Zull (#33) üzenetére


Andras6800
senior tag

Ja, egy 6600GT SLI hez.:F

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#35) LukE válasza Andras6800 (#34) üzenetére


LukE
veterán

6800GT úberbrutálsokateszik™ edisön®-höz is. (SLIben is)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#36) Zull válasza Andras6800 (#34) üzenetére


Zull
senior tag

hát az már necces :(

(#37) anulu válasza Zull (#33) üzenetére


anulu
félisten

már bocs, de ha megnézed az adataim, akkor szerinted mit akarok SLI-zni? ;] igen, GTX-et :B

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) anulu válasza strike-force (#31) üzenetére


anulu
félisten

onnan, hogy pl DVD-t nem tudok írni, mert folyamatosan rontja a DVD-ket, mióta bekerült a GTX. kötve hiszem, hogy pont abban a pillanatban romlott volna el az íróm :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) strike-force válasza anulu (#38) üzenetére


strike-force
őstag

okes, de meg mindig gyanus a dolog. a 420-as ct-nek 1x18A-s 12V aga van, nem?
hoppa most latom, hogy van vagy 3-4-5 vinyod. igy mar erthetobb a dolog, de meg akkoris csak azt mondom, hogy a chieftec-nek a 12V-s aga ''fogyott el''. :D

tanacsom a kovetkezo: sztem egy 475-485-495-os enermax tapnal nagyobbat ne vegyel esetleg ha addig varsz, akkor 500-as liberty vagy 535 fma, mert meg az is boven eleg egy szethuzott X2 (a jovo ugye), dual vga, 4-5 vinyo, 3-4 optikai combo kihajtasahoz.

sajat fogyasztas kimerve (nemtom,h olvastad-e mar, de tanulsagos)
Bővebben: link

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#40) Enclave


Enclave
aktív tag

EG365AX-VE(G)FMA :U

Egyszer már volt rákötve 6db(!) wincsi és 2 optikai meghajtó is egyszerre... (igaz mindez P3 alatt volt IDE kártyával...)
A suliban a sztech. tanárok addig nem akarták elhinni, amíg nem küldtem pár screenshot-ot nekik... :DDD:))

[Szerkesztve]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#41) anulu válasza strike-force (#39) üzenetére


anulu
félisten

jah, 18A.

pontosítsunk: 5 vinyó, 2 DVD (egyik RW), GTX, szemétté húzott A64, 3 fénycső, 4 házventi, előlapi panel is eszik vmennyit...

a durva az, h a GTX PCI-E tápjába, ami belemegy átalakító, abba 2 molexet kell dugni, de egyik sem eszik 12V-ról, hanem 5V-ról mennek.

ehh, most látom, h nagyon nem vagy Bp környékén. :B pedig jó lenne kimérni nálam is a dolgokat...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) Zull válasza anulu (#37) üzenetére


Zull
senior tag

De nem neked írtam :P, amugy a GTX-hez alapból nem árt egy 420-as táp, nemhogy SLI-hez.

(#43) anulu válasza Zull (#42) üzenetére


anulu
félisten

ööö, és tényleg :B:)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) Csaba_20_ válasza anulu (#41) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Honnan tudod, hogy a +5V-os ágat terheli csak a vga kártya? Illetve szerinted miért kell plusz tápcsatlakozó a kártyára, amikor már a PCI-E is támogatja a nagy fogyasztást?

(#45) anulu válasza Csaba_20_ (#44) üzenetére


anulu
félisten

PCI-E foglalatból max 75W-ot tud felvenni a VGA kártya. abból gondolom, hogy csak azt terheli, mivel az átalakítóba nem megy +12V-os vezeték, csak a +5V és a földje :B

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Gondoltátok volna, hogy a vadi zsír 370W-os Enermax Noistakerem 20 tűs csatlakozóját nem tudom feltenni az IS7 lapra, mert a rögzítőclip beakad az FDD alaplapi csatlakozóba???:Y

Kicsit felcsesztem magam...aztán nekiáltam helyet reszelni a tápcsatlakozón körömreszelővel...nem gondoltam volna, hogy ilyen fog történni velem. high tech táp...mi?:F

Más szempontból viszont meg vagyok elégedve vele...:(((

They drew first blood....

(#47) Zull válasza bolcsodal (#46) üzenetére


Zull
senior tag

Hát nem készülhetnek fel minden alaplapra :( de azt mond meg légyszives hogy milyen a hangja. THX :R

(#48) Csaba_20_ válasza bolcsodal (#46) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez biztos, hogy a táp hibája? Nem szabványos csatlakozót használna az Enermax?

Megnéztem közben az alaplap képét és azt kell mondjam, hogy szerintem ez nem az Enermax hibája.

[Szerkesztve]

(#49) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Noisetaker 485W -> R.I.P. (vasárnap halt meg, érdekes 3-4mp-ig tartó puskaropogás szerű hanggal, 2 napos volt). Most egy ugyanilyen megy tovább...

(#50) Zull válasza RiddleR (#49) üzenetére


Zull
senior tag

Hát ez suck, nekem már megvan (megrendltem, és meg is jött, csak nem vettem át) de tudod, ha egy számtekcucc meg 1 hétig, akkor örökké megy. De addig amíg élt milyen volt a hangja?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.